Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

QQ line?


Nikos Hawk

Recommended Posts

PokerStars No-Limit Hold'em, 4.4 Tournament, 200/400 Blinds 50 Ante (7 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG (t11774)

MP1 (t21255)

Hero (MP2) (t20709)

CO (t14878)

Button (t3205)

SB (t6270)

BB (t4755)

Hero's M: 21.80

Preflop: Hero is MP2 with Qclub.gif, Qheart.gif

1 fold, MP1 bets t915, Hero raises to t2450, 4 folds, MP1 calls t1535

Flop: (t5850) 6spade.gif, 4club.gif, 7heart.gif(2 players)

MP1 bets t1680, Hero raises to t6000, MP1 raises to t18755 (All-In), Hero ?

Γνώμες για line και για το τι θα κάνατε στο turn no info για τον villain εμείς έχουμε solid image .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 . Ποιό turn; Μπήκε all-in στο flop.

2 . Αν σκέφτεσαι να πετάξεις QQ μετά από donk -bet (έστω κι αν ξαναγύρισε) σε αυτό το Board έχεις 100% λάθος. Τυπικό play ψαριού φτηνού τουρνουα με μικρό λοζέ. Με ΑΑ και ΚΚ ή set δεν πιστεύω ότι θα ακολουθούσε αυτό το line. Σου δίνω πάνω από 70 % να είσαι μπροστά. ΠΟΛΥ εύκολο call . As played pre and post flop .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικα 3bet less pre ip αλλα εντάξει μικρή η διαφορά και για το bi του tour δεν αλλάζει πολλά.

ξερουμε τιποτα για την σχέση του vilain με το lead σε 3bet pot?

-το flop raise ειναι κακο και ειναι και τεραστιο! Γιατι το κάνεις? callarei η στα βάζει με τα sets του-και το 67 αν το βρηκε καπως-και πετάει τα pairs που κερδίζεις. Εκτός αν ξέρεις οτι δεν εχει ΚΚ,ΑΑ γιατι θα τα κανε 4bet pre και ταυτόχρονα ειναι ικανός να στακαριστεί as played με 88,99,1010,JJ. Ομως αυτο και σπανιο ειναι και δεν νομιζω να εχεις τετοιο history με τον αντιπαλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολ γράφεις κ ένα gg μετά κ προχωράς.. δεν παίζει να χάνεις από κάτι εκεί... 99 % σοβάρει ΑΚ η ίσως και κανα A7 εκεί για μένα ο τύπος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μισό λεπτό παιδιά για να ξέρουμε τη λέμε,τη τουρνουά είναι αυτό και ποια είναι η δομή επάθλων?Έχεις καμία πενηνταριά BB και μπλέκεις με έναν τύπο που έχει και αυτός τόσα και αν χάσεις χάνεις όλο το equity σου .Υπάρχουν πολλοί shortstakers που θα χάσουν σε λίγα χέρια.Ο αντίπαλος δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει open από αρχικές θέσεις,πόσο μάλλον να κάνει call εκτός θέσεις σε ένα αρκετά καλό 3bet με τον δεύτερο σε μάρκες με χέρια όπως Α7 οπότε αυτό το hand δεν είναι στο range του .Στο flop οι ντάμες σου είναι 50 - 50 από τα πιθανά χέρια που αυτός κάνει 3bet -shove δηλαδή με όλα τα ζεύγη 44+ .Δεν θέλεις να παίξεις 50 - 50 το τουρνουά γιατί έχεις τόσες πολλές μάρκες και το παίζοντας προσεκτικά θα μπεις στα έπαθλα .Το donk του εκεί εμένα μου δείχνει δύναμη και θά έκανα just call ώστε να κρατήσω το pot μικρό και να μην παίξω το τουρνουά μου με ένα marginal χέρι .από την στιγμή που σου κάνει το 3bet στο flop αυτός αντιπροσωπεύει set και μόνο καθώς χέρια που θά είχαν draw είναι εκτός του 3bet pre call oop του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αποκλείετε να χει A7 λες ε? σε 4 ,40 της σταρς ρώσσος με big στακκ? αδερφέ μάλλον δεν έχεις πολλά μμτ στη σταρς μάλλον γιαυτό τ λες... κ αν δεν παίξει της QQ εκεί προτείνεις να περιμένει να παίξει με τα σορτ στακ με τη ??με ΚΤ κ με J6 ? τη να πω δεν συμφωνώ με την λογική σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 . sorry λάθος μου στο flop obv .

2 .Για το μεγάλο 3bet pre το κάνω καθαρά για το λόγο του ότι σε αυτά τα τουρ θεωρώ oti έχει αρκετό value αφού της περισσότερες φορές οι παίκτες θα κάνουν call αν θέλουν να "δουν ένα φλοπ" .

3 .Στο φλοπ το bet που κάνει μπορεί να ερμηνευθεί ως 2 πράγματα.Είτε για induce με κάποιο set (πιστεύω με KK AA θα είχε κάνει 4bet pre ), είτε κάτι σαν blocking bet με κάποιο μικρό ζευγάρι 22 33 55 και 88 99 1010 και JJ που έκανε just call pre . Σε τέτοιο τουρ επομένως και εφόσον δεν έξω reads για τον villain πάω με την πεπατημένη .Θεωρώ ότι το 3bet είναι καλό να γίνει πάλι για value από όλα τα παραπάνω ζευγάρια.Το sizing που κάνω παρόλα αυτά είναι όντως τελείως τραγικό για τους λόγους που ανέφερε ο antre . Από κει και περα με αυτό το sizing παγιδεψα ο ίδιος τον εαυτό μου καθώς με έκανα αρκετά commited στο pot . Στο all in του θεωρώ ότι θα έβρισκα άνετα fold αν είχα κάνει μικρότερο sizing και πάλι όμως νομίζω ότι βρίσκω fold και εδώ για δύο λόγους. Πρώτα γιατί όσο fishy και να ναι ο opp επειδή έχει ένα αρκετά καλό stack και εγώ έξω δείξει αρκετά solid εικόνα δεν τα βάζει light εκεί. Και δεύτερον γιατί το τουρ είναι αρκετά εύκολο και value οπότε δεν έχω λόγο να παίξω όλο μου το τουρ σε αυτό το περίεργο spot . Εν τελεί έκανα το call είχε 66 και χαιρετήσαμε.

4 . Στόχος μου στο τουρ δεν είναι να μπω στα λεφτά αλλά το τελικό τραπέζι και η 1h θέση επομένως αυτός ο παράγοντας που ανέφερε ο φίλος petros667 δεν υφίσταται.

Anyway thanks σε όσουν μπήκαν στον κόπο να σχολιάσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλ τον σε range . εγώ πιστευω θα έπαιζε με έτσι με όλα τα ζευγάρια από 33 και πάνω με a5 και με a7 .χάνεις μόνο από σετ και από slowplay με αα κκ , όμως το πιο πιθανό να τα έπαιζε αλιως αυτά τα monsters . όλα τα αλλά τα κερδίζεις.

Αν θες να πας πάσο δικαίωμα σου. είναι Αυτό call σε αυτά τα χαμηλά stackes ειδικά εκεί μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σούβ άγγλος από middle θέση με καλύπτει για λίγο... είμαι στο μπάτον με ΑΑ (hot 5 ,50 αρκετά deep 90 players more ) .... κολάρω hu το hand Κ J το αγγλάκι... φλοπ KK2 .... ε του βγάλε κ ένα βάλε ρίβερ μην τον αφήσει έτσι τον άνθρωπο... για να ακούσω γνώμες πάλι φταει το παίξιμο μου??? μήπως έχει δίκιο ο βκιλλερ τελικά????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη spamarete όλα τα thread του pokerland με bad beats και συζητήσεις περί του εάν το online poker είναι rigged κλπ.Σε όποιον δεν αρέσει δεν παίζει σταματάει να ασχολείται και βρίσκει και την υγεία του. Και συγγνώμη βρε αδερφέ στην τελική το να πιστεύεις ότι κάτι είναι στημένο και να συνεχίζεις να παίζεις εκεί τη δείχνει?Εμείς πες είμαστε κορόιδα και δεν έχουμε καταλάβει την απάτη που στήνεται στις πλάτες μας εσείς που έχετε καταλάβει γιατί συνεχίζετε να παίζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...