Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

τουρνουά με bounties


Recommended Posts

Σε αρχικό στάδιο ενός τουρνουά με bounties ποιός πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος τρόπος να παίζονται τα monster hands pre flop σε early position(εννοώ μόνο ΑΑ και ΚΚ)?. Από αυτό που είδα σήμερα πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος τρόπος είναι ένα raise της τάξεως 8xΒΒ. Τέτοιο limp δεν έχω ξαναδεί. Φτάναμε σε παρτίδες με 8 limpers και όταν έκανε κάποιος raise ώς και 10xBB είχαμε 3 call κάθε φορά. Δεν ξέρω αλλά το bounty εξιτάρει τους περισσότερους παίχτες. να περιγράψω και μια παρτίδα που έγινε πριν λίγο και είναι χαρακτηριστικό του τρόπου αντιμετώπισης των τουρνουά αυτών. 5 limp στην παρτίδα εγώ στο button με 33. 10/20 τα blinds. limp και εγώ μπας και ανοίξει το 3άρι, all-in το SB, instant call το bb και όλοι οι άλλοι πάσο φυσικά μαζί και εγώ. φλοπ Α 3 3 5 8. showdown A 2 o SB, A2 o BB

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα παίζω ρέστα και όλο και κάποιος θα βρεθεί να μου κάνει call με KQs Kj K10 Ax και πολλάαααααα άλλα "monsters" αρκεί φυσικά να είμαστε πολύ αρχικά στο τουρνουά (7 πρώτες παρτίδες το πολύ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vas έγραψε:

ρε παιδια τι ειναι τα τουρνουά με bounties ? ποια ειναι η διαφορα τους απο τα κανονικα τουρνουα ?

Στα τουρνουά με bounties εκτός από τα χρηματικά έπαθλα που υπάρχουν για συγκεκριμένες θέσεις κατάταξης, υπάρχει κ ένα έξτρα ποσό που κερδίζεις σε περίπτωση που αποκλείσεις κάποιον.

Δηλαδή για παράδειγμα, μπαίνεις σε ένα τουρνουά της μορφής "bounty" (επικύρηξη στα Ελληνικά, κάτι σαν της αφίσες "καταζητείται" στα καουμπόυκα που βλέπαμε και στον Λούκυ Λουκ) με είσοδο 5,50 δολάρια και 90 παίκτες. Εκτός των 9 θέσεων των χρηματικών επάθλων αν αποκλείσεις κάποιον θα πάρεις 1,25 δολάρια περίπου το "κεφάλι". Στους τέσσερις αποκλεισμούς το ποσό της αρχικής συμμετοχής δώρο υπολόγιζε πάνω κάτω. (Οι θέσεις των επάθλων δεν ειναι 12 ή 18 στους 90 παίκτες ως συνήθως γιατί ένα ποσό του prizepool μπαινει στα bounties και για αυτο μειώνεται ο αριθμός τους).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...