Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΛΚ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΚΚ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΟΣ ΜΕ ALL IN ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ PRE-FLOP !!!


pacman_ste

Recommended Posts

Buy in 5 euro

1500 ατομα

Εχουμε μεινει 16 ακομα

ειμαι νομιζω 5ος εκεινει τη στιγμη

Poker Stars $5.00+$0.50 No Limit Hold'em Tournament - 3500/7000 Blinds + 700 - 8 players - View hand 2056446

DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG+1: 95892 M = 5.96

MP1: 125460 M = 7.79

MP2: 306906 M = 19.06

Hero (CO): 330960 M = 20.56 <---εγω ειμαι αυτος

BTN: 528811 M = 32.85

SB: 58579 M = 3.64

BB: 217781 M = 13.53

UTG: 106246 M = 6.60

Pre Flop: (16100) Hero is CO with K K

1 fold, UTG+1 raises to 95192 all in, 2 folds, Hero calls 95192, BTN raises to 528111 all in,

Ο φιλος στο Button εχει τα παρακατω stats σε δειγμα 48 hands:

VP 23 PFR 21 3BET 23 (αρκετα επιθετικος νομιζω ... ?)

περιμενω απαντηση παρακαλω για το τι θα κανατε?

Θα κανατε call μηπως και διαπλασιασετε(συν αλλα 95000) και πατε φουριοζοι για τλκ τραπεζι?

Ή θα κανατε πασο(θελει πολλα @@) για το ενδεχομενο να εχει ΑΑ και τι πιθανοτικα να σεταρει κλπ κλπ... και να σας πεταξει εξω

απο το τουρνουα(εκεινη τι στιγμη ειμαι 5ος με Μ=20 κ αμα παω πασο Μ=14.5 )?

Το κουρασα λιγο :s

TNX

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κανατε call μηπως και διαπλασιασετε(συν αλλα 95000) και πατε φουριοζοι για τλκ τραπεζι?

Ή θα κανατε πασο(θελει πολλα @@) για το ενδεχομενο να εχει ΑΑ και τι πιθανοτικα να σεταρει κλπ κλπ... και να σας πεταξει εξω

απο το τουρνουα(εκεινη τι στιγμη ειμαι 5ος με Μ=20 κ αμα παω πασο Μ=14.5 )?

TNX

tis perissoteres fores tha kanw call alla yparxoyn kai periptwseis pu kanw fold ki aytes einai oi akolouthes:

1)na pesei to internet

2)kopsimo se vathmo kakourgimatos pu den prolavaineis na kaneis click oute to call any

3)anakopi kardias

4)egkefaliko

5)eixa afisei anoixto to mpalkoni kai o tyranosavros pu pernoyse me pire prefa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Λόγος που κανείς call στο all in του shortstack είναι ακριβώς αυτος, να παρασυρεις το μεγάλο stack να κάνει all in με χειρότερο φύλλο από το δικό σου... οπότε δεν προβληματιζεσαι για το αν θα κανείς call αλλά αρχιζεις να σκέφτεσαι τι θα κανείς με τα λεφτά της πρώτης θεσης... τώρα αν πεσεις σε άσσους ή φας κάνα suckout... εδώ ημαστε για συμπαράσταση : )

ΥΓ to stikis.... εύκολο επισης fold αν ήταν satellite και επαιρναν εισιτήριο οι 14 πρωτοι

Επεξεργάστηκε από liondani
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήξερα κάποιον που είχε κάνει fold μια φορά σε παρόμοια περίπτωση και τον συνέλαβε η αστυνομία του πόκερ αυτοστιγμή.

Πέρα από την πλάκα, ότι είπε ο liondani ισχύει. Κάνεις σκέτο call στις 95k γιατί θες να τους παρασύρεις σε squeeze και να snapareis όχι για να πετάξεις αν σε βάλουν all in. Επίσης αυτά τα stats που έχει ο villain είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις. Δεν ξέρω αν βρήκες καλύτερο spot σε όλο το tour, αλλά πολύ αμφιβάλω. Όταν έχεις KK ακριβώς αυτό θέλεις να συμβεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fold apokleietai o antipalos na ta vazei ekei me xeirotero...mono blofa kerdizoume

Μη λες τέτοια, θα το πάρει στα σοβαρά. Για να ανέβασε αυτό το χέρι πάει να πει ότι όντως σκέφτηκε το fold.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη λες τέτοια, θα το πάρει στα σοβαρά. Για να ανέβασε αυτό το χέρι πάει να πει ότι όντως σκέφτηκε το fold.

Οχι δεν το σκεφτηκα το Fold...

Call εκανα φυσικα και ο φιλος εχει ΑΑ και εχασα...

Απλα εκει που το πήγενα ηταν αμα υπαρχει περιπτωση να παει κανεις Fold με Ρηγάδες πριν το φλοπ σε all in...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fold apokleietai o antipalos na ta vazei ekei me xeirotero...mono blofa kerdizoume

αν δεν κάνεις πλάκα είναι η καλύτερη ευκαιρία να διορθώσεις ένα leak σου :)

TT+, AK κτλ. τι θα έκαναν στην θέση των άσσων δηλ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν δεν κάνεις πλάκα είναι η καλύτερη ευκαιρία να διορθώσεις ένα leak σου :)

TT+, AK κτλ. τι θα έκαναν στην θέση των άσσων δηλ. ?

Liondani get serious.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...