Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΚΡΙΣΙΜΗ ΚΑΜΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ON LINE POKER ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


ElKonte

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 299
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκανα cahout απο "εβραιο", ζητηθηκε 5 Δεκεμβριου me wire, τα λεφτα μπηκαν πριν λιγο. Οποτε no problem for now!

Μακαρι να ειναι ετσι για παντα....Απο που ακριβως εκανες cashout? εγω εκανα απο moneybookers τν τριτη στην Πειραιως.Ελπιζω να ναι οκ

απο moneybookers γιατί ζήτησες;

δεν υπάρχει ανησυχία στα e-wallet.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ζήτησα από coral ανάληψη στην πιστωτική μου σε Πειραιώς και ήρθε κανονικά (μείον 1% προμήθεια που κράτησε η τράπεζα) . Μάλιστα , επειδή είχε μεινει κάποιο μικρο-ποσό , η εταιρεία με ειδοποίησε στις 5-12 οτι κλειδώνει ο λογαριασμός μου και στέλνουν αυτόματα το υπόλοιπο για ανάληψη με την ιδια μέθοδο όπως και η τελευταία συναλλαγή .

Νομίζω οτι οι τράπεζες λόγω προμήθειας δεν θέλουν να σταματήσουν οι συναλλαγές και αν δεν πάρουν στα χέρια τους "εντολή" και (black) λίστα από την κυβέρνηση δεν έχουν κανένα λόγο να δημιουργούν κάποιο θέμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η sporting bet υποτίθεται έχει υπαχθεί στο προσωρινό καθεστώς αδειοδότησης.Συμβαίνει λοιπόν το εξής παράδοξο. Όπως με διαβεβαίωσαν από το σαπόρτ είναι απολύτως νόμιμο να παίζεις πόκερ στην ongame μέσω της sporting bet, πράγμα που δεν συμβαίνει αν παίζεις στην ongame μέσω του poker.gr (αυτό δεν το σχολίασαν αλλά είναι προφανές από το γεγονός ότι το poker.gr δεν έχει κάνει την σχετική αίτηση).Ξέρει κανείς κάτι σχετικό με αυτό;(ο Πάνος π.χ.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο moneybookers γιατί ζήτησες;

δεν υπάρχει ανησυχία στα e-wallet.

Κάπου διάβασα ότι θα βάλουν φραγή και στα ηλεκτρονικά πορτοφόλια.

Κατι παροιμοιο διαβασα κ εγω απλα δεν θυμαμαι που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To link το πήρα από τον betonme σε διπλανό forum.

http://www.efsyn.gr/?p=5984

Στην τελευταία σειρά του άρθρου:

"Επίσης αποσύρθηκε και η εταιρεία PKR που προσφέρει πόκερ, παρότι από την επίμαχη τροπολογία εξαιρείται τελικά το συγκεκριμένο παιχνίδι."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η sporting bet υποτίθεται έχει υπαχθεί στο προσωρινό καθεστώς αδειοδότησης.Συμβαίνει λοιπόν το εξής παράδοξο. Όπως με διαβεβαίωσαν από το σαπόρτ είναι απολύτως νόμιμο να παίζεις πόκερ στην ongame μέσω της sporting bet, πράγμα που δεν συμβαίνει αν παίζεις στην ongame μέσω του poker.gr (αυτό δεν το σχολίασαν αλλά είναι προφανές από το γεγονός ότι το poker.gr δεν έχει κάνει την σχετική αίτηση).Ξέρει κανείς κάτι σχετικό με αυτό;(ο Πάνος π.χ.)
opos pleon den mporeis na paikseis ki apo th betfair sthn ongame,,,
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πείτε μου τέτοια...

Για το ενδεχομενο μηλαμε οχι κατι που θα γινει σιγουρα.... ;)

αυτο ειναι σοβαρο. μπορει καποιος να ποσταρει αρθρο που λεει για τα e-wallets?

εαν το δω καπου τυχαια παλι...οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης,να προσθέσουμε ότι υπάρχει ολόκληρη Ε.Ε. από πίσω...χώρια που τα υποτιθέμενα πρόστιμα είναι τεράστια και αδύνατο να επιβληθούν στον οποιονδήποτε (1.000€ ανά συνεδρία,δηλαδή κάποιος που έπαιξε 3 τουρνουά των 0,25€ θα πληρώσει πρόστιμο 3 χιλιάρικα,δεν γίνονται αυτά)...

Προσωπικά όλα αυτά τα βρίσκω μπουρούχες κι άρχισα να ξαναπαίζω από σήμερα!

http://pokerlandgr.com/top-stories-2/st ... iako-tzogo

Νομίζω ότι είναι οφθαλμοφανές πως όλα γίνονται για να πουληθεί ο ΟΠΑΠ σε καλή τιμή!Κατά τ'άλλα,χέστηκαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι είναι οφθαλμοφανές πως όλα γίνονται για να πουληθεί ο ΟΠΑΠ σε καλή τιμή!Κατά τ'άλλα,χέστηκαν...

Εγω μονο για σταρς ανησηχω...κατα τα αλλα.... ;) ευχαριστω για το λινκ! Η ελπιδα πεθαινει τελευταια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κάτι ακόμη...ακόμη δεν έχω καταλάβει πως θα "τσιμπήσουν" τον οποιονδήποτε παίζει στο internet!Απ'τις ip που αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο και με τον πιο απλό τρόπο;

Και που ξέρουν ότι ο Σάκης απ'τον Τύρναβο παίζει στην Lock ξέρω'γω;!Ποιος θα τους δώσει στοιχεία και κυρίως,γιατί να τους δώσει;;;!!!

Το μόνο που μπορούν ρεαλιστικά να κάνουν είναι να "κατεβάσουν" όλες τις παράνομες ιστοσελίδες!

Όλα τ'άλλα μου φαίνονται λίγο του κώλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι αναλήψεις απο πόκερσταρς και πόκερσταρς.fr γίνονται κανονικά;

Οι τράπεζες δηλαδή δεν μπλοκάρουν τα εμβάσματα απο αυτές τις εταιρίες (επειδή θεωρούνται εταιρίες τζογου)όπως έχει ακουστεί οτι θα γίνεται από τις 5 δεκέμβρη και μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κάτι ακόμη...ακόμη δεν έχω καταλάβει πως θα "τσιμπήσουν" τον οποιονδήποτε παίζει στο internet!Απ'τις ip που αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο και με τον πιο απλό τρόπο;

Και που ξέρουν ότι ο Σάκης απ'τον Τύρναβο παίζει στην Lock ξέρω'γω;!Ποιος θα τους δώσει στοιχεία και κυρίως,γιατί να τους δώσει;;;!!!

Το μόνο που μπορούν ρεαλιστικά να κάνουν είναι να "κατεβάσουν" όλες τις παράνομες ιστοσελίδες!

Όλα τ'άλλα μου φαίνονται λίγο του κώλου...

++++1

Δεν υπάρχει δυνατότητα απο καμία ελληνική κυβέρνηση να πάρει στοιχεία απο την οποιαδήποτε σταρς και να δει πόσα και τι έχει παίξει ο καθένας..Στο φινάλε εγώ είχα κόσμο σπίτι και ήρθανε 5 φίλοι με τα λαπτοπ και παίξανε 25 τουρ χωρίς να το ξέρω.. Θα πληρώσω 25 χιλιάρικα πρόστιμο?? χαχαχα Αυτά είναι αστεία πράγματα δεν γίνονται πουθενά.Απλή λογική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παραθετω αυτούσιο μηνυμα που έλαβα μόλις απο το support της pokerstars :

Χαίρετε Βασίλη,

Σας ευχαριστούμε για την περαιτέρω επικοινωνία σας μαζί μας σε σχέση με το διαδικτυακό πόκερ στην Ελλάδα.

Δεν σκοπεύουμε να αλλάξουμε τις υπηρεσίες μας στην περιοχή σας. Αν είχαμε σχέδια να αλλάξουμε κάτι στην πολιτική μας θα ενημερώναμε άμεσα τους παίκτες που θα επηρεάζονταν. Σε κάθε περίπτωση, σας διαβεβαιώνουμε πως τα κεφάλαιά σας θα είναι πάντα ασφαλή, σε ξεχωριστό λογαριασμό και πάντα διαθέσιμα σε εσάς για ανάληψη.

Το PokerStars λειτουργεί σύμφωνα με άδειες που έχουν εκδοθεί στη Νήσο Μαν (για την πλατφόρμα .COM) και στη Μάλτα (για την πλατφόρμα .EU). Οι Όροι Χρήσης μας δηλώνουν ξεκάθαρα πως η πρόσβαση στις υπηρεσίες μας πρέπει να γίνεται πάντα σε συμμόρφωση με τους σχετικούς τοπικούς νόμους. Είναι ευθύνη των παικτών να συμμορφώνονται με τους νόμους που ισχύουν στην χώρα/περιοχή τους.

Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας αν έχετε κάποια άλλη ερώτηση ή απορία.

Με εκτίμηση,

Κυάνα

Ομάδα Υποστήριξης PokerStars

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό το: ειναι ευθυνη των παικτων....μήπως πρέπει να μας κάνει να σταματήσουμε οριστικά να παίζουμε μέχρι νεοτέρας???

Τι λέτε ρε παιδιά? Κάθε μέρα συνεχίζω να βλέπω ελληνες να παίζουν κανονικά στην σταρς, τι γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέει το εξής απλό: το κράτος δεν έχει θέσει κάποιος περιορισμούς σε ό,τι αφορά την παροχή υπηρεσιών της pokerstars στη χώρα μας. Τώρα, εάν το κράτος επιβάλει πρόστιμα σε ιδιώτες / χρήστες της πλατφόρμας και μόνο, τότε είναι καθαρά δική μας υπόθεση. Και πολύ καλά κάνει και λέει αυτό που λέει, στο mail σου.

Προσωπικά, συνεχίζω να παίζω Stars.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέει το εξής απλό: το κράτος δεν έχει θέσει κάποιος περιορισμούς σε ό,τι αφορά την παροχή υπηρεσιών της pokerstars στη χώρα μας. Τώρα, εάν το κράτος επιβάλει πρόστιμα σε ιδιώτες / χρήστες της πλατφόρμας και μόνο, τότε είναι καθαρά δική μας υπόθεση. Και πολύ καλά κάνει και λέει αυτό που λέει, στο mail σου.

Προσωπικά, συνεχίζω να παίζω Stars.

Απο την στιγμή που ακόμα και η Ποκερ.gr σταμάτησε σήμερα, δεν φοβάσαι καθόλου και συνεχίσεις να παίζεις;;;

Εμένα πάντως με βάζει σε πολλές σκέψεις η τελευταία απάντηση της σταρς σχετικά με το ότι παίζω με δική μου ευθύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποιες ερωτησεις που εθεσα στην stars και βεβαια δεν πηρα σαφη απαντηση περαν του μηνυματος "κονσερβα" που εχει βαλει πιο πανω ο φιλος. οτι είναι ευθύνη των παικτών να συμμορφώνονται με τους νόμους που ισχύουν στην χώρα/περιοχή τους.

κλπ κλπ!

1. Αν ενας παιχτης εχει ΗΔΗ μεσα χρηματα πριν απο την 5η Δεκεμβρη και κερδισει ενα τουρνουα ας πουμε των 1000 ευρω (ετσι να τα κανουμε στρογγυλα και μικρα τα νουμερα) , θα μπορει να τα κανει αναληψη ή επειδη κερδισε μετα τον χαμο που εχει γινει θα θεωρειτε παρανομος ? Αν τα σηκωσει θα εχει καποιον φορο ? Κι αν μπορει να τα σηκωσει με αποδειξη απο την σταρς οτι κερδισε και πρεπει να του φορολογηθουν και του ερθει κουστουμακι λογω αναληψης 1000 ευρω ?

2. Αν καποιος δεν εχει χρηματα μεσα και κανει καταθεση στις 6/12 θεωρειτε παρανομος ?

3.Αν καποιος κανει καταθεση 6/12 και κερδισει ενα τουρνουα 1000 ευρω θα μπορει να τα σηκωσει στον λογαριασμο του ή θα θεωρειτε παρανομος επειδη και καταθεση εκανε στις 6/12 και επαιξε ποκερ ?

Η προσωπικη μου αποψη-γνωμη:

-Ειναι μεγαλη ανευθυνοτητα απο πλευρας παιχτων να συνεχιζουν να παιζουν χωρις να ξερουν τι προκειτε να συμβει και ποιες μπορει να ειναι οι συνεπειες. Ας δουμε πρωτα τι θα γινει και μετα ο καθενας ας παρει τις αποφασεις του!

-Εξισου μεγαλη ανευθυνοτητα διακρινω και απο την μερια της εταιριας που λεει οτι ειναι η μεγαλυτερη παγκοσμιως στο ειδος της , στο να μην προστατευει τους παιχτες της εστω κι αν ειναι απο την Ελλαδιτσα. Ναι εχει τους σερβερς της σε αλλη χωρα κλπ κλπ. Δεν ειμαστε χαζοι να μην το ξεραμε ή να πιστευουμε οτι τους εχει στην Πλατεια Ομονειας ή στην Κηφισια!

Αλλα μηπως και οι αλλες εταιριες που εφυγαν (βλ. pkr - william hill - betfair κλπ κλπ) δεν τους ειχαν στο εξωτερικο ή εχει δει κανεις σερβερ της pkr στο Μοσχατο ?! ... ετσι για να ξερουμε!

Η απαντηση που πηρα εγω οπως και πολλοι αλλοι , ηταν για μενα παντα με το συμπαθιο ... για τα πανηγυρια και μου εδειξε φιλοσοφια φραγκοφονιαδων και οχι εταιριας που προστατευει το προϊον της και τον πελατη της!!!!!

Ας κανουμε λοιπον μονοι μας τα κουμαντα μας , γιατι αν γινει μια στραβη και κλαιμε , μετα δεν θα πρεπει να τρεξουμε και να κλαφτουμε στην σταρς γιατι ειχε την πλατφορμα της ανοιχτη για τους ελληνες. Γιατι το μοναδικο μαλλον που θα παρουμε απο αυτην εκεινη την ωρα , θα ειναι μια ωραιοτατη "ροχαλα"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...