Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

staking for month november at pokerstars. 4000$ tournament project FILOSOFOS82


filosofos82

Recommended Posts

 

Kαλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ και στους λοιπούς αναγνώστες.

ονομάζομαι Γιώργος και παίζω στην πλατφόρμα της pokerstars με το ψευδώνυμο <filosofos82>.

αρκετοί μέ γνωρίζετε είδή απο προηγούμενες αναρτήσεις, και πολλοί απο της συμμετοχες στα διάφορα ελληνικά live τουρνουά, 

η το κοινό παιχνίδη στο cash του λουτρακίου και της πάρνηθας.πάμε όμως τώρα στην  ουσία της ανάρτησης.

 Αυτό τον χειμώνα αποφάσισα να κάνω μια σοβαρή και οργανωμένη προσπάθεια στον χώρο του on line tournament στο pokerstars

θεωρώ ότι έχω αρκετή εμπειρία σε αυτό,και την ικανότητα να βγώ κερδοφόρος απο αυτή την διαδικασία.

με πολύ προσοχή <έστησα> ένα πρόγραμμα  13 τουρνουά ,αποτελούμενο κατά κύριο λόγο απο κλασικά σταθερά τουρνουα με δομή <ποκερική>

δηλ 3000 chips και 10λεπτά blind, παράλληλα με κάποια shot σε 2 turbo τουρνουά και 2 rebuy tour που έχουνε καλή δυναμική.

 

σκοπέυω να παίξώ τουλάχιστόν 3 μηνες αυτό το πρόγραμμά, ισώς κάνοντας κάποιες προσθήκες η αφαιρέσεις μετά τον πρώτο μήνα αφου θα έχω σχηματίσει μια 

πιο καλη και λειτουργική άποψη για το τι γίνεται.

το buy in του session είναι τα 400$ και σκοπεύω να παίξώ μέσα σε ένα μήνα 10χ φορές το πρόγραμμα αυτό.

δηλαδή 2 φορές την εβδομάδα, και προς το τέλος 3, σε σταθερές μέρες(δευτέρα-πέμπτη-παρασκευη) αποφεύγωντας της κυριακές, που ανεβάνουν πολλή τα νούμερα

των συμμετοχών και καθιστούν την διακύμανση ακόμα μεγαλύτερη.

απο το 100% του συνολικού ποσού που είναι 4000$, δηλαδή 400χ10 session , είμαι διατεθειμένος να βάλω το 50% και να ζητήσω ως συμμετοχή απο αγοραστές το άλλο 50%

ζητάω κλασικό steaking με ανταπόδοση ανάλογη του ποσοστού αγοράς.πχ έχεις μερίδιο 10%, παίρνεις πίσω 10% του συνολικού ποσού που θα μένει πίσω μετά το περας του κάθε session.

 

τα share  είναι 5%  200$

                10% 400$

 

επείδη αντιλαμβάνομαι ότι οι καιροί είναι δύσκολοι, απευθύνομαι σε όλους μέν,αλλά αποσκοπώ να ενδιαφερθεί ΄ένας αριθμος παιδιών που ασχολούνται με το πόκερ επαγγελματικά-ημιεπαγγελματικά

και ψάχνουνε ένα τρόπο να μεγαλώσουνε το κέρδος τους. είμαι διατεθειμένος να κάνω το <άλογο> . το πιστεύω, γιαυτό και βάζω το 50% απο την τσέπη μου, για να έχω και την ανάλογη ανταπόση στο τέλος

οποιεσδήποτε πληροφορίες για το άτομο μου και για το project είμαι στην διαθεσή σας μέσω mail ,μηνυματος στο forum η οποιοδήποτε άλλο τρόπο.

 

μέχρι την 31 του μήνα θα είναι ανοικτό. αν όλα έχουνε πάει καλά και έχουμε συμπληρώσει, 1 Νοέμβρη θα είναι το πρώτο session.

τα λεφτά θα επιστρέφονται πάντα μέτα το τέλος του session και όχι όλα στο τέλος.

 

το πρόγραμμα των τουρ είναι.

 

17.45  21 nl (super knockout)

18.00  8.80 the big

18.00  54 nl (knockout)

18.30  8.80 nl (1r 1ad, θα γίνεται η το reb η το add on, ανάλογα την περίσταση)

19.00  22 the big

19.30  hot 11 turbo

20.00  22 nl

20 00  109 the big

20.30  hot 16.50 turbo

21.00  big 11

21.15  22nl (1r 1 ad, θα γίνεται η το reb η το add on, ανάλογα την περίσταση)

22.00  55 big

22.30  11 nl

 

ευχαριστώ πολύ και προσδοκώ στην συμμετοχή σας.ελπίζω να καταφέρω να δώσω ένα δυνατό σκορ, μιάς και 140 τουρ συνολικά είναι ένας καλός αριθμός.

πιστέυω με τεκμήριο ότι ένα 40-50% θα είναι το worst case senario τών λεφτών που θα παρω πίσω, ακόμα και αν δεν γίνω κερδοφόρος.

οπότε το ρίσκο για τον επενδυτή θα είναι σαφως πιο μικρό απο το αρχικό ποσοστό.

το ότι θα παίξουμε τον ίδιο αριθμό τουρ,σταθερά, θα μου επιτρέψει στο τέλος του μήνα, να έχουμε μια βάση για τό τι λειτούργησε και τί όχι, μια βάση συζήτησης για την στρατηγική που ακολούθησα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

File mou den se ksero kai sou euxomai kali tixi sto enxeirima sou.

Pados einai poli diskolo na vreis ipopsifious ependites. Kanodas ena quick search sto sharkscope se deixnei me rating 57 ara eisai xamenos overall. Pigenodas sto opr gia fetos se deixnei me rating 50% pou simainei oti kai fetos xaneis xrimata sta tours. Exeis ena kalo score to 2009 gia 2.5k se ena 215ari tour (alla einai prin tessera xronia!) kai isos to pio axiologo einai se ena 5.5ri rebuy mia 5i thesi gia 1.5k to 2011. Fetos exeis best score 460 doll mallon se hypertourbina.

Episis exeis sto schedule sou to  big 109 kai to big 55 pou safestata se tetoia buy ins den exeis ebeiria kai apla kais lefta se afta ta stakes.

Ektos kai an den pezeis me nickname: filosofos82 tha sou sinistousa na kratiseis to ena xiliariko stin tsepi kai na thes na pexeis na katatheseis ena xiliariko stin stars alla na pezeis me maximum buy in $5 kai rebuy mono $1 mexri na deixei to opr rating toulaxiston 95% kai to sharkscope 75 kai meta na zitiseis stacking an niotheis etoimos. Apo oti katalavaino den gnorizeis gi afta ta sites giati distixos file mou me tetoia stats diskola na sou ebisteftei kapoios xrimata. Borei live na eisai poli kalos pextis i na pezeis se mikrotera sites  me alla nicknames kai na exeis kala stats, alla afta ta stats pou vlepo edo se deigma 1700 tour (oxi poli megalo alla oxi kai ameliteo) einai epioikos asxima. Episis otan zitame stacking anaferoume links me ta stats mas sto opr i sto sharkscope gia na katalavainei o allos pou tha ependisei. 

Ola afta filika xoris na thelo na se prosvalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prwta apo ola kali epitixia sto project sou.

prepei sigoura na kaneis opt in se sharkscope/opr kai pistevw 8a itan poli kalitero na vgaleis big 109 k 221r1a isws k 54ko p kanoun to paketo s poli -ev (k ase t big 55 san shot) kai na prosteseis merika mikrotera tour me efkolotero field(3r ,13.5ko,5 1r1a , 5 2r1a)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σου leomar, και σε ευχαριστώ για της παρατηρήσεις σου.

έχεις δίκιο για το 109 και το 54ko , βαραίνουν αρκετά το πακέτο και προκαλουνε ανομοιογένεια.

δεν κρύβω ότι προβληματίστηκα αρκετά για το 109, γιατί έιναι κάτι που το καταλαβαίνω και εγώ. έτσι ενσυνηδητα αποφάσισα για ένα μήνα να το πάω πιο δυνατά, έστω και αν δεν κάνω  κάτι καλό σε αυτό,οποτε θα <εκοβέ> ενα 20-25% απο το πακέτο ως προς το πιθανο επιστρέψιμο κεφάλαιο.

σκέφτομαι να πάω σε session των 200-250$ , αφαιρώντας όπως λες το 100ri και το 55,και να προσθέσω κάποια 11αρια σταθερά και ίσως τίποτα πιο μικρά αμά έχουνε ένα σχετικα καλό prize pool.

αυτό είναι ένα μέγεθος που το αντέχω και μπορώ να το τρέξω για αρκετώ καιρό, 5-6 μηνες+

το θέμα με τα στατιστηκά είναι μια μεγάλη ιστορία. 

επειδή έχω έλειψη χρόνου αυτή την στιγμή, και θέλω να απαντήσω πιο οργανωμένα στα παιδιά πιο πάνω, και να αναφερθώ λίγο πιο αναλυτικά, θα το κάνω τις επόμενες μέρες.

σε 2 γραμμές όμως, τα νούμερα δεν είναι ενδεικτικά γιατί στην ουσία ποτέ δεν αποτελούσαν ενά μέρος μιας οργανωμένης προσπάθειας. πιο καθαρά. όταν εγώ πχ κέρδιζα ενα 300αρι στο στοίχημα και έβαζα μια 100αρα για να περάσω το απογευμα ή την νύκτα κάνωντας just clicking , η ακόμα ένας σεβαστός αριθμός τουρ είναι συνοδευτικά cash multi table sessions , τότε είναι απόλυτα φυσιολογικό να βλέπεις αυτό το πράμα.

της φορές που έχω παίξει όμως οργανωμένα, της μέρες για να είμαστε πιο ακριβείς, τα στατιστικά είναι σαφώς πιο μαζεμένα, προσεγγίζωντας το even.  αυτό όμως είναι ένα πράμα που δεν μπορεί να φανεί απο απόλυτους όγκους.

προφανώς υπάρχουν και άλλα account, ακόμα και βραδιές όπου παίζεις με φίλους απο αλλά pc κτλ.

να είσαι σίγουρος ότι δεν είμαι χτεσινός στο on line, στο σταρς έπαιζα  ακόμα όταν πριν 6 χρόνια υπήρχανε 200 Έλληνες σύνολο, και όταν πετύχαινες έναν σε table το έκανες screenshot.

 

ΥΓ) δεν έχω κανένα προβλημά παιδιά να ποστάρετε και να λέτε την αποψή σας, έστω και αν είναι αρνητική,γιατί κατανοώντας βαθιά τη σημαίνει  FORUM, δεν θα μπορούσα παρά να τα βρίσκω οκ όλα αυτά.

 

ΥΓ) απο private shares είμαστε γύρω στο 25%, αλλά προς το παρών δεν υπαρχει κάποια στήριξη απο εδώ. 

       αν δεν κλείσουμε, θα βγάλω το 109 και το 55 και το 22r και θα πάω σε πιο χαμηλό κορμο, βγάζωντας shares για μεμονομένα σεσσιον ανα βδομάδα, ώστε να είναι και πιο προσιτό σε κάποια παιδιά που με 12-24$ θα μπορούνε να έχουνε ποσοστό σε ένα session

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...