Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ερώτηση ..


Drowace

Recommended Posts

Καταρχάς καλησπέρα. Έχω καιρό να ποστάρω. Δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να το βάλω το θέμα και έτσι το έβαλα εδώ. Θέλω να ρωτήσω κάτι να μου πείτε συμβουλές. Θέλω να μάθω που είμαι καλύτερος στα cash ή στα sng. Και σκέφτομαι τον τρόπο. Δηλαδή να αφοσιωθώ πχ στα cash για κάνα μήνα και μετά στα sngs και να δω τα αποτελέσματα? Ή να παίζω και το ένα και το άλλο τον ίδιο καιρό? Εσείς παίζετε ανάμεικτα? (Δεν ξέρω άμα διατύπωσα σωστά την ερώτηση, ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παίζω εκεί που δεν βαριέμαι...π.χ στο cash βαριέμαι παρά πολύ κ δεν έξω την ίδια όρεξη για πόκερ . δοκίμασε και τα 2 ...δες που εσθανεσαι καλύτερα κ πηγεναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το που εισαι καλυτερος συνηθως εχει να κανει με το σε τι νιωθεις πιο ανετα.οποτε αυτο θα το καταλαβεις μονο σου.επισης υπαρχουν και αλλες κατηγοριες για να εξετασεις οπως full ring,6max,turbo,hu,deepstack κλπ.καλο ειναι να επικεντρωθεις σε 1 κατηγορια παιχνιδιου τουλαχιστον για το πρωτο διαστημα και μεχρι να γινεις κερδοφορος σε αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε αυτό είναι δύσκολο και για να το καταλάβης πρέπη να δοκιμάσης να έχεις χρόνο να epikentrothis στα διάφορα ήδη pexnidiou με σκοπό να συγκέντρωσης ικανοποιητικό όγκο χεριών στο κάθε είδος αλλά πάντα να pezis εντός bankroll για το κάθε στυλ αλλιώς αν μπαστάρης γρήγορα σε ένα idos ενώ ise καλός δεν θα το καταλάβης και θα απογοητευτης ενώ μπόρι να ησε καλός και απλά δεν ς δόθηκε η ευκαιρία λόγο κακής διαχείρισης των leftwn σου .... δεν έχει σημασία ο χρόνος που λες ένα μήνα το ένα και ένα μήνα το άλλο έχει σημμασία ποσά χέρια επεξες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ ΠΧ Έκανα βλακια ενώ δεν ιχα roll επεξα παλιά 5 -10 (6 μήνες πριν) cash online χωρίς roll στο τέλος έβγαλα σε μια νύχτα 14 k ... δεν exi συμμασία αυτό απλά ήμουν τυχερός .... τώρα εγώ απαντο στο θέμα ς για τη θα ασχοληθώ με cash online και θα ξεκινήσω με 0-10 -0.25 nlh για να μάθω το online cash γιατί δεν ασχολήθηκα ποτέ σοβαρά μαζί του παρά μόνο live που τα pigenna ekseretika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και επειδή από ότι fenete θες να δοκιμάσης της αντοχές σου ς πρότινο άρχισε από cash πάντα το min να exis 40 buy in γιατί eki αν pezis καλά η διακιμανση δεν skotonni τόσο όσο τα mtt

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Τώρα παίζω 6 max cash και θα συνεχίσω έτσι.

@Antreastar 500 χέρια την ημέρα είναι καλά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν pezis 4 τραπέζια 5 ώρες την μέρα mporis 700 περίπου αλλά 500 πολύ καλά για αρχή

οχι, μπορεις παραπανω (σε 6 max)

για να dis αν ise καλός πρέπη να peksis 300 χιλιάδες χέρια το λιγότερο... και ς πρότινο ετεριες άγνωστες όχι stars ...

δεν ξερω τι εννοεις με τη γενικοτητα 'καλος' παντως για να δεις αν εισαι winning sto stake, μπορεις σε πιο λιγα.

Με τα νουμερα που βαζεις το παιδι θα μαθει αν ειναι 'καλος' οπως λες σε περιπου 2 χρονια, παιζοντας ενα πενταωρο καθημερινα...

500 χέρια την ημέρα είναι καλά??
Ψίχουλα ειδικά για 6 max

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του ipa για αρχή καλά είναι

τα 500 χέρια αλλά μπορή να peksi με τα 6 -8 τραπέζια που άνετα μπόρι να φτάση 50 χιλιάδες χέρια το μήνα άρα 4 -6 μήνες χριάζονται ..... και η αληθια να λέγετε τη νομίζετε ότι κάποιος πεχτης σε λιγότερο από 200k χέρια μπορή να καταλάβει σε τη είναι καλός; αν θες να ise καλός κάπου κάντο καλά .... η μην το κάνης καλύτερα καθόλου η κάντο για πλάκα για να περνά η ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ ΠΧ Έκανα βλακια ενώ δεν ιχα roll επεξα παλιά 5 -10 (6 μήνες πριν) cash online χωρίς roll στο τέλος έβγαλα σε μια νύχτα 14 k ... δεν exi συμμασία αυτό απλά ήμουν τυχερός .... τώρα εγώ απαντο στο θέμα ς για τη θα ασχοληθώ με cash online και θα ξεκινήσω με 0-10 -0.25 nlh για να μάθω το online cash γιατί δεν ασχολήθηκα ποτέ σοβαρά μαζί του παρά μόνο live που τα pigenna ekseretika

Αουυυυυυυυυυυυ το μάτι μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποψή μου είναι να μην παίξεις τις 100 - 200 χιλιάδες παρτίδες , όσες αποφασίσεις τελος πάντων , για να δεις αν είσαι καλός αλλά για να γίνεις καλύτερος . Δεν ξέρω πόσα τραπέζια μπορείς να παίξεις μαζί αλλά θα πρότεινα 4 - 6 το πολύ , παραπάνω θα μπεις σε μια διαδικασία να μην σκέφτεσαι σε βάθος την παρτίδα. Αν έχεις holdem manager ή poker tracker μάρκαρε ότι παρτίδα δεν είσαι σίγουρος είτε πρόκειται για παρτίδα που έχεσες όλες τις μάρκες σου είτε για παρτίδα που απλά δεν είσαι σίγουρος αν πρέπει να ποντάρεις το turn , αν υπάρχει value στο river . Οποιαδήποτε κατάσταση κατά την διάρκεια του παιχνιδιού που σε προβληματίζει. Ξανα δες τις παρτίδες αργότερα μετά οταν θα είσαι πιο χαλαρός αν δεν είσαι σίγουρος ακόμα πόσταρέ τις εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε επειδή δεν θέλω να παραξηγηθώ αν το παιδί θέλη σοβαρά να δει που πρέπει να πεζει και να ασχοληθεί σοβαρά με το πόκερ πρέπει να κάνει αυτά που είπα και ακόμη περισσότερα .... αν όμως θέλει για την πλάκα να πεζει και να μην ινε χαμένος μπόρι να πεζει και poli λιγότερα χέρια και να το πέρνει χαλαρά....αν όμως το ψάχνει και είναι αρωστάκη όπως μερικούς από εδώ μέσα ο τρόπος είναι δύσκολος και επίπονος ..... όπως λέει και ένας μεγάλος πεχτης το πόκερ είναι ένας δύσκολος τρόπος για να κανείς μια εύκολη ζωή αν δεν το προσπαθεισης αν δεν κοπιασης πάντα θα είσαι στάσιμος...ελπίζω να τα καταφερης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν pezis 4 τραπέζια 5 ώρες την μέρα mporis 700 περίπου αλλά 500 πολύ καλά για αρχή
Εάν κάνει 4tabling και στο κάθε τραπέζι παίζει 80 χέρια την ώρα τότε σε ένα τρίωρο session παίζει περίπου 1000 χέρια . Ακόμα και ένας αρχάριος μπορεί να πιάσει αυτά τα νούμερα χωρίς ιδιαίτερο κόπο
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...