Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Το πετάτε στο turn?


Pchatziko

Recommended Posts

Αντίπαλος super aggresive 30/18 με 9% 3bet και 91% cbet σε 87 χέρια

http://www.boomplayer.com/en/poker-hand ... C2F5C013EF

νομίζω στο flop δεν το πετάμε ποτε στο turn νομίζω είναι η ευκαιρία μας αλλα θα ήθελα τις γνώμες σας as played river νομίζω συμφωνείτε έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις να γλυτωσεις πιστευω καθως φλοπ donkαρει σε 2 ατομα και turn ριχνει 2ο βαρελι. δεν νομιζω με χειροτερο 7ρι η 4ρι. βεβαια το χερι παει μονο τ στο call turn ενω μαλλον ξερεις οτι χανεις, το χω παθει κ εγω πολλες φορες..νταξει river gg/ul

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ passive play. Είναι μικρό το raise preflop αρχικά για μένα και επίσης θα έκανα reraise στο flop με το στακ σου και σε κάθε περίπτωση τελειώνει εκεί η παρτίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ passive play. Είναι μικρό το raise preflop αρχικά για μένα και επίσης θα έκανα reraise στο flop με το στακ σου και σε κάθε περίπτωση τελειώνει εκεί η παρτίδα.

Συγγνώμη αλλα δεν συμφωνώ με το ότι έκανα μικρό raise preflop, κατά την γνώμη σου θα ήταν καταλληλο πέραν του δικού μου 2,2x. Όσο για το passive play ίσως να έχεις δίκιο αλλά αν έτρωγα 4Bet από μικρά pairs που ο συγκεκριμένος αντίπαλος είναι απόλυτα ικανός πρέπει να τα πετάξω και γίνομαι απόλυτα exploitable.

To χέρι δεν το θεωρώ bad beat γιατί στην πραγματικότητα δεν είναι απλά ήθελα να μάθω αν σε έναν τέτοιο αντίπαλο πρέπει να το πετάξω στον turn κατά την γνώμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to donk bet sto flop den s leei tpt???

emena m ekane gia set molis to eida(k me tin perigrafi tou paixti p ekanes)

den kserw an me pareksigisete merikoi alla sti stars exw paratirisei pos oso poio agrresive paixtis eisai toso poio pl sou "ka8ete"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα είναι να χρησιμοποιήσεις και το μπετ σου για να μπορέσεις να βάλεις σε ένα range τον αντίπαλο και αντίστοιχα να πράξεις. Και με το τόσο μικρό raise αλλά κυρίως με το απλό call στο flop απλά παίζεις στα τυφλά. 4 bet πότε εννοείς ότι μπορούσες να φάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...