Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Δεν έχει σχέση η ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ με το θέμα τους


GEOR78

Recommended Posts

Διαβάζω σχεδόν καθημερινά το φόρουμ άσχετα αν έχω να τοποθετηθώ για οτιδήποτε πάνω από ένα χρόνο για δικούς μου λόγους...

Για το θέμα που έχει προκύψει θέλω μόνο να πω τη γνώμη μου απλά λέγοντας τις σκέψεις μου.

1. Όλα γινοντε για να προσφερθεί ο ΟΠΑΠ στον "καλύτερο" αγοραστή με νομοθετημένο μονοπώλιο στην Ελληνική αγορά στις υπηρεσίες που προσφέρει .

ερώτηση

Προσέφερε ο ΟΠΑΠ πόκερ ζωντανό η ονλαιν, η εχει προσπαθήσει να μπει σε αυτη την αγορα και τον εμπόδισε κανείς και δεν το ξέρω?

2. Η πλατφόρμα που ανήκει η ποκερ.γρ έχει και στοίχημα και αυτό είναι θέμα όπως είπα παραπάνω, γιαυτό και η προσωρινή αναστολή(προσωρινή θα είναι)

ερώτηση

Προσφέρει η ποκερσταρς στοίχημα και δεν το ξέρω? όπως πχ williamhill κτλ που αποχώρησαν ενώ προσέφεραν και πόκερ.

3. Το μερίδιο αγοράς της καθαρά ποκερικης pkr στην Eλλαδα είναι πολύ μικρο και η αποχώρηση της νομίζω είναι καθαρά ζήτημα πρόληψης σε σχέση με τα odds και τα implied odds που έχει αν παραμείνει η όχι, βγάζω 50000 το χρόνο αν κανω call και αν γίνει καμιά στραβή να δώσω 200000 δεν με συμφέρει, πάσο λοιπον και περιμένω την κατάλληλη πάσα.

Κλεινοντας θελω να πω πως η ποκερσταρς δεν εμποδιζει ουτε δυσκολευει τον ΟΠΑΠ και τους μεσιτες του στο να κανουν τη δουλεια τους η οποια ειναι το αθλητικο στοιχημα, οι λοτταριες(κινο,λοττο κτλ) και οι χορηγιες για τις οποιες γινετε μεγαλη μαχη, απλα ειναι στη μεση του κυκλώνα εως την εκποιηση του οργανισμου(γιατι περι εκποιησης προκειτε )

υγ1 Ειναι προσωπικες αποψεις για συλλογικη σκεψη και μονο(δεν εχω ακρες και εσωτερικη πληροφορηση!!)

υγ2 Θα ηθελα ακομα και σε πμ τις αποψεις που μπορει καποιοι να εχετε, γιατι οπως ειχε πει μια μεγαλη προσωπικοτητα του Ελληνικου ποκερ σε παλαιοτερη κριση που περασε το παιχνιδι στη χωρα μας..."νοιωστε λιγο ρε σεις...για ονομα του θεου...νοιωστε λιγο...

gg to all!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΠΡΑΒΟ ΑΔΕΡΦΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΤΟ ΠΟΚΕΡ.ΓΡ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΖΙΝΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΝ.ΚΑΣΙΝΟ!Η ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΠΟΚΕΡ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΚΕΡ ΕΞΑΙΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΟΠΑΠ!ΟΠΟΤΕ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΚΕΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΛΕΦΤΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ!!!ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ(ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΟΥΣΑΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!ΑΥΤΑ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάζω σχεδόν καθημερινά το φόρουμ άσχετα αν έχω να τοποθετηθώ για οτιδήποτε πάνω από ένα χρόνο για δικούς μου λόγους...

Για το θέμα που έχει προκύψει θέλω μόνο να πω τη γνώμη μου απλά λέγοντας τις σκέψεις μου.

1. Όλα γινοντε για να προσφερθεί ο ΟΠΑΠ στον "καλύτερο" αγοραστή με νομοθετημένο μονοπώλιο στην Ελληνική αγορά στις υπηρεσίες που προσφέρει .

ερώτηση

Προσέφερε ο ΟΠΑΠ πόκερ ζωντανό η ονλαιν, η εχει προσπαθήσει να μπει σε αυτη την αγορα και τον εμπόδισε κανείς και δεν το ξέρω?

2. Η πλατφόρμα που ανήκει η ποκερ.γρ έχει και στοίχημα και αυτό είναι θέμα όπως είπα παραπάνω, γιαυτό και η προσωρινή αναστολή(προσωρινή θα είναι)

ερώτηση

Προσφέρει η ποκερσταρς στοίχημα και δεν το ξέρω? όπως πχ williamhill κτλ που αποχώρησαν ενώ προσέφεραν και πόκερ.

3. Το μερίδιο αγοράς της καθαρά ποκερικης pkr στην Eλλαδα είναι πολύ μικρο και η αποχώρηση της νομίζω είναι καθαρά ζήτημα πρόληψης σε σχέση με τα odds και τα implied odds που έχει αν παραμείνει η όχι, βγάζω 50000 το χρόνο αν κανω call και αν γίνει καμιά στραβή να δώσω 200000 δεν με συμφέρει, πάσο λοιπον και περιμένω την κατάλληλη πάσα.

Κλεινοντας θελω να πω πως η ποκερσταρς δεν εμποδιζει ουτε δυσκολευει τον ΟΠΑΠ και τους μεσιτες του στο να κανουν τη δουλεια τους η οποια ειναι το αθλητικο στοιχημα, οι λοτταριες(κινο,λοττο κτλ) και οι χορηγιες για τις οποιες γινετε μεγαλη μαχη, απλα ειναι στη μεση του κυκλώνα εως την εκποιηση του οργανισμου(γιατι περι εκποιησης προκειτε )

υγ1 Ειναι προσωπικες αποψεις για συλλογικη σκεψη και μονο(δεν εχω ακρες και εσωτερικη πληροφορηση!!)

υγ2 Θα ηθελα ακομα και σε πμ τις αποψεις που μπορει καποιοι να εχετε, γιατι οπως ειχε πει μια μεγαλη προσωπικοτητα του Ελληνικου ποκερ σε παλαιοτερη κριση που περασε το παιχνιδι στη χωρα μας..."νοιωστε λιγο ρε σεις...για ονομα του θεου...νοιωστε λιγο...

gg to all!!

+1 Ακριβως έτσι είναι φίλε..σύγγαυρε !! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάζω σχεδόν καθημερινά το φόρουμ άσχετα αν έχω να τοποθετηθώ για οτιδήποτε πάνω από ένα χρόνο για δικούς μου λόγους...

gg to all!!

+ 1 φίλε, και να προσθέσω, οτι πουθενα στην φημολογούμενη τροπολογία, δεν λέει ξεκάθαρα για διαδικτυακό πόκερ!!!!( μιλάει για μηχανές που βγάζουν τυχαίους συνδυασμούς)...

Ο καιρός θα δείξει, μάλλον μετά τις γιορτές θα έχουμε επίσημες εξελίξεις, μην ξεχνάτε οτι αυτοί που βγάζουν τους νόμους είναι δημόσιοι υπάλληλοι και έχουμε περίοδο αδειών :D:D:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mages to xo postarei kana 5ari fores kai tha to ksanapo,,ton ebraio den yparxei periptosh na ton peiraksoun ,,,,osoi exoun gnosh ti ginetai tosa xronia me to monopolio katalabainoun...den tous endiaferei oute h eisroh esodon,,,oute h isonomia,,eksalou ta lamogia th xreokophsan th xora...de sonomaste pleon ki aytoi to kseroun kalytera apo olous mas.osoi foroi kai na eisreysoun... th pokerstars den th kleinoun oute me sfaires giati polu apla den einai empodio sta sxedia tous..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΑΔΕΡΦΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΤΟ ΠΟΚΕΡ.ΓΡ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΖΙΝΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΝ.ΚΑΣΙΝΟ!Η ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΠΟΚΕΡ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΚΕΡ ΕΞΑΙΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΟΠΑΠ!ΟΠΟΤΕ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΚΕΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΛΕΦΤΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ!!!ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ(ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΟΥΣΑΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!ΑΥΤΑ......

Αυτο που λες δεν ισχυει .Στην αμερικη δεν κλειδωσε κανεναν αμερικανο παιχτη η σταρς,προσεφερε παιχνιδι κανονικοτατα για χρονια παρανομα γραφοντας στα τετοια της το αμερικανιο νομο,ο οποιος ειναι και πολυ αυστηρος.Για να σταματησει να προσφερει υπηρεσιες χρειαστηκε να παρεμβει ολοκληρο fbi και υπουργειο δικαιοσυνης και να φαει ΔΕΚΑΔΕΣ εκατομμυρια ευρω προστιμα .

Οποτε το οτι κατι ξερει και συνεχιζει και μας αφηνει να παιζουμε απλα δεν στεκει,απλα γραφει στα παπαρια της τον ελληνικο νομο οπως κανουν και αλλες μεγαλες εταιρειες ,οι οποιες προσφερουν και στοιχημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mages to xo postarei kana 5ari fores kai tha to ksanapo,,ton ebraio den yparxei periptosh na ton peiraksoun ,,,,osoi exoun gnosh ti ginetai tosa xronia me to monopolio katalabainoun...den tous endiaferei oute h eisroh esodon,,,oute h isonomia,,eksalou ta lamogia th xreokophsan th xora...de sonomaste pleon ki aytoi to kseroun kalytera apo olous mas.osoi foroi kai na eisreysoun... th pokerstars den th kleinoun oute me sfaires giati polu apla den einai empodio sta sxedia tous..

Ρε τσιτση,και αν ο xo xo xo αποφασισει να πεταξει και ποκερ διαδικτυακα στον οπαπ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με τον συνγαυρο, πολυ σωστα τα λεει. εχω την ενυπωση οτι μεχρι να διευθετηθει το θεμα του οπαπ δεν θα συλλαβουν κανεναν που παιζει,τωρα αν σε βρουν μεσω τραπεζας στην αναληψη δεν ξερω, μαλλον οχι. Αυτο που εκανα εγω ειναι να βγαλω το μεγαλυτερο μερος του κεφαλαιου και να αφησω ενα μικρο στη φουλτιλτ, σαν να ξεκιναω bankroll buliding απτην αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. Αν δεις τον ΟΠΑΠ να προσφερει ποκερ, τοτε ναι, θα εχει προβλημα η σταρς, αλλα τετοιο ζητημα δεν εχει τεθει ως τωρα

2. Δεν εχει καμια μα καμια σχεση αυτο που εγινε στις ΗΠΑ με αυτο το πανηγυρι που γινετε εδω στην μπανανια μας:

αρθρο ποκερνιους 17/4/2011

Την Παρασκευή, ο κόσμος του πόκερ υπέστη ένα ισχυρό πλήγμα με το Υπουργείο Δικαιοσύνης των Η.Π.Α. να απαγγέλει κατηγορίες προς τους ιδρυτές των PokerStars, Full Tilt Poker και Absolute Poker κατηγορώντας τους για τραπεζικές απάτες, ξέπλυμα χρήματος και παράνομο τζόγο. Λίγο αργότερα το, PokerStars, το μεγαλύτερο online site στον κόσμο, απαγόρευσε την είσοδο στην ιστοσελίδα του σε όλους τους παίκτες που βρίσκονται στις Η.Π.Α. Πολλές αντιδράσεις και ανακοινώσεις ξεκίνησαν σε Twitter, Facebook και διάφορα forums καθώς οι επαγγελματίες του πόκερ, οι online grinders και τα μέσα ενημέρωσης άρχισαν να εκφράζουν τη δυσαρέσκειά τους, τις σκέψεις τους και πολλές φορές τον πανικό τους, για μία μέρα που δίκαια ονομάζεται “Μαύρη Παρασκευή” για τον κόσμο του πόκερ.

Διαβάστε περισσότερα: http://gr.pokernews.com/news/2011/04/re ... y-3722.htm

Εδω απλα μιλαμε για την προσπαθεια καποιων που εχουν αναλαβει μια μεσιτεία και προσπαθουν να παρουσιασουν το προιον τους οσο δυνατον πιο δελεαστικο, απλα αυτοι οι μεσιτες τυχαινει να ειναι το ιδιο το κρατος, με αποτελεσμα να μπορουν να ικανοποιησουν και καποιες εξτρα επιθυμιες του αγοραστη τους, οπως πχ. την εξασφαληση μονοπωλιου...την RGA την ρωτησαν?(σαν να λεμε εχω μεσον στην πολεοδομεια για να βγαλω αδεια για ανεγερση παρανομης επεκτασης του ακινητου που σου πουλαω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκαθαριζω την θεση μου πριν τοποθετηθω στο θεμα: Το ποκερ δεν ειναι 100% τζογος. Το παιχνιδι ειναι πρωτα απο ολα μαθηματικα και πιθανοτητες εμπεριεχοντας βεβαια μεσα σε αυτο ,αφου παιζεις με τραπουλα, και ενα ποσοστο τζογου - τυχης (πειτε το οπως θελετε). Ασχετα αν η σταρς με ολα αυτα τα φανταστικα που κανει ωρες -ωρες-ωρες-ωρες , ετσι να βαλουμε πολλες ωρες :D , μας πεταει τα ματια εξω συχνα πυκνα! ΟΜΩΣ ...

Τοποθετηση δικη μου - εντελως προσωπικη αποψη:

1.Συμφωνω 100% με τον παραπανω φιλο οτι η σταρς δεν εχει καμια σχεση με τα "χωραφια" του ΟΠΑΠ

2. Οπως συμφωνω αν και δεν το εχω ψαξει το θεμα αλλα μου κανει για λογικο , οτι για χρονια ΙΣΩΣ και να λειτουργουσε παρανομα στην Αμερικη και χρειαστηκε η παρεμβαση του FBI για να συμμορφωθει (οπως και ολες η διαδυκτιακες εταιριες) με τους νομους του Αμερικανου Κρατους!

και ερωτω:

-Εχει ενας Ελληνας 100 ευρω στην ακρη και λεει οτι θα τα "επενδυσει" σε τυχερα παιχνιδια. Θα βαλει λοιπον ας πουμε 70 ευρω σε μια καθαρα ποκερικη εταιρια και 30 ευρω θα τα διαθεσει για να παιξει στοιχημα στον ΟΠΑΠ. ειδατε χρησιμοποιησα φορεις ωστε ο "φανταστικος μας" φιλος να ειναι καθ΄ολα νομιμος! Αυτο ειναι 30 ευρω μειον στον τζιρο του ΟΠΑΠ...

-Ενας αλλος δεν παιζει καθολου στοιχημα αλλα ΜΟΝΟ ποκερ. και εχει μεσα σε μια ποκερικη εταιρια 3000 ευρω για παιχνιδι. Αν του απαγορεψουν την ευκολη - καθημερινη προσβαση στο ποκερ απο τον υπολογιστη του , νομιζετε οτι θα πηγαινει καθε μερα στα 5-10 καζινο που εχουμε σε ολη την Ελλαδα ? Δεν νομιζω Τακη! Που θα ριχνει τα ευρουλακια του (ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΠΟΚΕΡ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ)... Καποια απο αυτα τα 3.000 θα πανε στον ΟΠΑΠ...!!!!!!! ;)

-Και γιατι το βλεπει ετσι ο ΟΠΑΠ? Γιατι αν δεν ηταν ετσι , δεν θα υπηρχε τοση γκρινια κι αγωνια απο εμενα , εσενα , τον αλλον , ολους μας για το μελλον του online ποκερ. Θα λεγαμε "στα ουμπαλα μας" θα πηγαινω καθε μερα στο καζινο εδω διπλα και θα παιζω τα cash και τα τουρνουα μου , και θα κανω και γνωριμιες και νεους φιλους! Οποτε παρε τα ουμπαλακια μου ΟΠΑΠ και κανε οτι γουσταρεις. Αλλα δεν ...

Σημειωση: Μην βλεπετε το θεμα κοντοφθαλμα. Μην κοιτατε μονο αν καποια καθαρα ποκερικη εταιρια μπλεκετε στα "χωραφια - ποδια"¨του ΟΠΑΠ. Να κοιτατε αν εμπλεκετε στην ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΕΛΑΤΗ του ΟΠΑΠ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν δεν βαλει ποκερ ομως δεν μπορει να διωξει τα καθαρα ποκερικα σαιτς, γιατι δεν παραβαινουν τον μονοπωλιακο του χωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ισχυσει ο νομος (γιατι εδω ειναι ελλαδισταν και ποτε δεν ξερεις) περι σαιτ με μηχανες τυχαιων αριθμων οπως ποκερ (ετσι ακριβως , το λεει ονομαστικα ΠΟΚΕΡ μεσα στο καταστατικο σε μια παραγραφο του) οτι γουσταρει μπορει να κανει. Κρατος ειναι ...

Τι θα του πεις αν την κλεισει την σταρς , "κυριε κρατος ανοιξε την παλι γιατι εισαι παπαρακος και λειτουργεις φασιστικα επειδη η σταρς δεν εχει στοιχημα κλπ αλλα μονο ποκερ" ?

ή λετε να κατεβουμε ολοι στο συνταγμα και να διαδηλωνουμε εξω απο την Βουλη οσες μερες - μηνες - χρονια χρειαστουν για τον online ποκερ επειδη δεν εχει ποκερ ο οπαπ κι ομως εκλεισε τις εταιριες ? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ αρχην μου αρεσει η αποψη του Αντωνη. Ξεκαθαριζω οτι σε αυτο που θα αναφερω δεν λαμβανω υποψη μου τις λοβιτουρες που ειναι πιθανον(σιγουρα) να γινουν με την πωληση του ΟΠΑΠ(μα την οποια ειμαι 1000% αντιθετος). Λοιπον, εδω και 5-7 χρονια ο οπαπ εχει χασει 75% του μεριδιου του στην αγορα του στοιχηματος στην Ελλαδα διοτι δεχοταν αθεμιτο ανταγωνισμο απο τις ιντερνετικες εταιριες του χωρου(ενω ο ΟΠΑΠ πληρωνει μεριδιο στο κρατος,φορο ετησιου ισολογισμου,φορο μεγαλων κερδων ,ποσοστο πρακτορα,ποσοστο σε αθλητικες ομαδες,χορηγιες,διαφημηση που κρατα απο το κλεισιμο τα καναλια και τις εφημεριδες,και επιπλεον εχει πληρωσει σε μετρητα την μονοπολιακη του υποστασει, οι αλλοι πληρωνουν τιποτα με εξαιρεση την διαφημηση τους). Εγω σαν Ελληνας πολιτης απετω απο το κρατος μου να εφαρμωσει ενα απο τα 2. 1)Το κρατος αποφασιζει να κρατησει φουλ μονοπολιο στον ΟΠΑΠ και πεταει ολους τους αλλους εξω(χωρις να πουληθει μιας κι θα αυξηθουν πολυ τα κερδη του),και φυσικα δημιουργει και ΟΠΑΠ ποκερ. 2)ανοιγει την αγορα σε ολους αλλα με τους ιδιους ορους με τον ΟΠΑΠ κατι πιο δικαιο απο το 1, αλλα τοτε παλι ο ΟΠΑΠ κυριαρχει ξεκαθαρα εχοντας την μεγαλυτερη αξιοπηστια,το ευκολοτερο κας αουτ,και την δυνατοτητα για μεγαλυτερα ποσα. Δεν νομιζω οτι δεν εχει η σταρς κανενα θεμα, δεν ειναι ολα ιντριγκες και η σταρς για να μηνει θα πρεπει να ισχυσει το 2 και να νομιμοποιηθει,αλλα υπο αυτο το καθεστως(μονο να εισπρατει) ειναι απαραδεκτο να μηνει. Μην απαντησει κανεις οτι εδω ειναι Ελλαδισταν και δεν προκετε να γινει τιποτα,πρεπει ολοι μας να αλλαξουμε νοοτροπια για να φτιαξουμε απο την αρχη τη χωρα μας. Η νοοτροπια της σταρς να συνεχισει να εισπρατει χωρις να συμβαινει τιποτα ειναι απαραδεκτη. Η ποκερ γρ απαραδεκτη και αυτη γιατι κατα 99% (παρολο που στην ανακοινωση της λεει το αντιθετο) δεν εκανα ουτε αιτηση να παρει νομιμη αδεια εστω και προσωρινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ αρχην μου αρεσει η αποψη του Αντωνη. Ξεκαθαριζω οτι σε αυτο που θα αναφερω δεν λαμβανω υποψη μου τις λοβιτουρες που ειναι πιθανον(σιγουρα) να γινουν με την πωληση του ΟΠΑΠ(μα την οποια ειμαι 1000% αντιθετος). Λοιπον, εδω και 5-7 χρονια ο οπαπ εχει χασει 75% του μεριδιου του στην αγορα του στοιχηματος στην Ελλαδα διοτι δεχοταν αθεμιτο ανταγωνισμο απο τις ιντερνετικες εταιριες του χωρου(ενω ο ΟΠΑΠ πληρωνει μεριδιο στο κρατος,φορο ετησιου ισολογισμου,φορο μεγαλων κερδων ,ποσοστο πρακτορα,ποσοστο σε αθλητικες ομαδες,χορηγιες,διαφημηση που κρατα απο το κλεισιμο τα καναλια και τις εφημεριδες,και επιπλεον εχει πληρωσει σε μετρητα την μονοπολιακη του υποστασει, οι αλλοι πληρωνουν τιποτα με εξαιρεση την διαφημηση τους). Εγω σαν Ελληνας πολιτης απετω απο το κρατος μου να εφαρμωσει ενα απο τα 2. 1)Το κρατος αποφασιζει να κρατησει φουλ μονοπολιο στον ΟΠΑΠ και πεταει ολους τους αλλους εξω(χωρις να πουληθει μιας κι θα αυξηθουν πολυ τα κερδη του),και φυσικα δημιουργει και ΟΠΑΠ ποκερ. 2)ανοιγει την αγορα σε ολους αλλα με τους ιδιους ορους με τον ΟΠΑΠ κατι πιο δικαιο απο το 1, αλλα τοτε παλι ο ΟΠΑΠ κυριαρχει ξεκαθαρα εχοντας την μεγαλυτερη αξιοπηστια,το ευκολοτερο κας αουτ,και την δυνατοτητα για μεγαλυτερα ποσα. Δεν νομιζω οτι δεν εχει η σταρς κανενα θεμα, δεν ειναι ολα ιντριγκες και η σταρς για να μηνει θα πρεπει να ισχυσει το 2 και να νομιμοποιηθει,αλλα υπο αυτο το καθεστως(μονο να εισπρατει) ειναι απαραδεκτο να μηνει. Μην απαντησει κανεις οτι εδω ειναι Ελλαδισταν και δεν προκετε να γινει τιποτα,πρεπει ολοι μας να αλλαξουμε νοοτροπια για να φτιαξουμε απο την αρχη τη χωρα μας. Η νοοτροπια της σταρς να συνεχισει να εισπρατει χωρις να συμβαινει τιποτα ειναι απαραδεκτη. Η ποκερ γρ απαραδεκτη και αυτη γιατι κατα 99% (παρολο που στην ανακοινωση της λεει το αντιθετο) δεν εκανα ουτε αιτηση να παρει νομιμη αδεια εστω και προσωρινη

Ποιος θα πληρωσει αναδρομικα το 30 τα 100 του τζιρου του απο το 2010?Που τα ειδες αυτα και τα πετας ετσι?

Και ποιος θα ενδιαφερθει να παρει αδεια με 30 τα 100 φορολογηση και 10 τα 100 κερδη παικτων?Θα μεινουν να παιζουν εσυ,τα αρρωστακια και 100 παππουδες μολις παρουν την συνταξη τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν λεω οτι αυτα που ζητανε ειναι δικαια ,αλλα και το να πληρωνουν μηδεν δεν μας κανει.Για την ποκερ γρ ακομα και με αυτους τους ορους που λες ηταν μονοδρομος να δεχτει. Ο ΟΠΑΠ τα πληρωνει ολα αυτα που λες,και καθε πολιτης που εχει μια επιχειρηση τα πληρωνει.Αυτοι τι ειναι μαγκες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος θα πληρωσει αναδρομικα το 30 τα 100 του τζιρου του απο το 2010?Που τα ειδες αυτα και τα πετας ετσι?

Και ποιος θα ενδιαφερθει να παρει αδεια με 30 τα 100 φορολογηση και 10 τα 100 κερδη παικτων?Θα μεινουν να παιζουν εσυ,τα αρρωστακια και 100 παππουδες μολις παρουν την συνταξη τους.

ενω τωρα που το τοπιο ειναι οχι μονο θολο αλλα και αβεβαιο γυρω απο το ιντερνετικο ποκερ και για τα κερδη που μπορει να εχουν οι παιχτες περαν της 5ης Δεκεμβριου , εχουν αδιασει οι ιντερνετικες ποκερικες πλατφορμες απο Ελληνες παιχτες γιατι εμεις ... οχιιιιιιιιιιιι δεν ειμαστε αρρωστακια παρα μονο οι παππουδες και οι γιαγιαδες (trelol για αυτην την αποψη φιλε) !!! :lol::lol::lol:

Οι ιδιοι παιχτες θα παιζουν (με ελαχιστη μειωση) ακομα και 50% να παει ο φορος,

στην ιδια συχνοτητα και με τον ιδιο ζηλο για να μην σου πω με παραπανω ζηλο αφου θα πρεπει να βγαλουν τα "σπασμενα" του φορου σε σχεση με τα προηγουμενα αφορογητα ημερησια "bangroll μανατζαρισματα" τους!

Του γαϊδαρου δεν του αρεσει το σαμαρι αλλα το συνηθιζει. Ποσο μαλλον ενας poker player που εχει μαθει να παιζει καθε μερα και οποτε γουσταρει ξαπλωμενος στον καναπε του ;)

Υγ. Συμφωνω με την αποψη του mitslion περι κερδων και καταθεσεις τους. Αφου Κυριε σταρς παιρνεις rake = κερδη απο τους παιχτες μιας χωρας , εχεις την υποχρεωση να καταβαλεις και ενα ποσο σε μορφη φορου για τα χρηματα που βγαινουν απο την χωρα αυτην και δεν πανε στον δημοσιο φορεα και στο κρατος!!!! Δεν ειμαι εθνιστικης , το αντιθετο θα ελεγα οτι ειμαι αλλα το σωστο να λεγεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω ειμαι εθνικιστης παιδια, απλα προτιμω να πληρωσουν ενα σεβαστο ποσο οι εταιριες τζογου,και οι πελατες τις (και εγω βεβαιως),παρα να κοβουν μισθους και συνταξεις και να μας τρελανουν στους φορους. Βεβαια αν οι οροι που βαζουν ειναι 30% στις εταιριες(που θα το μεταθεσουν δυστυχως στους παιχτες) και 10% στα κερδη καποια παιχνιδια μπορει να καταστουν μη βιωσιμα.Πρεπει να βρεθει φορμουλα ωστε να υπαρχει βιωσημοτητα στο παιχνιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω ειμαι εθνικιστης παιδια, απλα προτιμω να πληρωσουν ενα σεβαστο ποσο οι εταιριες τζογου,και οι πελατες τις (και εγω βεβαιως),παρα να κοβουν μισθους και συνταξεις και να μας τρελανουν στους φορους. Βεβαια αν οι οροι που βαζουν ειναι 30% στις εταιριες(που θα το μεταθεσουν δυστυχως στους παιχτες) και 10% στα κερδη καποια παιχνιδια μπορει να καταστουν μη βιωσιμα.Πρεπει να βρεθει φορμουλα ωστε να υπαρχει βιωσημοτητα στο παιχνιδι.

και εσυ πιστευεις πως αν καταφερουν και φορολογησουν οι ανικανοι πολιτικοι μας τις εταιριες στοιχηματισμου και ποκερ,θα σταματησουν να μας τα παιρνουν και μεσα απο φορους.τα αρπακτικα δν σταματανε ποτε....και οσον αφορα τα ποσοστα καμια σοβαρη εταιρια δν θα δεχτει να καταβαλει 30%.αλλα ειναι τοσο χαζοι αυτοι που μας κυβερνανε,που αντι να βαλουν λογικα ποσα ωστε να ειχαν αρχισει ηδη να εισπρατουν βαζουν 30%.χαχαα και παλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να μεταφερουν μερος του 30% στους παιχτες. Δεν μπορει να πει στον καναδο , στον αγγλο ή στον ρωσσο μεγαλωνω το rake γιατι η ελλαδα μου εβαλε φορο 30%. Επι τι ευκαιρια , ρε παιδια αυτοι οι ρωσσοι δεν εχουν κουμποι fold ? :P (ασχετο) :lol:

H μοναδικη περιπτωση να γινει κατι τετοιο ειναι να κανει πλατφορμα ξεχωριστη για ελληνες παιχτες με καταληξη .gr αλλα κι αυτο δυσκολο νομιζω πως ειναι γιατι η πιτα μας λογικα ειναι πολυ μικρη.

Προσωπικη αποψη που μπορει να ειναι και λαθος ? Θεωρω οτι το ολο ζητημα με τον φορο ειναι θεμα πρεστιζ για την σταρς και ισως φοβου για να μην ανοιξει τους ασκους του αιολου και για αλλες χωρες , παρα το αυτουσιο φορολογητέο ποσο που λογικα ειναι "πτεσμα" μπροστα στα υπερογκα κερδη που πρεπει να εχει.

Μια τετοια αποψη , που ξαναλεω οτι μπορει και να ειναι παρα μα παρα πολυ λανθασμενη , προσωπικα θα την εβρισκα σεβαστη(αν ισχυει) μονο και μονο απο επιχειρηματικης αποψης! Αυτο δεν ακυρωνει την παραπανω αποψη μου περι κερδων σταρς - Ελληνικου κρατους - κλπ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re exete idea posa exoume plhrosei se prostima gia na sunthreite to paranomo monopolio tou opap emeis oi ellhnes forologoumenoi???ti malakies grafete oloi,,,???gia poious forous milate???otan ebazan fylakh ta paidia sth thessalonikh to gamhmeno ellhniko kratos epeidh anoiksan 2 ypokatasthmata stoixhmatikhs etaireias parabiazontas oles tis nomothesies tote den eprepe na lambanei forous to kratos???ta 1.5 dis eyro pou exoume plhrosei oi ellhnes forologoumenoi se prostima mono kai mono gia na synthreitai to paranomo gamhmeno monopolio tou opap einAI YPERBOLIKA POLLA...MH GRAFETE MALAKIES GIA ETHNIKISMOUS K,T,L....H DOULEIA HTAN EINAI KAI THA EINAI APATH....EXO PLHROSEI PARA poly san ellhnas forologoumenos tosa xronia entelos paranoma gia na exo to dikaioma tora na paizo tsampa opou goustaro,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος θα πληρωσει αναδρομικα το 30 τα 100 του τζιρου του απο το 2010?Που τα ειδες αυτα και τα πετας ετσι?

Και ποιος θα ενδιαφερθει να παρει αδεια με 30 τα 100 φορολογηση και 10 τα 100 κερδη παικτων?Θα μεινουν να παιζουν εσυ,τα αρρωστακια και 100 παππουδες μολις παρουν την συνταξη τους.

ενω τωρα που το τοπιο ειναι οχι μονο θολο αλλα και αβεβαιο γυρω απο το ιντερνετικο ποκερ και για τα κερδη που μπορει να εχουν οι παιχτες περαν της 5ης Δεκεμβριου , εχουν αδιασει οι ιντερνετικες ποκερικες πλατφορμες απο Ελληνες παιχτες γιατι εμεις ... οχιιιιιιιιιιιι δεν ειμαστε αρρωστακια παρα μονο οι παππουδες και οι γιαγιαδες (trelol για αυτην την αποψη φιλε) !!! :lol: :lol: :lol:

Οι ιδιοι παιχτες θα παιζουν (με ελαχιστη μειωση) ακομα και 50% να παει ο φορος,

στην ιδια συχνοτητα και με τον ιδιο ζηλο για να μην σου πω με παραπανω ζηλο αφου θα πρεπει να βγαλουν τα "σπασμενα" του φορου σε σχεση με τα προηγουμενα αφορογητα ημερησια "bangroll μανατζαρισματα" τους!

Του γαϊδαρου δεν του αρεσει το σαμαρι αλλα το συνηθιζει. Ποσο μαλλον ενας poker player που εχει μαθει να παιζει καθε μερα και οποτε γουσταρει ξαπλωμενος στον καναπε του ;)

Υγ. Συμφωνω με την αποψη του mitslion περι κερδων και καταθεσεις τους. Αφου Κυριε σταρς παιρνεις rake = κερδη απο τους παιχτες μιας χωρας , εχεις την υποχρεωση να καταβαλεις και ενα ποσο σε μορφη φορου για τα χρηματα που βγαινουν απο την χωρα αυτην και δεν πανε στον δημοσιο φορεα και στο κρατος!!!! Δεν ειμαι εθνιστικης , το αντιθετο θα ελεγα οτι ειμαι αλλα το σωστο να λεγεται

Πρωτον,στους παππουδες αναφερθηκα σε σχεση με το στοιχημα.Μπες σε πρακτορειο οπαπ και δες ποιοι παιζουν ακομα.Οι αρρωστοι,αυτοι που παιζουν για πλακα και οι παππουδες.Κανενας σοβαρος παιχτης δεν ασχολειται με οπαπ.

Τωρα ,οσον αφορα το ποκερ κατσε να σου αθξηθει η γκανιοτα και να σε φορολογησουν και θα σου πω εγω ποσοι παιχτες θα στματησουν να παιζου.Δεν νοιωθεις οτι οταν φορολογεις ακομα και την χασουρα ο αλλος θα απογοητευτει καποια στιγμη και θα σταματησει να παιζει?

Αλλα δυστυχως υπαρχουν καποια θυματα σαν και εσενα που παιζουν με ολους τους ορους,οπως λες και εσυ, και συντηρουνται εταιρειες σαν τον οπαπ.

Οσο για το αν παιζουν ελληνες ακομα,φυσικα και παιζουν γιατι τα κερδη τους δεν ειναι αβεβαια και φυσικα ακομα δεν φορολογουνται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν λεω οτι αυτα που ζητανε ειναι δικαια ,αλλα και το να πληρωνουν μηδεν δεν μας κανει.Για την ποκερ γρ ακομα και με αυτους τους ορους που λες ηταν μονοδρομος να δεχτει. Ο ΟΠΑΠ τα πληρωνει ολα αυτα που λες,και καθε πολιτης που εχει μια επιχειρηση τα πληρωνει.Αυτοι τι ειναι μαγκες?
re mitsilon maga alani yperaspisth tou opap ths isonomias,,tou kratous dikaiou ,,ton praktoron exeis idea posa dis exoume plhrosei apo to 2003 kai meta ,,otan me apofash tou europaikou kentrikou dikasthriou kuryxthke entelos paranomo to monopolio elladas,,gallias kai souhdias,,ki eno oi alles 2 xores enarmonisthkan me tis apofaseis h afrikanikh gamhmenh mpanania pou zeis protimhse na plhronei tesrastia posa se prostima gia na sunthrei to monopolio kai na mhn xalasei tis psifothirikes sxeseis me tous praktores pou tora fonazoun,,,poios opap plhrose re kakomoirh,,ta 900 ekatomyria eyro gia na synthrhsei to paranomo monopolio,,,oxi re rompen tou opap,,esy ki ego ta plhrosame ayta ta lefta tosa xronia,,ksipniste re,,sas ftynoun kai nomizete oti brexei,,ton opap ton plhrosame tosa xronia emeis oi ellhnes forologoumenoi,,
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

balte tora to kentriko deltio tou aplha gia na deite gia ti farsokomodia sas milao re,,proto thema einai...dhmosiografos tou alpha((arxizei to megalo fagopoti,,to terastio fagopoti apo thn E.E,P,,)))deite pos ksepoulane ta laxeia propompos tou ksepoulhmatos tou opap gia na katalabete oti ola ginonte gia na ta arpaksei to gamimeno to kseftilismeno to xontropaxydermo o benixelos,,,den tous endiaferoun oute oi foroi oyte tipota,,,milame gia terastio skandalo,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν λεω οτι αυτα που ζητανε ειναι δικαια ,αλλα και το να πληρωνουν μηδεν δεν μας κανει.Για την ποκερ γρ ακομα και με αυτους τους ορους που λες ηταν μονοδρομος να δεχτει. Ο ΟΠΑΠ τα πληρωνει ολα αυτα που λες,και καθε πολιτης που εχει μια επιχειρηση τα πληρωνει.Αυτοι τι ειναι μαγκες?
re mitsilon maga alani yperaspisth tou opap ths isonomias,,tou kratous dikaiou ,,ton praktoron exeis idea posa dis exoume plhrosei apo to 2003 kai meta ,,otan me apofash tou europaikou kentrikou dikasthriou kuryxthke entelos paranomo to monopolio elladas,,gallias kai souhdias,,ki eno oi alles 2 xores enarmonisthkan me tis apofaseis h afrikanikh gamhmenh mpanania pou zeis protimhse na plhronei tesrastia posa se prostima gia na sunthrei to monopolio kai na mhn xalasei tis psifothirikes sxeseis me tous praktores pou tora fonazoun,,,poios opap plhrose re kakomoirh,,ta 900 ekatomyria eyro gia na synthrhsei to paranomo monopolio,,,oxi re rompen tou opap,,esy ki ego ta plhrosame ayta ta lefta tosa xronia,,ksipniste re,,sas ftynoun kai nomizete oti brexei,,ton opap ton plhrosame tosa xronia emeis oi ellhnes forologoumenoi,,

Πρωτον ζεις και εσυ στην ιδια χωρα.2ον πρεπει να καταλαβουμε οτι ριχνοντας συνεχως κατηγοριες για τα ιδια και τα ιδια,κραζοντας τους παντες που ειναι ομως μακρια μας(δεν κραζουμε τον θειο μας που παιρνει επιδομα αναπηριας ενω δεν ειναι) ,δεν παμε μπροστα ετσι.πρεπει απο δω και περα να προσπαθησουμε να αλλαξουμε την μπανανια που λες.

Οσο για τα προστημα γνωριζω σιγουρα ,οτι ο ΟΠΑΠ εχει πληρωσει απο την κερδοφορια του ποσα πολλαπλασια απο τα προστημα για να διατηρησει το μονοπωλιο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den exei plhrosei apolytos tipota megale apo th kerdoforia tou,,,,ola ta plhrosame ego ki esy,,,,tipota apolutos,,ki ola ayta gia tis xorhgies kai tis dorees ola eginan gia na exoun foroapalages,,,,apath h istoria,,me etrexan megale 2 xronia sta dikasthria epeidh tous eixa parei miso ekatomyrio eyro gia mia apateonia pou ekanan gia na konomhsoun aftoi kai meta ta postara se stoixhmatika sites,,,ematha ta panta, gia aytous file,,,,mhn thn psaxneis file,,,apateones,,kleftes ,,lamogia,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...