Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

POKERSTARS.COM EPT BARCELONA 2010 LIVE UPDATES


baskont

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 288
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γυρίζουμε στα της Day 1a του Main Event, μόλις ολοκληρώθηηκε το δεύτερο διάλειμμα, όταν γυρίσουν οι παίκτες στα τραπέζια τα blinds θα είναι 150/300, αντε 25.

Τα πρώτα 4 levels δεν κύλισαν ιδανικα΄για τους Έλληνες παίκτες, σας δίνουμε το chip count τους αυτή τη στιγμή και επιστρέφουεμ με μερικές σημαντικές παρτίδες:

Γιώργος Τσολάκος (φωτό) 50.000

Βασίλης Παναγιωτίδης 41.000

Νίκος Κάρκας 15.000

Γεράσιμος Δέρες 12.000

Γιώργος Καπάλας 11.000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Γεράσιμος Δέρες με Άσσους έχασε από Ντάμες, στο μεγαλύτερο ποτ που συμμετείχε μέχρι στιγμής.

Οι πιο πολλές μάρκες μπήκαν preflop (με 3-bet του Γεράσιμου), φλοπ J-4-3, c-bet του Δέρε, call οι Ντάμες, turn 3, river Ντάμα... Στις 12.000 ο Γεράσιμος...

Ο Καπάλας είχε πέσει κι άλλο, κάτω από τις 10.000, όταν με Ρηγάδες βρέθηκε αντιμέτωπος σε Άσσους. Αργότερα, με Κ-10 διπλασίασε απέναντι σε A-J και έκλεισε το 4ο level με 11.000 μάρκες.

Στη φωτό ο Αλέξης Ζερβός, "δίνει τα φώτα του" στους Greek VIPs, για τις ανάγκες του show που γυρίζεται εδώ στη Βαρκελώνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το να βλέπεις τον Γιάννη Τσιμιτσέλη στην οθόνη μιας τηλεόρασης δεν σου προξενεί και μεγάλη έκπληξη, ηθοποιός είναι ο άνθρωπος!

Το να τον βλέπεις όμως στην οθόνη του Press Room στο European Poker Tour, dεν θα το φανταζόμουν ποτέ! :laugh:

Το πρώτο τουρνουά (sng) που μαγνητοσκοπήθηκε και θα προβληθεί στον Alpha την Πρωτοχρονιά, κέρδισε η Πηγή Δεβετζή! Αυτή την ώρα διεξάγεται το δεύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαμε τον πρώτο ελληνικό αποκλεισμό πριν λίγο... Υπήρξε και ένα προβληματάκι με την παροχή του internet, το οποίο ευτυχώς διορθώθηκε γρήγορα.

Ο Νίκος Κάρκας είναι ο πρώτος Έλληνας που αποχωρεί από την Day 1a του Μain Event.

Αρχικά είχε πέσει στις 15.000 μάρκες όταν με Ρηγάδες στο big blind και έναν caller στο raise του, το φλοπ άνοιξε 10-7-9 rainbow. Ποντάρει ο Νίκος, δέχεται call, turn 3, με τον αντίπαλο του να κάνει και πάλι call στο bet του Κάρκα. River 8, check fold αυτή τη φορά ο Νίκος...

Στην τελευταία παρτίδα ο Νίκος είχε Α-4 μπαστούνια στο cut off, έκανε raise, τον είδε μόνο το Βig blind. Φλοπ Q-5-4 (δύο καρό). Ποντάρει ο Νίκος, call ο αντίπαλος, turn 8 καρό...

Ο Νίκος έκανε άλλη μια προσπάθεια να πάρει το ποτ, μετα΄το check του αντιπάλου του, ο οποίος όμως έκανε και πάλι call. River 6, o Nίκος μπήκε all in (και πάλι check ο αντίπαλος), αλλά η μπλόφα δεν έπιασε, αφού το call έγινε με απλό top pair (Q-10)!

Κρίμα για τον Νίκο, που όπως φάνηκε στο rail, δεν το ευχαριστήθηκε και πολύ, "δεν μου έβγαινε τίποτα" μας είπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Βασίλης Παναγιωτίδης έπεσε σε μάρκες, με πολύ άτυχο τρόπο...

Φλόπαρε κέντα 7-9-J (κρατούσε 8-10), υπήρχαν όμως κάτω δύο καρό φύλλα και ένας αντίπαλος ακολούθησε τα πονταρίσματα του Βασίλη και στο φλοπ και στο αδιάφορο turn. Το river όμως ήταν Q, το χρώμα δεν ήρθε για τον αντίπαλο, ήρθε όμως η μεγαλύτερη κέντα (είχε 10-Κ καρό), που στέρησε από τον Έλληνα παίκτη ένα μεγάλο ποτ (30.000 μάρκες περίπου).

Ο Βασίλης Παναγιωτίδης έπεσε στις 15.000 μετά από αυτή την παρτίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποκλεισμός και για τον Γιώργο Καπάλα...

Ο Γιώργος έπιασε δύο φορές Άσσους σήμερα και μία Ρηγάδες. Με τους Ρηγάδες τέθηκε αντιμέτωπος με αντίπαλο που κρατούσε Άσσους, οι οποίοι κράτησαν, ρίχνοντας το στακ του gkap13. Mε την παρτίδα που περιγράψαμε σε προηγούμενο update έπεσε στις 11.000 μάρκες. Στη συνέχεια όμως ανέκαμψε, φτάνοντας στις 20.000.

Εκεί έπιασε Άσσους, αλλά σε φλοπ Α-J-K με flush draw, ο αντίπαλος του δεν ακολούθησε, οι Άσσοι δεν πληρώθηκαν όπως θα έπρεπε. Μερικές παρτίδες αργότερα ξαναέπιασε Άσσους, παίζοντας preflop all in (17.500) με μεγάλο στακ που κρατούσε 5άρια και ρίσκαρε 40+ big blinds!!

Ένα 5άρι στο φλοπ τερμάτισε την πορεία του Γιώργου στο Main Event...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Γεράσιμος Δέρες έπεσε στις 8.500 μάρκες, αλλά κατάφερε να ανακάμψει και να έχει αυτή τη στιγμή μπροστά του 50.000 μάρκες!

Θα με συγχωρήσετε που θα περιγράψω τις παρτίδες σε επόμενο post, αυτή τη στιγμή παιδιά, δεν μπορώ να συγκεντρωθώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, αφού...

...όπως γράφαμε το ποστ για τον αποκλεισμό του Καπάλα, ένα φωτογραφικό σκηνικό στήθηκε ακριβώς μπροστά μας εδώ στο press room και μια απίστευτη γυναίκα- οπτασία πόζαρε σε έναν φωτογράφο! :kiss:

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο, τα μάτια μου είναι ακόμη θαμπωμένα, το στόμα μου ακόμη ανοικτό, πάω για ένα τσιγάρο να έρθω και πάλι στα συγκαλά μου... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαφνικά, όλα έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα στη ζωή μου, το Pokerstars.com EPT Barcelona Main Event συνεχίζεται, αλλά... who cares?...

Is this loooooooove

that I'm feeeeeeeling

is this the loooooooove

that I've been searching fooooooooooorrrrrr?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Έτσι ξαφνικάαααααααααααααααααααααααααααααααα...." :whistle:

Ρε τι πάθαμε στα γεράματα!!! :laugh: :laugh:

Φαίνεται πως το concept των celebrities που παίζουν πόκερ θα γυριστεί και στην Ισπανική τηλεόραση, πολλά γνωστά ονόματα (ποδοσφαιριστές κλπ) έχουν πάρει θέσεις στο τηλεοπτικό τραπέζι εδώ στη Βαρκελώνη.

Το κορίτσι όμως είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααααααα πα πα πα πα πα πα πα πα πα....

Chip count Eλλήνων, στο διάλειμμα για φαγητό

Γεράσιμος Δέρες 55.000

Γιώργος Τσολάκος 43.000

Βασίλης Παναγιωτίδης 15.000

Επιστροφή σε μια ώρα περίπου, για να τσιμπήσουμε κι εμείς κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να ορμήξω ρε παιδιά, η κοπέλλα έμαθα είναι Miss Spain. Έγώ είμαι μόλις Μιster Metsovou 20! lololol.

Καλό κομμάτι, αλλά επιστροφή στην πραγματικότητα (βοήθησαν και δύο μπύρες).

Αφιερώνω την φωτό στον φίλο μου τον Χάρη Ουσταμπασίδη (P.FOUTRE), έλα φίλε βρήκες νέο avatar!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι για να κλείσουμε με τα celebrities για σήμερα, ιδού ο Στόιτσκοφ, ο γνωστός Ρουμάνος πρώην ποδοσφαιριστής! Εspresso γίναμε σε αυτό το ΕΡΤ!

Οι 3 Έλληνες που συνεχίζουν σε blinds 400/800/75 (174 απομένουν στην Day 1a, average 45.000 περίπου):

Γεράσιμος Δέρες: 60.000

Γιώργος Τσολάκος: 43.000

Βασίλης Παναγιωτίδης: 13.000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Boύλγαρος, βέβαιως, πάντα τον μπέρδευα με τον Χάτζι (δεν είναι και το καλύτερο μου το ποδόσφαιρο). :)

Στην φωτό ο Βασίλης Παναγιωτίδης (πίσω του ο Κρέμσερ, ο tournament director του Main Event), λίγα λεπτά πριν τον αλλάξουν τραπέζι και τον μεταφέρουν σε αυτό που αγωνίζεται και ο Γεράσιμος Δέρες. Εκεί έμελε να παίξει το τελευταίο του χέρι σε αυτό το τουρνουά.

Είδαμε την παρτίδα στο φλοπ, έδειχνε :Kdiamond::Aclub::6club: , ο Βασίλης μπήκε all in με :8club::9club: για να δεχθεί το call από τον αντίπαλο του, που κρατούσε Άσσους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...