Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ipoker προβλημα (foufoute βοηθα)


pepe23

Recommended Posts

απο τοτε που αλλαξε λογισμικο το ipoker δε μπορω να συνδεθω, ανοιγω κανονικα το client αλλα παταω log in η register και δεν κανει τιποτα..

googlara και βρηκα οτι πρεπει να πας στις ρυθμισεις  συμβατοτητας του internet explorer και να εισαγεις το site που θες να παιξεις στη περιπτωση μου το paddy αλλα δε κανει τιποτα

Χωρίς τίτλο.png

απο το support τους παντως (το οποιο ειναι οτι να'ναι ουτε καλα καλα αγγλικα δε ξερουν) δε με βοηθανε μου λενε στο chat το ιδιο τροπαρι τους λεω  οτι το εκανα και παλι δε μπορω να συνδεθω και μετα μου λενε ε κανε επανεκιννηση!!

υποπτευομαι ομως οτι κατι πρεπει να φταει με το λαπτοπ και τα win10 που εβαλα προσφατα γιατι σε ενα αρχαιο σταθερο που δοκιμασα ανοιγει και συνδεεται κανονικα το client και χωρις να υπαρχει καμμια προσθηκη  στις ρυθμισεις συμβατοτητας

γιαυτο ηθελα τα φωτα του μεγιστου φουντουρη η οποιος ειχε παρομοιο προβλημα και το ελυσε..

να παραθεσω οτι δεν εχω καθολου antivirus που ενδεχομενως να μπλοκαρει τη συνδεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το προβλημα το οποιο αναφερεις και αυτη την λυση που βρηκες , τα ειχαν μόνο οι πρώτες εκδόσεις του νέου client του Ipoker που ήταν σε beta version και το είχαν μόνο στα windows10. Στις υπολοιπες εκδοσεις των windows το Login δουλευε κανονικα και στα windows10 δουλευει επισης κανονικα πλεον σε ολους , αρκει να εχεις την τελευταια τελικη εκδοση του νεου ipoker client και οχι την beta.

 

Είχα ρωτήσει τον αυγουστο του 2015 τεσσερις φορές το support της paddy και μου είχαν απαντήσησει ότι "λυπούμαστε δεν γίνεται τίποτα", δηλαδή ότι προς το παρόν ο client δεν δουλέυει σε windows 10!  Ετσι εκατσα τοτε και το εψαξα μονος μου, βρηκα την λυση , μετά είπα την λύση στο support της paddy, την σημείωσαν και από την άλλη μέρα αρχισαν και ενημέρωναν τους παίκτες λεγοντας τους αυτη την λυση.

Μετά κάποιοι παίκτες έβγαλαν την μέθοδο αυτή στο ιντερνετ κλπ και μερικοι το ανελυσαν και παραπανω και το τερματισαν το θεμα....και η λυση ηταν αυτη που βρήκες στο google.....

Όλα αυτά όμως δεν υπάρχουν πλέον ούτε και η παραπάνω λύση ισχύει πλέον. Ολα αυτα ήταν για την beta version του ipoker. Έχει περάσει τόσος καιρός από τότε που μάλιστα εγώ το είχα ξεχάσει τελείως  ότι είχε γίνει όλο αυτό.

Στις νέες εκδόσεις του ipoker ΔΕΝ υπαρχει αυτό το πρόβλημα , καθως έχουν διορθώσει τον κώδικα και τον έχουν κάνει συμβατό με τα windows 10.

Οπότε μια λογικη εξήγηση σε αυτά που λες, θα ήταν ότι εσύ έχεις ακόμα την Beta version του νεου ipoker client και δεν έχεις εγκαταστήσει την καινούρια διορθωμένη έκδοση.

Μια αλλη εξηγηση θα ηταν να εχεις καποιο προβλημα με την επιλογη "remember my username" που εχει ο ipoker client η να υπαρχει προβλημα με την cash του internet explorer που εχει κρατησει την παλια εκδοση της σελιδας...

Κανε αυτα εδω:

 

1) Σβησε ολα αυτα που βρηκες στο internet και που εβαλες με την λειτουργια συμβατοτητας στον Internet explorer! Ηταν η λυση που ειχα βρει για την  beta εκδοση του νεου ipoker client  . Στις τελευταιες εκδοσεις του ipoker client το  προβλημα αυτο εχει λυθει και αυτα ειναι πλεον αχρηστα νομιζω.... (αντι να βοηθανε σε κατι ισως δημιουργουν ακομα μεγαλυτερο προβλημα απο οτι υπαρχει.)

2) κανε  απεγκατασταση του ipoker client απο την προσθαφαιρεση προγραμματων των windows

3) ανοιξε  τον internet explorer πατα το εικονιδιο που μοιαζει με γραναζι, μετα "επιλογες internet" και κατω κατω εκει που λεει ιστορικο περιηγησης πατα το κουμπι διαγραφη. Επελεξε με το Mouse ΚΑΙ αυτα που λεει "δεδομενα φορμων" και "κωδικοι προσβασης" (δηλαδη τα παντα εκτος απο το πρωτο που λεει διατηρηση αγαπημενων τοποθεσιων). Πατα διαγραφη

 

4)Πατα το κουμπι στο πληκρολογιο με το σημα των windows  και μετα πατα εκει που λεει "ρυθμισεις" μετα "συστημα" μετα ¨προεπιλεγμενες εφαρμογες" , μετα εκει που λεει "προγραμμα περιηγησης web" και βαλε MICROSOFT EDGE και μετα κανε επανεκκινηση το PC.

5) Πηγαινε στην σελίδα poker.paddypower.com και πατα εκει που λεει "NEW & IMPROVED POKER CLIENT" κανει download και κανε εγκατασταση

Οταν τελειωσει η εγκατασταση και τρεξεις το paddy στην πανω αριστερα γωνια λεει ποια εκδοση του ipoker client εχεις. 

Θα πρεπει να λεει 16.3.3.6 αλλιώς εκεί είναι το πρόβλημα οτι εχεις παλια εκδοση.

6)

 Μετά απο κατω εκει που λεει remember my username θα πρέπει να ΜΗΝ είναι κλικαρισμένο. Μην χρησιμοποιεις αυτη την επιλογη γιατι σε αρκετες εταιρειες του IPOKER εχει bug και καποιες φορες ΔΕΝ σε αφηνει μετα να κανεις LOGIN

 

7) και αν μετά πάλι δεν δουλεύει τοτε κάτι περιεργο συμβαινει με τις ρυθμισεις στο  PC σου και είναι πολυ δυσκολο να φανταστώ τι , καθώς δεν έχεις κάποιο antivirus,

Σε τετοια περιπτωση προσπαθησε πχ να κανεις αυτο  ΜΗΠΩΣ πιασει: πηγαινε στον Internet explorer, πατα παλι στις ρυθμισεις και πατα "ασφαλεια" , κατεβασε το επιπεδο ασφαλειας στο πιο χαμηλο, και δες να ειναι κλικαρισμενο εκει που λεει "ενεργοποιηση προστατευμενης καταστασης λειτουργειας"

Επισης εκτος απο antivirus δες αν εχεις καποιο popup blocker η addblocker και απενεργοποιησε τα

Πατα ΟΚ κανε επανεκκινηση, ξαναδες αν δουλευει το IPOKER. Αν ναι τοτε υπαρχει λυση , αν οχι ..δοκιμασε και κανεναν αλλο ipoker client να δεις μηπως δουλεψει πχ. mybet.gr....

8) αν μετα απο ολα αυτα δεν δουλευει, τοτε το οπως ειπα κατι συμβαινει με τις ρυθμισεις στο PC σου αλλα δεν μπορω να ξερω τι γινεται  και το μονο που εχω να σου προτεινω ειναι: συνεχισε να το ψαχνεις μονος σου.

Καλη τυχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εκανα οπως ακριβως τα ειπες και απο δυο φορες με αλλαγες, διαγραφες απεγκαταστασεις κτλ και κανενα αποτελεσμα.

οταν ξεκιναω το client2.png   

οι επιλογες log in ,register δεν ανταποκρινονται.. οταν παταω το tab poker:

3.png

λεει συνεχεια loading tables χωρις να αλλαζει τιποτα οση ωρα και να το αφησω..

Αρχιζω και πιστευω οτι φταιει κατι στο pc γιατι οταν δοκιμασα και στο mybet

1.png

πατησα register (εκει πατιεται αλλα μοιαζει με το παλιο software) παιρνω αυτο το μυνημα που βλεπεις πανω και ειτε πατησω ναι ειτε οχι ειτε κλεισιμο ξανανοιγει αμεσως..

Επισης τσεκαρε κ αυτο με την ongame:

4.png

μαυριζει μολις ανοιξω το client αλλα καθως κανω βολτες με το ποντικι πανω κατω εμφανιζονται οι επιλογες κανονικα και οταν συνδεθω δεν αντιμετωπιζω προβλεμα μετεπειτα..

λες να εχει να κανει η καρτα γραφικων?

παντως το pc να πουμε δε το λες και πατατα ειναι lenovo z50-75 fx7500 8gb ram και καρτα γραφικων 2gb βεβαια περυσι που το πηρα με win 8.1 64 πανω δουλευαν τα παντα τελεια και απο τοτε που εβαλα τα 10 εχω πολλα θεματα οπως και καποιες εικονες στο two plus two δε μου τις εμφανιζει και βγαζει αυτο το εικονιδιο του σπασμενου τζαμιου..

τεσπα τι να πω δε πειραζει σε ευχαριστω πραγματικα που ασχοληθηκες και θα αρκεστω στην amaya 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποκλείεται να φταιει η καρτα γραφικων. Μετα απο τις εικονες και τις επιπλεον πληροφοριες που εβαλες εδω είναι πολύ πιθανό  ότι έχουν χαλασει καποια dll αρχεια των Windows 10  στο PC σου .

Eαν θέλεις να δοκιμάσεις να φτιάξεις το PC σου  (έχεις  μεγαλες πιθανοτητες  να φτιάξει με αυτόν τον τρόπο) κάνε την αυτοματη επιδιορθωση των WINDOWS

Πατα το εικονιδιο των windows, μετα "ρυθμισεις" μετά "ενημερωση και σφαλεια" , μετά "αποκατασταση" μετα "γρηγορα αποτελεσματα", μετα "διατηρηση των αρχειων μου"

Παιρνει παρα πολυ ωρα να τελειωσει αυτο καθως ξανακανει εγκατασταση τα windows 10 απο πανω οποτε κανε το καποια στιγμη που δεν χρειαζεσαι το PC για κατι αλλο. Δεν σβηνει τα αρχεια σου, αλλα θα πρεπει να ξαναεγκασταστησεις μετα καποια απο τα προγραματα που χρησιμοποιεις.

 

Δεν σου υποσχομαι 100% οτι θα φτιαξει με αυτόν τον τρόπο αλλα τουλαχιστον ότι  οι πιθανοτητες να φτιαξει ειναι πολυ μεγαλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν κανεις αποκατασταση τα windows10 κανε αυτο εδω

 

βρες τον σκληρο δισκο C: κανε πανω δεξι κλικ πατα Ιδιοτητες, μετα εργαλεια και εκει που λεει "ελεγχος σφαλματων" πατα "ελεγχος"

Αρκετες φορες οταν χαλανε αυτα τα dll αρχεια των windows , χαλανε λογω σφαλματος στην σκληρο δισκο.... Μετα απο αυτο αν βρει πολλα σφαλματα μαλλον θα χρειαστεις νεο σκληρο δισκο, αν δεν βρει σφαλματα απλα κανεις την αποκατασταση των windows 10 οπως το περιεγραψα στο απο πανω post και μετα ειναι αρκετα πιθανο οτι  το προβλημα που εχεις θα φτιαξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η foufoutos είπε:

Αποκλείεται να φταιει η καρτα γραφικων. Μετα απο τις εικονες και τις επιπλεον πληροφοριες που εβαλες εδω είναι πολύ πιθανό  ότι έχουν χαλασει καποια dll αρχεια των Windows 10  στο PC σου .

Eαν θέλεις να δοκιμάσεις να φτιάξεις το PC σου  (έχεις  μεγαλες πιθανοτητες  να φτιάξει με αυτόν τον τρόπο) κάνε την αυτοματη επιδιορθωση των WINDOWS

Πατα το εικονιδιο των windows, μετα "ρυθμισεις" μετά "ενημερωση και σφαλεια" , μετά "αποκατασταση" μετα "γρηγορα αποτελεσματα", μετα "διατηρηση των αρχειων μου"

Παιρνει παρα πολυ ωρα να τελειωσει αυτο καθως ξανακανει εγκατασταση τα windows 10 απο πανω οποτε κανε το καποια στιγμη που δεν χρειαζεσαι το PC για κατι αλλο. Δεν σβηνει τα αρχεια σου, αλλα θα πρεπει να ξαναεγκασταστησεις μετα καποια απο τα προγραματα που χρησιμοποιεις.

 

Δεν σου υποσχομαι 100% οτι θα φτιαξει με αυτόν τον τρόπο αλλα τουλαχιστον ότι  οι πιθανοτητες να φτιαξει ειναι πολυ μεγαλες.

και ομως εφτιαξε  100%:)

εγω βεβαια διεγραψα τα παντα:? και τωρα τα εγκαθιστω απο την αρχη αλλα δε πειραζει γιατι το pc ειναι μπομπα ξανα

ευχαριστω πολυ φιλε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...