Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

PSKO strategy


Recommended Posts

Έχω μια ερώτηση σχετικά με στρατηγική για PSKOs. Παίζετε ένα 4.40 $ NLH Progressive Super-Knockout,όπου 2$ πάνε στο prize pool, 2$ πάνε για το bounty και 0,40 $ είναι το rake.Το αρχικό stack είναι 3.000 μάρκες, έτσι το bounty ισούται με 1.500 μάρκες. Ένας παίκτης με το αρχικό 2 $ bounty πηγαίνει all in. Πρέπει να προσθέσω 1.500 μάρκες για το bounty,ή προστίθενται 750 μάρκες,διότι το μισό του bounty πηγαίνει στο δικό μου bounty;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που ενδιαφέρει στα PSKO είναι να μετατρέπεις σε ισοδύναμο chips το εκάστοτε bounty που έχει ο κάθε παίχτης. Στην περίπτωση αυτού του τουρνουά έχεις 2$ bounty για 3000 μάρκες άρα 1$ bounty = 1500 chips. Όμως από το bounty του αντιπάλου παίρνεις τα μισά μόνο οπότε 1$ bounty = 750 chips. Κάθε φορά μπορείς να πολλαπλασιάζεις το συνολικό αριθμό δολλαρίων που έχει σαν bounty ο αντίπαλος σου με το 750 και να βρίσκεις πόσα επιπλέον chips πρέπει να υπολογίζεις στα pot odds.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΚ,κατανοητό. Απλά,αν δεν κάνω λάθος,μιλώντας πάντα για το συγκεκριμένο τουρνουά,νομίζω πως έχεις 2$ bounty ΓΙΑ 1500 CHIPS και όχι για όλο το αρχικό stack των 3000 chips. Κ αυτό γιατί 2$ πάνε στο prize pool και 2$ πάνε στο bounty,άρα στην ουσία 1500 chips αντιστοιχούν στο prizepool και 1500 στο bounty. Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν είναι σωστό αυτό που λες. Τα Bounty είναι ένα ανεξάρτητο prize pool και υπολογίζονται στο σύνολο του αρχικού stack το οποίο και όταν το χάσεις δίνεις το bounty στον αντίπαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...