Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΙ


dimitris23a

Recommended Posts

ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟ SITE  Κ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΠΟΚΕΡ (NL HOLDEM+5 CARD DRAW).ΠΑΙΖΩ ΣΕ ΜΤΤ ΜΕ ΒΥ-ΙΝ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ 2,20$.ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥ HARRINGTON ΓΙΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ) Κ ΤΟ NO LIMIT HOLDEM ΤΟΥ SKLANSKY.ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΠΟΨΕΙΣ  https://www.boomplayer.com/22562140_7EC02A7BF2 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΧΕΡΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ.

   ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΑΝ ΠΑΙΖΩ ΣΕ SAG ΕΝΟΣ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ ΜΕ 9 ΠΑΙΚΤΕΣ Κ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ 3 ΜΕ ΒΥ-ΙΝ ΠΧ:30$ ΤΙ BANKROLL ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ?

Επεξεργάστηκε από dimitris23a
ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΕΡΩΤΗΣΗΣ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Μεγάλη εμπειρία δεν έχω αλλά δεν είμαι και καινούριος οπότε ας παραθέσω την άποψή μου.

 

Όσον αφορά το χέρι είναι raise preflop raise postflop σίγουρα, shove turn, αλλά αφού έφτασες έτσι στο river είναι fold, διότι ο vilain έκανε απλό call preflop συνηθισμένο line σε αυτά τα stake με μικρό ζεύγος και shovarei river κάτι το οποίο με διπλωμένο board μυρίζει φουλ.

 

Όσον αφορά το bankroll εξαρτάται και από το επίπεδό σου δηλαδή αν ξέρεις ότι έχεις το πλεονέκτημα σε αυτά τα παιχνίδια, αλλά γενικά θεωρώ ότι το λιγότερο πρέπει να έχει 30-40 buy in κάποιοι θα σου πούνε μέχρι και για 50.

 

Καλή τύχη στα τραπέζια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...