Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Απόφαση στο Flop με AA ενάντια σε 2 παίκτες


Poromen713

Recommended Posts

Αυτή η παρτίδα με προβλημάτισε αρκετά. Χωρίς να αναφέρω αποτέλεσμα, θα ήθελα τη γνώμη σας για το πώς παίχτηκε. Reads για τους παίκτες δεν έχουμε, έχουμε παίξει λίγα χέρια σε αυτό το τραπέζι. Πάντως δεν έδειχναν για maniacs

Poker Stars $5.00+$0.50 No Limit Hold'em Tournament - t75/t150 Blinds + t20 - 9 players

MP1: t1875 M = 4.63

Hero (MP2): t5150 M = 12.72

CO: t4335 M = 10.70

BTN: t4072 M = 10.05

SB: t7630 M = 18.84

BB: t7295 M = 18.01

UTG: t3198 M = 7.90

UTG+1: t11373 M = 28.08

UTG+2: t2025 M = 5

Pre Flop: (t405) Hero is MP2 with Ad As

1 fold, UTG+1 raises to t300, 2 folds, Hero raises to t675, 1 fold, BTN calls t675, 2 folds, UTG+1 calls t375

Flop: (t2430) 3d Kd 5h (3 players)

UTG+1 checks, Hero bets t900, BTN raises to t3377 all in, UTG+1 calls t3377 , Hero ?

ευχαριστώ για τη συνεισφορά σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω ότι εγώ ήμουν tight στο τραπέζι, αν και όπως είπα δεν είχαμε παίξει αρκετά χέρια. Πάντως δεν είχε προηγηθεί καμιά μπλόφα ή κάτι άλλο από μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

btn flats με kx η xxd για να σοβαρει εκεί.. ποτέ με 22 33 είσαι μπροστά 99 %

utg +1 έχει τα odds για mining με 22 33 οπότε kx xxd 22 33 το range του

shove για μένα είναι +ev

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν έχει 33 είναι ήδη πολύ μπροστά, έτσι δεν είναι; Μήπως χρειαζόταν μεγαλύτερο pre -flop raise ή και all -in για να γλιτώσουμε από τέτοιες καταστάσεις;

Επίσης, δεν θα μπορούσε ο UTG +1 να έχει ΚΚ και να περιμένει να δει αν θα πέσει Α στο flop (που λογικά θα φοβόταν μήπως έκανα 3bet με ΑQ ή Αχ pre flop) ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις minraise από utg +1 που δείχνει δύναμη. Έχεις το καλύτερο preflop φύλλο και θες προφανώς να παίξεις με τον raiser . Έχεις 4 παίκτες πίσω σου και τον ραισερ, και επιλέγεις να κάνεις minimun 3 βετ. Εγκληματικό νομίζω.

Μετά το φλοπ και μετά από αυτό το action το καλύτερο σενάριο για εσένα είναι ο ένας να έχει Κx ή pp και ο άλλος το draw . Πιο πιθανό είναι να έχει σετάρει κάποιος ήδη. Σε κάθε περίπτωση τα πετάς χωρίς πολλά πολλά και σιχτιρίζεις που έδωσες odds για να μπουν με suited connectors και για το ότι δεν πήρες επιπλέον tells preflop με το ποντάρισμα σου .

my 2 cents

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις minraise από utg +1 που δείχνει δύναμη. Έχεις το καλύτερο preflop φύλλο και θες προφανώς να παίξεις με τον raiser . Έχεις 4 παίκτες πίσω σου και τον ραισερ, και επιλέγεις να κάνεις minimun 3 βετ. Εγκληματικό νομίζω.

Μετά το φλοπ και μετά από αυτό το action το καλύτερο σενάριο για εσένα είναι ο ένας να έχει Κx ή pp και ο άλλος το draw . Πιο πιθανό είναι να έχει σετάρει κάποιος ήδη. Σε κάθε περίπτωση τα πετάς χωρίς πολλά πολλά και σιχτιρίζεις που έδωσες odds για να μπουν με suited connectors και για το ότι δεν πήρες επιπλέον tells preflop με το ποντάρισμα σου .

my 2 cents

Μην ξεχνας οτι ειναι 5 ,00+0,50 δεν θα μου φαινοταν παραξενο να εβλεπα ενα αλλ-ιν με Κj

η ακομα και πιο κατω με κ-9 και ενα καλλ στο αλλ-ιν από τον υτγκ+1 με δδ

Τωρα οσο αφορα να τους σχοισεις τους ΑΑ ειναι τραβηγμενο πολυ τουλαχιστον στην φαση αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι είπα ότι αυτό είναι η καλύτερη περίπτωση. Πιθανή, αλλά δεν έχουμε ιδέα για το πόσο πιθανή είναι γιατί preflop δεν πήραμε καμία πληροφορία ουσιαστικά. Να έκανες το move εσύ να το δεχτώ οριακά. Αλλά να παίξεις το τουρ εναντίων 2 παικτών σε αυτό το σημείο και με αυτό το action το θεωρώ σφάλμα. Σου μένει μια χαρά stack για να βρεις κάποια καλύτερη στιγμή. Το μεγαλύτερο λάθος όμως είναι το παίξιμο preflop νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτά τα stack και το buy-in θα έκανα call... θεωρώντας ότι το να είμαι μπροστά ή πίσω είναι 50-50, με μεγαλύτερο buy-in αναγκαστικά fold και θα μετάνιωνα για το μικρό μου raise...

ΥΓ υποθέτω για να το ποστάρεις ότι το έχασες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το έχασα, πήγα πάσο. Ήμουν σίγουρος ότι για να το παίξουν έτσι, ένας από τους δύο είχε set και δεν ήθελα να ρισκάρω το στακ γιατί όντως είχε πολύ δρόμο ακόμα. Απλά τίλταρα μετά και ήθελα να μάθω πώς μπορούσα να αποφύγω αυτήν την κατάσταση. Και τίλταρα γιατί ο BTN είχε Kh Jd και ο UTG +1 Ks Ts...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το έχασα, πήγα πάσο. Ήμουν σίγουρος ότι για να το παίξουν έτσι, ένας από τους δύο είχε set και δεν ήθελα να ρισκάρω το στακ γιατί όντως είχε πολύ δρόμο ακόμα. Απλά τίλταρα μετά και ήθελα να μάθω πώς μπορούσα να αποφύγω αυτήν την κατάσταση. Και τίλταρα γιατί ο BTN είχε Kh Jd και ο UTG +1 Ks Ts...

Επαιξες πιο πολυ με το bankroll σου παρα με το μυαλο σου ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...