Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Satellites poker.gr gia live tours!


tavou

Recommended Posts

Όσοι παίζουν στην gr τα satellite για τα live events θα καταλάβουν γιατί μιλάω !

Η poker . gr διαφημίζει συνεχώς τα satellite αλλά εδώ και 2 μέρες εκτός τον semi satellites (2$-5$) τώρα και τα 54$ ακυρώνονται !

Αν θέλετε να λέτε εγκυημένο πακέτο 500$ τότε ας μην έχει minimum τους 8 παίχτες ! Γιατί με 8 παίχτες και 54$ δίνετε εγκυημένο 100$ (γιατί και το rake δεν πάει στο πακέτο )

Άρα δεν μιλάμε για τίποτα σχεδόν εγκυημένο γιατί το ίδιο ισχύει και για τα semi satellites !

Κάντε κάτι γιατί μπορεί να έχει καθημερινά satellites αλλά μόνο 1-2 θα τρέχουν και αν !

Στηρίξτε το ελληνικό poker ώστε όταν πάει ακόμα πιο μπροστά να έχει ακόμα μεγαλητερο traffic !

-_- σήμερα παίζει να ακυρώθηκαν 7 από τα 10 satellites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν φταίει αυτο ρε Γιάννη, το γεγονός ότι όλοι λείπουν σε διακοπές φταίει, ασε που όλοι λέμε ότι έχει χρόνο ακόμα. Εξάλλου και η εταιρία πάντα αυτο πρόσφερε, ένα δωμάτιο για να διεκδικήσουν οχτώ παίχτες ένα εισιτήριο. Θα δεις μετα τον δεκαπενταύγουστο ότι θα έχει πάνω απο είκοσι παίχτες κάθε μερα. Αυτά... Τα λέμε μέσα φίλε :ugeek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα είναι αυτό να κάνει μεγαλητερη γκάμα από satellites ! και να ανέβει λίγο το guaranteed prize γιατί τώρα δεν είναι τίποτα guaranteed ! ότι βάζουμε περνούμε σχεδόν πάντα !

+1 στο seat only !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το +1 φίλε menio πήγαινε σε αυτό που λέει και ο φίλος tavou στο ότι μας το πλασάρουν με εγγυημένο έπαθλο που στην ουσία δεν υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΥΡΟΙ ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΛΛΑ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ POKER GR ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΟΣ LIVE EVENT ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ EVENT ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΕΙΡΧΕ ΤΟ POKER GR ΝΑ ΤΑ ΤΡΟΦΟΔΑΤΕΙ ΜΕ ΠΑΙΧΤΕΣ, ΜΕΣΟ ΤΟΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΤΟΥ.

ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον το poker.gr δεν το κάνει αφιλοκερδώς. Αν δε το συνέφερε δε θα υπήρχαν satellites.

2ον το ότι μας αρέσει που υπάρχουν αυτά τα προκριματικά δε σημαίνει ότι είναι τέλεια ή/και ότι δεν μπορούν να γίνουν καλύτερα.

3ον με το να κάνουμε αυτές τις παρατηρήσεις, δεν αποτρέπουμε το poker.gr να συνεχίσει να διοργανώνει satellites. Αντιθέτως εγώ νομίζω ότι τις εκτιμά και βελτιώνεται ώστε την επόμενη φορά να έχουν μεγαλύτερη επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΥΡΟΙ ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΛΛΑ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ POKER GR ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΟΣ LIVE EVENT ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ EVENT ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΕΙΡΧΕ ΤΟ POKER GR ΝΑ ΤΑ ΤΡΟΦΟΔΑΤΕΙ ΜΕ ΠΑΙΧΤΕΣ, ΜΕΣΟ ΤΟΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΤΟΥ.

ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!

solid αναλυση!!

obv ο,τι σου λεει ο melissourgos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

πως να τρέχει άμα λένε εγγύμενο 1 και θέλει 8 άτομα ..και άμα περισευει χρηματικό έπαθλο το δίνει με τικκετ ..θα ήταν καλύτερο να γίνει σαν της σταρς το προκριματικό περισότερο βαλυε και σίγουρα πιο πολύ κόσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλους

Διαβάστε την περιγραφή στο lobby του τουρνουά και θα δείτε ότι δεν υπάρχει κανένα εγγυημένο πακέτο. Μέσα στον Αύγουστο δεν βάζουμε εγγυημένα πακέτα επειδή ο κόσμος απέχει.

Αν δεν μπορούν να μαζευτούν 10 παίκτες μάλλον αλλού είναι το θέμα και σίγουρα όχι στο site. Ενημερωτικά σας λέω πως υπάρχουν 300+ κατοχοι εισιτηριων $54 και καθε μερα προκυπτουν αρκετοί με τα προκριματικά των $5, άρα το ενδιαφέρον είναι μειωμένο λόγω διακοπών.

Όσο για το αν κερδίζει ή όχι το site στο επόμενο live τουρνουα Δημήτρη, έλα να το συζητήσουμε και θα καταλάβεις το "κέρδος"...

φιλικά

Πάνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Online Τελικοί Πρόκρισης

Buy in: $54

Ώρα έναρξης: 22:00

Ημερομηνίες: Κάθε μέρα από τις 30 Ιουλίου ως τις 5 Σεπτεμβρίου 2012.

Αρχικές μάρκες: 3.000

Αύξηση Blind Levels: 15 λεπτά

Εγγυημένο έπαθλο: Ένα Πακέτο Συμμετοχής για το PLC Event 3, αξίας $500 (€400).

Ναι 300 tickets όταν ο κάθε reg έχει από 10-15 που παίζει κάθε μέρα περιμένοντας :P

no offence αλλά δεν τρέχει και τίποτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα είναι και 8εμα καλοκαιριού .. έχουν φύγει διακοπές , αλλά νομίζω ότι και η δομή των επάθλων είναι λίγο περίεργη , κατά τη γνώμη μου πάντα είναι λίγο άδικο ο 2os να πέρνει το ίδιο τικκετ με τον 5o η 6o . το καλύτερο πιστεύω θα ήταν να παίζουν και cash έπαθλα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Online Τελικοί Πρόκρισης

Buy in: $54

Ώρα έναρξης: 22:00

Ημερομηνίες: Κάθε μέρα από τις 30 Ιουλίου ως τις 5 Σεπτεμβρίου 2012.

Αρχικές μάρκες: 3.000

Αύξηση Blind Levels: 15 λεπτά

Εγγυημένο έπαθλο: Ένα Πακέτο Συμμετοχής για το PLC Event 3, αξίας $500 (€400).

Ναι 300 tickets όταν ο κάθε reg έχει από 10-15 που παίζει κάθε μέρα περιμένοντας :P

no offence αλλά δεν τρέχει και τίποτα !

Καλημέρα tavou

Tο άρθρο γράφτηκε από Ιούλιο που υπήρχαν εγγυημένα πακέτα. Από 4/8 αν θυμάμαι καλά "αφαιρέθηκε" το εγγυημένο. Μετά τις 20/8 θα επανέλθει το gtd. Αυτό που σου λέω για περιγραφή είναι στον client στην καρτέλα του τουρνουά.

300+ είναι οι unique κάτοχοι εισιτηρίων $54 :)

@parkouri8ras: η δομή αυτή που έχει επιλεχθεί είναι η πιο αποτελεσματική και γιαυτο υιοθετήθηκε. Βοηθά να παίζουν όλο και περισσότεροι στους τελικούς για live events

Σας ευχαριστώ για το feedback. Ούτε λέξη δεν πάει χαμένη από αυτά που μας λέτε στα fora ή μας στέλνετε με email στο support@poker.gr

Καλές βουτιές σας εύχομαι

Πάνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τη δομή είναι μια χαρά ο σκοπός πιστεύω είναι η το live event η μια δεύτερη ευκαιρία άρα είναι μια χαρά ! θα επανέλθει αλλά ποσά άτομα θα είναι το μίνιμουμ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνο αν μου πεις ότι η εταιρία μπαίνει μέσα από κάθε satellite που γίνεται, sorry αλλά δε θα σε πιστέψω. Να μου πεις ότι το κέρδος είναι πολύ μικρό, ναι, να το δεχτώ. Δε λέω ότι δεν έχουν υπάρξει και κάποια τουρνουά με overlay, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το όλο project είναι -EV. Τα περισσότερα δεν έχουν overlay. Σε αυτό το σημείο επίτρεψέ μου να σου πω τη σκέψη μου και αν είναι κάπου λάθος, μου λες. Αν τα τουρνουά αυτά είχαν guaranteed 1 πακέτο χωρίς ελάχιστο αριθμό παιχτών υπήρχε περίπτωση να μπει ας πούμε ένας ή δύο παίχτες; Δε μιλάω για τον Αύγουστο που είναι ο μήνας με τη χαμηλότερη κίνηση του έτους, τώρα βγάλτε το το guarantee, μιλάω για όλη την υπόλοιπη χρονιά. Οκ, θα υπάρξουν και κάποια overlay με αυτόν τον τρόπο, αλλά η γνώμη μου είναι ότι αντί να πείτε "κοίτα ρε γαμώτο χαρίσαμε λεφτά σε ένα τουρνουά", να δείτε λίγο αν μπαίνει περισσότερος κόσμος στα υπόλοιπα satellites με αυτόν τον τρόπο, ώστε όχι μόνο να υπερκαλυφθεί η ζημιά του ενός overlay, αλλά και να υπάρχει ακόμα μεγαλύτερο κέρδος από ότι τώρα. Έτσι και πιο πολλά λεφτά θα κερδίζει η εταιρία (αυτό που ενδιαφέρει εσάς), και πιο πολλά πακέτα θα δίνονται (αυτό που ενδιαφέρει τους παίχτες).

Αν ψάξεις, θα δεις ότι έχω παίξει πολλά προκριματικά στην poker.gr για το προηγούμενο PLC και με ενδιαφέρει γιατί θέλω να ξαναπαίξω (όχι σε αυτό, στο επόμενο, γιατί τώρα έχω εξεταστική). Δυστυχώς δε συναντηθήκαμε στο προηγούμενο στη Γευγελή, αλλά ελπίζω κάποια στιγμή να τα πούμε αυτά και από κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνο αν μου πεις ότι η εταιρία μπαίνει μέσα από κάθε satellite που γίνεται, sorry αλλά δε θα σε πιστέψω. Να μου πεις ότι το κέρδος είναι πολύ μικρό, ναι, να το δεχτώ. Δε λέω ότι δεν έχουν υπάρξει και κάποια τουρνουά με overlay, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το όλο project είναι -EV. Τα περισσότερα δεν έχουν overlay. Σε αυτό το σημείο επίτρεψέ μου να σου πω τη σκέψη μου και αν είναι κάπου λάθος, μου λες. Αν τα τουρνουά αυτά είχαν guaranteed 1 πακέτο χωρίς ελάχιστο αριθμό παιχτών υπήρχε περίπτωση να μπει ας πούμε ένας ή δύο παίχτες; Δε μιλάω για τον Αύγουστο που είναι ο μήνας με τη χαμηλότερη κίνηση του έτους, τώρα βγάλτε το το guarantee, μιλάω για όλη την υπόλοιπη χρονιά. Οκ, θα υπάρξουν και κάποια overlay με αυτόν τον τρόπο, αλλά η γνώμη μου είναι ότι αντί να πείτε "κοίτα ρε γαμώτο χαρίσαμε λεφτά σε ένα τουρνουά", να δείτε λίγο αν μπαίνει περισσότερος κόσμος στα υπόλοιπα satellites με αυτόν τον τρόπο, ώστε όχι μόνο να υπερκαλυφθεί η ζημιά του ενός overlay, αλλά και να υπάρχει ακόμα μεγαλύτερο κέρδος από ότι τώρα. Έτσι και πιο πολλά λεφτά θα κερδίζει η εταιρία (αυτό που ενδιαφέρει εσάς), και πιο πολλά πακέτα θα δίνονται (αυτό που ενδιαφέρει τους παίχτες).

Αν ψάξεις, θα δεις ότι έχω παίξει πολλά προκριματικά στην poker.gr για το προηγούμενο PLC και με ενδιαφέρει γιατί θέλω να ξαναπαίξω (όχι σε αυτό, στο επόμενο, γιατί τώρα έχω εξεταστική). Δυστυχώς δε συναντηθήκαμε στο προηγούμενο στη Γευγελή, αλλά ελπίζω κάποια στιγμή να τα πούμε αυτά και από κοντά.

βάλτε like plugin στο forum να μην γράφω +1 και +1 συνεχώς :)

+1 by the way :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρη οπως εγραψα θα σου εξηγησω απο κοντα. Εισαι παικτης (οπως κι εγω) και βλεπεις αυτα που βλεπει ενας παικτης και δικαιολογημενα.

"Τρέχω" μια εταιρεια και βλεπω αρκετα περισσότερα πραγματα. Δεν ειναι τοσο απλο οσο νομιζεις οτι ειναι!

Δεν σε ειδα στο GPM Θεσσαλονικη αλλα ελπιζω να τα πουμε απο κοντα σε καποιο PLC

Καλό βράδυ

Πανος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρη οπως εγραψα θα σου εξηγησω απο κοντα. Εισαι παικτης (οπως κι εγω) και βλεπεις αυτα που βλεπει ενας παικτης και δικαιολογημενα.

"Τρέχω" μια εταιρεια και βλεπω αρκετα περισσότερα πραγματα. Δεν ειναι τοσο απλο οσο νομιζεις οτι ειναι!

Δεν σε ειδα στο GPM Θεσσαλονικη αλλα ελπιζω να τα πουμε απο κοντα σε καποιο PLC

Καλό βράδυ

Πανος

εσύ είσαι pro όμως φίλτατε Πανο..τα βλεπεις διαφορετικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρη οπως εγραψα θα σου εξηγησω απο κοντα. Εισαι παικτης (οπως κι εγω) και βλεπεις αυτα που βλεπει ενας παικτης και δικαιολογημενα.

"Τρέχω" μια εταιρεια και βλεπω αρκετα περισσότερα πραγματα. Δεν ειναι τοσο απλο οσο νομιζεις οτι ειναι!

Δεν σε ειδα στο GPM Θεσσαλονικη αλλα ελπιζω να τα πουμε απο κοντα σε καποιο PLC

Καλό βράδυ

Πανος

εσύ είσαι pro όμως φίλτατε Πανο..τα βλεπεις διαφορετικα...

Βρε κοψτο δουλεμα ανημερα της Παναγιας (μεγαλη η χαρη της) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή στον dim να εξηγήσετε αλλά στους μη elite πελάτες όχι ?

well played :)

Αγαπητε tavou,

καταρχην ο Δημητρης δεν ειναι elite, δεν τον ξέρω καν, πλην του οτι ειναι moderator στο Land. Δευτερον, δεν κανουμε ποτε διαχωρισμους στα μελη μας, όλοι ειναι ίσοι και λαμβάνουν την ίδια αντιμετώπιση.

Οσον αφορα το θέμα μας: το να κάτσω να εξηγήσω την οικονομική πολιτική και το marketing μιας εταιρείας σε ένα forum σου φαίνεται λογικο? Δε νομιζω...

Οποιος θελει λοιπον την επομενη φορα που θα βρεθουμε σε live event να το συζητήσουμε, πολύ ευχαρίστως.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο για το θέμα των προκριματικων. Το καλύψαμε!

Καλή σας μέρα

Πάνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά γενικά νομίζω ότι δεν χρειάζεται Πάνο να απολογείσαι για τυχόν ακυρωμένα τουρ.

Δίκιο οι παίχτες να φωνάζουν,δικαίωμα σου να μην λες τίποτα.Δεν καταλαβαίνω την πολιτική αυτή.Αφού ουσιαστικά αυτά που λες δεν καλύπτουν κανέναν.

Όσον αφορά τα δήθεν εγγυημένα έπαθλα,πριν ένα χρόνο σας είχα στείλει mail να το αλλάξετε αυτό το 1tkt gtd (8 players min ) γτ είναι απλά κοροιδια.η βάλτε gtd και 2 -3 min συμμετοχές η μην το βάζεις καθόλου.το να είναι ένα ticket αξίας 200 $ πχ και εσείς να λέτε ότι αν μαζευτούν 170 $ και πάνω τότε ξεκινάει το τουρ,αυτό εγγυάται 30 $ και όχι 200 $.

Χρόνια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...