Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Paddy Power ζηταει ΑΦΜ


GoldenVirginia

Recommended Posts

Γεια σας,εχθες ελαβα ενα μηνυμα απο την Paddy Power το οποιο γραφει πως θελει εκ νεου ταυτοποιηση στοιχειων αλλα με την μονη διαφορα πως αυτη την φορα ζηταει και ΑΦΜ,επικοινωνησα μαζι τους και τους λεω αν αυτο ειναι αληθεια και μου λενε ναι ισχυει μονο για τους Ελληνες παικτες και πως αν δεν τα στειλω το account θα κλεισει μεχρι τις 31 μαρτιου.Ξερει κανεις τι παιζει και αν ειναι σωστο να στειλουμε ενα τοσο ευαισθητο δεδομενο?

Παρακατω ειναι το μηνυμα που ελαβα

 

In order to comply with legal and regulatory requirements on customer verification, we require some additional information in relation to your account. At your earliest convenience, please submit the following details by emailing kycgreece@paddypower.com
- Photo ID (Driving Licence or Passport only)
- Proof of address dated within the last 3 months (this can be in the form of a Bank statement or Utility Bill)
- Tax ID Number
- Father’s Name

Unfortunately, we will have no choice but to close your account should you fail to provide the requested information by March 31st 2017.

At Paddy Power we take the security of our customers’ data extremely seriously and any documents that you provide us with will be kept safe and secure at all times, in accordance with Data Protection laws.

If you have any questions, please do not hesitate to contact our Customer Support Team here. Regards, Paddy Power

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα μου εστειλαν μνμ  το αφμ δεν πρεπει να δινεται αφου δεν εχει σχεση με την ταυτοποίηση  κατοικιας κ ηλικιας δεν ειναι νομιμο καμία  εταιρεία  δεν το ζητά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι γω ελαβα αυτο το mail και το σκεφτομουν αν μου χρειαζεται αυτος ο λογαριασμος, γιατι πια μονο για στοιχημα τον χρησιμοποιω. Απο την αλλη βεβαια σιγουρα θα εχεις ακουσει για τις αλλαγες που εχουν γινει με paysafecard. Απ'οτι φαινεται εχει αλλαξει το νομοθετικο πλαισιο γιατι θελουν να αντιμετωπισουν την φοροδιαφυγη και το ξεπλυμα βρωμικου χρηματος. Επομενως μαλλον συντομα θα μας ζητησουν AΦΜ ολες οι εταιριες πληρωμων οπως paysafecard, skrill, neteller κλπ. Λογικα σειρα μετα θα εχουν και οι ποκερικες εταιριες. Οποτε ετσι οπως το βλεπω εγω μαλλον ειναι αναποφευκτο να μας φακελωσουν και το ΑΦΜ. Τελος μην ξεχνας οτι σχεδον ολοι οι λογαριασμοι κοινης ωφελειας που ζητανε για ταυτοποιηση διευθυνσης εχουν πανω αριστερα και το AΦΜ, οποτε το εχουν ουτως η αλλως.

Να σου πω την αληθεια πιο πολυ με προβληματισε εμενα το Father's name! Τι το χρειαζονται αυτο; Την στιγμη που θα μας ζητησουν και ΑΜΚΑ θα αρχισω πραγματικα να ανησυχω! :P 

Πραγματικα σε ενα δυο χρονια δεν θα μπορουμε να κρυψουμε τιποτα και θα αναγραφονται στην φορολογικη δηλωση τα οποια ποκερικα κερδη εχουμε, ωστε να πληρωνουμε και εξτρα φορο. Game over.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σημερα τους εστειλα τα εγγραφα που μου ζητησαν μαζι και το ΑΦΜ :) , τα δεχτηκαν ολα και σε μιση ωρα μου εστειλαν οτι ολα ειναι ενταξει και ο λογαριασμος μου πλεον εχει αναβαθμιστει,αντε να δουμε την αλλη φορα τι θα ζητησουν , ληξιαρχικη πραξη γαμου,πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ?

Hi Dimitris,

Thank you for sending in the requested documents and details. We have updated your account now and it will remain active.

Thanks again for you cooperation.

Kind Regards,

Paddy Power Customer Security Team

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η GoldenVirginia είπε:

Σημερα τους εστειλα τα εγγραφα που μου ζητησαν μαζι και το ΑΦΜ :) , τα δεχτηκαν ολα και σε μιση ωρα μου εστειλαν οτι ολα ειναι ενταξει και ο λογαριασμος μου πλεον εχει αναβαθμιστει,αντε να δουμε την αλλη φορα τι θα ζητησουν , ληξιαρχικη πραξη γαμου,πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ?

Hi Dimitris,

Thank you for sending in the requested documents and details. We have updated your account now and it will remain active.

Thanks again for you cooperation.

Kind Regards,

Paddy Power Customer Security Team

 

 

φιλε για το αφμ  τι εστειλες ακριβως? το νουμερο μονο η καποιο επισημο χαρτι που το γραφει? εμενα μου κλειδωσαν τον λογαριασμο γιατι το ξεχασα.. Και ονομα πατερα θελει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η matista13 είπε:

φιλε για το αφμ  τι εστειλες ακριβως? το νουμερο μονο η καποιο επισημο χαρτι που το γραφει? εμενα μου κλειδωσαν τον λογαριασμο γιατι το ξεχασα.. Και ονομα πατερα θελει? 

Ελα φιλε καλημερα,μονο τον αριθμο ΑΦΜ εστειλα,σκεφτηκα να τους εδινα ψευτικο αλλα υπαρχει η δυνατοτητα να τον ελεγξουν,υπαρχει μια φορμα στο taxis net (γενικη γραμματεια δημοσιων εσοδων) που βαζεις το ΑΦΜ καποιου και σου λεει σε ποιον ανηκει οποτε το απεριψα αυτο.Θελει και ονομα πατερα ναι,λες και δεν το γραφει πισω απο την ταυτοτητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η GoldenVirginia είπε:

Ελα φιλε καλημερα,μονο τον αριθμο ΑΦΜ εστειλα,σκεφτηκα να τους εδινα ψευτικο αλλα υπαρχει η δυνατοτητα να τον ελεγξουν,υπαρχει μια φορμα στο taxis net (γενικη γραμματεια δημοσιων εσοδων) που βαζεις το ΑΦΜ καποιου και σου λεει σε ποιον ανηκει οποτε το απεριψα αυτο.Θελει και ονομα πατερα ναι,λες και δεν το γραφει πισω απο την ταυτοτητα.

ευχαριστω φιλαρακι θα τα στειλω  και εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εστειλα τα εγγραφα 1 απριλιου αλλα δεν τα δεχονται, και μου κλεισαν τον λογαριασμο και δεν δεχονται παικτες απο Ελλαδα πλεον, αν τα ειχα στειλει πριν θα μπορουσα να παιζω ακομα.. Τα λεφτα μου ειπαν οτι θα μπουν στον λογαριασμο μου σε 1-4 μερες ,Κριμα και ηταν site με πολυ ευκολο field...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...