Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

που μπορώ να μάθω πόκα?


makipos4

Recommended Posts

παιδια καλησπερα

εχω πωρωθεί και εγω με την πόκα τωρα τελευταία και θα θα ηθελα να μάθω πως να παιζω καλα. ξέρει κανεις καποιο site για να μάθεις πόκα και να βρεις να μαθεις παιχνίδια;

μου ειπαν οτι η πόκα έχει διαφορα είδη παιχνιδιων και έχει διαφορετικη ιεραρχια στα φύλλα απο το ποκερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πόκα είναι παρεξηγημένη. οι περισσότερη τη θεωρούν παιχνίδι καθαρά τύχης. Αντίθετα όμως είναι παιχνίδι που χρειάζεται πολλά skills για να παιχτεί και ένα τραπέζι με ψάρια είναι πολύ πιο εύκολο να το κερδίσεις και να κερδίσεις πολύ ακριβώς επειδή η τύχη περιορίζεται. φυσικά δε μιλάω για παιχνίδια τύπου νεκροταφείο η παιχνίδια με μπαλαντέρ όπου τα σκέφτηκανε οι παππούδες στα καφενεία για να πιάνουν κανα φύλλο αλλά για τα κλασσικά παιχνίδια της πόκας. κούκος μόνος, γωνία, μαμούθ.

η πόκα μοιάζει περισσότερο με omaha Νο Limit στον τρόπο σκέψης και γι αυτό την προτιμούν και οι "ποκαδοροι" είναι παιχνίδι που παίζεται με nuts

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

@xamini συμφωνω μαζι σου! η πόκα θέλει πιο πολύ ψαξιμο και τριβη, περισσότερη απο το τέξας, σε κάθε παιχνιδι αλλαζουν οι δυναμικες. Μου προτειναν το pokaholic.gr το οποια έχει τα πάντα για καποιον που θέλει να μαθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...