Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ThunderPoker


Recommended Posts

Σε απάντηση του χρήστη Foufoutos σχετικά με τις παραλλαγές του πόκερ.

Αγαπητέ,

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και για τις πολύτιμες συμβουλές σας και προτάσεις σας  θα ληφθούν πάρα πολύ σοβαρά, να είστε βέβαιος ότι εμείς σαν
Thunder Poker  προσπαθούμε να αναπτυχθούμε και θα αναπτυχθούμε σε σύντομο χρονικό διάστημα σε όλες τις παραλλαγές του πόκερ για την κάλυψη όλων των προτιμήσεων και την πλήρη ευχαρίστηση όλων των παιχτών.

Με εκτίμηση,

Thunder Poker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ ιδιαίτερα για την απάντηση! Ειναι πολυ καλο που λαβανετε σοβαρα υποψιν και σέβεστε τα ενδιαφεροντα, τις γνωσεις την εμπειρια και τις επιθυμιες των παικτων!  Δυστυχώς δεν το κάνουν όλες οι εταιρείες το ίδιο ...

Εξαιρετικό και πρωτοποριακό το thunder poker  , πάρα πολλά συγχαρητήρια!

Μιας και άνοιξε αυτό το νέο thread με θέμα το thunder poker, θα μπω στον κόπο να κάνω μια πολύ συντομη παρουσίαση του συγκεκριμένου online poker room που θα μπορούσε να βοηθήσει όσους δεν έχουν παίξει εκει πέρα ακόμα και ψάχνουν για καλά Online poker rooms να παίξουν .

 Έχω μεγάλη εμπειρία πάνω σε αυτό το θέμα καθώς έχω παίξει σε δεκάδες διαφορετικά online Poker rooms τόσο διεθνή , όσο και κλειστά που έχουν παίκτες μόνο απο τις τοπικές αγορές, όπως σε καποιες πολιτείες των ΗΠΑ και  την Ιταλία  .Και ως παίκτης έχω κάνει αρκετά poker room reviews σε διάφορα forums τόσο ξένα και ελληνικά βοηθώντας και εγώ όσο μπορώ τους αλλους παίκτες να βρίσκουν καλά Poker rooms και να αποφεύγουν τις διάφορες παγίδες, όπως και άλλοι παίκτες έχουνε βοηθήσει εμένα πάνω σε αυτό, η ανταλλαγή πληροφοριών πάνω σε αυτό το θέμα είναι πάντα χρήσιμη για όλους μας.

Στο thunder poker υπάρχουν κάποια εντυπωσιακά θετικά πράγματα που δεν τα έχω δει ποτέ σε κάνενα παρόμοιο poker room διεθνώς .

 

Ήταν απίστευτα  εντυπωσιακό όταν έκανα δυο αναλήψεις μέχρι τώρα και έλαβα τα χρήματα μέσω ewallet σε λιγότερο από 10 λεπτά και τις δυο φορές (την δεύτερη φορά νομίζω ότι ήταν 5 λεπτά από την στιγμή που πάτησα το κουμπί). Έχω παίξει σε δεκάδες sites παγκοσμίως τα τελευταία 4 χρόνια και τόσο καλές αναλήψεις δεν έχω ξαναδεί ποτέ.

Εντυπωσιακή και η διοργάνωση του  GPT και επίσης πάρα πολύ θετικό ότι δίνεται η ευκαιρία σε όλους να κερδίσουν την συμμετοχή τους μέσω πολλών προκριματικών ακόμα και μέσω freerolls.

Πάρα πολύ καλό το rakeback και το bonus πρώτης κατάθεσης.

Εντυπωσιακό και ότι προσφέρουν μεχρι και 5 card omaha και  επίσης εντυωπσιακό ότι ακούγονται και λαμβάνονται υπόψιν οι επιθυμίες των παικτών για περισσότερα ωραίαι παιχνιδια στο μέλλον. Επιτέλους υπάρχει ένα poker room στην ελλάδα που ακούει την γνώμη των παικτών και πραγματικά σέβεται τους παίκτες του .

ΓΙα μένα το 50% του μυστικού της επιτυχίας στο online poker είναι η σωστή επιλογή του κατάλληλου  poker room.

Το thunder poker είναι αυτή τη στιγμή το καλύτερο με διαφορά Poker room που υπάρχει διεθνώς για : αρχάριους παίκτες, παίκτες που θέλουν να χτίσουν γρήγορα bankroll ξεκινώντας από λιγα χρήματα, παίκτες που θέλουν να μάθουν καλύτερα το παιχνίδι παίζοντας σε ένα σίγουρο και ασφαλές περιβάλλον,παίκτες που αγαπάνε το παιχνίδι και θέλουν ένα poker room που να παίζουν με ασφάλεια και να τους μεταφέρει την αυθεντική εμπειρία του παιχνιδιού με αντιπάλους άλλους έλληνες παίκτες σε ένα φιλικό περιβάλλον ελλήνων παίκτων χωρίς να εμφανίζονται σε κάθε τραπέζι δίπλα τους οι διάφοροι online "sharks" να τους κάνουν bumhunting και χωρίς προχωρημένα software εργαλεία που χρησιμοποιούν οι shakrs για να τους κατασπράξουν στα υπόλοιπα poker rooms.

Με απλά λόγια το thunder poker είναι ότι καλύτερο θα μπορούσε ποτέ να υπάρχει για όποιον δεν παίζει poker επαγγελματικά.και νομίζω ότι το ότι υπάρχουν ακόμα έλληνες παίκτες που αγαπάνε να παίζουν Poker ερασιστεχνικά και δεν παίζουν στο thunder poker οφείλεται καθαρά και μόνο σε έλλειψη ενημέρωσης.

Ταυτόχρονα το thunder poker προσφέρει πολύ καλές ευκαιρίες και για έλληνες επαγγελματίες παίκτες, όπως π.χ. τα προκριματικά του GPT , και ψηλότερα stakes στα cash games. Και έχει μια πάρα πολύ αξιόλογη  ομάδα επαγγελματιών ελλήνων παικτών.

Επίσης έχει αρκετά μεγάλη κίνηση  σε Omaha cash games   . Το Omaha είναι ένα παιχνίδι που ο ανταγωνισμός σήμερα διεθνώς βρίσκεται σε πολύ χαμηλότερα επίπεδα από ότι το No limit holdem , τα τραπέζια του είναι όπως ήταν το No limit Holdem περίπου 5 χρόνια πριν, σε εποχές δηλαδή που καθένας μπορούσε ακόμα να ξεκινήσει από το μηδέν , να μάθει το παιχνίδι , να ανέβει stakes και αν χτίσει ένα μεγάλο bankroll , και να κερδίσει αρκτά χρήματα. Το thunder poker είναι το πιο κατάλληλο poker room για να κάτσει κάποιος να ξεκινήσει να μαθαίνει να παίζει Omaha , ,καθώς ο ανταγωνισμός είναι πολύ μικρότερος από τα μεγάλα διεθνή Poker rooms. Νομίζω ότι αξίζει πολύ να κάτσει κάποιος να μάθει αυτό το παιχνίδι, όσοι το προσπαθησουν θα το δουν σύντομα αυτό από τα κέρδη που θα έχουν . Οσοι παίζετε cash games και δεν εχετε δοκιμασει Omaha ...απλά δεν ξέρετε τι χάνετε.

Εξηγώ σε όσους πιθανόν δεν γνωρίζουν (οι περισσότεροι το γνωρίζουν) ότι τα πολύ reviews μου για τα διάφορα ελληνικά και διεθνή poker rooms σε διάφορα ξένα και ελληνικά poker φόρουμς είναι πάντα από την σκοπιά και μόνο του παίκτη, καθώς δεν είμαι και δεν ήμουν ποτέ affiliate σε κάποιο poker rooms, οπότε είναι και αντικειμενικά. Δεν έχω κανένα λόγο να παινέψω το thunder poker π.χ., αντίθετα όταν είχε πρωτοξεκινήσει το thunder poker , επειδή δεν ήξερα λεπτομέρειες ήμουνα μάλιστα επιφυλακτικός να παίξω εκεί , και έτσι είμαι πάντα γενικά με κάθε νέο Poker room μέχρι να μάθω όλες τις λετπτομέρειες.που χρειάζομαι. Το συμπέρασμα μου τελοσπάντων από το thunder poker είναι ότι πρόκειται για μια μοναδική ευκαιρία για τους έλληνες παίκτες και ότι πρέπει όσοι έλληνες αγαπάμε το poker και θέλουμε να αναπτυχθεί στην ελλάδα να στηρίξουμε το thunder poker όσο μπορούμε , με στόχο να αναπτυχθεί όσο γίνεται περισσότερο  . Διότι αυτό θα είναι προς όφελος όλων μας αλλά και του ίδιου του παιχνιδού.

 

Πρέπει να  ξυπνήσουμε λίγο και να πάψουμε να τρώμε το κουτόχορτο που πουλάει ο καθένας που βγάζει πολλά εκατομμύρια δολλάρια το μήνα απο τους παίκτες και αντί να τους σέβεται , αντίθετα προωθεί συνεχώς όλο και νέες πολιτικές και αλλαγές σε βάρος τους  για να αρπάξει από αυτούς όσο γίνεται  περισσότερα, βλέπε κάποιες γνωστές μεγάλες εταιρείες . Αυτούς που με τις τακτικές τους χαλάνε συνεχώς το αγαπημένο μας παιχνίδι και προσπαθούν να μετατρέψουν το ποκερ από ένα ευχάριστο κοινωνικό -διασκεδιαστικό παιχνίδι  μάλιστα πολύ κερδοφόρο για πολλούς, σε σημείο που αρκετοί το έκαναν επάγγελμα, σε μια  μαύρη τρύπα -ρουφήχτρα δισσεκαμομυρίων που αρπάζουν από τους παίκτες, από την οποία μάλιστα είναι δύσκολο να ξεφύγει και κανείς όπως συμβαίνει με τις μαύρες τρύπες... έχουν όλες τους μεγάλη την δύναμη της έλξης!

Και να στηρίξουμε επί τέλους κάτι σωστό  , κάτι νόμιμο και καθαρό , κάτι δικό μας, που σέβεται τους παίκτες του αντί να τα ακουμπαμε σε κάποιες μεγάλες εταιρείες που όχι μόνο δεν σέβονται τους παίκτες τους αλλά ψάχνουν κάθε τρόπο για να τους γδύσουν όσο μπορούν . Δεν είναι μόνο θέμα του ποκερ , γενικά πιστεύω ότι είναι αναγκαίο ως πελάτες να στηρίζουμε σε αυτή τη χώρα όσους επιχειρηματίες προσφέρουν κάτι σωστό και τίμιο και μας σέβονται ,διότι αυτός είναι ο μόνος τρόπος να παει αυτή η χώρα μπροστά επι τέλους

 

Τέλος να πω ότι ευχαριστώ θερμά το support του thunder poker, που λαμβάνει υπόψιν τις γνώμες και προτάσεις των παικτών και εύχομαι να συνεχίσουν για πάντα να μας εκπλήσσουν τόσο  θετικά , όπως ακριβώς έχει συμβεί μέχρι τώρα  σε όλα όσα έχουν μέχρι τώρα κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kafrinius είπε:

Πολύ γρήγορο support ;)

 

Μακάρι να αποκτήσει λίγο traffic Περισσότερο.

Ναι πολυ καλό το support.

Πάνω στο traffic συμφωνώ  οτι ειναι ενα σημαντικο θεμα και ...μαλλον κατι πρεπει να κανουμε και εμεις γι αυτο! Προτείνω όσοι έχετε λίγο χρόνο και ενδιαφέρεστε, να τους βοηθήσουμε να ανεβάσουν το traffic. Αν το πετύχουμε αυτό μετά  θα βγούμε τελικά όλοι οι έλληνες παίκτες κερδισμένοι γιατί πολύ απλά θα έχουμε ένα πάρα πολύ καλό ελληνικό poker room με ικανοποιητικό traffic για να παίζουμε!

Δεν είναι κάτι πολύ δύσκολο. Νομίζω ότι χρειάζεται μονο ένα "μικρό" βήμα παραπάνω στo traffic που εχουν στα cash games του Texas holdem , το οποίο εάν κάποια στιγμή γίνει , δηλαδη αν αυξηθουν λιγο ακομα τα γεματα cash τραπεζια που εχει σε Texas holdem μετά αμέσως αρκετοί θα θεωρήσουν το traffic ικανοποιητικό, και τότε είναι που θα αρχισουν να ερχονται συνεχως νεοι παικτες και το traffic θα απογειωθεί. To  traffic στο Omaha παντως παει καλα ως τωρα για τα δεδομενα βεβαια του συγκεκριμενου poker room.

Πως ομως μπορουμε να βοηθησουμε και εμεις να γινει αυτο το μικρο αλλα σημαντικο και καθοριστικο βημα στο traffic του texas holdem?

Ελπίζω μέσα και απο τα post που εβαλα εδω περα σε αυτο το thread οσοι αρχαριοι παικτες δεν ηξεραν ποσο καλο ειναι για αυτους αυτο το poker room η ποσο αξιόπιστο είναι αυτό το poker room , να μαθουν περισσοτερα πράγματα και να ανοιξουν και αυτοι λογαριασμο και να παιξουν εκει.,

Νομιζω επισης οτι και εμεις  οι λιγοι online cash grinders που ειμαστε στην ελλαδα και που εχουμε συνηθίσει μια ζωη να παίζουμε cash games σε μεγάλα  poker rooms με πάρα πολλά τραπέζια ταυτόχρονα ,οτι έχουμε και μεις καποια δυνατότητα να βοηθησουμε να γίνει αυτό το μικρό ακομα βήμα στο traffic , ενημερώνοντας γνωστούς μας για το poker room αλλά και να πάμε να παιξουμε και μεις καποιες φορες έστω και για λίγες  ώρες εκεί περα.

Για να βοηθήσω λίγο παραπάνω τώρα, θα κανω ενα κοπο να πω για ακριβώς για ποιο λόγο εγώ προσωπικά αποφάσισα να πάω να παιξω στο thunder poker, γιατι σε μερικούς που δεν ξέρουν φαινεται παραξενο, πως ενας κερδοφορος cash παικτης που παιζει πολλα τραπεζια ταυτοχρονα σε μεγαλα poker rooms αποφασισε να παιξει εκει περα . Για ποιο λογο τελικά μπορει δηλαδη να θελει  ένας τέτοιος παίκτης να παιξει σε ένα νέο poker room που έχει -προς το παρον ακόμα - λίγα τραπέζια και μικρο traffic (αλλά σίγουρα θα ανέβει σύντομα περισσότερο το traffic) σαν το thunder poker

Παίζω συνηθως 8 τραπεζια ταυτοχρονα σε διαφορα Poker rooms, παλια επαιζα 12 μεχρι 16 αλλα τα μειωσα για να γλυτωσω απο το speed up syndrome αλλά και επειδή προφανώς το παιχνίδι έχει δυσκολέψει αρκετά από ότι ήταν παλια΄που απλα  πατούσες κουμπάκια λες και ηταν Playstation και όσο πιο πολλές φορές τα πατούσες τη μέρα τόσο πιο πολλα λεφτά εβγαζες

Προσωπικά δεν αντέχω να κάνω mass multiltabling άπειρες ωρες την ημέρα ,αντέχω συγκεκριμένο αριθμό ωρών να το κάνω αυτό και μετά τέλος.  Καθε παίκτης εχει τα δικα όρια και αντοχές είτε μεγαλυτερα είτε μικροτερα ανάλογα τον παίκτη, αλλά κανείς  ακόμα και οι πιο ανθεκτικοί δεν αντέχει να κάνει mass multitaling άπειρες ώρες.

 

Μετά το multitabling σε καποιες όποιες ώρες που έχω "ελευθερες" , προτιμώ να παιζω poker είτε με φίλους σε κάποιο σπίτι είτε σε κάποιο μικρό φιλικό Online poker roοm σαν το thunder poker για χαλάρωση  Αυτό το πραγμα  έχω παρατηρήσει ότι βοηθάει γενικά και το το όλο παιχνίδι μου καθώς α) παίζοντας λίγα τραπέζια για λίγη ώρα κάθε μέρα κυρίως σε ώρες που είσαι κουρασμένος και δεν μπορέις να παίξεις παραγωγικά τίποτε άλλο,  έχεις την ευκαιρία να δεις και να δοκιμάσεις φθηνά πολλά νέα διαφορετικά πράγματα πάνω στο παιχνίδι που δεν προλαβαίνεις να τα δοκιμάσεις όταν παίζεις πολλα τραπέζια η δεν μπορείς να τα δοκιμάσεις όταν παίζεις και στο τραπέζι σου εκτός από το fish κάθονται και 3-4 θηρία όπως συμβαίνει στα άλλα Poker rooms, β) το να μειωνεις το speed στο μυαλο σου και γενικα στο Mental game σου για καποιες ωρες την εβδομαδα βοηθαει πολυ να ξεφυγει κανεις απο το λεγομενο συνδρομο του "speed up" , που το χουν παθει αρκετοι και μερικοί εχουν καει τελειως ετσι. Σταδιακα με τα παρα πολα τραπεζια και τα διαφορα zoom tables κλπ αρχιζει κανεις να συνηθιζει να σκεφτεται λιγοτερο πανω στο παιχνιδι του την καθε κινηση και να κανει τις κινησεις αυτοματα , μηχανικα και γρηγορα κατι που μειωνει το winning rate και βλάπτει σοβαρά το όλο παιχνίδι και το mental game καποιου, μπορεί να το βλάψει μέχρι και ανεπανόρθωτα. γ) σε αυτά τα poker rooms μπορεί να παιζεις λιγοτερα τραπεζια αλλα ειναι σε ψηλοτερα stakes οποτε πρακτικα γίνεται να έχει κανείς και κάποιο λογικό κέρδος για την κάθε ώρα που αφιερώνει εκεί πέρα ώστε το ότι ξόδεψε χρόνο να παίζει εκεί να μην του προκαλεί οικονομική ζημιά αλλά αντίθετα σοβαρό κέρδος.

 

Εγώ π.χ. με τις ελάχιστες ώρες που έπαιξα στο thunder poker τον περασμένο μήνα  και έπαιξα καθαρά για διασκέδαση και για τους λόγους που εξηγώ παραπάνω και οχι για τα χρηματα καταφερα και εβγαλα καποια σεβαστα  χρηματα με τα οποια πλήρωσα μερικους απλήρωτους λογαριασμούς και μπορω επισης να πω οτι το ευχαριστηθηκα πολυ και χαλαρωσα πολυ  -και εκανα και την πλακα μου μιας και σε online poker ειχα αρκετα χρονια να βρω καπου online τοσο ευκολα τραπεζια .σαν αυτα που εχει σημερα το thunder poker.

Ειναι πολυ ωραιο να παιζεις τοσο πολυ χαλαρα χωρις καθολου αγχος και χωρις καν να προσπαθεις να βγαλεις χρηματα,  και χωρις να ενδιαφερεσαι καν για το θεμα να βγαλεις λεφτα εκει περα να βγαζεις τελικα αρκετα υπολογισιμα χρηματα,  δηλαδη τελικα να πληρωνεσαι για να το διασκεδαζεις... Το συγκεκριμενο poker room είναι δηλαδη πολυ πιο κερδοφόρο απο οτι φαινεται εκ πρωτης οψεως σε οποιον δεν εχει παιξει εκει περα, διοτι παροτι ειναι ακομα προς το παρον λιγα τα διαθεσιμα τραπεζια και μικρο σχετικα το traffic , σου δίνει μεγαλυτερα winning rates απο τα αλλα Poker rooms και παιζεις σε ψηλοτερα stakes απο τα κανονικα σου αρα γινεται και παλι να κερδιζεις  υπολογισιμα χρηματα

 

Eπίσης εμείς μπορεί να είμαστε κάπως έμπειροι στο cash οπότε με τα πολλά τραπέζια τα πάμε καλά, αυτό που ισχύει όμως για αρκετούς αρχάριους παίκτες ειναι ότι πάνε και παίζουν πολλά τραπέζια ενώ δεν θα πρεπε και έχουν σε αυτά αρνητικό winning rate ενώ αν παίζανε π.χ μονο δυο η τρίαι τραπέζια θα είχαεν θετικό winning rate, αλλά ο τεράστιος εγωισμός που έχουν και η ανικανότητα ορθής αξιολόγησης των ικανοτήτων τους , κάτι που υπάρχει στο 80% τέτοιων παικτών, είναι οι λόγοι που τους εμποδίζουν να αλλάξουν τακτική και να πανε να παιξουν  σε ενα πιο ευκολο Poker room με λιγοτερα τραπεζια απο τα γνωστα πολυ μεγαλα διεθνη online Poker rooms, και να δουν επιτέλους μεγάλο κέρδος και πολλά λεφτα στην τσεπη τους.

Ξερω αρκετους που ειναι μειον και θα ηταν κερδοφοροι και αρκετους που ειναι κερδισμενοι παιζοντας αλλα θα εβγαζαν τα τριπλασια κερδη , αν απλα το μονα  πραγματα που θα αλλαζαν στο παιχνιδι τους θα ηταν να α) μειωναν τον αριθμο τραπεζιων και β) να επαιζαν σε ενα πιο καταλληλο για αυτους poker room. Δυστυχώς όμως για τους ίδιους καθώς πάντα "τα ξέρουν όλα" δεν "καταδέχονται" να πέσουν "χαμηλότερα" γιατί φαντασιώνονται ότι καποτε  θα καταφερουν να γινουν  Team pokerstars Poker pro,,o Μικυ  Μαους, ο Σουπερ Γκουφυ, ο Batman και ολοι οι αλλοι μαζι και γι αυτο είναι συνεχώς χωρίς λεφτά στην τσέπη τους . Ετσι τελικα ενα 80% των παικτων που λεω δεν εχει καμια ελπιδα ποτε να δει προκοπη στο online poker και το μονο που φταιει ειναι το παραπανω ελλατωμα που εχει σχεση και με το volume, βαζουν πολυ παραπανω volume (μεσω εξτρα παραπανω τραπεζιων )  απο οσα θα επρεπε να παιζουν ωστε να κερδιζουν λεφτα . Τα εχω πει σε αρκετους που ειχανε αυτο το προβλημα σε διαφορα φορουμ αυτα (ημουν ο μονος που στα αληθεια εκανε κατι για να τους βοηθησει) και εννοειται οτι οι απαντησεις που πηρα απο αυτους ηταν οτι τα λεω επειδη αυτά δεν ειμαι τοσο "ταλαντουχος"  η "εξυπνος" οσο εκεινοι κλπ και δεν μπορω να βαλω τοσο μεγαλο volume οσοι εκεινοι, να παιζω τοσο πολλα τραπεζια οσο εκεινοι, να κερδιζω στην Pokerstars οπως εκεινοι κλπ Αν ομως δει κανεις τα αποτελέσματα όλων αυτών θα δει οτι ακομα και τα χειροτερα fish αν πανε σε καποιον coach που να του επιβαλλει σωστη επιλογη poker rooms , σωστο αρθμο τραπεζιων και table sleection γινονται περισσοτερο κερδοφοροι απο αυτους. Εκεινο που φταιει σε οσους δεν κερδιζουν στο ποκερ ειναι  συνηθως η εγωιστική νοοτροπια με την οποια αντιμετωπιζουν  το παιχνιδι αρνούμενοι να βαλουν στοχους αντιστοιχους με τις ικανοτητες τους η εστω λιγο παραπανω απο τις ικανοτητες τους και οχι να βαλουν στοχο να γινουν ο Batman.(π.χ να παιξουνε σε λιγότερα και πιο εύκολα τραπέζια , σε πιο ευκολα poker rooms , σε χαμηλοτερα stakes , σε χαμηλοτερα VIP levels απο αυτα που επαιζαν κλπ )  και αν εκαναν αυτα και μονο θα ηταν υπερ αρκετο ωστε μετα να κερδιζουν αρκτα λεφτα απο το παιχνδι.

Βεβαια αν καποιος δηλωσει οτι εγω δεν ενδιαφερομαι καθολου για να βγαλω κερδος και παω παιζω μονο για την εμπειρια του πως ειναι το μεγαλο volume η τα μεγαλα stakes και τα μεγαλα Poker rooms, και μονος μου στοχος ειναι να γινω πιο εμπειρος στο ποκερ πληρωνοντας το βεβαια πολυ ακριβα (και δεν με πειραζει που τα χρηματα που θα κερδισω τελικα προσπαθωντας τοσα πολλα χρονια εκει περα θα ειναι ελαχιστα και που θα κανω με τελειως αδικο και ασυμφορο για μενα τροπο, πλουσιοτερο κατα μερικες ακομα χιλιαδες δολλαρια τον David Baazov απο το προσωπικο μου rake ) τοτε τον παραδεχομαι απολυτα, ειναι μια διαφορετικη προσεγγιση απο τη δικη μου αλλα εχει βαση.

Παντως σχεδον όλα τα cash staking groups που ξέρω σε microstakes να πετυχαν σοβαρό κερδος , και που καταφερναν να μετατρεπουν τους χειροτερους παικτες της γης σε κερδοφορους,  και αυτα τα καταφεραν μαλιστα οι χειροτεροι coaches πανω στο ιδιο το παιχνιδι του poker , , επειδη ενα και μονο μυστικο ειχαν που τους εφερε ολα τα λεφτα και τιποτα αλλο: Την  σωστη επιλογη Poker rooms για τους μαθητες τους, τον αυστηρο περιορισμο των τραπεζιων και του volume του καθε μαθητη στο επιπεδο που εκεινος ειναι ικανος να παιζει για να ειναι κερδοφορος  , και το  table selection που αναλογα το επιπεδο του μαθητη αν κακος η καλος η αλλαζει απο "bumhunting" σε "μπες σε ενα ευκολο Poker room και παιζε ολα μαζι τα τραπεζια που ειχε μεσα ταυτοχρονα"  Τεσπα δεν θελω να ξεφυγουμε απο το θεμα μας εδω και να το παμε σε challenges , coaches και staking groups, ας μεινει η συζητηση στο thunder poker.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια από τις πιοσοβαρές  ανησυχιες που εχω παντοτε και εγω και εχουν ολοι οι παικτες όταν παιζουμε σε μικρα poker rooms είναι το αν υπάρχει ασφάλεια απέναντι σε  πιθανό chip dumping και collusion, διότι κυρίως στα παιχνίδια Omaha και στα ψηλότερα stakes ο κίνδυνος είναι μεγάλος. Όταν ανοιξα λογαριασμο στο thunder poker ελαβα αυτό το πολύ θετικο μηνυμα το οποιο επισης με εντυπωσίασε πολύ θετικά ο πολύ σωστος τρόπος που αντιμετωπίζουν αυτό το πολύ σοβαρό ζήτημα και το αναδημοσιεύω εδώ πέρα ώστε να εχουν την ευκαιρία να ενημερωθούνε και όσοι δεν έχουν ανοίξει ακόμα λογαριασμό στο thunder poker και έτσι δεν γνωρίζουν σχετικά.
 

Παράθεση

 

 

 

 

Αγαπητέ,

Το αυτόματο σύστημα ασφαλείας της εταιρείας μας εντοπίζει τις δόλιες ενέργειες όπως "chip dumping" και "collusion".Αυτό το μήνυμα είναι προειδοποιητικό, αν συμβεί οτιδήποτε θα προβούμε σύμφωνα με τους κανόνες της εταιρείας σε κατάσχεση χρημάτων και κλείσιμο του λογαριασμού.

Σύμφωνα με τους κανόνες που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας,
3) Η GoalBet παίρνει πολύ σοβαρά κάθε μορφή δόλιας ενέργειας - συμπεριφοράς των παικτών/πελατών σε σχέση με τις υπηρεσίες και/ή τα προϊόντα που παρέχει. Απαγορεύεται αυστηρά οποιαδήποτε δόλια ενέργεια - συμπεριφορά, όπως αυτή ορίζεται κατά τη διακριτική ευχέρεια της GoalBet. Δόλιες ενέργειες είναι, μεταξύ άλλων, η χρήση κλεμμένων πιστωτικών καρτών, η μεταφορά χρημάτων σε λογαριασμό άλλων παικτών (chip dumping - εσκεμμένο χάσιμο μαρκών), η πλαστογραφία, η αθέμιτη σύμπραξη, η παροχή λανθασμένων στοιχείων εγγραφής ή άλλων πληροφοριών που έχουν ζητηθεί. Εκτός από τα διορθωτικά μέτρα που προβλέπονται από τους Γενικούς Όρους και Προϋποθέσεις ή τους ισχύοντες κανόνες των παιχνιδιών, η GoalBet διατηρεί το δικαίωμα να εγείρει αξίωση ποινικής δίωξης και/ή αστικής αποζημίωσης για οποιαδήποτε δόλια ενέργεια - συμπεριφορά. Κάθε παίκτης/πελάτης που εμπλέκεται σε οποιασδήποτε μορφής ύποπτη δόλια ενέργεια - συμπεριφορά και σε οποιαδήποτε ύποπτη συναλλαγή καταγγέλλεται στις αρμόδιες αρχές.

Με εκτίμηση,
GoalBet.com

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω κάτι ακόμα σχετικά , χρήσιμο για τους παίκτες ΜΤΤ. Δυστυχώς στο thunder poker η κίνηση στα ΜΤΤ είναι ακόμα μικρή, όμως έχει προς το παρόν και κάποια ΜΤΤ τα οποία ΄συνήθως καταφέρνουν και συμπληρώνουν ένα πολύ καλό για τα ελληνικά δεδομένα αριθμό παικτών και συνήθως (όχι πάντα αλλά συνήθως) ξεκινάνε κανονικά . Εϊναι τα 11 ευρω buy in και τα έχει κάθε παρασκευή, σάββατο και δευτέρα βράδυ στις 11. Μικρό  σχετικά και πανεύκολο Player field, αφοου αρκετοι απο τους συμμετέχοντες έχουν κερδίσει το εισητήριο εντελώς δωρεάν στα πολλά daily freerolls. Ένας παίκτης που παίζει μόνο ΜΤΤ μπορεί εκείνες τις συγκεκριμενες μέρες και ώρες να ανοίξει και ενα τέτοιο τραπέζι και να το παίζει ΄μαζί με όλα τα άλλα ΜΤΤ που μπορέι να παίζει ταυτόχρονα σε άλλα sites και επίσης μπορέι να παίζει τα διάφορα προκριματικά για live τουρνουά κλπ στα οποία επίσης υπαρχει αρκετή συμμετοχή και κίνηση. Επισης 8 μαιου εχει ενα 22 Buy in 1000 ευρω guaranteed που φαινεται καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Σε απάντηση του χρήστη kafrinius και Foufoutos σχετικά με το chat.

Αγαπητοί,


Υπήρχε διαθέσιμο chat σε όλα τα τραπέζια της Thunder Poker, παρατηρήθηκε όμως ότι αρκετοί παίχτες εκμεταλεύτηκαν τη χρήση του chat για προσβλητικούς και υβριστικούς χαρακτιρισμούς με αποτέλεσμα να υπάρχουν εντάσεις μεταξύ τους. Μέχρι να έχουμε την δυνατότητα άμεσου αυτόματου αποκλεισμού από το chat ενός παίχτη, αποφασίσαμε να απενεργοποιήσουμε το chat σε όλα τα τραπέζια της Thunder Poker εκτός από τα  Heads up τραπέζια.

Με εκτίμηση,
Thunder Poker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ThunderPoker είπε:

Σε απάντηση του χρήστη kafrinius και Foufoutos σχετικά με το chat.

Αγαπητοί,


Υπήρχε διαθέσιμο chat σε όλα τα τραπέζια της Thunder Poker, παρατηρήθηκε όμως ότι αρκετοί παίχτες εκμεταλεύτηκαν τη χρήση του chat για προσβλητικούς και υβριστικούς χαρακτιρισμούς με αποτέλεσμα να υπάρχουν εντάσεις μεταξύ τους. Μέχρι να έχουμε την δυνατότητα άμεσου αυτόματου αποκλεισμού από το chat ενός παίχτη, αποφασίσαμε να απενεργοποιήσουμε το chat σε όλα τα τραπέζια της Thunder Poker εκτός από τα  Heads up τραπέζια.

Με εκτίμηση,
Thunder Poker

Nice, για auto-rebuy ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σε απάντηση του χρήστη  GoldenVirginia και Stratos σχετικά με το και το blind structure.

Αγαπητοί,


Λαμβάνοντας υπόψιν αυτά που μας αναφέρατε σε ένα από τα επόμενα updates θα προσπαθήσουμε να έχουμε το blind structure σε εμφανές σημείο για να γνωρίζουν οι παίχτες τη δομή των blinds. Επίσης το επόμενο τουρνουά Thunder 5000€ Guaranteed θα διεξαχθεί με 15λεπτα blinds και όχι με 10λεπτα που ήταν το προηγούμενο.

Με εκτίμηση,
ThunderPoker 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Σε απάντηση του χρήστη Alex σχετικά με τα τουρνουά.

Αγαπητέ,

Λαμβάνοντας υπόψιν αυτά που μας αναφέρατε σχετικά με τα τουρνουά, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο αριθμός των ελάχιστων εγγραφών που χρειάζονται για να ξεκινήσουν τα τουρνουά με εγγυημένο έπαθλο έχουν μειωθεί με σκοπό να μην ακυρώνονται.

Με εκτίμηση,
ThunderPoker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...