Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Nεο ΕΛΛΗΝΙΚΟ FREE training blog


petros667

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,το ονομα μου ειναι Πετρος παιζω holdem NL cash και τουρνουά στα micro .έχω φτιάξει ένα blog στο οποίο κατά καιρούς θα ανεβαίνουν διάφορα videos εκπαιδευτικού περιεχομένου και πολλές μεταφρασεις των καλύτερων βιβλίων για το πόκερ.Ξερω πως πολλα παιδια που παιζουν δεν ξερουν καλα Αγγλικα ουτε να δουν βιντεος ουτε να διαβασουν καποιοα βιβλια η αρθρα.Ολα ειναι δωρεαν βεβαια ωστε να βοηθησω εγω εσας και εσεις εμενα,κανεις δεν τα ξερει ολα.Θα ασχοληθουμε με 6 max ,τυρβο και hyper 45 man turbo hu hyper και πολλά τρεπεζια μετρητών.Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα βάλει το link αλλά για κάποιο λόγο το διαγράψαν,οποίος ενδιαφέρετε μπορεί να επικοινωνήσει με προσωπικό μήνυμα.Αφού απαγορέυεται να δημοσιευούμε το βλογ μας,ορίστε ένα βίντεο που έχω ανεβάσει στο youtube .

http://www.youtube.com/watch?v=YvCGVOyVnNo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 :''τώρα θα μου πείτε αν θα πάρουμε κάποιο raise ..πρέπει πρώτα να το πάρουμε το raise και μετά να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε τι θα κάνουμε σαυτη την περίπτωση''

μετά από τόσα βιβλία και τόσα training videos αυτό έχεις βγάλει ως απόφθεγμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GPC seems legit

(27:45 δεν έχω λόγια)

Δεν εχω ιδεα τι σημαινει αυτο :D ,ηταν κομιτεντ και θα επαιζα all in με any flop δεν ξέρω αν διαφωνείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οτι ειδα το blog σου λεει κατι για coaching. Θα ηθελα να μαθω αν κανεις coaching και αν ναι ποσο την ωρα??

Όχι δεν παίρνω λεφτά και δεν κάνω personal .Μπορείς να δεις τα vids και να διαβάσεις τα άρθρα σίγουρα θα σε βοηθησουν,οτι αλλο θες μιλαμε και σε βοηθαω.Ολα free no money

Δες το δεύτερο βίντεο που ανέβασα,στο τέλος έχω κάποια στατιστικά μου από τον τρακερ και μιλάω για την κόκκινη και την μπλε μου γραμμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναρωτιέμαι πως κάθεσαι και κρίνεις τα τετραψήφια και πενταψήφια prizes κάποιων παικτών που δεν μπαίνουν εδώ μέσα να κορόιδέψουν και ούτε καν έχεις γνωρίσει,ενώ εσύ διεκδικείς την ιδιότητα poker coach παίζοντας zoom NL2 (εκτός και αν αυτά δεν είναι τα stakes που παίζεις κανονικά).anyways θα μ εξηγήσεις λίγο τα hands στο 13 .00 δεξιά και 29.47 πάλι δεξιά preflop αν έχεις την καλοσύνη?(στο 2o video )

p .s ποσά set πιάνεις ρε φίλε σε κάθε session ?το χεις σπάσει το μηχάνημα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς θα ήθελα να πω πβω χαίρομαι γιατί είσαι ο πρώτος άνθρωπος που κάνει κριτική καλοπροεραιτη γιατι ειχα αρχισει να πιστευω πως κανενας δεν αγαπαει αυτο το παιχνιδι.Τα πενταψηφια prizes εμενα δεν μου μενε τιποτα φιλε μου γιατι δεν εχω δει το ROI τον παικτών αυτων.Ξερω ανθρωπους που εχουν κερδισει τουρνουα με τεραστιο επαθλο αλλα ειναι χαμενοι απο τα πολλα buy in τους.Όπως ξέρω αρκετους που είναι χαμένοι εντελώς αλλά ζουν από το πόκερ χαρις το rakeback και παιζοντας high stakes και αλλοι παιζουν σαν....ρομποτ(αν καταλαβαινεις τι εννοω).Παρόλα αυτά κανενας δεν ειπε πως ειναι ολοι ειναι το ιδιο,υπαρχουν Ελληνες καλοι παικτες που εχουν μελετησει το ποκερ σε βαθος και εξασκουντε καθημερινα,τους σεβομαι και δεν θα μπορουσα να κανω αλλιως.Μην κολλας στις λεξεις,το coach δεν ειμαι μια λεξη που χρεισιμοποιουν μονο οι high stakes παικτες.Υπαρχουν ενα σορο καλοι ρεγκουλαρς στα νανο και micro οι οποιοι μπορουν να παιξουν ακομα και σε μεγαλα πονταρισματα.Μην υποτημας τα νανο γιατι μπορεις να παιξεις 8 τραπεζια NL2 και 4 και για 6 ωρες της μερα και να γινεις σουπερνοβα σε 7 μηνες με ενα τεραστιο ραικμπακ και λιγα κερδι μπορεις να ζησεις απο αυτο και να εχεις εναν καλο μησθο.Εγω μπορω να παιξω τα παντα αλλα δεν εχει καμια σημασια αυτο.

Στα χερια τωρα που ρωτας,για το πρωτο χερι φανταζομαι πως υπονοεις γιατι δεν κανω σκουιζ ε?Τα πονταρισματα στο ποκερ γινοντε για δυο λογους,ο πρωτος ειναι το βαλιου και ο δευτερος για μπλοφα.Κανω απλα το call pre flop γιατι αν κανω σκουιζ εκει μετατρεπω ενα πολυ καλο χερι με αρκετο showdown value σε μπλοφα.Πιθανος καλυτερα χερια να κανουν καλλ η χερια που ειναι 50 - 50 εναντιον μου οπως ολες οι φιγουρες,και επιδη θα παιξω εκτος θεσεις δεν θελω να το κανω γιατι τοτε το φυλλο μου δεν ειναι 50 - 50 (πρακτικά )εναντίων του ΑQo λογο του μεονεκτήματος θεσεις.Αν κανω 3bet για value τότε πρέπει να συνεχίσω στην περιπτβση που δεχτω 4 bet αλλά οι JJ δεν παίζουν καλά σε τέτοιες περιπτώσεις,το post flop play μου είναι αρκετά καλό για να παίζω εκτός θέσεις τέτοια φύλα και να κάνω κέρδη και όπως είδες πήρα το max value .

Το δεύτερο χέρι έχω 77 στο sb και ο CO ανοίγει στα 4blinds και πάω πάσο. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνω call εκεί μιας και ο raiser έχει 0,35cents πίσω του και δεν μου βγαίνουν τα odds να κάνω setmining .Θα μπορούσα να κάνω 3 bet αλλά μετά από μένα μιλάει ο ΒΒ και δεν ξερβ τη κίνηση θα κάνει,αν ήμουν BB και ο SB πήγαινε πάσο τότε θα έκανα shove .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορρυ αλλά για το χέρι με τους JJ δεν νομίζω ότι υπάρχει άτομο που θα σου πει ότι εκεί το φλατ preflop είναι +ev .έχεις 4 callers και ενδεχομένως και πέμπτο που μιλάει μετα από σένα σε min raise (2bb )πρεφλοπ.!!Aνεξάρτητου του αποτελέσματος της παρτίδας που δεν έχει καμμία σημασία, δεν γίνεται να flattareis εκεί επειδή φοβάσαι μην σου κάνουν 4bet (μόνο ο initial raiser είναι πιθανό να το κάνει) η παίξεις oop .Δεν γίνεται να φλαττάρεις min raise pre ακόμα και από τέτοια θέση ,ώστε να παίξεις 5 -way με JJ όσο και να επμιστευεσαι το ποστ φλοπ παιχνίδι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καθένας έχει το δικό του παιχνίδι και σίγουρα στο πόκερ μπορείς να παίξεις με δεκάδες τρόπους ένα χέρι σίγουρα μπορείς να παίξεις και με 3bet δεν είπα πυσ είναι λάθος,μην ξεχνάς πως το βίντεο είναι για νέους παίκτες που προσπαθώ να τους δείξω πως να παίζουν TAG και ένας κακός TAG είναι καλύτερο να κάνει flat εκεί γιατί δεν ξέρει καλό post . Όσο για το αν η κίνηση είναι + η - EV οποιοδήποτε ζευζος από ΑΑ μέχρι 22 το φλατ εκεί είναι κέρδος .Προσοχή δεν λέω πως πρέπει να κανείς flat εκεί με ΑΑ λέω πως ακόμα και να κανείς flat κέρδος θα δείξει .Λίγο βέβαια γιατί με τους άσσους θα χασείς πολύ αξία και equity και περισσότερο με τα μικρά ζεύγη όταν θα κανείς μονστερ . Καλή ακόμα πολύ σημαντικό τα τραπέζια αυτά είναι zoom έχουν διάφορα δυναμικής από τα κανονικά .

συμ: δεν είπα πως δεν κάνω 3bet επειδή φοβάμαι το 4bet

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα καλή η προσπάθεια που κανείς για το "site " σου αλλά εντάξει να λέμε τα πράγματα με το ονόματα τους πρέπει πρώτα να δεις εσύ μερικά βίντεο για το πως γίνετε το coaching είτε με hand history review είτε live session είτε πολλά αλλά. αυτό που έκανες εσύ είναι απλά FAIL .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GPC seems legit

(27:45 δεν έχω λόγια)

Δεν εχω ιδεα τι σημαινει αυτο :D ,ηταν κομιτεντ και θα επαιζα all in με any flop δεν ξέρω αν διαφωνείς.

δεν σχολιάζω την παρτίδα, σχολιάζω την "κραυγή" DAMN ΙΤ όταν βγαίνει η Q . ήταν αστείο :)

και το GPC σημαίνει greek poker coach που, κατά την γνώμη μου, είναι λίγο τραβηγμένος τίτλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...