Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Hyper turbo 6max sat.


Recommended Posts

καλησπέρα σας

σκέφτομαι να ασχοληθώ με τα συγκεκριμένα sng .

σιγουρα κάποιοι από εσάς θα έχετε ασχολυθεί.

έχω "φτιάξει" ένα πινακα με τα χέρια που πρέπει να ανοίγουμε και να βλέπουμε τα all in .

θα ήθελα την άποψη σας για αυτόν τον πίνακα.

bitmapt.png

PS ο παραπάνω πίνακας είναι για τα αρχικά stack (10ΒΒ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ύστερα απο κάποια μηνύματα που έλαβα για να εξηγήσω τον πίνακά θα γράψω κάποιες επεξηγήσεις.

PU = Εμείς πάμε all im χωρίς να έχει μπει κάποιος πριν απο εμάς

CA = Εμείς πάμε παμε all in μετά από ΈΝΑ παίκτη που είναι all in

OC = Εμείς πάμε all in από 2 ή περισσότεροους παίκτες βρίσκονται ήδη all in.

τα χέρια που μπορούμε να κάνουμε call εαν έχει ήδη γίνει call σε ένα all in και εξαρτάτε απο την θέση του αρχικού raiser (CA) του πρώτου caller (OC)και φυσικά την δικιά μας(PU).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου φίλε μου εγώ έχω ασχοληθεί με τα συγκεκριμένα τουρνουά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο τα stacks και να εκμεταλευτεις την επιυετικότητα σου όταν μείνεται 3.κατά την γνώμη μου υπάρχουν πολλές τεχνικές στο συγκεκριμένο τουρνουά και δεν είναι και τόσο εύκολο υα σου στείλβ pm να τα πούμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σίγουρο είναι οτι δεν είναι εύκολα.... αν ήταν όλοι θα έπαιζαν μόνο αυτά γιατι μπορείς να έχεις αρκετά $/h !

έχω ένα συνολικό δείγμα 1400sng στα 3,7 και 18$ με roi 6.9%, αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι θέλουν γερό στομάχι και μεγάλο bankroll !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θέλω και εγώ να ασχοληθώ με τα συγκεκριμένα τουρ... πιο πολύ θέλω να το κάνω για λόγους ρακε μπακ ...πεδία μπορίτε να με βοηθήσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

καλησπερα

εδω και 2 μερες με την ευκαιρία των micrmillion δουλευω πανω στα sng hyper με επαθλο 2 θεσεις

Λοιπον επειδή τα έπαιζα και παλιά αλλα σε πολυ ψηλότερα επιπεδα το τι χερια εχω δει να ανοιγουν ειναι μια άλλη ιστορια το παν είναι η πίεση που μπορείς να ασκήσεις

Θα σου πω τώρα το πιο θετικό ,κατα τη γνώμη μου, αυτών των τουρνουα

1)μπορείς να κάνεις μέσα σε κάποιες ώρες ένα ικανοποιητικό bankroll παίζοντας 3μικρά ανεβένεις ενα επίπεδο χάνεις 2 και γυρνάς μεχρι που να φτάσεις στο ψηλότερο επίπεδο κι εκει αποφασίζεις τι θα κάνεις γνωρίζοντας πως το ενα κερδισμένο σου δίνει 3 ακόμη προσπάθειες

2) αυτό γινετε και με κλασικά sng ομώς μ αυτά αποφεύγεις τη μονομαχία

πραγμα που σημαίνει πως και με τις λιγότερες μαρκες μπαινεις στα επαθλα

3)παντα θα βρεθει ο προχωρημένος παίκτης που θα σε πιέσει με παλιόφυλο

Εγω ξεκίνησα χθες με 10$ και με τη μαυρη την ατυχια μου μπρος πισω συνέχεια μετα 15 ωρες παιχνιδιού εχω ακόμη 140 και σκεύτομε να αρχίσω ξανά απ την αρχή μήπως αλλάξει η ατιμη

φιλικά κορίνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...