Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Eίναι δύσκολη απόφαση?


kermit64

Recommended Posts

http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/4551027

Θα κάνατε το call στο river ?

Θα βοηθούσε πολύ κάθε σας γνώμη με το call στο river αλλά και για όλο line διότι η παρτίδα έχει γίνει αντικείμενο μακροσκελών συζητήσεων μεταξύ 4 φίλων παικτών και είπαμε να ζητήσουμε τη βοήθεια του κοινού:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχει 22 , 33 ,jq , και ίσως jj , kq

σπάνια θα δεις οτιδήποτε άλλο εκτός από full house εκεί. κερδίζεις μόνο το Qx βασικά δαμα ρήγα ) αλλά το πιο πιθανό να έκανε απλά call στο ρίβερ με δαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοίτα εμένα μου αρέσει το μικρό μέγεθος των μπέτ του , ίσως έπρεπε να ήταν ελεφρως μικρότερο και στο ρίβερ για να παίρνει call και από χειρότερα φύλλα.

Ο αντίπαλος βασικά θα επιχειρήσει μπλόφα εκεί είτε reraise με QK κλπ μόνο αν ξέρει πως κανείς μέσα μέσα 3barrels με αέρα η έστω κανείς balance το range σου μέχρι και το ρίβερ χωρίς πολύ δυνατούς συνδυασμούς .( τέτοιους αντιπάλους κάποτε τους κάνω και γω reraise στο ρίβερ αλλά σε τέτοια σποτ το μέγεθος του μπέτ θα είναι αλλ ινν για να μην είναι ελκυστικό το καλλ. εδώ το betsizing του δείχνει valeu βετ )

Αν όμως έχει δει πως είσαι σταθερός παίκτης που παίζει μόνο δυνατούς συνδυασμούς με αυτό τον τρόπο, 90 % των περιπτώσεων θα δεις full house εκεί και το σωστό είναι το πάσο, άσχετα αν πολλοί από μας δύσκολα βρίσκουμε τη δύναμη να κάνουμε το σώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προφανως και ειναι donkament απο τον τροπο που το παιζει ο αλλος(ριβερ ειδικα απο τι παιρνει value..κ αν σ εβαλε σε νταμα γιατι δν τα γυρναει turn η δν donkαρει επισης??) επομενως snap call as played...

μεγαλυτερα bets flop,turn συμφωνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.!!!Και συμφωνώ με πολλά.

Η γνώμη μου για τη παρτίδα είναι η εξής και αυτά είπα και στο φίλο που τη έπαιξε.

Το ερώτημα είναι το εξής κατά εμέ.Πόσες φορές εκεί δεχόμαστε το check -allin από φύλλα που κερδίζουμε?Χάνουμε από JJ QJ 22 33 .ΠΙθανά φύλλα του range του ασφαλώς.Κερδίζουμε τα QK,Q10 ,Q9 .Θα μου πει κάποιος και εν μέρει με το δίκιο του "Μα Q 10 ,Q9 ??!? ". Και απαντάω "ναι και πάλι ναι σε αυτά τα όρια."( μη ξεχνάμε ότι ο αντίπαλος είναι στο ΒΒ και πρέπει να βάλει preflop 65 για πιθανό 265 ποτ διότι υπάρχει limper .)

Σε αυτά τα όρια υπάρχει κατά τη γνώμη μου λοιπόν μια πιθανότητα να κάνει αυτό το move ο αντίπαλος και με φύλλα που χάνουν.Πόσες φορές λοιπόν γίνεται το move αυτό από πιθανό donk ? Όπως πήγε η παρτίδα στο allin που κάνει ο αντίπαλος βλέπουμε ότι μας ζητάει 700 περίπου μάρκες για ένα ποτ 3000 περίπου.Αυτό σημαίνει ότι αν σε παρόμοιες περιπτώσεις κερδίζουμε 1 φορά στις 4 τότε είμαστε στα λεφτά μας και οποιαδήποτε παραπάνω πιθανότητα είναι κέρδος.Νομίζω ότι το call δε μπορούμε να το αποφύγουμε για 1 /4 και με βάση τα παραπάνω.Ένα είναι το σίγουρο:Θα ήταν auto-fold

για μένα αν το τουρνουά ήταν σοβαρό.Διότι ένας σοβαρός παίκτης στη θέση του donk θα έκανε bet ή και allin από μπροστά στο river .

@leomar -Δε ξέρω πως μπορούμε να αφαιρούμε το showdown από τον replayer .Είναι κάτι που γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...