Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

αναληψη ποκερσταρς μεσω σκριλλ


estenought

Recommended Posts

Μου ήρθε ένα email το οποίο λέει: 

Ελπίζουμε να απολαμβάνετε τις υπηρεσίες της Skrill.

Επικοινωνούμε μαζί σας για να σας ενημερώσουμε ότι ο τραπεζικός λογαριασμός της Skrill στην Ελλάδα δεν είναι πλέον σε λειτουργία. Η Τράπεζα Πειραιώς δεν θα είναι πλέον διαθέσιμη για χρήση μετά τις 28 Δεκεμβρίου 2016. Κατά συνέπεια, θα πρέπει να αναζητήσετε εναλλακτικούς τρόπους χρηματοδότησης του πορτοφολιού σας Skrill.

Αυτό σημαίνει ότι δεν θα μπορούμε να κάνουμε ανάληψη μέσω της σκριλλ? 

από το ποκερσταρς απευθείας γίνεται να κάνουμε ανάληψη? 

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπορεις να μεταφέρεις κανονικά όπως πριν λεφτά αναμεσα σε pokerstars και skrill 

Μετα ομως το θεμα ειναι πως θα παρεις τα λεφτα που εχεις στο skrill σου σε μετρητα στο χερι ...

Σιγουρα θα μπορει κανεις να  συνεχισει να κανει αναληψεις απο οποιοδηποτε ATM με την καρτα skrill mastercard  οπως πριν χωρις προβλημα

Εκεινο που λεει το email ειναι οτι χανεται η δυνατοτητα καταθεσης χρηματων στο skrill μεσω τραπεζικης μεταφορας στον τραπεζικο λογαριασμο της στην τραπεζα πειραιως. Δεν λεει κατι αλλο.

Για το email αυτο υπαρχει ηδη ανοιχτη συζητηση και διαφορες αποψεις, εδω

Για την pokerstars δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα νομιζω ομως οτι ναι συνεχιζει να υπαρχει η  δυνατοτητα για αναληψη απευθειας στον  τραπεζικο σου λογαριασμο χωρις skrill οπως υπηρχε παλια....

 Εγω προσωπικα επειδη παιζω μονο cash games και δεν παιζω πια σχεδον ποτε στην ποκερσταρς, και τα χρηματικά ποσα που κερδιζω  πλεον δεν ειναι και τοσο μεγαλα ,  μετα τα capital controls οτι αναληψεις μετρητων εκανα ηταν παντα ολες με καρτες mastercard skrill και neteller  και τα περισσοτερα κερδη τα εκανα κυριως αγορες αντι για μετρητα (με πιστωτικες καρτες skrill/neteller), χωρις να ανακατευονται πουθενα στην ζωη μου και χωρις να καταγραφουν και φακελλωνουν τις συναλλαγες μου  οι ελληνικες τραπεζες και μαλιστα οπου ηταν εφικτο  χρησιμοποιω bitcoin για τις συναλλαγες μου τα οποια με πολλους και  διαφορους τροπους μπορει κανεις να τα ανταλλασει με μετρητα.  (στην pokerstars δεν γινεται , δεν υποστηριζει αναληψεις bitcoin)

Απο κει και περα οαν παιζει κανεις  MTT σε σοβαρα stakes η αν κερδισει τυχαια κανα μεγαλο τουρνουα και ειναι αρκετα μεγαλο το ποσο  , τοτε η αναληψη των χρηματων ως μετρητων στο χερι μεσω καρτας skrill/neteller ειναι εντελως ανοητη λογω των μεγαλων fees που θα πληρωνει σε καθε τετοια αναληψη και των οριων αναληψης που εχει ανα ημερα κλπ

 Νομιζω οτι αν παιζεις σε εταιρεια με νομιμη αδεια στην ελλαδα οπως η pokerstars τοτε αναληψη απευθειας σε τραπεζικο λογαριασμο γινεται ακομα κανονικα και χωρις προβληματα

Απο και και περα δεν εχω ιδεα αν η μεθοδος αυτη  εχει τιποτα καινουρια  προβληματα  (οπως χαρτογραφηση ποκερικων εισοδηματων απο την εφορία , μνημονια κλπ κλπ) Παλια παντως τετοια προβληματα δεν υπηρχαν

Αλλα γι αυτο το θεμα καταλληλος να γραψει ειναι  καποιος που να το εχει κανει προσφατα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως εγραψα και στο αλλο thread ειχα τις ιδιες αποριες και εστειλα mail στην skrill, η απαντηση τους ειναι η εξης  ''

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την ομάδα εξυπηρέτησης πελατών της Skrill. 
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν υπάρχει καμία αλλαγή στον τρόπο ανάληψης του λογαριασμού σας και ούτε θα επηρεαστεί από την διαδικασία αυτήν.
 
Σας προτείνουμε όσον αφορά την φόρτωση του Σκριλλ λογαριασμού σας, από τώρα να χρησιμοποιείτε την Deutsche Handelsbank και δεν υπάρχει καμία αλλαγή στον τρόπο φόρτωσης του λογαριασμού σας.''
Μπορουμε να φορτωσουμε skrill μεσω αυτης της τραπεζας στο mail  γραφει και iban και απο ολα,Αναληψη γινεται κανονικα ,εγω εκανα ηδη μονο που πλεον ειναι εμβασμα και υπαρχει και αλλη χρεωση (4 ευρω) ενω πριν μπενανε τα λεφτα στο λογαριασμο της skrill στην πειραιως και μετα τα μετεφεραν στους δικους μας λογαριαμους,δηλαδη ηταν σαν να στελνω μεσω web banking λεφτα σε καποιον φιλο που εχει επισης λογαριασμο στην Πειραως.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα γράφω εδώ μιας και είναι σχετικό.Πηγα να κάνω ανάληψη σήμερα μέσω netteler από atm  και δεν εκανε.Δοκιμασα και σε δεύτερο atm και πάλι τα ίδια.Δοκιμασα και με την skrill κάρτα και δεν κάνει ανάληψη.Δεν δυνατή προς το παρόν η ανάληψη και κάτι τέτοια βγάζει μνμ το atm εθνικής.Το Πειραιώς επικοινωνειστε με 181818 κλπ.Εχει γίνει κάτι και κοιμάμαι όρθιος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι πλεον με μαστερ καρτ όπως διαβασα καπου οτι πλεον δεν θα γινοντε αναληψεις στην σκριλλ κ netteler που ανηκουν στην paysafe

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα σήμερα το πρωί και έβγαλα κανονικά.Εχει συμβεί και στον panathas βραδινές ώρες από ότι μου ειπε,οπότε ευθύνεται το υπέροχο μέτρο των capital controls με διας κλπ.(λογικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε βραδυ μετα της 21:30  για μια ωρα περιπου δεν λειτουργη το συστημα λογω ενημερωσης του συστηματος των τραπεζων το ξερω γιατι πολλες φορες που προσπαθησα να κανω αναληψη δεν μπορουσα ετσι ρωτησα έναν τραπεζικο και μου ειπε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την προμήθεια που κρατάει η σκριλ και η νετελερ γνωρίζει κανείς πόσο είναι κ αν υπάρχει μέγιστο όριο? Δηλαδή να μην κρατάει προμήθεια πχ πάνω απο 30 ευρω. Με τις κάρτες σκριλ ή νετελερ μπορείς να βγάλεις με μία ανάληψη όσα χρήματα θέλεις ή υπάρχει όριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η metal_ouda είπε:

Για την προμήθεια που κρατάει η σκριλ και η νετελερ γνωρίζει κανείς πόσο είναι κ αν υπάρχει μέγιστο όριο? Δηλαδή να μην κρατάει προμήθεια πχ πάνω απο 30 ευρω. Με τις κάρτες σκριλ ή νετελερ μπορείς να βγάλεις με μία ανάληψη όσα χρήματα θέλεις ή υπάρχει όριο?

Το skrill κραταει 1.80 ευρω για κάθε αναληψη που κανεις από ATM με την καρτα skrill. Η καρτα skrill εχει οριο αναληψης μετρητων 250 ευρω την ημερα και οριο αγορων 1000 ευρω ανα ημερα.

H καρτα του neteller κραταει 1.75% fee το ποσο που κανεις αναληψη. Αν δεν εισαι VIP εχει οριο αναληψης μετρητων 1000$ τη μερα η 900 ευρω τη μερα, αν εισαι vip το οριο αυτό ανεβαινει αρκετα. Αυτά αν η καρτα neteller σου είναι στο ιδιο νομισμα με το ATM που κανεις τις αναληψεις Αν είναι σε διαφορετικο νομισμα τοτε εκτος από 1.75% fee για το ATM σου χρεωνει και  4% εξοδα μετατροπης συναλλάγματος τα οποια μειωνονται αναλογα το VIP level σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έκανα μια αναληψη απο ποκερσταρς στην σκριλ 10 ευρώ, κ στην σκριλ μπηκαν 9,33. Ξερεις τι μπορει να παίζει? Επισης ποια απ τις 2 εσυ προτείνεις? Απ την μια οπως τις βλεπω η σκριλ είναι καλύτερη αφου έχει μικρή προμηθεια ανα αναληψη. Απ την αλλη τα 10 απ την ποκερσταρς εγιναν 9,33 στη σκριλ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η metal_ouda είπε:

έκανα μια αναληψη απο ποκερσταρς στην σκριλ 10 ευρώ, κ στην σκριλ μπηκαν 9,33. Ξερεις τι μπορει να παίζει? Επισης ποια απ τις 2 εσυ προτείνεις? Απ την μια οπως τις βλεπω η σκριλ είναι καλύτερη αφου έχει μικρή προμηθεια ανα αναληψη. Απ την αλλη τα 10 απ την ποκερσταρς εγιναν 9,33 στη σκριλ!! 

Η Amaya χρεωνει τις μετατροπες από δολλαρια σε ευρω και από ευρω σε δολλαρια, τοσο κατά την καταθεση  οσο και κατά τις αναληψεις

Η διαδικασια για να κανεις αναληψη ευρω από το pokerstars σε skrill που να είναι και αυτό σε ευρω  και να δεις ποσο ακριβως παιρνεις είναι αυτή εδω:

 

1) πρεπει να εχεις και ευρω account στο cashier της pokerstars και όχι μονο σε δολλαρια. Αν δεν εχεις, εχει μια επιλογή για να δημιουργησεις

2)Μετα στο cashier δειχνει δυο ποσα ευρω και δολλλαρια. Πας στα ευρω και ζητας να μετατρεπει σε ευρω το ποσο που θελεις να κανεις αναληψη και είναι σε δολλαρια .

3)μετα κανεις αναληψη τα ευρω από το ευρω -cashier (και όχι από το δολαρια-cashier ) Οσα ευρω ζητήσεις αναληψη από το Ευρω cashier της Amaya τοσα ευρω θα λαβεις στο skrill .  Αλλα κατά την μετατροπή δολλαριων σε ευρω θα εχεις πληρωσεις το fee της Amaya και δεν θα το χεις καταλαβει καν, επειδή δεν σου λεει κατι για fee όταν το κανεις  . Ο τροπος που χρεωνουν το fee στις μετατροπες είναι ότι από την κανονικη ισοτιμια ευρω δολλαριου αφαιρουν το fee..

-Εγω προσωπικα  εχω skrill σε ευρω και neteller σε δολλαρια . Για αναληψεις μετρητων στην ελλαδα χρησιμοποιώ skrill  . Σε οσα poker sites ειναι το cashier σε ευρω παιζω με skrill και σε οσα είναι το cashier σε δολλαρια παιζω με neteller . Στο neteller είμαι silver vip εχοντας γραφτει με affiliate το ewallet optimizer που το εδινε ως προσφορα για τους παικτες του  και μου δινει αρκετα μικροτερα fees από τα κανονικα καθως και δωρεαν την καρτα net+ χωρις να πληρωνω τα 10$ που την χρεωνει

Για αγορες προιοντων και υπηρεσιων εκτος ελλαδας (αγορες σε δολλαρια μεσω ιντερνετ η θελω κατι να αγορασω στις ΗΠΑ), οταν το προιον είναι σε δολλαρια , χρησιμοποιώ την καρτα Net+ του neteller και όταν το προιον πωλειται σε ευρω η θελω να ψωνισω κατι από ευρωπη χρησιμοποιώ την καρτα skrill. 

Επισης υπαρχουν και τροποι να μεταφερει κανεις δολλαρια που εχει στο neteller σε ευρω στο skrill η το αναποδο  , αποφεύγοντας τις ψηλες χρεωσεις μετατροπης συναλλαγματος , κανοντας ειτε ανταλλαγες αναμεσα σε δολλαρια και ευρω  με αλλους , ειτε μεσω διαφορων affiliates που το προσφερουν αν βεβαια γραφτεις σε skrill και neteller με αυτους ως affiliates ,καποιοι affiliates προσφερουν και καποιο cashback....  (δεν είμαι affiliate η subaffiliate σε ewallets ,  αλλα  εξηγω ότι αξιζει να γραφτει κανεις μεσω καποιου affiliate γιατι παιρνει τετοια πλεονεκτήματα, δηλαδή ειτε δωρεαν μετατροπες συναλλάγματος ειτε ψηλοτερα vip level ειτε cashback .Στην περιπτωση αυτή θελει προσοχή να μην σε πιασουν κοροιδο, υπαρχουν διάφορα sites με  ewallet affiliates που  δεν σου προσφερουν απολυτως τιποτα)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου πρώτα μετέτρεψα ένα ποσό απ το bankroll μου σε ευρώ, είχα στο account των ευρώ ακριβώς 10 ευρώ, και έβγαλα αυτά τα 10. Μετά απο λίγα λεπτά έγινε η κίνηση στην σκριλ και αντί για 10, είχα 9,33 οπότε δεν νομίζω οτι ευθυνεται η ποκερσταρς γ αυτό. Μετα έκανα ξανά το ίδιο πράγμα με 1 ευρώ κ στην σκριλ υπήρχε 0,93. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η metal_ouda είπε:

 

Αφου πρώτα μετέτρεψα ένα ποσό απ το bankroll μου σε ευρώ, είχα στο account των ευρώ ακριβώς 10 ευρώ, και έβγαλα αυτά τα 10. Μετά απο λίγα λεπτά έγινε η κίνηση στην σκριλ και αντί για 10, είχα 9,33 οπότε δεν νομίζω οτι ευθυνεται η ποκερσταρς γ αυτό. Μετα έκανα ξανά το ίδιο πράγμα με 1 ευρώ κ στην σκριλ υπήρχε 0,93. 

Στα 5 χρονια που παιζω Online εχω κανει εκατονταδες μικρες αναληψεις μεσω skrill από εταιρειες που εχουν το cashier σε ευρω προς skrill που ειναι και αυτο σε ευρω, παντα αν ζητησω αναληψη 10 ευρω  τοτε  στο skrill μου ερχονται ακριβως 10 ευρω, (όχι 9.99, αλλα 10 ευρω ακριβως). Το ιδιο και για μεγαλυτερα ποσα π..χ ζηταω αναληψη 1041.93 ευρω και παιρνω ακριβως 1041.93 ευρω

Και παντα όταν το cashier της εταιρειας που παιζω είναι σε δολλαρια αντι για ευρω και παω και ζητησω αναληψη σε ευρω, (ακριβως αυτο εκανες εσυ στα παραδειγματα που εδωσες και γι αυτο σε χρεωσε) τοτε παντα θα παρω λιγοτερα (οπως πηρες λιγοτερα και εσυ) διοτι στην περιπτωση αυτή ολες οι εταιρειες  χρεωνουν εξοδα μετατροπης συναλλαγματος (πολυ παλια πριν χρονια μερικες δεν χρεωναν, αλλα τελευταια χρονια ολες χρεωνουν)

Οι μονες εξαιρέσεις είναι καποιες εταιρειες που χρεωναν επιπλεον fee για αναληψεις μεσω skrill, δηλαδή η betonline και για ένα μικρο διάστημα η partypoker η οποια τελικα κατηργησε το fee...

Εξακολουθω λοιπον να επιμενω ότι ο μονος λογος που πηρες λιγοτερα ειναι οτι δεν εκανες την καταθεση στο euro -cashier της pokerstars αλλα πηγες και εκανες καταθεση ΕΥΡΩ και αναληψη ΕΥΡΩ απο το USD-cashier της pokerstars και γι αυτό σε χρεωσε η pokerstars εξοδα μετατροπης συναλλαγματος .

Θυμαμαι μια φορα μου χαν στειλει 200 ευρω να παιξω στην pokerstars μετα που την αγορασε η amaya , τα εκανα καταθεση σε δολλαρια στην Pokerstars και μετα δεν επαιξα τελικα, εκανα αναληψη και πηρα πισω περιπου 190 ευρω. Ειχα χασει δηλαδη περιπου  10 ευρω από εξοδα μετατροπης συναλλαγματος, τα οποια τα πηρε η Amaya .

Δεν εχει σχεση η χρεωση αυτή με την skrill είναι θεμα της pokerstars που χρεωνει μετατροπες συναλλάγματος, και το ιδιο ακριβως κανει και η 888 και ολες οι εταιρειες πλεον

Δοκιμαστικα αν θελεις κανε το EURO account default στο ποκερσταρς . Πατα εκει που λεει "cashier" μετα εκει που λεει "EUR" και μετα πατα "Set EUR ας default currency" ώστε να γυρισειςτο cashier σου της pokerstars σε ευρω αντι για δολλαρια που το εχεις τωρα

Μετα κανε καταθεση 10 ευρω στην pokerstars  απο skrill (που πρεπει επισης να ειναι σε ευρω)  και μετα κανε αναληψη 10 ευρω πισω στο skrill και μετα (απο οσο ξερω) δεν θα σε χρεωσει απολυτως τιποτα η pokerstars , δηλαδη 10 ευρω θα καταθεσεις απο το skrill, 10 ευρω ακριβως θα παρεις στην pokerstars και μετα την αναληψη 10 ευρω ακριβως θα παρεις πισω στο skrill. 

 

Εκτος αν υπαρχει καμια καινουρια χρεωση στην pokerstars για την οποια δεν εχω ακουσει ...

 

To skrill παντως δεν χρεωνει τιποτα τον παικτη σε αυτες τις καταθεσεις και αναληψεις σε εταιρειες, τα εξοδα συναλλαγης αναμεσα σε skrill παικτη και skrill εταρειας παντα χρεωνονται στην ιδια την εταιρεια εκτος απο σπανιες περπτωσεις οπου η εταιρεια εχει αποφασισει οτι  θελει να χρεωνει τον παικτη κατι που το κανουν ελάχιστες εταρειες.

Ο παικτης χρεωνεται μονο αν το cashier της εταιρειας που κανει την αναληψη η την καταθεση ειναι σε διαφορετικο νομισμα απο αυτο που εχει στο σκριλλ του, οπως ακριβως συνεβη στις αναληψεις και καταθεσεις που λες οτι εκανες στην ποκερσταρς.

Χρεωθηκες απο την ποκερσταρς εξοδα μετατροπης συναλλαγμaτος και αυτό συνεβη διοτι πηγες κατεθεσες ευρω ενώ εχεις το default cashier σου της pokerstars σε USD. Αλλαξε το default νομισμα της pokerstars σε ευρω και ξανακανε το ιδιο πειραμα, καταθεση 1 ευρω αναληψη 1 ευρω η καταθεση 10 ευρω και αναληψη 10 ευρω και λογικα (αν δεν εχει αλλαξει κατι από τοτε που επαιζα pokerstars) οσα καταθεσεις ακριβως τοσα θα παρεις πισω. 

 

Εχω πολυ καιρο να παιξω pokerstars και σε ολες τις αλλες εταιρειες που παιζω ισχυει αυτο που λεω .

Και στην pokerstars οταν επαιζα παλι ετσι ακριβως ηταν και δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι .  Αυτό που φταιει σε αυτά που περογραφεις είναι ότι εκανες καταθεση και αναληψη ευρω ενώ εχεις ως default νομισμα στο  cashier σου τα USD...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι όπως τα λέει ο Φουντουρης είναι.Ειτε κάνεις ανάληψη δολλάρια είτε έχεις το σκριλλ σε δολλάρια.Αλλιως όσα βγάζεις stars τόσα μπαίνουν skrill,netteler.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!! Θα κάνω default το ταμείο μου στην ποκερσταρς σε ευρώ και λογικά θα δουλέψει. Το βανκρολλ μου ειναι σε δολλάρια όλο. Κάνοντας default ταμείο το ευρώ δεν μετατρέπεται το ρολλ μου σε ευρώ ετσι? Και για να κάνω ανάληψη, γραφω κανονικά το ποσό σε ευρώ και ας μην έχω τπτ στον λογαριασμο μου σε ευρω στην σταρς?   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφοσον εχεις ολα τα λεφτα της pokerstars σε δολλαρια τοτε για να κανεις αναληψη   σε ΕΥΡΩ, πρωτα πρεπει να μετατρέψεις το ποσο που θελεις να γινει αναληψη από δολλαρια σε ευρω μεσω της ειδικης φορμας που εχει στο cashier (στην οθόνη με τα ευρώ) και άφου τελειωσεις την μετατροπη και εχεις ηδη απο πριν μερικα ΕΥΡΩ στο cashier σου (και οχι μονο δολλαρια), μετά οταν κανεις ανάληψη απο τον ευρω λογαριασμο σου  στο σκριλλ σε ευρω θα παιρνεις ακριβως οσα ζητησες

 Πχ αν πρωτα μετατρέψεις καποια δολλαρια σε 10 ευρω και μετα τα κανεις αναληψη, μετα στο skrill σου θα σου στειλουν ακριβως 10 ευρω.

Διαφορετικα (αν ο λογαριασμος σου σε ευρω είναι αδειος και εχεις μονο δολλαρια) η αναληψη και παλι θα σε χρεωσει μετατροπες συναλλάγματος διότι τα ποσά που ζητάς για ανάληψη είναι ευρώ ενώ το νόμισμα που εχεις τα λεφτα είναι δολλάρια και τα δολλαρια στην ποκερσταρς δεν μετατρεπονται δωρεαν σε ευρω, ουτε τα ευρω μετατρεπονται δωρεαν σε δολλαρια, εχουν εξοδα μετατροπης συναλλαγματος...

Αν κάνεις default το ευρω τοτε δεν μετατρέπεται και το bankroll σου σε ευρώ  . Θα μετατραπουν σε ευρω μονο οσα λεφτα θα ζητήσεις εσυ οτι θελεις να μετατραπουνε σε ευρω, αν δεν ζητησεις καποιο συγκεκριμενο ποσο τοτε θα μεινουν ολα δολλαρια και σε ευρω δεν θα μετατραπει  τιποτα.

 

Επισης το default νομισμα ευρω σε βοηθα να μην πληρωνεις εξοδα μετατροπης συναλλαγματος στις καταθεσεις ευρώ. Διαφορετικα σε καθε καταθεση που κανεις μετατρεπει τα ευρω σου σε δολλαρια και ειναι λιγοτρερα απο οσα αντιστοιχουν κανονικα (κραταει χρεωση για την μετατροπη) και μετα στην αναληψη ξαναμετατρεπει παλι τα δολλαρια σε ευρω και πληρωνεις ξανά άλλα τόσα εξοδα μετατροπης.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι αναγκη να κανεις preferred (default) currency το Ευρω. Απλα οταν θες να κανεις μια καταθεση/αναληψη, πρωτα επιλεγεις το tab του νομισματος που θες να χρησιμοποιησεις και μετα επιλεγεις αναληψη η καταθεση. Εννοειται βεβαια οτι πρεπει να εχεις φροντισει απο πριν ωστε να υπαρχει το υπολοιπο στο νομισμα που θες να σηκωσεις, μεσω δικης σου μετατροπης.

Μια τελευταια συμβουλη. Καλο ειναι, αφου κανεις αναληψεις μονο σε Ευρω, να εχεις το bankroll σου μοιρασμενο αναμεσα σε δολαρια και ευρω με οποια αναλογια σε βολευει καλυτερα. Επισης επειδη αυτη την περιοδο η ισοτιμια του Ευρω ειναι πολυ χαμηλα σε σχεση με το δολαριο, σε συμφερει να μετατρεψεις αν οχι το μισο, ενα σημαντικο ποσοστο του roll σου σε Ευρω. Τελος εχοντας το roll σου 50-50 αναμεσα σε $ και €, εξισσοροπεις καπως και τις απωλειες που μπορει να εχεις σε βαθος χρονου λογω τις μεταβολης των ισοτιμιων. Σκεψου πχ καποιος να ειχε 5000€ roll και να τα ειχε μονο σε €. Τωρα που πεφτει το € σε σχεση με το δολαριο στην ουσια χανει λεφτα, ενω αν τα ειχε ως 2500$ και 2500€ (στο περιπου), τοτε θα ειχε τις μισες απωλειες λογω της πτωσης του €.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

παιδιά καλησπέρα μετέτρεψα 20 ευρώ από δολάρια στη PokerStars και τα έστειλα στη σκριλλ και μου μπήκαν 18,55 διάβασα όλο το θέμα από πάνω και το έκανα όπως το λέτε έχω κάνει κάποιο λάθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...