Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

1000αρι τουρ στην Πάρνηθα


pitsikos

Recommended Posts

Ρε παιδιά πραγματικά, γράψτε την γνώμη σας για αυτο το 1000αρι τουρ που θα γίνει στην Πάρνηθα. Έτσι να πάρουμε μία ιδέα τι πιστεύει γενικά ο κόσμος.

Εγώ έχω μία ερώτηση. Τί είδανε οι άνθρωποι της πάρνηθας και απο 300 και 500 ευρω buy in το εκτοξεύσανε στο χιλιάρικο. Τόσο άνετοι είναι οικονομικά η ελληνική κοινότητα του πόκερ ? τόσο κερδισμένοι , που αντέχουν τέτοια τουρνουά ?

Τελικά μήπως απευθύνονται μόνο σε λίγους ? σε αυτούς που τους πληρώνουν καθημερινά το rake τους?

Και στο κάτω κάτω αν έχεις να διαθέσεις 1000 για τουρνουά στην πάρνηθα τράβα παίξε κανα event στο vegas μπας και πάρεις και κανα bracelet και σε δούμε και εξώφυλλο στην espresso.

p.s.Αλλά τι να περιμένει κανείς από ένα καζίνο που δεν ενδιαφέρετε στο ελάχιστο για τους πελάτες του. Στο blackjack αν δεν πέσει ο κόσμος σαν τα ζώα 40 άτομα πάνω σε ένα τραπέζι , δεύτερο δεν ανοίγουνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε τη να πεις μακάκες είναι .... οπιος παι να δώσει 1000 να πεξει turpina ας πάει..... άκου εκεί 45 λεπτά blinds 15k ...... αναρωτιεμε που το βάζουν και πρώτη είδηση στην land ... είναι να αναρωτιεσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχάς συμφωνώ ότι κανένα καζίνο στην Ελλάδα δεν σέβεται τους πελάτες του.

Επιπλέον η αίθουσα της Πάρνηθας είναι περιορισμένων δυνατοτήτων, και επειδή δεν μπορεί να δεχτεί πολλές συμμετοχές το καζίνο αυξάνει το rake & μειώνει τη διάρκεια των levels, γεγονός το οποίο θεωρώ απαράδεκτο.

Όμως υπάρχουν κάποιες αποδείξεις που συνηγορούν στο να αυξηθεί το buy -in για καλό του καζίνο και των παιχτών:

- Όλα τα προηγούμενα τουρνουά έχουν capάρει και μάλιστα πολλοί παίχτες έμειναν απέξω

- Θα δοθεί η πρέπουσα σημασία στα live satellites

- Θα γίνει πολύ ελκυστικό το prize pool .

- Δεν θα συμμετέχει ο κάθε donk που είδε φως και μπήκε.

Ειλικρινά κι εγω μέσω sat θα προσπαθήσω να το παίξω διότι 1000 € είναι too much . Παρόλη την κρίση η αθηναϊκή κοινότητα πόκερ αντέχει ακόμα και πιστεύω ότι και αυτό το τουρνουά θα καπάρει στα 150 άτομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστείο να κρατάνε το ίδιο structure για τέτοιο buy in !

+ 1

+ ότι είναι πιο αστείο να μην μεγαλώνουν το cap όταν υπάρχει ζήτηση στα προηγούμενα 2 ....

με 5 τραπέζια δουλειά δεν γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όμως υπάρχουν κάποιες αποδείξεις που συνηγορούν στο να αυξηθεί το buy -in για καλό του καζίνο και των παιχτών:

- Όλα τα προηγούμενα τουρνουά έχουν capάρει και μάλιστα πολλοί παίχτες έμειναν απέξω

- Θα δοθεί η πρέπουσα σημασία στα live satellites

- Θα γίνει πολύ ελκυστικό το prize pool .

- Δεν θα συμμετέχει ο κάθε donk που είδε φως και μπήκε.

-μπορουσαν να δωσουν περισσοτερα τραπεζια για το τουρνουα,ακομη και 1 τραπεζι παραπανω θα οδηγουσε το cap στα 180 ατομα.

-απο ποιον θα δωθει? απο τους παικτες?και στα προηγουμενα live sats,υπηρχε ανταποκριση.αν εννοεις απο το καζινο,δεν νομιζω να αλλαζει κατι

-αυτονοητο

-δηλαδη εσυ δεν θες donks στα τραπεζια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

-μπορουσαν να δωσουν περισσοτερα τραπεζια για το τουρνουα,ακομη και 1 τραπεζι παραπανω θα οδηγουσε το cap στα 180 ατομα.

-απο ποιον θα δωθει? απο τους παικτες?και στα προηγουμενα live sats,υπηρχε ανταποκριση.αν εννοεις απο το καζινο,δεν νομιζω να αλλαζει κατι

-αυτονοητο

-δηλαδη εσυ δεν θες donks στα τραπεζια?

- συμφωνώ, δεν γνωρίζω αν υπάρχει η δυνατότητα

- Όταν 2 φορές την εβδομάδα έχει sat με cap 30 άτομα κι εμφανίζονται 10 με το ζόρι δεν υπάρχει ανταπόκριση. Και κλασσικά στο τελευταίο sat εμφανίζονται 60! καυλωμένοι που θυμήθηκαν ότι θελουν να παίξουν.

- θέλω να γίνει κατανοητό το εξής: με το structure να πληρώνει 18 άτομα η πληρωμή των θέσεων 9 -18 , που δίνει 3,15 -3,75 φορές το buy -in αποκτά νόημα, κατά την προσωπική μου άποψη, για buy -in μεγαλύτερο των 700 €. Σαν να παίξεις cash 2 -5 για 3 ολόκληρες ημέρες επί 12 ώρες και να βγάλεις κέρδος 500 € την ημέρα, που είναι αξιόλογο. Αλλιώς πως νιώθει κανεις όταν τελειώνει π.χ. 12ος στους 150 και παίρνει επιπλέον 600 €? Και για αυτούς που θα βιαστούν να πούν ότι μπορεί και να χάσεις στο cash, αντίστοιχα μπορεί στο τουρνουά να βγείς bubble , η 21ος κ.ο.κ

- ΟΧΙ !!! Κατηγορηματικά ! Δεν θέλω παπούδες που τσεκάρουν συνέχεια τα nuts , δεν θέλω κοπέλες που ήρθαν με το αγόρι τους να δοκιμάσουν την τύχη τους, δεν θέλω κυρίους και κυρίες που ρωτάνε τους κανόνες και τους συνδυασμούς και δεν θέλω νεαρούς που επειδή δεν έχουν bankroll περιμένουν 7 levels να σηκώσουν βαλέδες και να κάνουν raise . Σας τους χαρίζω, και τις μάρκες τους, και καλό τελικό τραπέζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχάς συμφωνώ ότι κανένα καζίνο στην Ελλάδα δεν σέβεται τους πελάτες του.

Επιπλέον η αίθουσα της Πάρνηθας είναι περιορισμένων δυνατοτήτων, και επειδή δεν μπορεί να δεχτεί πολλές συμμετοχές το καζίνο αυξάνει το rake & μειώνει τη διάρκεια των levels, γεγονός το οποίο θεωρώ απαράδεκτο.

Όμως υπάρχουν κάποιες αποδείξεις που συνηγορούν στο να αυξηθεί το buy -in για καλό του καζίνο και των παιχτών:

- Όλα τα προηγούμενα τουρνουά έχουν capάρει και μάλιστα πολλοί παίχτες έμειναν απέξω

- Θα δοθεί η πρέπουσα σημασία στα live satellites

- Θα γίνει πολύ ελκυστικό το prize pool .

- Δεν θα συμμετέχει ο κάθε donk που είδε φως και μπήκε.

Ειλικρινά κι εγω μέσω sat θα προσπαθήσω να το παίξω διότι 1000 € είναι too much . Παρόλη την κρίση η αθηναϊκή κοινότητα πόκερ αντέχει ακόμα και πιστεύω ότι και αυτό το τουρνουά θα καπάρει στα 150 άτομα.

Πες μου ότι στην φωτογραφία είσαι εσύ ?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@rogerinho Hu sng challenge ,anytime ,any stakes ,anywhere ?

και σε παγκακι την 28η την ωρα της παρελασης ακομα? πρεπει να χεις μεγαλη καψα να παιξεις!

play money @stars.fr(η κανονικη ειναι rigged) 2 τραπεζια οποτε θελεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...