Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

HUD και zoom poker


sotiris13

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παλιοπαρέα του σίτυ και όλα τα μέλη!

Ένα πρόβλημα με ανάγκασε να βάλω αυτό το θέμα και να ξανακάνω login εδώ πέρα για πρώτη φορά ύστερα από το μακρινό 2010!

Εδώ και λίγες μέρες ξεκίνησα μετά από καιρό να ξαναπαίζω zoom nl2 και το πρόβλημά μου είναι ότι το holdem manager μετράει κανονικά τα session, χέρια κ.τ.λ. αλλά δεν μου βγάζει τα εικονίδια με τα στατιστικά στα τραπέζια.Από ότι κατάλαβα το έχουν πολλοί αυτό το θέμα.Το site της pokerstars το έχω στα αγγλικά και από τα άλλα που λέει στο faq του holdem manager δεν καταλαβαίνω τι άλλο πρέπει να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα.

Αν το είχε και άλλος και μπορεί να μου εξηγήσει με απλά ελληνικά τι πρέπει να κάνω θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε πρέπει να μπεις στα  PokerStarsUpdate.exe, holdemmanager.exe and HudFuncsApp.exe και στις ιδιότητες να τα βάλεις run as an administrator στα properties (δε ξέρω καν πως είναι στα ελληνικά έχω τα windows στα αγγλικά) και μετά τσεκαρε αν έχεις κάνα antivirus και το μπλοκάρει.Οταν ξεκίνησα που είχα κι εγω πρόβλημα αυτό με το administrator ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντησή σου. 

 

Ναι από ότι κατάλαβα και από το faq κάτι τέτοιο πρέπει να κάνω, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιο εικονίδιο πρέπει να πατήσω, μιας και είμαι άσχετος με αυτά. Μπαίνω στα programe files και υπάρχουν 18 εικονίδια που γράφουν update δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το σωστό. Μάλλον είναι μπροστά μου και δεν το βλέπω.:oops:

Αν μπορεί κάποιος άλλος ας μου πει λίγο πιο αναλυτικά τι να κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ενα γρηγορο γιατι εχω session. Σιγουρα εχεις στην επιφανεια εργασιας τα εικονιδια της stars και του HM. Κανεις δεξι κλιλ στο καθενα, μετα κανεις κλικ κατω στο properties. Μετα πας στο tab πανω που λεει shortcut. Κανεις κλικ κατω που λεει open file location. Στο παραθυρο που θα σου ανοιξει σου βγαζει ακριβως το αρχειο που θες. Κανεις παλι δεξι κλικ και επιλεγεις πανω το tab που λεει compatibility, εκει κατω κατω εχει την επιλογη Privilege level, φροντισε να εχει τικαρισμενο το Run this program as an administrator. Κανε το ιδιο και για τα δυο εικονιδια που σου ειπα αρχικα και θα εισαι ΟΚ. GL.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

panatha ευχαριστώ πολύ, ήσουν κατατοπιστικός αλλά δυστυχώς την έκανα την μ@λακία μου και πάλι δεν ξέρω τι να κάνω.

 

Έφτασα μέχρι το βήμα που λέει να τρέξω το πρόγραμμα σαν administrator και απαίτησε να βάλω έναν κωδικό τον οποίο δυστυχώς δεν γνωρίζω περι τίνος πρόκειται. Προσπάθησα χωρίς τον κωδικό και μου λέει ότι δεν γίνεται επειδή δεν τον έβαλα.Τώρα δεν μου ανοίγει καν το hem όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει μήνυμα: Exit now without sending error report?Επίσης όταν πατάω το εικονίδιο για να ανοίξει το πρόγραμμα μου βγάζει το εικονίδιο: Εκτέλεση ως: τρέχων χρήστης και ο παρακάτω χρήστης Administrator εκεί που πρέπει να βάλω τον κωδικό.

Όταν ξαναβρεις χρόνο δώσε τα φώτα σου ρε φίλε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε οταν ανοιγεις τον υπολογιστη σου βγαζει να επιλεξεις αν μπεις ως διαχειριστης η σαν χρηστης απλος?Θελω να πω μηπως εχεις δημιουργησει και αλλο χρηστη εκτος απο το βασικο που ειναι το administrator?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε καλησπέρα.Ναι τώρα όταν πάω να ανοίξω το πρόγραμμα μου λέει "παρών χρήστης" και από κάτω άλλος χρήστης administrator και κάτω από εκεί ζητάει έναν κωδικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποια ερωτηματα,

Οταν κανεις επανεκκινηση και την ωρα που εχει το λογοτυπο των windows σου βγαζει επιλογη να επιλεξεις να μπεις ως administrator και οχι σαν απλος user?

Τον υπολογιστη αν χρειαστει format τον κανεις μονος η εχεις καποιον τεχνικο?Ρωταω γιατι αν εχεις τεχνικο μπορει να εβαλε κωδικο και πρεπει να τον παρεις τηλεφωνο, αν δεν θυμαται κανεις τον κωδικο μετα θελει μια διαδικασια να γινει για να σπασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι φίλε δεν μου βγάζει κάτι τέτοιο όταν κάνω επανεκκίνηση. Έχω τεχνικό για φορματ διότι είμαι τελείως άσχετος με αυτά.Οπότε μάλλον πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο να μου πει τον κωδικό ή αλλιώς πάλι από την αρχή.

 

Όχι τίποτα άλλο τώρα δεν μπαίνει καθόλου..:mad:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις gl στα τραπέζια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοεις δεν μπαινει καθολου στα windows η στο holdem manager?Αν δεν μπαινει στο holdem manager δοκιμασε να αντιστρεψεις την διαδικασια που εκανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπαίνει στο hem φίλε, ναι θα το δοκιμάσω και αν δεν δω λύση θα κάνω ένα τηλέφωνο αύριο στον τεχνικό να δω τι θα μου πει.Να' σαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικα δεν γινεται να αντιστρεψει την διαδικασια που εκανε η ειναι περα απο τις δυνατοτητες του. Κανονικα θα επρεπε να γνωριζει τον κωδικο του admin αφου ειναι δικος του ο υπολογιστης.

Αν στον σεταρε τεχνικος λογικα θα εβαλε εναν κωδικο τον οποιο θα στον ειχε πει. Μπορει να εχει βαλει καποιον ευκολο κωδικο. Δοκιμασε 1111 11111 111111, 1234,12345, 123456, 0000,00000,000000. Διαφορετικα παρτον τηλεφωνο. Μπορει σε οσα PC σεταρει να βαζει τον ιδιο κωδικο.

Δικο σου PC ειναι και δεν γνωριζεις τον κωδικο ρε φιλε? Τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...