Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Staking,apo etairia gia tria xronia kai telika ...busted!!!


kail234

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά .

θέλω να μοιραστώ με οποίων έχει όρεξη να ακούσει την ιστορία μου στο online πόκερ ,.

ξεκίνησα να παίζω όπως οπερισσότερος κόσμος με μικροκαταθέσεις σε εταιρία σχετικά μικρή που προσέφερε rakeback και είχε καλά promotions ,

μέσα στον πρώτο χρόνο είχα είδη θετικά αποτέλεσματα , έπαιζα συντηθος limit holdem και τουρνουά σε χαμηλά stakes φυσικά,

είμουν 26 χρόνων, ταυτόχρονα σπούδαζα και δούλευα σε βαρ, απτό πόκερ είχα το μήνα περίπου 400 ευρώ καθαρό κέρδος είτε απτό παιχνίδι είτε από rakerace , rakeback κ.α

έπαιζα υπερβολικά πολλές ώρες κάθε μέρα σχεδόν ,από 6 έως 12-15 ώρες τη μέρα.

Η περίπτωση μου πιστεύω είναι ξεχωριστή , καητε μήνα έβγαινα σχεδόν στην πρoτη τρίατα του rakerace και έτσι έμπαιναν στον λογαριασμό άλλοτε $1000 αλοτε $500 η $750 , συντηθος έβγαζα τα μισά και τα υπόλοιπα τα άφηνα και συνέχιζα τον επόμενο μήνα.

Κάποιες φορές τα χρήματα που είχα μέσα τα απέσυρα ολα και ξεκινούσα πάλι με μικροκαταθέσεις .

το 2010 1 μήνα πριν πάω φαντάρος ενώ στον λογαριασμό μου δεν είχα τίποτα ήρθε ένα τηλεφώνημα απτην εταιρία και μου έλεγε μια κοπέλα απτό ελληνικό support ότι θέλουν να μου βα βάλουν στο λογαριασμό $1000 και για κάθε $1000 που θα κάνω rake θα περνώ 50% rakeback αναλιψιμο !!! μου λέει συμφωνείται ? και λέω φυσικά ναι .

έτσι και έγινε αγοράσα ένα notebook και ένα internet on the go και ξεκίνησε η συμφωνία και είδη μέσα σε ένα μήνα είχα κάνει ανάληψη $1500 ενώ το υπόλοιπο ανεβεναι με γοργούς ρυθμούς ,τους λεο λοιπών :αν το υπόλοιπο γίνει $5000 και θέλω να βγάλω πχ $2000 τη γίνεται? η απάντηση τους ήταν ότι σε περίπτωση τέτοιων κερδών εκτός rakeback δηλαδή, θα κρατάν το 25% απτό αναλιψιμο πόσο και συμφωνήσαμε.

Για να μη σας κουράζω μέσα σε 2 μήνες είχα κάνει $7000 ανάληψη και η εταιρία εκτός του κέρδους απτό rake είχε κρατήσει σε ανάληψη τον 2000 ευρώ 500 και σε άλλες μικρότερες το 25%.

Κάπου εδώ άρχισαν οι διαφωνίες, μου λέγαν ότι οι αναλιψοις σχετικά με το rake ήταν πολλή μεγάλες ενώ απτην μέρα που ξεκινήσαμε στο leadeboard είμουν πρώτος με διάφορα .Έτσι λοιπών μου κατέβασαν το rakeback στο %40 και μου βάλαν ένα minimum όριο στο bankroll που έπρεπε να έχω μέσα, ενώ μου ζητούσαν να κάνω τουλάχιστον $7000 rake για να προχωρώ στις αναλιψοις που ithela .Εγώ συνέχιζα το καλό παιχνίδι και ότι θέλαν γινόταν , κάθε μήνα oμός μου ανέβαζαν της απιτήσεις τους και θέλαν πλέον $10000 rake το μήνα μίνιμουμ Bankroll $4500 και υποδείξεις στον τρόπο παιχνιδιού ,κάπου εκεί μετά από 7 μήνες συνεργασίας με κερδοι $11500 καi πρώτος στην εταιρία σε rake για εφτά συνεχόμενους μήνες η συμφωνία τελείωσε καθώς δεν μου επιτρέπαν με κεφάλαιο μέσα $4500 να κάνω αναλιψοις ούτε 100 ευρώ ,τα νεύρα μου καi η ψυχολογία μου για το τι πραγματικά συμβαίνει ήταν σε άσχημη κατάσταση .

Από τη μια αυτά που μου λέγαν ήταν σωστά από πλευράς bankroll managament αλλά απτην άλλη και ωπος λέω τα παραπάνω είχα την εντυπωση ότι αρχίζουν και με ρίχνουν στην συμφωνία θα έλεγα ότι ένιωθα να έξω δεμένα χέρια και ότι κάποιος πλέον με εκμεταλεύεται

Έτσι λοιπόν καθώς οι απαιτήσεις τους να πιάσω δλδ $10000. rake το μήνα και να παίζω ακόμα και σε συγκεκριμένα τραπέζια με είχαν φέρει εκτός εαυτού με αποτελεσμα να χάσω όλο το κεφάλαιο.

Όταν τελείωσα τον στρατό έκατσα και σκέφτηκα αν είχα έgω λάθος τελικά και επeiσα τον εαυτό μου ότι ναι είχα άδικο και έπρεπε να κάνω ότι μου λένε και μετάνιωσα γιαυτό.

Έριξα τα μούτρα μου λοιπών και τους παρακάλεσα να με ξανάστακάρουν και να κάνω ότι θέλουν .

Μου απάντησαν μετα από καπμια βδομάδα και ξεκινήσαμε νέα συμφωνία.

Μου βάλαν $1500 και μου είπαν ότι μέχρι να κάνω $3000 το πόσο δεν θα κάνω ανάληψη ,θα παίζω μέχρι 1-2 FL και θα πρπει να κάνω $1000 την βδομάδα rake για να κάνω αναλιψοις $500 max την εβδομάδα αφού το πόσο πάει πάνω από $3000.

Να σας πω την αλήθεια δεν τηρήσα και πόλη αυστηρά την συμφωνία καθώς κάποιες φορές έπαιζα και τουρνουα ,όπως ένα βράδι στο τέλος του 2ou μήνα της συμφωνίας που κέρδισα $5000 σε τουρνουά από αυτά τα χρήματα πήρα 500 ευρώ και τα υπόλοιπα δλδ σχεδόν $8000 ήταν το κεφάλαιο για παιχνίδη μέχρι 2-4FL τελικά η συμφωνία αυτή κράτησε μέχρι και πριν 3 μήνες πριν με συνολικά κερδοι 8700 ευρώ αναλιψοις δλδ .

Περιττό να σας πω ότι από την αρχή της συμφωνίας δεν είχα αλλά εσόδα.

Η συμφωνία λοιπών τελείωσε αφού έγινε ένα τελευταίο στακκάρισμα τον περασμένο απρίλιο με $1500 ώμος διστιχος αυτή τη φορα δεν κατάφερα να ανεβάσω το bankroll .

Μετά από όλα αυτά της τελευταίες μέρες νιώθβ παρά πόλη άσχημα ψυχολογικα ,νιώθω άρρωστος καθώς πολλά απτά τελευταια βραδιά που έπαιζα ...έπαιζα χειρότερα από πριν 4 χρόνια που είχα ξεκινήσει μετά το τελευταίο στακάρισμα ,αυτό που παρατηρούσα ήταν ότι δεν μπορούσα να παίξω σωστά καθώς δεν με γεμίζε ο παιχνίδι ήθελα να παίξω στα stakes που έπαιζα πέρσι δλδ 2-4 FL ενώ μου λέγαν να παίζω 0.5 1 και χαμηλότερα.

Τους τελευταίους τρείς μήνες έχω tzογάρει άσχημα οουδήποτε μου δινόταν η εύκαιρηα με αποκοριφωμα το account ενός πόλη καλού φύλλου ο οποίος για να με βοηθήσει μου έδωσε τους κωδικούς με την πριποθεση να παίξω σε χαμηλά stakes και γω έκανα ακριβώς το αντίθετο και τον ζημίωσα αρκετά.

Θέλω τη γνώμη σας σχετικά με τα παραπάνω ,είμαι σίγουρος ότι πλέον έχω πρόβλημα τζόγου , αλλά νιώθω ριγμένος, και ότι είμουν κάτι σαν bot της εταιρίας με ελάχιστο κέρδος για της ώρες που έπαιζα , νιώθω ότι εκμεταλεύτηκαν την οικονομική μου αδυναμια στο να μην μπορώ να στακαρω μόνος τον εαυτό μου, είμαι τοσο πόλη μπερδεμένος που μου φτενε όλοι ,δεν ξέρω που έχω άδικο και που δίκιο.

Σας παρακαλώ βοηθήστε με.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον πρέπει πρώτα να λύσεις το θέμα του εθισμού στον τζόγο. Σε δεύτερη φάση πρέπει να βρεις ανθρώπους που με βάση τα καλά αποτελέσματά σου θα σε στακάρουν με μια μόνιμη και τίμια συμφωνία. Τέλος όταν έχεις κερδίσει από το στακάρισμα ένα ποσό που σου επιτρέπει να παίζεις FL200, προχώρα μόνος σου ώστε να μη νιώθεις ότι δουλεύεις για κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...