Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Μεταφρασμένα Βιβλία-Προτάσεις


Incubus

Recommended Posts

Καλησπέρα,
Πιστεύετε ότι αξίζουν τα μεταφρασμένα βιβλία poker στα ελληνικά?Οι ορολογίες και όλα τα σχετικά είναι καλά διατυπωμένα η θα αιμορραγήσουν τα ματια μου?Ξέρω αρκετά καλά αγγλικά αλλα για βιβλίο προς ανάγνωση και μελέτη θα με βόλευε πιο πολύ στα ελληνικά γιαυτο και ρωτάω.
Ξέρετε κάποιo site η κάποια βιβλιοπωλεία που να έχουν βιβλία poker στα ελληνικά?Πιστεύετε ότι αξίζει η συγκεκριμένη αγορά η καλλίτερα amazon και στα αγγλικά?
Δεν έχω αγοράσει κάποιο βιβλίο ακόμα και θα ήθελα πολύ να ξεκινήσω με την σειρά "the mental game of poker" για ευνόητους λόγους..
Ακούω τις γνώμες σας..αα αν έχετε να προτείνεται και κάποιο καλο βιβλίο (να υπενθυμίσω "καλο" για το 2017) και όχι κάποιο με old school poker η κάτι που θα ήταν "μετριουτσικο"..Μιας και το budget μου δεν είναι αρκετά υψηλό θα ήθελα να ξεκινήσω με τα MUST όπως θα λέγανε πολλοί..Να συμπληρώσω ότι είμαι 21 ετών,ξεκίνησα να μαθαίνω για το poker στα 13 μου και ξεκίνησα να ασχολούμαι με πραγματικά λεφτά στα 15-16,άρχισα να μαθαίνω πιο σοβαρά στα 16-18 και έπειτα έκανα ένα break με ελάχιστο έως και καθόλου poker (λόγο freeze ηλικίας και θητείας στρατού).Συνέχισα όμως το διάβασμα σε blogs,sites,videos,twitch etc etc..Και τώρα στα 21 μου είμαι "ελεύθερος" να ξεκινήσω και πάλι.
Να συμπληρώσω ότι δεν θα ήθελα κάποιο βιβλίο για cashakia etc etc μιας και ασχολούμαι μονο με MTTSNGs και MTTs..Γενικά tour player θα έλεγα.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας παίδες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...