Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

banned. και τώρα τί?


skunkje

Recommended Posts

Έφαγα permanent ban από Stars πριν λίγες μέρες. Ο λόγος ήτανsoft-play σε 5 Sit'n'Go's, με αποτέλεσμα το κλείδωμα του λογαριασμού μου και ενός φίλου, καθώς και αφαίρεση των περισσοτέρων $ στο λογαριασμό μου.

Αυτό που μου έκανε πραγματικά εντύπωση, είναι πως δε δόθηκε ούτε ένα στοιχειώδες warning, πριν προβούν στις παραπάνω ενέργειες. Είναι αστείο αυτό από συνέβη, είμαι στη Stars από το '10, με εκατοντάδες tourneys πίσω μου και κρίνομαι από 4 μέρες, λες και θέλαμε να κλέψουμε άλλους παίκτες, ή δεν ξέραμε πως υπάρχουν αλγόριθμοι και προσωπικό που εξετάζει τέτοιες ενέργειες.

Σε καμία περίπτωση δε θέλω να δικαιολογήσω την πράξη μου, θεωρώ όμως πως perma ban χωρίς warning για τη συγκεκριμένη υπόθεση, είναι άδικο.

Θα ήθελα να ρωτήσω τον baskont, εφ' όσον γνωρίζει, εάν αυτή είναι η πολιτική της Stars εν γένει, ή εάν σταθήκαμε άτυχοι από τη συγκεκριμένη ομάδα που ανέλαβε την υπόθεσή μας.

Επίσης, σκέφτομαι να μετακομίσω στη Full Tilt, εάν δε φανούν θετικοί στη Stars στην απάντηση που τους έστειλα, για επανεξέταση της υπόθεσης.

Λόγω του οτι η FT ανήκει στη Stars, υπάρχει κίνδυνος να φάω ban on sight? (σκέφτομαι να μπω με ίδιο name, mail κλπ). Παρ' όλο που η FT συνιστά ξεχωριστό νομικό πρόσωπο, υπάρχει περίπτωση για κάτι τέτοιο?

Επεξεργάστηκε από skunkje
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι δεν εχεις καταλαβει.. δεν κλεβατε την stars αλλα τους παικτες.. θελω να πιστευω οτι θα ειναι μονιμο και να μην σου το βγαλουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπήκες καν στον κόπο να διαβάσεις το post μου, έτσι?

με εκατοντάδες tourneys πίσω μου και κρίνομαι από 4 μέρες, λες και θέλαμε να κλέψουμε άλλους παίκτες
από 4 μέρες, λες και θέλαμε να κλέψουμε άλλους παίκτες
να κλέψουμε άλλους παίκτες
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΠΑΙΓΝΙΑ

Η συμπαιγνία είναι μορφή εξαπάτησης στην οποία δύο ή περισσότεροι παίκτες ενημερώνουν ο ένας τον άλλο για τα φύλλα τους ή με άλλα λόγια σχηματίζουν συντεχνία εξαπάτησης εις βάρος των άλλων παικτών στο ίδιο τραπέζι.

Αν και είναι ευκολότερο να επικοινωνούν οι παίκτες που συμπαίζουν σε μία διαδικτυακή αίθουσα, απ’ ό,τι σε μία αληθινή αίθουσα poker, είναι πολύ δυσκολότερο να αποφύγουν τον εντοπισμό επειδή τα φύλλα όλων των παικτών μπορούν να εξεταστούν μετά το παιχνίδι.

Ανεξάρτητα με το πόσο μελετημένη είναι η συμπαιγνία, πρέπει να περιλαμβάνει μία παρτίδα, η οποία δε θα παιζόταν κατά αυτό τον τρόπο εάν δεν υπήρχε συμπαιγνία. Οι μέθοδοι ανίχνευσης έχουν σκοπό να εντοπίζουν ασυνήθιστα μοτίβα παιξίματος και να προειδοποιούν το προσωπικό ασφαλείας, το οποίο στη συνέχεια θα διεξάγει εκτενή χειροκίνητη έρευνα. Θα εξερευνήσουμε τις αναφορές όλων των παικτών σχετικά με την πιθανή συμπαιγνία.

Αν βρεθεί ότι κάποιος παίκτης/παίκτρια συμμετέχει σε οποιαδήποτε μορφή συμπαιγνίας κινδυνεύει με μόνιμη διαγραφή του λογαριασμών του/της.

Accounts will be combined—meaning a locked or banned account on one site will affect the other.

The security and accounts management department will apparently consider both Full Tilt and PokerStars accounts as one. This means if your account is blocked on Full Tilt—either by request, or blocked due to multi-accounting or cheating—then this account closure will apply to your PokerStars account, and vice versa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ban που έφαγες είναι δίκαιο. Γνώριζες τι έκανες απλά έλπιζες να την γλιτώσεις. Τώρα απλά θα κοιμηθείς όπως έστρωσες.

Καλή τύχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ακριβώς, Azalin. Δε λες ένα βράδυ, μετά από 1,5 χρόνο στη Stars "μλκ, πάμε να μπούμε να ανταλλάζουμε χέρια". Σε πρώτη ανάλυση, δεν είναι profitable στα συγκεκριμένα τραπέζια που παίζω.

Το "άδικο" αναφερόταν στο ban χωρίς warning, γιατί ομοίως έχω έρθει επαφή με το support για επαναλαμβανόμενο poor etiquette άλλου παίκτη και μου είπαν "the player will be notified", όχι "the player will be banned".

Αλλά ας μην μπούμε σε αυτή τη διαδικασία, η μαλακία είναι μαλακία και πληρώνεται, κάποιες φορές φτηνά, άλλες όχι.

ΣΥΜΠΑΙΓΝΙΑ

Accounts will be combined—meaning a locked or banned account on one site will affect the other.

The security and accounts management department will apparently consider both Full Tilt and PokerStars accounts as one. This means if your account is blocked on Full Tilt—either by request, or blocked due to multi-accounting or cheating—then this account closure will apply to your PokerStars account, and vice versa.

thanks, αυτό ακριβώς έψαχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δλδ αν αρχισω να κλεβω περιπτερα και την 6η φορα με πιασουν να τους πω οτι δεν μου κανατε ουτε ενα warning στις προηγουμενες 5 φορες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν θεωρείς πως το chip dumping για ελάχιστα χέρια, ανάμεσα σε χιλιάδες, βρίσκεται στην ίδια κλάση με το chip stealing, με την κυριολεκτική έννοια, δε νομίζω πως η συζήτηση μπορεί να μας βγάλει κάπου.

Εκτός και εάν νομίζεις πως χρειάζομαι κάποιον καραγκιόζη να μου λέει "θελω να πιστευω οτι θα ειναι μονιμο και να μην σου το βγαλουν". Εκτός και εάν νομίζεις πως ζήτησα για ιντερνετικά μαθήματα ήθους και ηθικής.

Εάν θες να κάνεις το συγκεκριμένο thread λαϊκό δικαστήριο, είσαι ελεύθερος να το κάνεις. Μην περιμένεις όμως να πάρω μέρος σε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην θεωρεις ως ελαφρυντικο το οτι παιζεις απο το 2010 τιμια κλπ κλπ.. το οτι παιζεις απο το 2010 αυτο σημαινει οτι γνωριζες εξ' αρχης τους ορους και τις επιπτωσεις πριν κανεις συμπαιγνια με σκοπο την εξαπατηση των αλλων παικτων.. και με το chip dumping αποκτας πολυ μεγαλο πλεονεκτημα απο τους αντιπαλους σου και δεν ειναι καποια απλη μορφη συμπαγνιας για να σου χαριστει η stars

γιατι βλεπω οτι θυμωσες.. οταν ανεβασες το θεμα αυτο τι περιμενες?? να σου πουμε και μπραβο?? ελα δεν πρζ υγεια πανω απ' ολα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...