Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ανεμομαζώματα, ανεμοσκορπίσματα


whotrust?mee

Recommended Posts

καλησπέρα στην κοινότητα ειμαι 21 ετων παιζω poker απο τα 16 :D χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου παίκτη που έχουν ασπρίσει τα μαλλιά του στα flips στο bubble, που έχει φάει και έχει ρίξει τα badbeat με το τσουβάλι βρε αδερφέ.. παίζω poker 5 χρονια σπαστά. τους τελευταίους 5 μήνες παιζω και διαβαζω καθε μερα πήρα κάποια video για cashgames και από "κουβαδακος" που εϊμάνε και κάρφωνα τις paysafe όπως ο τίμιος  Jordan κάρφωνε το 90 στους bulls..

με τα πολλά από looser(1-2K- μαζι με κατι live games)  κέρδιζω το nl5 6max με 12/100bb και το nl10 με έβγαλε brake even σε 100k hands(λιγο κατω απο το ev) έπαιξα κάποια MTT χωρίς κάτι ιδιαίτερο μιας και είμαι κουβας.

Aκόμα εκεί τρώμε φάπες  και σε abi 3.(200games περιπου ειχα καποια deep runs και finaltables αλλα οκ να'χαμε να λεγαμε) θέλω να δώσω volume στα sng 180manTurbo(χτισω λιγο ρολλ παρω coaching και να παιζω ΜΤΤ) στα cash games έπαιζα περίπου 100k hands το μηνα διαθέτω περίπου για το poker 8 ώρες κάθε μέρα παιχνίδι και 1-2 ώρες "καβλαντα" και μελέτη τα χερια μου... η αλήθεια είναι ότι αγάπησα τα ΜΤΤ<3 . το rake στο micro cash με σκότωνε και τα σεντούκια δεν δίνουν χαρτί :D

θέλω να ασχοληθώ και να χτίσω το bankroll μου στα 2.5 180man στην stars...εδώ είναι που θέλω την βοήθεια σας!! η αλήθεια είναι ότι τα οικονομικά μου είναι σαν βασικός μισθός στην nikaragkoua και δεν με παίρνει να κάνω coaching ακόμα, αν και είναι στα no1 plan μου αν ανεβώ λίγο με το roll να επενδύσω σε γνώση. 

Kανεις ρεμπεσκές φίλος μου δεν παίζει poker και όσοι παίζουν έχουν όση σχέση έχει ο Φραγκολιας με την μπάλα... καμια δηλαδη :D  ψάχνω υλικό λιώνω εδώ και  μέρες τα quiz στο icmizer trial για αρχή. η  πληροφορίες που βλέπω είναι διάσπαρτες και με μπερδεύουν πιο πολύ από ότι με βοηθούν παίξε tight παίξε aggro κανε πολλά re-steal κάνε πολύ defent το bb κλπ κλπ..  αλλα όλα είναι πολύ γενικά (tips από γνωστά site κλπ κλπ κλπ) δεν θέλω να δεσμεύσω κάποιον να απάντηση ένα σιδηρόδρομο σαν αυτο που γράφω τώρα.

θέλω απλά κάποιος ιππότης να βγάλει το excalibur από το βράχο που λέμε ρε παιδί μου!!! παίζοντας κάποια micro MTT σε deep κατάστασης βλέπω  το edge που έχω με αυτή την μικρή μου εμπειρία σε cash games post flop  αλλα και pre flop. τα προβλήματα ξεκινάν στο bubble και το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχω στα calling ranges μου και στα push/fold πως μπορω να περνω +EV αποφαση σε ενα τουρ η για shove η για call   ψάχνω ψάχνω αλλα τιποτα..

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει τι σκατά να κάνω με τα push/fold ranges?? από site σε site αλλάζουν τα range και δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο σε calling ranges η re-steal shove κλπ κλπ πως μπορώ να βελτιώσω το παιχνίδι μου και πια charts να ακολουθήσω μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι να δουλέψω πάνω σε αυτο? ευχαριστω για το χρονο σας που ειναι χρημα... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

αν ξερεις αγγλικα και μπορεις να διαβασεις το βιβλιο kill everyone θα σου λυθουν ολες αυτες οι αποριες που εχεις.Το βιβλιο περιγραφει τα παντα οσον αφορα τα ranges και σε καταστασεις push/fold και σε calling.Εχει παρα πολλους πινακες απλα πρεπει να προσεξεις διοτι θελουν καποια προσαρμογη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έγινε σε ευχαριστώ θα το διαβάσω σίγουρα..μπορείς να μου πεις αν πιστεύεις  αξίζει in play να κοιτάς το hud στα micros mtt/sng? στα cash ως nl10 νομίζω ότι γίνετε 'εύκολη' η ζωή αν εχεις 300χερια, στα ΜΤΤ "λεβελιαζομε" λίγο και κάνω σαν τον πιτσιρικα από το ουράνιο τόξο

maxresdefault.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...