Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ultrawide Monitor?


dopefromcali

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΚΛΙΚ  ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ LG 29UM69G-B.(ultrawide 21:9 29''  2560x1080 monitor)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΟΝΙΤΟΡ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙ printscreens ΜΕ 6,8,10,12 ΤΡΑΠΕΖΙΑ tiled?
ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω τετοιο μονιτορ αλλα δεν νομιζω οτι θα σε βοηθησει καποιο print screen.

Ισως σε βοηθησει να ξερεις οτι στην pokerstars χωρανε 6 τραπεζια σε περιπου default μεγεθος (τρεις σειρες απο δυο τραπεζια) και μεχρι 15 τραπεζια (πεντε σειρες απο τρια τραπεζια) στο ελαχιστο μεγεθος χωρις overlap.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποθετω οτι καταλαβαινεις οτι σε 19" το ελαχιστο μεγεθος θα δειχνει πολυ πολυ μικρο. Το default μεγεθος με λιγο overlap (για περισσοτερα τραπεζια) θα ειναι ικανοποιητικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά  οθόνη είναι 29 ίντσες και όχι 19. Επίσης έχω δει παρόμοια Print screens από άλλες οθόνες και όντως βοηθάνε αρκετά στο να καταλάβεις πως θα είναι τα τραπέζια κτλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, για 29" εγραψα, εκ παραδρομης το 19". Οκ αν μπορεις να εκτιμησεις απο ενα print screen, εμενα μου φαινεται δυσκολο.

Αν εχεις και HUD στο ελαχιστο μεγεθος τραπεζιου δεν θα βλεπεις τιποτα. Δεν ξερω αν ηδη παιζεις σε τοσα πολλα τραπεζια η αν θελεις να παιξεις, αυτα στα γραφω για να κανεις μια εκτιμηση κατα την γνωμη μου καλυτερη απο ενα print screen αλλα αυτο βεβαια ειναι τελειως υποκειμενικο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 6-8 ΤΡΑΠΕΖΙΑ TILED ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΝΙΤΟΡ.
ΤΟ HUD ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ 8 ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΙΚΡΑ...ΟΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΠΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εχω εδω και 1 χρονο ειναι πολυ καλη και ευρυχωρη σε φαση κανεις session με λιγα τραπεζια 4-6 και εχεις και ανοιχτο browser ικανοποιητικο μεγεθος διπλα
ΜΤΤs παιζω  εγω, 12 τραπεζια ειναι υπερ ανετα για σταρς λογω ευκρινειας των nicks  μαζι με το hud και γενικα ποσο καθαρη εικονα εχουν τα τραπεζια
αν βαζεις volume σε ipoker party  etc θα προτιμουσα τα 8-10 γιατι ειδικα η Party οσο μικραινεις τα τραπεζια  νομιζεις οτι εχεις στραβισμο
με τα nicks που φαινονται σαν χαλασμενα πιξελς
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 29/12/2017 at 5:46 ΜΜ, ο/η mrlovalova είπε:

Την εχω εδω και 1 χρονο ειναι πολυ καλη και ευρυχωρη σε φαση κανεις session με λιγα τραπεζια 4-6 και εχεις και ανοιχτο browser ικανοποιητικο μεγεθος διπλα
ΜΤΤs παιζω  εγω, 12 τραπεζια ειναι υπερ ανετα για σταρς λογω ευκρινειας των nicks  μαζι με το hud και γενικα ποσο καθαρη εικονα εχουν τα τραπεζια
αν βαζεις volume σε ipoker party  etc θα προτιμουσα τα 8-10 γιατι ειδικα η Party οσο μικραινεις τα τραπεζια  νομιζεις οτι εχεις στραβισμο
με τα nicks που φαινονται σαν χαλασμενα πιξελς
 

σου έστειλα ένα PM

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...