Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Live Home Game 100e buy in. set 33 vs Q9.. Super tilt!


mp0ukLas

Recommended Posts

Starting chips : 15.000

Blind: 35 Minutes

Chips : 16.900

Blind LvL : 50/100

Eimai BB me 33

UTG: Fold

+1: Fold

+2: Fold

+3: Fold

HJ : Raise 350

CO: Fold

SB: Fold

BB: Me Just Call

Flop: 8 koupa, 4 Karo, 3 koupa.

Me: Check. HJ bet 800. Me: Raise 3bet sta 2600. HJ: just Call.

Turn: 5 Karo

Me: Bet 5600. HJ: Call

River 6 Koupa.

Kanw Shove All In sta 3600 me auto call k exei anoiksei o paixtis stin thesei HJ me Q9 koupes!

Oi erwtisi mou einai to epeksa swsta k stathika atyxos i tha eprepe na kanw all in sto turn pou eixe akoma value to xeri mou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι έχεις μπερδέψει αρκετά πράγματα. Κατ' αρχήν το c/r σου στο flop δεν είναι 3bet αλλά 2bet. Το stack του αντιπάλου δεν το αναφέρεις και για το δικό σου λες ότι κάνεις shove στο river 3600. Preflop 350 + flop 2600 + turn 5600 μας κάνουν 8550, τα οποία αν τα αφαιρέσεις από 16900 που λες ότι έχεις στην αρχή της πάσας, σου μένουν 8350 για το river.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι έχεις μπερδέψει αρκετά πράγματα. Κατ' αρχήν το c/r σου στο flop δεν είναι 3bet αλλά 2bet. Το stack του αντιπάλου δεν το αναφέρεις και για το δικό σου λες ότι κάνεις shove στο river 3600. Preflop 350 + flop 2600 + turn 5600 μας κάνουν 8550, τα οποία αν τα αφαιρέσεις από 16900 που λες ότι έχεις στην αρχή της πάσας, σου μένουν 8350 για το river.

To stack tou antipalou einai sta 12k.. me 3600 ton vazw all in. to diatiposa lathos sry!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To stack tou antipalou einai sta 12k.. me 3600 ton vazw all in. to diatiposa lathos sry!

Στο flop ο αντίπαλος κάνει overbet που εμένα μου δείχνει είτε κάτι με πολύ equity, είτε αέρα. Με χέρια όπως Α8 ή nuts δε νομίζω να ποντάρει έτσι. Εσύ του κάνεις c/r πολύ μεγάλο και κάνει call, οπότε θεωρητικά πάμε πλέον προς draw. Στο turn το pot αν μετράω καλά έχει 6k και το effective stack είναι στα 9k. Πλέον αποφασίζεις αναλόγως τον παίκτη. Αν θεωρείς ότι έχει 1-pair hand, τότε κάνεις ένα ωραιότατο value bet. Αν είναι τόσο κακός και τον έχεις ικανό να κάνει call turn/fold river ένα bet από 1/2 pot μέχρι pot size με draw, τότε το καλύτερο πιστεύω είναι να τον βάλεις ρέστα. Αλλιώς ακόμη και 2600 να ξαναβάλεις είναι αρκετά για να πάει πάσο το fd αφού δεν παίρνει τα odds ...

Επεξεργάστηκε από 0net!me
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι γνωστό ότι ο αντίπαλος κάνει 1bet και εμείς απαντάμε με 2bet.. weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Επειδή μάλλον ειρωνεύεσαι εμένα μου το εξηγείς λίγο; Αν κάνω λάθος ok πάσο. 1bet είναι το blind αλλά post flop? Pre flop το raise είναι 2bet, post flop γιατί να είναι 3bet αφού το bet ήταν το 1ο στο γύρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3BET

The act of making a raise against a raise in a hand, or in other words, the final bet in the sequence of Big Blind - Raise - 3Bet.

Explained

A 3Bet occurs when a player raises the original raiser in a hand. For example:

Small & Big Blind Post for $1 and $2 respectively.

1. "Player A" in mid position makes a raise to $7.

2. "Player B" on the button makes another raise (the "3Bet") to $22

Why We Say 'Three-Bet'

A three-bet is simply a re-raise (although an initial raise is never referred to as a "two-bet"). Why do poker players use this terminology?

a) It helps when describing hand dynamics more accurately, in an instance where you might be discussing, say, "four-betting dynamics."

B) It sounds cooler.

Επεξεργάστηκε από xamini
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεπώς το 1ο ποντάρισμα στο flop αν είναι μεγαλύτερο απ' το Blind θεωρείται Raise έτσι; Εγώ αυτό συμπεραίνω. Κι αν κάνεις raise σ' αυτό το Bet είναι 3bet.

Κι αν το Bet είναι 1bb τότε πως λέγεται, θεωρείται 1bet και το raise σου δεν είναι 3bet?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...