Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Είναι δυνατόν να είναι τόσο κοντά αυτές οι 2 γραμμές?


Recommended Posts

apisteuto ontws.. dn nomizw na nai alithino :s

Αληθινό είναι, ποιος ο λόγος να βάλω ένα fake γράφημα σε ένα forum ?

Aπλά υποψιάζομαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το ΗΜ2 μου?

έχει αντιμετωπίσει κάποιος ίδιο πρόβλημα? γιατί αν είναι έτσι όντως το κανονικό γράφημα είναι όντως για ρεκόρ guiness .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα ετσι μου τις βγαζει και ακομα χειροτερα,ακριβως η μια πανω στην αλλη,προφανως υπαρχει καποιο προβλημα με το ΗΜ αλλα δεν εχω καταφερει να το βρω,μια φορα μονο στον 1χρονο που το εχω μου τις εβγαλε κανονικα :!::roll: και μετα παλι ετσι...αν ξερει καποιος ας μας βοηθησει :D

resultstq.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχάς αφορά τουρνουά και όχι cash. Στα τουρνουά αφού το manager δεν ξέρει το prize list του κάθε tour δεν κάνει compute τίποτα στην ουσία, γι αυτό σου βγάζει τη μία γραμμή πάνω στην άλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prize list του κάθε tour δεν κάνει compute τίποτα στην ουσία, γι αυτό σου βγάζει τη μία γραμμή πάνω στην άλλη...

Εννοείς ότι πρέπει να τα κάνω import manual και θα δουλέψει κανονικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια... Σε cash games το winnings vs ev adjusted ορίζεται εύκολα, γιατί το κάθε κόλπο είναι αυτοτελές. Σε tour τα πράγματα μπλέκουν πολύ, καθώς το κάθε κόλπο δεν είναι αυτοτελές. Δεν θα επεκταθώ πολύ καθώς και εγώ δεν είμαι σίγουρος 100% για πολλά πράγματα εδώ. Απλά φαντάσου το εξής σενάριο. Πάιζεις ένα tour 180 ατόμων, πληρώνονται οι 18, κ πάιζεις ένα flip στα 20 άτομα και το χάνεις. Το winnings είναι 0. To ev adjusted κανονικά θα πρέπει να υπολογιστεί περίπου ως εξής: Με τον ICM αλγόριθμο π.χ. και βάση του prizepool, τι θα έπαιρνες αν τελείωνε εκεί το tour με τις μισές από τις μάρκες του all in που έπαιξες (η με το 60% των μαρκών αν το κόλπο ήταν 60-40 υπέρ σου κλπ.). Ομοίως για κάθε κόλπο που παίζεις σε ένα τουρ. Τώρα αυτό αν το υπολογίζει το HM να σου πώ την αλήθεια δε το νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...