Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

στατιστικα


imioro

Recommended Posts

Θα ηθελα την γνωμη σας για τα στατιστικα αυτα ειναι του μηνα νοεμβριου και ολα ειναι sng 2.50/180

To WTSD σου είναι πολύ μεγάλο κοίτα να το μειώσεις. Μόνο fish έχουν 65%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ηθελα την γνωμη σας για τα στατιστικα αυτα ειναι του μηνα νοεμβριου και ολα ειναι sng 2.50/180

To WTSD σου είναι πολύ μεγάλο κοίτα να το μειώσεις. Μόνο fish έχουν 65%.

ty

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το wtsd ειναι μεγάλο γιατι ειναι στατιστικά από τουρνουα και ειδικά τουρμπο και έχει καταστάσεις push / fold . δεν νομίζω να μπορεί καποιος να βρεί κατι να πει για να διορθώσεις μέσα από αυτα τα στατιστικά. Δεν είναι cash . Ίσως αν τα πόσταρες ανα εύρος big blind θα ήταν ποιο χρήσιμο . πχ 1-10 11-15 ή 11-20 κάτι τετοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπάσε το παιγνίδι σου σε περιοχές bb (π.χ. 10/20 έως 25/50, 50/100 έως 100/200 ) κλπ και κοίτα ββ/100 και ev ββ/100. Βρές δηλαδή σε ποιά ββ παίζεις καλά και σε ποιά όχι (ev bb/100) και μετά ψάξε γιατί.

Δεν υπάρχει από ότι ξέρω τέτοια εκτύπωση οπότε θα πρέπει να το κάνεις κάθε φορά μόνος σου, επιλέγοντας "από - έως" ββ από τα φίλτρα.

Για παράδειγμα, μπορεί να βρείς ότι στα blinds 200/400 έως 400/800 χάνεις bb/100 και ψάχνοντας να δείς ότι οφείλεται στο μικρό vpip γιατί εκεί πέφτει συνήθως το bubble του τουρνουά κλπ

Μια καλή ομαδοποίηση είναι 3 blind level μαζί κατά τη γνώμη μου.

Αυτό που σου προτείνω δουλεύει πολύ καλά στη δική σου περίπτωση, γιατί τα data είναι από το ίδιο tour. Δεν δουλεύει καλά με data από tour με διαφορετικά Blind structure.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...