Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

wcoop SHOT-twins


mayrogata

Recommended Posts

Εγώ. Γιατί fold pre; Έχω δει πολλούς κορυφαίους MTT παίχτες να ανοίγουν και να παίζουν αυτό το φύλλο, όπως οποιοδήποτε άλλο suited connector με τόσα πολλά bb. Από 50bb και κάτω fold pre για τους προφανείς λόγους των μικρών implied.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bust από το 300αρι(ΤΤ-JJ)με μοναδικό όφελος ένα $154 bounty . Λέω να παίξω ένα big 162 δίνοντας τα ίδια μερίδια αντί του να μοιράζω 7 δολαρα.. :roll:

μέσα...

τέτοια προσωπικά εμένα μην τα ρωτάς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα "άρρωστοι" φίλοι μου!

Γενικά μ'αρέσει το play σου... Διαφωνώ λίγο με river και έχω και εναλακτική για pre flop... Μέχρι το turn το πας πολύ καλά, όμως μετά το call του αντιπάλου σου στο turn θα μπορούσε να σου περάσει απ'το μυαλό αυτό ακριβώς 2 pair με τον άσσο και να κάνεις το fold στο river... Όχι ότι είναι εύκολο το fold στο river.... Πιθανόν να το έκανα και εγώ (δεν θέλω να το παίξω έξυπνος)... Το κακό είναι ότι είσαι out of position και δυσκολεύει πολύ το river... Το fold pre flop me την στάκα που είχες δεν θα το έκανα ποτέ... Θα πρότεινα raise pre flop σαν εναλλακτικό play... Πιθανόν fold και από τους δύο και στο πιο πιθανό ένα call να κάνεις donkbet στο heads up για να κάνει fold ο αντιπαλός σου νομίζοντας ότι έχεις monster hand... Καλή συνέχεια "άρρωστε" φίλε μου!

Dealer_TOMAS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα "άρρωστοι" φίλοι μου!

Γενικά μ'αρέσει το play σου... Διαφωνώ λίγο με river και έχω και εναλακτική για pre flop... Μέχρι το turn το πας πολύ καλά, όμως μετά το call του αντιπάλου σου στο turn θα μπορούσε να σου περάσει απ'το μυαλό αυτό ακριβώς 2 pair με τον άσσο και να κάνεις το fold στο river... Όχι ότι είναι εύκολο το fold στο river.... Πιθανόν να το έκανα και εγώ (δεν θέλω να το παίξω έξυπνος)... Το κακό είναι ότι είσαι out of position και δυσκολεύει πολύ το river... Το fold pre flop me την στάκα που είχες δεν θα το έκανα ποτέ... Θα πρότεινα raise pre flop σαν εναλλακτικό play... Πιθανόν fold και από τους δύο και στο πιο πιθανό ένα call να κάνεις donkbet στο heads up για να κάνει fold ο αντιπαλός σου νομίζοντας ότι έχεις monster hand... Καλή συνέχεια "άρρωστε" φίλε μου!

Dealer_TOMAS

+ 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ότι είναι εύκολο το fold στο river.... Πιθανόν να το έκανα και εγώ (δεν θέλω να το παίξω έξυπνος)... Το κακό είναι ότι είσαι out of position και δυσκολεύει πολύ το river...

νομίζω ότι αν είναι in position και φάμε all in στο river έχουμε ακόμη πιο δύσκολη απόφαση με τα συγκεκριμένα 2pairs απ;ότι oop .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ότι λέει ο τόμας ...... τα ακριβώς αντιθετα .

πες τα αντίθετα αν μπορείς ρε μάγκα .....

τι δε καταλαβαίνεις ρε μάγκα ?

υ.γ αν προσπαθεις να με κανεις να σφαχτω με τομας πακετο εφαγες, τον συμπαθω πολυ απλα δε συμφωνω με αυτα που εγραψε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τόμας είναι ο κολλητός μου στο πόκερ δεν θέλω να σφαχτη απλός να τα πεις αντίθετα να δω...
ο τόμας είναι ο κολλητός μου στο πόκερ δεν θέλω να σφαχτη απλός να τα πεις αντίθετα να δω...

no need ,όσοι κατάλαβαν ,κατάλαβαν.

εσύ συνέχισε να κανείς donk bet ενω εχεις το initiative για να ρεπαρεις monster

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 αχρηστα posts και ενα quote μιας τεραστιας μπαλας. grats.

*αμα κανει 3bet pre, τo flop bet του θα ειναι c-bet. το line εμεινε να σχολιασουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Preflop : Δεν με πειράζει το call παίζετε πολύ deep και είναι καλό σημείο να προσπαθήσεις να δημιουργήσειs μια κατασταταση.

Flop : fold > raise > call . Ακριβώς επειδή παίζεται πολύ deep εδώ θα πάρεις call από πολλά drawing hands και είσαι op κάτι που σημαίνει ότι σε ενδεχόμενο scary turn θα είναι πολύ δύσκολο να συνεχίσεις την μπλόφα σου.Το call για προφανείς λόγους δεν το συζητάμε καν. Το raise προσωπικά δεν μ αρέσει γιατί δεν repareis πολλά πράγματα εκεί. μετά το call του το ποτ μεγαλώνει και εσύ πρέπει να betareis σε ένα turn που η μισή τράπουλα θα σε προβληματίσει.

Turn : O άσσος θεωρώ ότι είναι κακή κάρτα για μας. Μπορεί άνετα να είναι σε draw με ah xh η και να floatare το flop με κάποιο άσσο.Opote εδώ μετά το call tou st flop και πάλι τα πράγματα είναι δύσκολα.Προτιμώ μικρότερο sizing και σε periptwsh call το παρατάω.

River: Ας σκεφτούμε το range που exei ftasei mexri εκεί, Είναι κάτι σε J10h ah xh jqh ante και κάποιο mikro ζευγάρι το οποίο μ φαίνεται λιγότερο πιθανό μιας και θα το eixe foldarei στο turn κατά πάσα πιθανότητα. θεωρώ λοιπόν ότι δύσκολα γλιτώνουμε εδώ p ftasame.

gg nh anyway

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Νικο, preflop δεν θα πηγαινα πασο. Χωραει και call και squeeze ευκολα.

Εχεις light opener και light caller .

Αποφασισες να κανεις ενα move στο φλοπ, αφου ουσιαστηκα ο opener εγκατελειψε το χερι, το οποίο εχει ελπίδες να περασει αν ο Kingkaizer , έχει φυλλο τυπου μικροτερου pair , καποιου αδυναμου flush draw , ή air.

Με το call του δεν μπορουμε να αποκλεισουμε πολλά φυλλα παρά μόνο το air .

Ο Α δεν με ενθουσιαζει διοτι χτυπάει συνδυασμους flush draw με Α μέσα καθως και Α8-9 . Και καπου εδω το σωστο ειναι να εγκαταλήψουμε κατα την γνώμη μου.

Εσυ αποφασισες για τους λόγους σου να συνεχισεις το aggression κατι που λανθασμένα και γω κανω πολλες φορες και μετανιώνω μετα από αντίστοιχα move...

Στο river το χέρι μας από move έγινε real hand ... Obv δεν παμε πουθενα και επειδή αν δωσουμε check πιο πιθανο ειναι καποιος Α να τσεκαρει παρα να μπλοφαρει καποιο χαμενο flush draw μαλλον οπως ειπε ο Drama shove is better ... ισως ετσι λεβεδιαστει και μας δει και με επαφη βαζοντάς μας σε χαμενο draw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...