Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Satellites for EPT


carcoon

Recommended Posts

Θα επρεπε να εχεις , αλλα δεν θα εχεις.

 Ζητανε να  εχεις μονιμη κατοικια τα Σκόπια και να το αποδειξεις με λογαριασμο ΔΕΗ -ΟΤΕ -ΚΙΝΗΤΗΣ που να έρχεται στο όνομα σου σε διεύθυνση στα σκόπια η αλλιως χαρτι απο το ξενοδοχειο οτι μενεις μονιμα εκει περα

 

Επισης αν εχεις ηδη λογαριασμο pokerstars απο ελλαδα, μετα  θα σου κλεισουν το λογαριασμο επειδη εκανες διπλο θα σου κρατησουν ολα τα λεφτα της καταθεσης και θα στειλουν τα λεφτα σου στο equador για ενισχυση των σεισμοπαθων.

 

Οποιος αλλαξει μονιμα χωρα, τους στελνει ενα email και δηλωνει αλλαγη χωρας και αλλαγη κατοικιας πριν ξαναπαιξει. Οποιος ελληνας παιζει οταν βρισκεται προσωρινα σε αλλη χωρα ως τουριστας, παιζει απο τον ελληνικο λογαριασμο που εχει ηδη . Οποιος ανοιξει νεο λογαριασμο απο αλλη χωρα , πρεπει να τους ζητησει αμεσως απο μονος του να σου κλεισουν τον παλιο λογαριασμο, αλλιως παραβιαζει τους ορους της pokerstars  και του κλεινουν και τους δυο λογαριασμους

Οσοι εχουν δηλωσει στην pokerstars εδρα την ελλαδα , επιτρεπεται να κανουν μονο απευθειας buy in στα EPT.

 

Εχω ρωτησει στο παρελθον και το support τους εκτενως για το συγκεκριμενο θεμα οποτε τα παραπανω που λεω είναι 100% σιγουρα. Ειχα μαλιστα παιξει και κερδισει κατι subsattelites για το EPT πριν κανουν αυτες τις αλλαγες και ειχα παιξει με λογαριασμο με εδρα Ελλαδα, και μετα επεσα πανω στις αλλαγες. Μου ακυρωσαν το εισητηριο με εκαναν οι ιδιοι unregister απο το τελικο sattelite και μετα μου  εξηγησαν πολυ αναλυτικα ολα αυτα που εγραψα παραπανω οτι μονο με απευθειας buy in στους ελληνες παικτες, η λογαριασμος ΔΕΚΟ και μονιμη κατοικια σε αλλη χωρα εκτος ελλαδας και αλλαγη του υπαρχοντος λογαριασμου pokerstars σε αλλη χωρα. Ρωτησα συγκεκρμενα τι γινεται αν παω για ενα διαστημα σε αλλη χωρα και μου ειπαν οτι και παλι ισχυουν οι κανονες που ειχα οσο ημουν στην ελλαδα εκτος αν τους αποδειξω οτι ειμαι μονιμος κατικος και μου αλλαξουν τον λογαραισμο απο pokerstars.gr σε pokerstars.eu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομικα θα πρεπε παντως να επιτρεπεται να παιξει κανεις χωρις φορους και EPT sattelites οσο βρισκεται εκτος των συνορων της ελλαδας.  Για παραδειγμα βεβαιως και επιτρεπεται να ανοιξεις λογαριασμο απο το ξενοδοχειο σου και να παιξεις στα online poker rooms της Νεβαδα των ΗΠΑ οσο βρισκεσαι μεσα στα συνορα της ασχετα με το που κατοικεις ... αλλα δυστυχως ειδικά και μονο η pokerstars επιμενει να λειτουργει με τους δικους της  παραλογους κανονες. Ολα αυτα τα μετρα για τους ελληνες παικτες, οπως ο τρόπος που αποσπά φόρους κερδών παίκτη ανα 24ωρο , οι τρόποι για αποφυγή με τα register unregister σε τουρνουα, η απαγορευση να παίξεις στα sattelites  η απαγορευση του να ανοιγεις ICMizer στον ιδιο υπολογιστη με τον pokerstars client κλπ ειναι όλα εντελώς γελοία πραγματα , δεν στεκονται νομικα, και φυσικα΄δεν υπάρχουν σε καμιά άλλη εταιρεία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...