Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

skrill και καταθεσεις


Recommended Posts

 

Γίνονται. Το skrill διατηρει ειδικο λογαριασμο στην τραπεζα πειραιως ωστε να γινονται καταθεσεις απο ελλαδα παρα τα capital controls. Καταθεση ομως δεν μπορει να γινει σε μετρητα παρα μονο με τραπεζικη μεταφορα απο τραπεζικο λογαριασμο που να ειναι στο ιδιο ονομα με αυτο στο οποιο εχεις το skrill σου, προς τον λογαριασμο της skrill , βαζοντας REFERENCE το skrill ID σου το οποιο το βλεπεις πανω δεξια στην οθονη μολις κανεις Login στο skrill. Τα στοιχεια του ελληνικου λογαριασμου της skrill ειναι αυτα εδω

 

Account number 5039-034313-719
SWIFT PIRBGRAA
IBAN GR67 0172 0390 0050 3903 4313 719
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορώ να κάνω από άλλη τράπεζα μεταφορά στον παραπάνω λογαριασμό της skrill κι αν ναι , τι χρέωση έχει και πόσες μέρες κάνουν να εμφανιστούν τα χρήματα στην skrill? Υπάρχει κάποιο όριο χρημάτων που μπορείς να μεταφέρεις ή κάποια αιτιολογία που πρέπει να βάλεις για την μεταφορά;

Το έχεις δοκιμάσει τώρα τελευταία foufoutos (ή κάποιος άλλος); Γιατί παλιότερα θυμάμαι κάποιον που είχε προσπαθήσει να κάνει κατάθεση στην skrill και του είχαν δεσμεύσει τα χρήματα του κοντά ένα μήνα και δεν έγινε και ποτέ η κατάθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Πριν από τα capital controls καναμε καταθεσεις μεσω τραπεζικης μεταφορας απο ελληνικη τραπεζα στον λογαρισμο της Skrill σε τραπεζα του εξωτερικου. Το κοστος ηταν οσο χρεωνε η τραπεζα για εμβασμα στο εξωτερικο, για μικρα ποσα ηταν γυρω στα 6 ευρω. Επαιρνε συνηθως 3 μερες από την στιγμη που εστειλες τα λεφτα μεχρι να φανουν στο skrill σου, 5 μερες το αργοτερο

Μετα τα capital controls καποιοι πηγαν να στειλουν λεφτα με τον ιδιο τροπο και προφανως τα μπλοκαραν.

Στον λογαριασμο της Πειραιως (εσωτερικου)  δεν νομιζω ότι υπαρχει τετοιο πρόβλημα αν και δεν μπορω αν στο επιβεβαιωσω 100% γιατι δεν το χω δοκιμασει ο ιδιος.

Μπορεις να τα στειλεις και από άλλη ελληνικη τραπεζα μεσω τραπεζικης μεταφορας,π.χ.  μεσω ebanking είναι πολύ ευκολο και γρηγορο.

Μετά τα capital controls εγω προσωπικά δεν ξανακάνα κατάθεση στο  skrill μου, όμως εχω ακουσει από άλλους ότι το έκαναν και ηταν μεσω λογαριασμου που ειχαν  στην τράπεζας Πειραιώς.

Αλλά εφόσον το χω δοκιμασει , θα μπορουσες  ειτε να περιμένεις να στο επιβεβαιώσει και κάποιος που να το χει κάνει ο ίδιος αυτό προσφατα και δουλεψε ή εναλλακτικά μπορείς να στείλεις στην αρχή ένα πολύ μικρό ποσό δοκιμαστκά π.χ. 10 ευρω για να βεβαιωθεις πρωτα αν δουλεύει αυτό το σύστημα και μετα αν είναι όλα ΟΚ να στέιλεις την κανονική σου κατάθεση 

Το κόστος μεταφορας από άλλη ελληνικη τραπεζα δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς είναι αλλά  είναι πολύ μικρο

 

Aν καποιος αλλος το εχει κανει προσφατα η αν το κανεις εσυ  γραψτε εδω περα να ξερουνε και οι υπολοιποι κατι σιγουρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΥΦΟΥΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΦΟΡΑ(web banking) ΑΠΟ ΛΟΓ/ΣΜΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΣΕ SKRILL KAI ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ

ΟΤΙ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:

Η συναλλαγή σας απορρίφθηκε. Επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας σας για να επιβεβαιώσετε ότι έχετε επαρκή υπόλοιπο και ότι δεν υπάρχουν περιορισμοί  και δοκιμάστε ξανά. Εάν το πρόβλημα παραμένει, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας. ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΡΚΕΣ

ΚΑΙ Η ΚΑΡΤΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΜΕΝΗ ΣΤΟ SKRILL. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου  δεν δουλευει αυτό με την τραπεζική μεταφορά στην πειραιώς τότε  εγω δυστυχως δεν ξέρω κάποιο άλλο τρόπο εκτός από το να ανταλλάξεις λεφτά με κάποιον παίκτη να του δωσεις μετρητά η λεφτά μέσω τράπεζας η viva wallet η χέρι με χέρι και να σου στείλει λεφτά στο skrill. Ξερω μονο ότι καποιοι λενε ότι καταφεραν και εκαναν καταθεση μεσω τραπεζας πειραιως αλλα δεν ξερω τι ακριβως εκαναν

Αν κάποιος ξέρει κάποιο τρόπο που να δουλεύει μέσω τράπεζας , η τραπεζας Πειραιως ας βοηθήσει να  μας γραψει τις  λεπτομέρειες για το πως ακριβως εκανε καταθεση και τι ακριβως εκανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τραπεζα πειραιως  στον λογαριασμο της skrill σε πειραιως γινεται απευθειας μοναχα αν ο λογαριασμος ειναι οψεως, στους απλους λογαριασμους (ταμιευτηριου κτλ) γινεται ως πληρωμης τιμολογιου μεσω CLA (στο παλιο interface) . Απο αλλες τραπεζες η μεταφορα γινεται κανονικα οπως σε καθε αλλο λογαριασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΝΤΕΛΕΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ QUASAR96 ΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Kαλησπερα,μολις μου ηρθε μηνυμα απο skrill οτι  '' Επικοινωνούμε μαζί σας για να σας ενημερώσουμε ότι ο τραπεζικός λογαριασμός της Skrill στην Ελλάδα δεν είναι πλέον σε λειτουργία. Η Τράπεζα Πειραιώς δεν θα είναι πλέον διαθέσιμη για χρήση μετά τις 28 Δεκεμβρίου 2016. Κατά συνέπεια, θα πρέπει να αναζητήσετε εναλλακτικούς τρόπους χρηματοδότησης του πορτοφολιού σας Skril΄΄   αυτο σημαινει οτι πλεον δεν μπορουμε να κανουμε καταθεση μεσω της Πειραιως στην skrill,με αλλη τραπεζα μπορουμε να κανουμε καταθεση?Και απο πειραως θα μπορουμε να κανουμε κανονικα αναληψεις οπως γινεται μεχρι τωρα ή και αυτο αλλαζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η matista13 είπε:

Kαλησπερα,μολις μου ηρθε μηνυμα απο skrill οτι  '' Επικοινωνούμε μαζί σας για να σας ενημερώσουμε ότι ο τραπεζικός λογαριασμός της Skrill στην Ελλάδα δεν είναι πλέον σε λειτουργία. Η Τράπεζα Πειραιώς δεν θα είναι πλέον διαθέσιμη για χρήση μετά τις 28 Δεκεμβρίου 2016. Κατά συνέπεια, θα πρέπει να αναζητήσετε εναλλακτικούς τρόπους χρηματοδότησης του πορτοφολιού σας Skril΄΄   αυτο σημαινει οτι πλεον δεν μπορουμε να κανουμε καταθεση μεσω της Πειραιως στην skrill,με αλλη τραπεζα μπορουμε να κανουμε καταθεση?Και απο πειραως θα μπορουμε να κανουμε κανονικα αναληψεις οπως γινεται μεχρι τωρα ή και αυτο αλλαζει?

Εγω δεν ελαβα ακομα αυτό το email που λες, αλλα αν το περιεχομενο ειναι ακριβως αυτό που εβαλες εδώ, τοτε αυτό σημαίνει ότι :

-πλέον δεν μπορείς να κάνεις κατάθεση και ανάληψη μεσω τραπεζικου λογαριασμου από απολυτως καμία τράπεζα στην Ελλάδα, μέχρι να καταργηθούν τα capital controls (αν καταργηθουν καποτε μετα από χρονια).  Η skrill δεν ειχε ποτε τραπεζικο λογαριασμο σε καμια άλλη τραπεζα στην ελλαδα για να κανεις από εκει αναληψη η καταθεση, ειχε έναν μονο και ηταν μονο στην τραπεζα πειραιως.

Οι αλλοι λογαριασμοι της skrill σε τράπεζες του εξωτερικου (απο τους οποιους μεχρι πριν μερικα χρονια καναμε κανονικα αναληψεις και καταθεσεις από ελλαδα ) δεν είναι πια προσβασιμοι από ελλαδα λογω των capital controls

-Ανάληψεις σε μετρητα στο χερι θα μπορείς να κάνεις μέσω ATM με την κάρτα skrill από οποιαδήποτε τραπεζα.

-Καταθέσεις δεν θα υπάρχει προς το παρον κανενας τροπος να γινουν απο ελλαδα εκτος από μεταφορα μετρητων από παικτη που εχει αρκετα λεφτα στο skrill του προς σε σενα και να του στειλεις με καποιο τροπο τα λεφτα...

 

... εκτος αν τυχον δουλεψει καμια πιστωτικη καρτα για καποιο μικρο ποσο που να μην υπερβαινει τους περιορισμούς απο τα capital controls και να επιτρεψουν αυτή την συναλλαγή ως "διεθνη αγορα προιοντων μικρου κοστους μεσω ιντερνετ". (Για χρεωστικες καρτες παντως αποκλείεται να δουλεψουν) Για το τελευταιο θεμα όμως δεν γνωρίζω λεπτομέρειες τι ακριβως περιορισμοι ισχυουν τωρα για τις πιστωτικες καρτες (αλλαζουν συχνα), τι είδους αγορες επιτρεπονται μεσω ιντερνετ και μεχρι ποιο ποσο επιτρεπεται και αν υπαρχει ποτε περιπτωση να περασει απο τα capital controls καποια μικρη χρεωση ελληνικης πιστωτικης καρτας απο το skrill ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη η μονη λυση ειναι καρτα skrill πλεον, εκανα αναληψη εκτες απο την skrill και σημερα μου στειλαν αυτο το mail, επισης μου στειλαν το κλασικο αυτομαποιημενο μηνυμα οτι η αναληψη εχει διεκπεραιωθει αλλα τα λεφτα δεν τα βλεπω στον λογαριασμο μου στην Πειραως, ενω παντα οταν μου ερχοταν αυτο το μηνυμα τα λεφτα ειχαν μπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικα πρεπει να τους στειλεις mail για να τους ρωτησεις τι γινεται με τις αναληψεις μεσω τραπεζας. Στο mail που σου εστειλαν δεν λενε τιποτα για τις αναληψεις, μιλανε μονο για τις καταθεσεις. Λογικα δεν πρεπει να υπαρχει θεμα με τις αναληψεις γιατι στην ουσια σου στελνουν εμβασμα απο το λογαριασμο τραπεζας του εξωτερικου στον Ελληνικο τραπεζικο λογαριασμο σου και αυτες οι συναλλαγες ειναι ελευθερες απο οσο γνωριζω και δεν υποκεινται στους περιορισμους των capital controls. Προβλημα υπαρχει μονο αν θες να στειλεις λεφτα εξω.

Επισης απο το mail αναφερουν ρητα την τραπεζα Πειραιως, οποτε μπορει να εχουν γενικα θεμα με την συγκεκριμενη τραπεζα και να μην μπορουν να κανουν συναλλαγες μαζι της. Απο οσο γνωριζω υπαρχει εδω και καιρο προβλημα με καρτες Πειραιως και skrill. Μεχρι το καλοκαιρι χρησιμοποιουσα κανονικα πιστωτικη καρτα Πειραιως για συναλλαγες με το skrill, αλλα απο το φθινωπορο και μετα δεν την δεχεται. Γενικα παντως ειναι κομμενες οι συναλλαγες με ολες τις καρτες (πιστωτικες, χρεωστικες, προπληρωμενες) για τζογο λογω capital controls, οποτε μαλλον ξεχναμε γενικα τις καρτες.

Τουλαχιστον υπαρχει ακομα η paysafecard και ειναι η βασικη μεθοδος καταθεσης για την ωρα, ενω για αναληψεις υπαρχει το εμβασμα στον τραπεζικο σου λογαριασμο μεσω της Pokerstars (η μεσω skrill αν δεν το εχουν κοψει) και η αναληψη μεσω της καρτας της skrill απο τα ΑΤΜ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tα λεφτα ακομα δεν εχουν μπει,και σκεφτομαι να τους παρω τηλ μεσω skype γιατι το τμημα εξυπηρετησης τους ειναι για γελια.Σε κανεναν αλλο δεν εχει ερθει αυτο το mail?Παντως το mail μου το στειλανε αφου ειχα κανει αιτηση για αναληψη,ελπιζω να μην κανουν φτερα τα λεφτα.Ναι παναθα απο εδω και περα θα κανω  αναληψη απο τα αλλα site στην skrill ,θα τα κανω καταθεση ποκερσταρς και μετα απο εκει αναληψη μεσω τραπεζικου λογαριασμου, μεσω Λαμιας δηλαδη.Για οτι νεο μου πουν θα ενημερωσω εδω για οποιον εχει παρομοιο προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα λεφτα μπηκαν με εμβασμα απο εξωτερικο και με προμηθεια φυσικα 4 ευρω και αργησαν παραπανω φυσικα απο οταν ειχε τον λογαριασμο η skrill  στην Πειραως,εστειλα μηνυμα για το τι θα ισχιει απο εδω και περα και περιμενω απαντηση.Πιστευω οτι δεν θα υπαρξει προβλημα με τις αναληψεις απλα θα πληρωνουμε διπλη προμηθεια ,δεν συμφερει πλεον, καλυτερα συμφερει πλεον η καρτα skrill οπως ειπε ο kanenas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...