Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

BOSSMEDIA


genok

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

file kspoker

εχω λογαριασμο στα εξης site που συνεργαζονταιμε την bossmedia.

sportingbet.gr-mermaid-sportingbet.it-vistabet

sportingbet.com-bet-at-home -solomompoker-vip club-poker network-rablaspoker kai celebpoker.

ανοικσα αυτην την συζητησι διοτι συμβαινουν απιστευτα πραγματα.

ειπα επισης οτι θα κλεισω ολους του λογαριασμους μου με τα sites που χρησιμοποιουν αυτην την πλατφορμα εκτος του solomonpoker.

και αυτο γιατι στο συντομο χρονικο διαστημα που ειμαι στο site σας ειμαι κερδισμενος γυρω στα 600$ εχω αλλαξει 2-3 mail με τον κυριο στελιο και μπορεις εκει να δεις καταλεπτως τα προαναφερομενα.

ειπα επισης οτι θα σταματησω και στο δικο σας site να παιζω στα tables και αυτο γιατι εχει φοβηθει το ματι μου με την bossmedia ειδικα στο omaha.

θα παιζω μονο τουρνουα sit&go και κανενα γκαραντι

δεν εχω παραπονο απο εσας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕ Gοuster

prin apo ola thelw na sou pw oti diabasa prosektika to keimeno soy 2-3 fores hsoyn akrivestatos ektos 2-3 shmeiwn.

omws isws na mhn exeis diavasei ola ta post apo thn arxh toy thematos kai ta dika moy kai toy neksam kai toy odissei.

den efera kanena epixeirhma apla zhtoysa apo to forum kapoies logikes eksigiseis gia ta synexomena bad beat.

alla kai ayto an prosekseis to parekamsa zitisa toylaxiston eksigiseis gia tis energeies twn antipalwn paiktwn se ayta ta bad beates. eida omws kapoia dikh soy eksighsi kai thn aspazomai an kai den thn dexomai olosxerws.

oson afora gia dealer anthrwpo se diavevaiw oti exw synomilisei mazi toy. moy ekane aysthres systaseis kai toy eipa poios eisthe eseis poy tha moy kleisete ton logariasmo? o parathrhths? ma den exei tetoia armodiothta oxi moy eipe den eimai o parathrhths o dealer eimai.

soy fainetai apisteyto etsi?

omws tha psaksw tis disketes moy na vrw ton dialogo an ton exw swsei se kamia ton eixa sto sklhro alla ekana format an yparxei se kamia disketa tha ston kanw paste na vevaiwtheis.

apo thn allh omws se plhroforw oti to prwteyon site gia mena h mallon ta prwteyonta einai me thn seira poy ta grafw 1.- pokerstars 2.- unibet 3.- expekt 4.- betoto

kai epeidh me rwthses se ti oria paizw soy apantw

spania paizw se tables kai ayto mono gia na mazepsw orismena xeria gia kati xontra freerolls toyrnoya.

paizw to 80% sta toyrnoya kyriws ta eggyhmena.

den xreiazetai to link poy moy evales to pokerstars einai to prwteyon site gia mena kai to exw ksepsaxnisei

oson afora thn kontra moy me kapoioys paiktes edw sto forum kaneis lathos den exw kammia kontra alla kai oyte apeilhsa kanena pws na malwsoyme apo makria?

eimai poly prosektikos kai ston proforiko logo kai ston grapto kai oydepote eirwneytika anthrwpo sthn zwh moy.

kai oyte milisa gia koinwnikes takseis eipa gia koinwnikh thesh dhladh ton sevasmo poy exei kapoios apo thn koinwnia kai antistrofws oson afora thn morfwsi ayth den apopktatai mono me kati xartia(PTYXIA)απο καποια AEI.

και επειδη σχηματισα την εντυπωσι οτι εχω να κανω με εναν ανθρωπο που εχει σε μεγαλο βαθμο ευθικρισια ακου και τουτο σχετικα με την BOSSMEDIA και θελω να χαρακτηρισεις εσυ το γεγονος.

το περασμενο καλοκαιρι και αρχης γενομενης απο τον απριλιο αν θυμαμαι καλα το εν λογω δικτυο ειχε qualifier για ενα μεγαλο γκαραντι νομιζς ηταν 30.000$ δεν θυμαμαι καλα το ποσον παντως ηταν πανω απο 20.000$

λοιπον οι προκριματικοι απαιτουσαν 50 χερια στις προηγουμενες 24 ωρες.

επαιξαν χιλιαδες παικτες σε αυτα καταλαβαινεις και τα εξοδα των παικτων και τα ξενυχτια τους τα τουρνουα ηταν συνηθως νυχτα μετα τα μεσανυχτα.

εγω και αλλοι παικτες κυνιγισαμε την προκρισι απο ολα τα σαιτ εγω ειχα τοτε sportingbet.gr vistabet betoto kai bwin μια απο τις εταιρειες αυτες αλλαξε πλατφορμα πριν τον τελικο.

την ημερα του τελικου εκατονταδες παικτες ανοιξαμε το λογισμικο της bossmedia που ειχε αφησει εκει η εταιρεια που εφυγε και αντι να συνδεθουμε στο τουρνουα μας εγραφε οτι ειναι αδυνατη η συνδεση προσωπικα επικοινωνησα με την bossmedia μεσω chat και μου ειπαν τι να κανουμε εμεις οταν η εν λογω εταιρεια μας εγκατελειψε?

απλα να αφησετε το λογισμικο της εταιρειας να δουλεψει απαντησαμε εκατονταδες παικτες.

σε πληροφορω οτι διεκοπταν αμεσως την συνομιλια.

τι εχεις να πεις για αυτο?

θα ηθελα την γνωμη σου

ευχαριστω για τον χρονο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΑ.

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ Ο NICKTHEGREEK EΔΩ ΣΤΟ POKERLAND ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ POKERSTARS

Ξεκίνησα να παίζω στο Party, όμως πολύ γρήγορα μου την έδωσαν τα ηλίθια γραφικά και τα «απίθανα» πράγματα που συνέβαιναν, εννοώ ότι τα πανίσχυρα φύλλα καίγονται σαν λεμονόκουπες. Αντίθετα το Poker Stars, μου άλλαξε την κακή εντύπωση που άρχισα να σχηματίζω για το πόκερ στο ίντερνετ.

Φοβερό software, και το κυριότερο για μένα το παιχνίδι παίζεται όπως στην πραγματικότητα κι όχι όπως το ρυθμίζουν κάποιοι πονηράκηδες για να μεγαλώνουν τη δράση και εντέλει τις προμήθειές τους (ο νοών νοήτω).

Η εξυπηρέτηση είναι καλή όποτε τους χρειάστηκα, και τα τουρνουά που διοργανώνουν είναι απλά τα καλύτερα που θα βρείτε. Γίνεται κυριολεκτικά ένας χαμός από τουρνουά. Ο ανταγωνισμός είναι δυσκολότερος από το Party, τουλάχιστον έτσι το βρήκα εγώ. Πιστεύω ότι αν δοκιμάσετε το Poker Stars δε θα χρειαστεί να κοιτάξετε άλλο site!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kspoker, συγνωμη, μιας και ο τιτλος του topic ειναι Bossmedia νομιζα οτι αφορουσε συγκεκριμενα το δικο σας site. Η ιστορια του Caro ειναι πολυ καλή. Ολοι εχουμε μερικες φορες επιλεκτικη μνημη, ιδιως σε οτι εχει να κανει με τις επιδοσεις μας. Θυμόμαστε πολυ καλα τα bad beats αλλα ξεχναμε ευκολα τα δικα μας suckouts. Για παραδειγμα το μεγαλυτερο pot που εχω κερδισει (στο pokertrucker τουλαχιστον) ηταν απο river suckout. Το ωραιο ειναι οτι δεν θυμωμουν οτι ειχα χασει το pot στο turn.

Genok, πρωτη φορα ακουω για το συγκεκριμενο γεγονος που αναφερεις και δεν εχω καμια αμφιβολια οτι εγινε επιτηδες. Εφοσον τα παρατησε ομως τελειως η εταιρεια που παιζατε εσεις σιγα μην σας αφηνε η μαμα εταιρεια να παιξετε. Αν κερδιζατε θα επρεπε να σας πληρωσει αυτή, και δεν ειστε καν πελάτες της. Ωραιο το τρικ του update, εξυπνο. Αποτι φαινεται τα προβληματα που παρουσιαζονται με τα τουρνουα αφορουν κυριως στα guarantee τουρνουα.Οταν αυτα εχουν μεγαλο overlay οι εταιρειες χανουν λεφτα γιατι πρεπει να βαλουν την διαφορα απο την τσεπη τους. Ειδικα για τα μικρα skins πρεπει να τους ποναει πολυ και ειναι λυπηρο οταν προφασιζονται διαφορες διακιολογιες για να μην πληρωσουν. Δυστυχως δεν συμβαινει αυτο μονο στις μικρες εταιρειες. Ακουσες την ιστορια του Poker room τα χριστουγεννα? Ειχε γινει χαμος σε ολα τα φορουμ, γιατι οι συγκεκριμενοι προσπαθησαν να αποσιωπήσουν το γεγονος σβηνοντας το topic που αρχισε ο παικτης στο φορουμ του Poker room, απειλεισαν με ban τα μελη που ελαβαν μερος στην συζητηση κτλ.

Το σιτε που λες εσυ, ποιο ηταν? Δεν βλεπω τον λογο να μην το αναφερεις.

Εγω προσωπικα δεν παιζω τουρνουα. Παιζω πολυ σπανια γιατι κυρίως δεν εχω χρόνο να "επενδυσω" σε ενα τουρνουα και δευτερον γιατι ειναι πολυ απογοητευτικό να παιζεις με τις ωρες και να εξαφανιστουν τα τσιπς σου στο πι και φι. Μου ετυχε να ειμαι 1ος σε τσιπς σε ενα τουρνουα και σε τρια συνεχομενα χερια να τα χασω ολα και να φυγω 2-3 θεσεις απο τα λεφτα. Εφοσον παιζεις κυριως τουρνουα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος ψυχολογικα για αυτα τα badbeats. Πιστευω οτι συμβαινουν πιο συχνα σε τουρνουα αποτι στα τραπεζια γιατι υπαρχει ο παραγοντας chip size. Θα βρεθεις αντιμετωπος με μετρια χαρτια ειτε απο short stacks που κανουν allin γιατι δεν τους παιρνει να περιμενουν πολυ ακομη για κατι καλο, ειτε απο τα μεγαλα stacks που πανε να τρομοκρατησουν το τραπεζι και νε κλεψουν τα blinds. Οταν το χαρτι σου κρατησει θα πληρωθεις καλα. Οταν δεν κρατησει θα φυγεις απο το τουρνουα. Η χειροτερη περιπτωση βεβαια ειναι η πρωτη ωρα των τουρνουα με rebuys. Σκετη τρελα.

Εξηγηση για το τι οδηγησε τους παικτες αυτους στα παραδειγματα που ανεφερες να παιξουν ετσι δεν μπορω να σου δωσω εγω σιγουρα γιατι δεν παιζω ομαχα. Ποτε δεν ξερεις παντως τι σκεφτεται ο αλλος. Μπορει να ειναι σε τρελο tilt η απλως να βαρεθηκε. Μια φορα ενω επαιζα ενα τουρνουα καμια 2 ωρες, ειχα σκυλοβαρεθει και το μετανιωσα, γιατι ηταν ηδη αργα, δεν τα πηγαινα καλα και ειχαν φυγει ελαχιστοι παικτες. Οπότε αντι να κανω sitout και να φυγω αοπφασισα να κανω συνεχεια allin. Το ανακηνωσα στο τραπεζι οτι θα τους λεω πρωτα το χαρτι μου και μετα θα κανω allin. Ελεγα λοιπον πχ Κ6ο , Α9 κτλ και εκανα allin. Σε καθε χαρτι μεχρι που εχασα. ΠΟυ ξερεις, μπορει καποιος να κανει το ιδιο χωρις ομως να λεει το χαρτι του. Και αν σταθει τυχερος και διπλασιασει τα τσιπς του μπορει να αποφασισει να μεινει γιατι τωρα εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να παει στο τελικο τραπεζι.

Για τον ντηλερ που σου μιλησε, μου φαινεται πολυ περιεργο ρε συ. Γιατι να το κανει? Γιατι να παραδεχθει οτι ειναι ο ντηλερ αν οντως ηταν? Μπως θυμασαι αν ηταν το chat του σε διαφορετικο χρωμα, και τι ονομα είχε? Μηπως εγραφε floor manager ή κατι τετοιο?

Ευτυχως εγω δεν ειχα μεχρι τωρα τετοιες εμπειριες. Το χειροτερο που μου εχει συμβει εγινε με το cdpoker. Αφου γραφτηκα σε ενα rakeback σιτε πηγα και εκανα register στο cdpoker αλλα οχι real money account γιατι δεν ειχα την πιστωτικη μου ακομα. Μεσα σε μια εβδομαδα ελαβα 5-6 εμαιλ με διαφορετικες προσφορες. Η τελευταια προσφορα που ελαβα ηταν 30$ free no deposit. Το μονο που ειχα να κανω ηταν εναν real money λογαριασμο και θα μου εδιναν αμεσως 30$. Κανω που λες τον λογαριασμο και περιμενω. Τιποτα. Ανοιγω το live help, τους ζηταω τα 30$ και τι μου απαντανε? Συγνωμη η προσφορα αυτη επαψε να ισχυει. Μα το εμαιλ τους λεω το ελαβα σημερα. Οχι μου λεει κανεις λαθος. Κανω copy paste το εμαιλ, τιποτα. Sorry μου λεει. Τελος παντων ζητησα να μιλησω με καποιον μανατζερ (γιατι τα πηρα στο κρανιο, οχι για τα 30$) και μου δωσανε 200% match up bonus μεχρι 600$, αλλα εξηγηση δεν πηρα πως γινεται να ληξει την ιδια μερα μια προσφορα.

Εχω παιξει σε καμια 15αρια σιτες και εχω καταλειξει σε 2-3. Αναλογως τι ψαχνει κανεις πρεπει να βρει αυτο που τον καλυπτει.

Εχω να προτεινω τα εξης

Software, αξιοπιστια - Pokerstars

Ψαρια - Pacific (αθλιο software)

Γραφικα, ατμοσφαιρα - Bossmedia

Rakeback - wpex (100% rakeback αλλα πολυ tight)

Ευρος επιλογων - party, fulltilt, pokerstars

Τρομερη εντυπωση μου εχει κανει το Titan poker. Ειχα βαλει καποια λεφτα (γυρω στα 100$) πριν απο ενα χρονο και επειδη τα πηγα πολυ καλα εφτασα να παιζω 5/10$ fixed limit. Μεχρι που πηραν τα μυαλα μου αερα και εκατσα σε ενα τραπεζι 5/10 NL με ενα χιλιαρικο και το εχασα. Απο τοτε που εφυγα απο εκεί, σχεδον καθε μήνα μου βαζουν 50$ στον λογαριασμο μου. Το 2006 εγινε τουλαχιστον 9 φορες. Πρεπει να με εχουν για high roller :woohoo: η κατι τετοιο, αλλιως δεν εξηγειται. Εννοειται οτι μου βαζουν λεφτα οταν ο δικος μου εχει 0 μεσα. Αυτα τα 50 επειδη ειναι free μαλακοδως δεν τα υπολογιζω. Τα εχω φτασει μεχρι και 1000 και μετα τα έχασα. :(

Επισης το absolute poker μου βαζει που και που. 5 η 10 συνηθως. Στην αρχη του μηνα μου εβαλε 30$. Οταν τα πηγα 330$, εκανα αναλυψη αυτην τη φορα.

Εφυγα πολυ εκτος θεματος ομως οποτε χαιρετω.

ΥΓ. Υπαρχουν καλα deals που και που και θα ηθελα να ενημερωσω τα μελη του φορουμ αλλα δεν το κανω γιατι πρεπει να βοηθησουμε και τα ελληνικα sites. Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν/βολεβουν τα networks που επελεξαν, αλλα θα βαλω λεφτα να παιζω τουλαχιστον τα ελληνικα τουρνουα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...