Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

bad beat or my bad play?


Recommended Posts

Ειμαι αναγνωσης του σιτε κ οχι μελος, τσεκαρω κ το φορουμ καμοια φορα ετσι για πλακα, εχω δει πολλα περιεγα ποστ αλλα σαν κ αυτο.....Εκανα λογαριασμο μονο και μονο για να σχολιασω αυτο το επικο ποστ!!

Συγνωμη Louka αν δεν τρολαρεις τοτε πραγματικα με αφησες αφωνο φιλε.(ελπιζω να τρολαρεις).Στην 1η φωτο σε blinds 100/200 ειχες 900 μαρκες κατι λιγοτερο δλδ απο 5 bb... και στην 2η φωτο ειχες 1300 μαρκες παλι σε 100/200 6bb δλδ....Και κανεις ερωτηση για bad beat η bad play????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι αναγνωσης του σιτε κ οχι μελος, τσεκαρω κ το φορουμ καμοια φορα ετσι για πλακα, εχω δει πολλα περιεγα ποστ αλλα σαν κ αυτο.....Εκανα λογαριασμο μονο και μονο για να σχολιασω αυτο το επικο ποστ!!

Συγνωμη Louka αν δεν τρολαρεις τοτε πραγματικα με αφησες αφωνο φιλε.(ελπιζω να τρολαρεις).Στην 1η φωτο σε blinds 100/200 ειχες 900 μαρκες κατι λιγοτερο δλδ απο 5 bb... και στην 2η φωτο ειχες 1300 μαρκες παλι σε 100/200 6bb δλδ....Και κανεις ερωτηση για bad beat η bad play????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα παιδιά

δεν τρολαρο απλά τρώω συνεχώς βάδ βεατ γιαυτό και θελέο να μάθω να παίζω καλύτερα

είμουν και στις διο περιπτώσεις SHORT ΣΤΑΚΚ

θα βρω τα χέρια

πάμε:

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.25 Tournament, 100/200 Blinds (7 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

BB (t24405)

UTG (t3795)

Hero (MP1) (t834)

MP2 (t2282)

CO (t3739)

Button (t1705)

SB (t2250)

Hero's M: 2.78

Preflop: Hero is MP1 with Qclub.gif, Kclub.gif

1 fold, Hero bets t834 (All-In), 4 folds, BB calls t634

Flop: (t1768) Qspade.gif, 5diamond.gif, 10heart.gif(2 players, 1 all-in)

Turn: (t1768) 3heart.gif(2 players, 1 all-in)

River: (t1768) Jclub.gif(2 players, 1 all-in)

Total pot: τ1768

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.25 Tournament, 100/200 Blinds (7 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

saw flop | saw showdown

Button (t22705)

SB (t4495)

Hero (BB) (t1558)

UTG (t1280)

MP1 (t4317)

MP2 (t2005)

CO (t2650)

Hero's M: 5.19

Preflop: Hero is BB with Jclub.gif, Qclub.gif

UTG bets t600, 5 folds, Hero raises to t1558 (All-In), UTG calls t680 (All-In)

Flop: (t2660) Qspade.gif, Adiamond.gif, 4club.gif(2 players, 2 all-in)

Turn: (t2660) Kdiamond.gif(2 players, 2 all-in)

River: (t2660) 2heart.gif(2 players, 2 all-in)

Total pot: t2660

Results:

Hero had Jclub.gif, Qclub.gif (one pair, Queens).

UTG had 2spade.gif, 2diamond.gif (three of a kind, twos).

Outcome: t2660 returned to UTG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκά κανείς δε θα σου πει ότι αυτά τα χέρια ήταν bad beat και τα 2 ουσιαστικά ήταν coin flip , η γνώμη μου είναι ότι απλά ήσουν άτυχος,

αλλά .. οκ .. απλά έχασες 2 coin flip , κατά τα αλλά νομίζω ότι εσύ σωστά το έπαιξες το χέρι οπότε απλά keep walking :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενοω ότι το μαμημένο ποκερσταρς χάνω συνεχώς με τα καλύτερα χαρτιά

έτσι γίνετε συνήθως

σήμερα με άφησε στο 45αρι να έρθο δεύτερος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΠΡΆΓΜΑΤΑ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΎ ΑΠΛΆ!!

έτσι είναι το poker αν δεν το αντέχεις το κόβεις, AN δεν αντέχεις το pokerstars το κόβεις!! ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΆ SITE ΝΑ ΠΑΊΞΕΙΣ POKER .... ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΧΑΛΟΥΣΕ Η stars ΤΗΝ ΈΚΟΨΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για εμένα το θέμα δεν ειναι το "volume " είνα ίνα παίζω poker και να το χαίρομαι .... το είχα βρει όταν είχα πρωτοξεκινήσει στο paradise όπου έκλεισα λογαριασμό ενώ είχα ακόμα 700 ευρώ κέρδη , μετά χαιρόμουν να παίζω poker στο CAKE xrcpoker όπου και εκεί όταν άρχισε να με χαλάει και ενώ ακόμα είχα κέρδη έκλεισα τον λογαριασμό μου και πήρα τα λεφτάκια μου περίπου 800 ευρώ κέρδη και πήγα για άλλες πολιτείες , τώρα πλέον "προς το παρών " διασκεδάζω παίζοντας poker στο πάρτυ poker που και εδώ έχω κέρδη αλλά... κάτι ... έχει στραβώσει τώρα τελευταία και ΊΣΩΣ φύγω και από εκεί για άλλες πολιτείες, προς το παρών όμως PARTY POKER και επειδή εδώ μέσα από ότι έχω παρατηρήσει ο καθένας πολύ εύκολα γράφει την ΜΠΟΎΡΔΑ TOY αυτά που σου γράφω στα αποδυκνυω κιόλας αν θες δίνοντας σου nick name ανά εταιρεία αλλά MONO στέλνοντας σου mail και όχι από εδώ μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο πρώτο hand μια χαρά το all in απλά πρέπει να βρεις για μένα και για πιο λόγο έχεις τόσες λίγες μάρκες, στο δεύτερο το 3bet δεν μου αρέσει κάνει 3x raise από utg και έχεις +900 μάρκες παραπάνω μόνο άρα πολύ μικρό fold equity , θα έλεγα μηδέν αλλά ποτέ δεν ξέρεις, μπορείς να βρεις καλύτερο spot να βάλεις τις μάρκες μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο πρώτο hand μια χαρά το all in απλά πρέπει να βρεις για μένα και για πιο λόγο έχεις τόσες λίγες μάρκες, στο δεύτερο το 3bet δεν μου αρέσει κάνει 3x raise από utg και έχεις +900 μάρκες παραπάνω μόνο άρα πολύ μικρό fold equity , θα έλεγα μηδέν αλλά ποτέ δεν ξέρεις, μπορείς να βρεις καλύτερο spot να βάλεις τις μάρκες μέσα.

έχεις δίκιο είμουν λοω STACK λόγο βάδ beAT προηγούμενον χεριών

παίζω επιθετικά με αποτέλεσμα να με τιμωρεί ο κύριος pokerstars

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστεύω ότι πλέον η STARS με έχει στη κατηγορία σε χέζουμε κάθε μέρα

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.1 Tournament, 125/250 Blinds 25 Ante (8 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

CO (t4589)

Button (t920)

Hero (SB) (t3625)

BB (t3805)

UTG (t11172)

UTG+1 (t2775)

MP1 (t3575)

MP2 (t4360)

Hero's M: 6.30

Preflop: Hero is SB with 4heart.gif, 4club.gif

UTG calls t250, 2 folds, MP2 calls t250, CO bets t500, Button calls t500, Hero calls t375, BB calls t250, UTG calls t250, MP2 calls t250

Flop: (t3200) 4diamond.gif, Qdiamond.gif, Aclub.gif(6 players)

Hero bets t2400, 1 fold, UTG calls t2400, 2 folds, Button calls t395 (All-In)

Turn: (t8395) 3heart.gif(3 players, 1 all-in)

Hero bets t700 (All-In), UTG calls t700

River: (t9795) 10diamond.gif(3 players, 2 all-in)

Total pot: t9795

Results:

Button had Jclub.gif, 10club.gif (one pair, tens).

Hero had 4heart.gif, 4club.gif (three of a kind, fours).

UTG had Adiamond.gif, Kdiamond.gif (flush, Ace high).

Outcome: UTG won t9795

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκάς θέλω να μου πείς αν ΕΣΥ θα foldares ποτε το ΑΚs τους JJ και ακόμη τα 22 με τις αντιστοιχες μάρκες στο κάθε χέρι και με το preflop action όπως μας το περιγράφεις.

Να απαντησω εγώ για σένα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ οπότε δεν μπορω να καταλαβω ρε φίλε τι κανεις γράφεις για να γράφεις????

Οπως και να έχει GL τι να σου πω δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δίκιο δεν ξαναγράφω

το NL πόκερ στα μικρό είναι θέμα ατυχίας τελικά.

συγνώμη που ποστάρο παιδιά

telos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μονος τροπος να ξεπερασεις αυτο το σκεπτικο "με στηνει για να χασω, δεν με πληρωνει οταν πρεπει κτλ κτλ" ειναι να κανεις multitabling 8+ imo, παντα μεσα στο br management βεβαια.Οσο παιζεις 1-2 τραπεζια και εκτος br management μωλις τρως ενα bb η ενα suckout θα το σκεφτεσαι για 2 ωρες κ θα χτυπιεσαι με αποτελεσμα να καρφωνεις ανελεητα κ τα υπολοιπα τουρνουα σου.Κ επισης θα σου προτεινα να δουλεψεις το SnG Wizard πριν συνεχισεις να παιζεις ετσι ωστε να μαθεις να παιζεις το push-fold καλυτερα.Φιλικα παντα ολα αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε παίζω 5-7 τραπέζια

συνεχώς τετια γίνονται

δεν έχει νόημα τα τα λέω

συνεχίζω να διαβάζω πόκερ βιβλία και βλέπουμε

πρέπει να μαζέψω χρήματα για Προγράμματα το μόνο σίγουρο όντος

ευχαριστώ file

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω οτι είναι βαρετό να παίζεις 1-2 τραπέζια αλλά μήπως αν παίζεις λιγότερα και γράφεις notes και προσπαθείς να βρεις αδυναμίες στους αντιπάλους , ίσως κάποια λάθη που κάνεις και πως θα μπορούσες να τα αποφύγεις είναι καλύτερα; Με πολλά τραπέζια είναι πολύ δύσκολο να βελτιώσει κάποιος το παιχνίδι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ Αλέξανδρε...

μην νομίζεις έχω δώσει ποολλες ώρες στα 0.25 είναι LIGO ΡΑΝΔΟΜΆΔΕΣ

εκτός από τους regULARS που κρατάω πάντα νότες...

και κοιτάω φυσικά στο POKER LABS και SHARKSCOPE στατιστικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...