Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kasspav's corner


kasspav

Recommended Posts

Gamer0044 έγραψε:

Καλα μη νομιζεις οτι θα σε αφηνει το μηχανημα να κερδιζεις για πολυ ακομα τολμα να κανεις αναληψη και σου τα παρει ολα πισω... :laugh: :laugh:

Μια χαρα τα πας φιλε, το χεις το παιχνιδι ανετα! Ποσα 12αρια εχεις παιξει και πως τα πας σ αυτα?

Νομιζω οτι τα συγκεκριμενα sng ειναι ενας καλος τροπος να βγαζεις τα BI απο τα τουρνουα που παιζεις (οχι μονο εσυ γενικα) και ειναι και μια καλη προπονηση... GL man!

Η αναληψη εχει προγραμματιστει να γίνει( αν θα φτασω εκει) όταν η μπανκα παει 1300$, και θα πάρω τα 300$.

12$ εχω μόνο 21. 2 ΙΤΜ και ενα bubble, στα 2 από αυτα ειμουν μπροστα στα allin. Γενικά, επείδη τα παρατηρώ περισσότερο δεν έρχονται τα καλά φύλλα την ώρα που πρέπει...εχουμε καιρό να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με προλαβε ο Αντωνης πηγα να το γραψω εγω!Με blinds 10-20 raise 1500?? Τι ειναι αυτο??Και εκτος απο τωρα που επεσες σε ΚΚ QQ ποτε θα ξαναπαρεις call????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Α ρε Looka τοσο καιρο που με πηγαινε δεν ελεγες τιποτα, τωρα που με παιρνει η κάτω βόλτα αστα! looool

Οριστε η τυχη και ερχονται και αυτά που ζήτησες... luck.jpg

τα ΒΒ στο γραφημα καθοριζονται αναλογα σε ποιο level εγινε το all in? δηλαδη εννοω δεν ειναι στανταρ μεγεθος το ΒΒ οπως τα τα T$ ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλα μιας και αναφερθηκε ας το αναλύσω τωρα...το αφηνα για το τελος στα συμπεράσματα, αλλά δωθησας της ειρωνείας ας απαντήσω.

Από EP στα 2$ buy in, και στα 3 πρωτα level, 4Χ raise θα παρει μ.ο. τουλαχιστον 3 calls...και ενα allin περιπου 1 στις δυο...τα συμπερασματα δικά σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re su ennoeite pws exei dikio...an kapoios exei paixei estw k ligo se ayta t sng xerei oti apo utg me AA an kanei raise 3-4 fores t bb me blinds 10-20 h' akoma k 5-6 fores t bb tha pareis polla call k postflop tha exeis polla provlhmata...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα αλεξιπτωτο παρακαλώ...δεν μπορω να σταυρωσω ενα καλό πλασάρισμα, δεν λέει να κερδισω ενα coin flip στα κρισιμα σημεία και τρωω και κανα bad beat για να στανιαρω...

Τελος πάντων...εγω συνεχίζω και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει ρε συ απολυτος φυσιολογικο ειναι να ερθουν καποιες ασχημες μερες - περιοδοι! Εγω πχ Φεβρουαριο και Μαρτιο ετρεχα 1,4 ΒΒ/100 τον Απριλιο ομως εχασα 1.5Κ (με το raceback) και το μαιο τρεχω 2.2 ΒΒ/100. Τα χει αυτα το παιχνιδι... συνεχισε χωρις να επιρρεστεις μη χαλασει το παιχνιδι σου δλδ και θα τα παρει ευκολα πισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν επηρρεάζομαι, απλά ηρθε η ώρα να δουμε και το downswing (χωρις να εχει γινει ανάληψη!). Μεσα στην όλη παρουσίαση ειναι και αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο για την προσπάθεια και τα αποτελέσματά σου φίλε και καλή συνέχεια.

Νομίζω ότι έκανες λάθος να προσθέσεις τα 12 $ στο κοκτεηλ σου λόγω μεγάλης διαφοράς στο Buyin. Από κείμη τη στιγμή σου στράβωσε το πράμα. Είναι σα ένας που παίζει 20 ρια τουρ να μπαίνει στα 200ρια, λάθος.

Υπόψιν επιπλέον ότι για τα 12 ρια θες ένα bankroll 2000-3000 $ για να παίξεις ελεύθερο παιχνίδι χωρίς άγχος, αλλιώς θα παίρνεις αποφάσεις με φόβο, κάτι που είναι λάθος.

Τέλος νομίζω ότι αν μπορείς να βγάζεις 500-1000 $ το μήνα από τα 2 $ δεν είναι καθόλου άσχημα, εξαρτάται βέβαια και τους στόχους του καθένα.

Το κυριότερο πάντως είναι ότι στα 12 ρια το παιχνίδι είναι πολύ πιο δύσκολο λόγω των πολλών regulars.

Συμβουλή μου: Πλούτισε το παιχνίδι σου με 45 ατόμων (3$, 6$, και αν θες και κανα 12 $ που έχουν μικρότερο variance)

GL για τη συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τρέχει τίποτα. Ολόκληρος Spacegravy είχε πάνω από 150ΒΙ downswing το 2009 και ο boku87 κοντά στα 200 στα $36 για να κλείσει με ζημιά στα 1200SNG's. Συνέχισε κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην να ευχηθω καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου. απο οτι εχω καταλαβει χρησιμοποιεις το PT3. επειδη εχω κατεβασει το trial version και σκοπευω να το αγορασω και επειδη θελω να το χρησιμοποιησω για sng ανω των 45 ατομων και mtt θα ηθελα να σε ρωτησω αν το εχεις διαμορφωσει για τις αναγκες του παιχνιδιου σου ποιες ρυθμισεις δουλευεις στο hud και ποιο layout. σε ποια στοιχεια δινεις μεγαλη σημασια στο παιχνιδι σου. θα σου ημουν ευγνωμων αν μπορουσες να με βοηθησεις με οτι πληροφοριες νομιζεις οτι ειναι χρησιμες. σε ευχαριστω πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vsdim έγραψε:

καταρχην να ευχηθω καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου. απο οτι εχω καταλαβει χρησιμοποιεις το PT3. επειδη εχω κατεβασει το trial version και σκοπευω να το αγορασω και επειδη θελω να το χρησιμοποιησω για sng ανω των 45 ατομων και mtt θα ηθελα να σε ρωτησω αν το εχεις διαμορφωσει για τις αναγκες του παιχνιδιου σου ποιες ρυθμισεις δουλευεις στο hud και ποιο layout. σε ποια στοιχεια δινεις μεγαλη σημασια στο παιχνιδι σου. θα σου ημουν ευγνωμων αν μπορουσες να με βοηθησεις με οτι πληροφοριες νομιζεις οτι ειναι χρησιμες. σε ευχαριστω πολυ.

Χρησιμοποιώ το υπάρχων Tournament HUD. Βλέποντας τα στοιχεια που δινει προσπαθώ να κατατάξω τον αντιπαλο σε συγκεκριμένο είδος, και ανάλογα πραττω. Αν θελεις ανοιξε ενα αλλο thread που να συζητησουμε αυτα, για να μην βγουμε εκτος θεματος εδω.

ΥΓ. Εσπασε η καντεμια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και κάνω το απαραιτητο διαλλεμμα μετα από 5 ωρες παιχνιδού, να σας ποσταρω την προοδο του πρωινού. Επιστροφή στις επιτυχίες με 2 πρωτιές στα 2$. Ειναι στο τελος του γραφηματος και μπορει να μην φαινεται που ανεβαινει, αλλά αυτά τα 200$, βοηθησαν να καλύψω το μεγαλύτερο ποσοστό της χασούρας.

Φιλε fileafog το εχω σκεφτει για τα 45 και τα 90, αλλά περιμένω να μαζέψω καμιά 50αρια 12$ και θα δω πως θα συνεχισω από εκει. Μην ξεχνας ότι μια νικη στα 12$ θα μου δωσει 50 τουρνουα πίσω, και εκει πονταρω. Τα 500-1000$ τον μήνα δεν με χαλάνε, αλλά ο στόχος δεν ειναι αυτός...οι ωρες που περνάω παίζοντας πρέπει να εχουν μεγαλύτερο αντιτιμο...όπως και να εχει, μαζι κανουμε την πορεια και μαθαινουμε όλοι απο αυτήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό και το μεσημεριανό session που επιβεβαιωσε την επιστροφη στις επιτυχιες με μια ακομη πρωτια σε 2$. Δεν επαιξα αρκετα γιατι εκανα ενα deep run στο 5$rebuy των 12, το οποιο με κουρασε αρκετα. Αν βρω κουραγιο ισως κανω και ενα μικρο απογευματινό ssesion.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thewrw oti me sng $6,50 -45-18 entrants, i akoma kai $3,25 to idio , tha eixes kai parapanw profit, alla kai poly perissotera games,..kai episis poly simantiko , poly mikrotero field.

Palia epaiza $6,50, 45-18 atomwn, gyrw sta 30 ti mera gia ena mina , kai se ena mina evgala analogika me ta stakes simantiko profit, (asxeto an meta logw agnoias Bkroll Mngment ta ****sa ola, lol ).Skepsou to gia ta 18ria kai ta 45ria kasspav.

PS: molis twra eida ti egrapse o filesfog . ++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα 18 δεν το σκεφτομαι καν...45+ μονο, αλλά σε λίγο, θελω να εχω λιγο μεγαλύτερο δειγμα στα 180 12$. Δεν θελω να μπλεξω τα field.

Σημειωση: Μειωσα τα τραπεζια παλι σε 8 οταν παρατηρησα οτι εκανα περισσοτερα λάθη...

Ερωτηση: Επειδη πληθαινουν τα μνμ που δεχομαι για το συγκεκριμενο ειδος, λεω να videoσκοπισω κανα session. Γνωριζει κανεις κανα ευκολο εγγραφεα και τσάμπα? Μαλλον θα ειναι αποτυχια το video και θα με κραζετε αλλά λεω να το κάνω...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poly wraia prospatheia.se genikes grammes symfwnw me to line pou xeis vrei gi ayta ta tour,fysika diafwnw ligaaaki se orismena plays alla to paralogo tha tan na symfwnousame se ola..

an theleis ena mikro paradeigmataki einai ekei pou thewreis orthotata oti sto 4x tou to AK paizei poly dynata sto range tou kai swsta omws de thes na pasareis to fyllo sou logo stack etc...protimw to stop and go ekei ap to allin pou de diwxnei tipota kat eytheian...esy sa na paizeis allin eisai mia i alli aplws exei megalytero FE m ayto to line.

sygxaritiria gia tin ergatikotita sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polla sugxaritiria k apo mena t video apotelei polu kalo guide gia kapoion p 8elei n xekinisei ta turbo pisteuw... egw gia tin pasa m t AQdd provlimatizomai ligo, sto turn polu suxna 8a restara ka8ws pairneis call k apo xamilotera fd akoma k apo overcards s tetoia tour... keep it up! ( k ftiaxe ligo to zoom) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην μπραβο φαινεται οτι εχεις καθαρη σκεψη και εισαι στον σωστο δρομο .Επισης πολυ καλο που εισαι ακομπλεξαριστος και ζητας ανοιχτα αποψεις που μπορει να σε βελτιωσουν.

Χωρις να ειμαι ειδικος και να υποστηριζω οτι εχω δικιο αν ειχα να παρατηρησω κατι θα ηταν τα εξης.

1) Στο χερι που εχεις ΑQ στο SB. Ο αντιπαλος κανει raise απο cut off. Ωστοσο τον τοποθετεις strickly σε ΑΚ ή pair, λες οτι αν ειχες 15ΒΒ πασαρες. Θεωρω πολυ tight το range που του προσδιδεις, και πολυ μικρο το δειγμα που εχεις απτο tracker.

2) Στο χερι που εισαι button με Κ9 χωρις action. Το fold σου με αυτο το στακ ειναι λιγο tight.Ειναι καλη ευκαιρια για push.

3)Tα 88 UTG+1 με 15ΒΒ. ειναι οντως δυσκολη κατασταση.... ισως εκανες την καλυτερη επιλογη .δε ξερω θελω να ακουσω κι'αλλους.

4) Το αμεσως επομενο UTG με ΑJ 12BB. Νομιζω το raise ειναι λαθος. Το πιθανοτερο ειναι ή να τα φας στο κεφαλι και να πασαρεις ή να παιξεις εκτος θέσης. Γενικα θεωρω λαθος το raise με τετοιο φυλλο απ'την θεση σου ειδικα με το stack σου. Νομιζω αναλογα την δυναμικη του τραπεζιου ειναι push/fold τηνοντας στο fold.

Aυτά

Μπράβο και πάλι

(Εχω αφησει κανα 15λεπτο που δε εχω δει ακομα! )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...