Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Poker "cheaters"


venily

Recommended Posts

Τις προαλες μου ηρθε ενα μειλ απο την pokerstars στην οποια επαιζα και με πληροφορουσε πως ειδε ???? πως κατα την ωρα που ιμουν μεσα και επαιζα πως μπηκα στο "poker-edge.com" και ειδα πληροφοριες για καποιους παιχτες στο τραπεζι , τι παιχτες ειναι κτλ, και με πληροφορουσε πως αν το ξανακανω θα "φαω" ban.

Λοιπον, εχω 2 αποριες:

Η 1η ειναι πως μπορεσε και ειδε η Pokerstars πως εγω μπηκα στο συγκεκριμενο site....

Και η 2η ειναι, μηπως ξερεται καποιο site για να βλεπεις πληροφοριες για αυτους?? π.χ. Ποσα τελικα τραπεζια εχει κανει καποιος η ποσα χρηματα εχει κερδισει απο τουρνου η απο ring games κτλ. Το ξερω πως υπαρχουν γιατι εχω δει πολλους παιχτες να την λεει ο ενας στον αλλον επειδι δεν ειχε κανενα τελικο τραπεζι πχ.

Εγω ξερω ενα αλλα ειναι για να βλεπεις τα ποσοστα του και το τι λεφτα εχει κερδισει η χασει (www.sharkscope.com)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia to deutero thema den exw na sou apantisw..

Alla to prwto einai polu sovaro..

Psilodiavasa to privacy policy kai to terms of service ths pokerstars kai den anaferi kapou kati tetoio..

Kai genika den to exw ksanakousei..

Nomizw oti prepei na epikoinwniseis mazi tous kai na tous rwtiseis me poio tropo eidan ta site pou surfares kai me poio dikaiwma to ekanan..(afou vevaia diavaseis kai esy ta terms kai to privacy statement)..

Gia koitakse to giati einai ena para polu sovaro thema, pou mporei na aptetai tis prostasias proswpikwn dedomenwn..

Panos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος σε αυτα venily. τα ποκερσιτε δεν συνχωρουν λαθη. τα IP σου απο oπου παιζεις, απο που παιζεις, σε ποιες σελιδες μπηκες, οτι εχει να κανει με το ποκερ καταγραφονται. επισης ειναι γνωστο οτι merika σιτε σε παρακαλοθουν με ενα ιδιους σαν "καλο" trojan, tool ας το πουμε .. και μπορουν να βλεπουν καποιες διαδικασιες στο computer σου μεσα. εχουν το δικαιωμα να το κανουν αυτο.. τα prive email κτλπ. δεν μπορουν να κοντρολλαρουν φυσικα. το ξερω αυτο γιατι παιζω συχνα στο PartyPoker και εκει επιτρεπετε αυτο. βρηκε μια μερα ενα antivir scanner μου κατι σαν ενα πραμα trojan.. ρωτισα στο PartyPoker και μου ειπαν ειναι για την προστασια απο Collusion κτλπ. δεν ειναι κακο ουτε βαρενει το pc μου. το βρισκο μαλιστα πολυ καλο. ξερω περιπτωσεις απο δυο φιλους, που ειχαν μεσω msn επικοινωνια απλα σαν φιλοι δεν σκεφτηκαν τιποτα κακο.. να ομως που παιζαν και στο ιδιο τραπεζι ποκερ. την αλλη μερα το account τους ηταν κλειστα και αντιο η bankroll!

για τετοιες περιπτωσεις με τα στατιστικα που λες, γιατι δεν χρησημοποιεις το Pokertracker μαζι με PokerAce; με αυτα τα προγραμματα εχεις το κεφαλι σου υσηχο. το poker-edge πρωτη φορα το ακουσα..

μια καλη σελιδα για στατιστικα παικτων σου συνιστω την Pocketfives.com. πρεπει να εχει και αλλες θελει ligo ψαξιμο στο google.

αυτα και προσοχη με τα σιτες, γιατι γινεσε γρηγορα το θυμα, χωρις να το καταλαβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω για το Pokerstars αλλά ξέρω οτι το partypoker σκαναρει το pc σου και βλέπει πια προγράμματα τρέχουν και ποια processes επίσης. Το γράφει στα terms. Κάποιοι ισχυρίζονται οτι το πρόγραμμα παίρνει και screenshots και καταγράφει οτι γράφεις (keyloggers). Πριν κάνω format το pc μου, κάθε φορά που έπαιζα στο partypoker έτρεχα ένα προγραμματακι που ψάχνει για τέτοια πράγματα και τα μπλοκάρει. Όντως μου έβγαζε τέτοια μηνύματα. Μπορεί ο σκοπός τους να είναι καλός. Δεν θέλω κάποιοι να με κλέβουν στα τραπέζια, αλλά επίσης δεν γουστάρω και να διαβάζουν ότι γράφω ή να παίρνουν screenshots από το desktop μου. Partypoker τέλος λοιπόν για μένα.

Το προγραμματακι ειναι δωρεαν για οποιον ενδιαφερεται.

*http://www.snoopfree.com/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξη ειναι απαραδεκτο αυτο που κανει ι partypoker απο την μια αλλα απο την προστατευει και εσενα απο καποια πιθανι κλεψια που μπορει να υποστεις στο τραπεζι απο αυτους που ειναι συνενοημενοι μεταξι τους. Η pokerstars χθες που τις εστειλα mail μου απαντησε αυτο:

Our software does detect when players access unauthorised websites or use unauthorised software, such as bot software.

This is the only thing the software can detect but it does so to ensure the security of our site for all our players.

I can also confirm that we do not include any trojans or other malicious software along with our own. There is no possibility that the trojan you mentioned came from our site

Επισης ρωτησα αν επιτρεπεται να παιζουμε 2 φιλοι η ακομα και συγκατικοι στο ιδιο τουρνουα, και μου απαντησαν πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε αυτο αρκει οταν θα φτασουμε και οι 2 στο final table, αν φτασουμε, να παιζουμε δικαια. Δηλαδη να μην βοηθαει ο ενας τον αλλον. Π.χ. αν εχει καποιος λιγες μαρκες και ο αλλος πολλες να μη δινει ο ενας στον αλλον μαρκες για να κρατηθει στο τουρνουα. Τωρα οσο για το msn που λες το δεν ανεφερε τπτ. Ελπιζω παντος να μη μου το φυλαει για εκπληξη.... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά venily, τι σου απάντησαν για αυτό που έγραψες αρχικά, ότι δηλαδή σου έστειλαν mail το οποίο σε πληροφορούσε πως είδαν ότι μπηκες στο "poker-edge.com"?

Όντως αυτοί το έστειλαν το mail; Κι αν ναι πως ισχυρίζονται ότι καταλαβαίνουν σε ποια sites σερφάρεις την ώρα που παίζεις χωρίς να εγκαταστήσουν κάποιο trojan;

Γιατί στο δέυτερο mail λένε ότι απλά εξετάζουν το pc μήπως τρέχει κάποιο ρομποτάκι και τίποτε άλλο...

Όσο για αυτό που γράφει ο gouster για το Party είναι πάρα πολύ σοβαρό και σηκώνει πολύ ψάξιμο. Εντάξει πάνω από όλα η ασφάλεια όμως όχι και να τρελαθούμε κιόλας. Θα ζητήσω από τον επικεφαλής για το Party στην Ελλάδα να μας δώσει μία υπεύθυνη απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το site του parypoker

Consent to Use of Anti-Cheating Software

By installing our software and using the Service, you consent to our software performing the functions described in this section. Our software may perform any or all of the following functions in order to detect the use of illicit automated programs and ensure that we maintain a 'cheat free' environment for all users: (1) scan your list of active software applications while you are using the Service; (2) scan your list of active processes while you are using the service; and (3) scan the files in your PartyGaming site-related program folders to ensure that only 'non-hacked' versions of our software are being used. If any of the foregoing processes reveals a suspect application or process, our software may scan the files associated with the suspect application or process and compile a composite mesh (i.e., a profile that characterizes the files associated with the application or process) to be matched against profiles for known illicit automated programs. Our software will not perform any random search of large portions of your hard drive, equipment or files, and it will not transmit any information to us or to any third party other than the information necessary to identify use of illicit automated programs as described above. Our software will not alter any files or information on your computer or other equipment and will not interfere with the operation of any of your applications. You may terminate use of our software at any time by uninstalling the PartyGaming software package.

Δεν ξερω ρε παιδια αλλα δεν νοιωθω και πολυ ανετα να δινω τετοια προσβαση σε καποιον τριτο.

Δεν ειναι οτι φοβαμαι το partypoker η το pokerstars. Ειναι εταιρειες με τζιρους δισεκατομμυριων. Δεν μπορω να εμπειστευτω τον καθε υπαλληλο τους ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά από την επικοινωνία που είχα με τους ανθρώπους του Party μου είπαν ότι σε καμία περίπτωση δεν παίρνουν στιγμιότυπα (screenshots) από τους υπολογιστές των παικτών και ούτε κάνουν keystroke logging - δηλαδή δεν καταγράφουν τι γράφει ο καθένας στο πληκτρολόγιό του.

Από την άλλη δεν επιθυμούν να μπουν στη διαδικασία να διαψεύδουν οι ίδιοι το κάθε δημοσίευμα γιατί το είχαν επιχειρήσει λένε αρχικά στην αγορά της Αμερικής και είχαν φθάσει σε ένα σημείο μία ολόκληρη ομάδα να παρακολουθεί τα διάφορα φόρουμ....

Όπως αντιλαμβανόμαστε όλοι πρόκειται για ένα πολύ ευαίσθητο ζήτημα, καθώς δεν υπάρχει μία ξεκάθαρη γραμμή που να ορίζει που σταματάει το προσωπικό απόρρητο και που ...μπορούμε να θυσιάσουμε ένα κομάτι της ιδιωτικής μας ζωής για χάρη της ασφάλειας..

Θα σας φέρω κι ένα άλλο παράδειγμα με μία δημοφιλή εφαρμογή που προκάλεσε μία ατέρμονη σειρά συζητήσεων. Το πρόγραμμα λέγεται Google Desktop και διανέμεται δωρεάν από το Google. Ο καθένας μπορεί να το κατεβάσει και να το εγκαταστήσει στον υπολογιστή του.

Για όσους δεν γνωρίζουν τι ακριβώς κάνει διαβάστε παρακάτω: αρχικά σκανάρει όλο το σκληρό σας δίσκο, τα πάντα (αρχεία, φωτογραφίες, email κλπ.) Στη συνέχεια σας παρέχει την ευκολία όταν δεν μπορείτε να θυμηθείτε που έχετε σώσει κάποιο αρχείο να το εντοπίσετε εύκολα με τη βοήθεια του προγράμματος.

Όμως τίποτε δεν έρχεται χωρίς αντίτιμο. Το Google προειδοποιεί κι ενημερώνει όλους τους χρήστες πριν εγκαταστήσουν το πρόγραμμα ότι μία σειρά πληροφοριών θα στέλνονται μέσα από το πρόγραμμα στη μαμά εταιρία. Ο λογος προφανής: είναι το πιο πανίσχυρο εργαλείο για να αναλύουν τις συνήθειες των χρηστών (που σερφάρουν, τι τους ενδιαφέρει, τι ψάχνουν, με τι ασχολούνται κλπ) ένας μικρος "ρουφιάνος" μέσα στον υπολογιστή σας δηλαδή...

Περιττό να πω ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα ήδη μετράει εκατομμύρια downloads γιατί είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο και γρήγορο...

Το ζήτημα δηλαδή του σεβασμού του προσωπικού απορρήτου είναι μέχρι ένα βαθμό προσωπική επιλογή. Αν δεν αισθάνεστε άνετα με τα στοιχεία που καταγράφουν οι αίθουσες πόκερ τότε απλά μην κάνετε εγκατάσταση τα προγράμματά τους. Υπάρχουν άλλες αίθουσες στις οποίες μπορείτε να παίξετε μέσα απο τον browser χωρίς να εγκαταστήσετε κανένα πρόγραμμα το οποίο θα τρέχει τοπικά στο PC σας.

Δεν ξέρω πραγματικά αν πρέπει να κατηγορήσουμε εκείνες τις αίθουσες που προσπαθούν να κάνουν το κάτι παραπάνω για να αποτρέψουν συμπαιγνίες, δόλιες συνεργασίες, ρομποτάκια κλπ...Αυτό μάλλον είναι κάτι που θα το κρίνει ο καθένας από εμάς ξεχωριστά ζυγίζοντας τις δικές τους προτεραιότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω σε ποια προσφορα αναφερεσαι. Αν ειναι καποιου affliate θα εχει ειδικούς όρους. Η προσφορα του Fulltilt παντως ειναι 100% εως 600$. Τα "καθαριζεις" ανα 20$ οταν μαζεψεις τους ποντους που χρειαζεται αναλογα με το rake.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poliscas ennow tin prosfora pou eixes valei stin arxiki selida kai elege oti ektos tou bonus100% ws 600$ ipirxe kai alli mia pou ean grafomastan apo to link tou pokerland,mas edinan 100% pisw stin prwti mas katathesi ws 50$ xwris orous kai proipotheseis apo oti katalava(ektos kai ana katalava lathos)!!se auti tin prosfora anaferomai kai tha ithela na matho an isxyei akomi.euxaristw!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, δεν υπήρχε καμία τέτοια προσφορά από το FullTilt, ίσως να ήταν από το PokerStars, ή αυτή από το Titan που δημοσιεύσαμε πριν από μερικές μέρες...

Πάντως μου έδωσες την ιδέα να "οργανώσουμε" κάπως το θέμα των προσφορών. Δηλαδή να ετοιμάσουμε ένα ειδικό πλαίσιο στη αρχική σελίδα με τις προσφορές που ισχύουν για όλες τις αίθουσες.

Εκεί θα γράφουμε τι ισχύει για την κάθε μία ξεχωριστά, ώστε με μία ματιά ο καθένας να ενημερώνεται γρήγορα κι εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...