Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

staking για session στo Pokerstars την Κυριακη 24/3 ( filosofos82)


filosofos82

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλα τα μέλη του pokerstars. την κυριακή θα κάνω ένα session στην φίλτατη pokerstars με την ελπίδα το πρωί της δευτέρας αντί για την σημαία της επανάστασης , να έχουμε σηκώσει κάποιο tour!

το nickname μου είναι filosofos82 και έχω μια σχετικά μεγάλη πείρα στο on line poker.

θα δώσω το 40% του συνόλου του Session που είναι στα 195$

δεν υπάρχει κάποιο mark-up και θα επιστραφεί πίσω το αντίστοιχο ποσοστό της συμμετοχής σας. οποιαδήποτε πληροφορία θα είμαι διαθέσιμος είτε απο μήνυμα στο pokerland, ειτε απο τηλέφωνο αν θεωρεί κάποιος ότι θέλει να μιλήσουμε. ευχαριστώ πολλύ , και περιμένω την συμμετοχή σας.

τα τουρνουά θα είναι.

18.00 the bigger 22$

18.30 the hotter 11$

19.00 nl holdem 22$

19.30 the hotter 16,50

19.30 sunday storm special 11$

20.00 the bigger 11$

21.00 the bigger 55$

21.30 main event micro-millions 22$

22.15 nl holdem hyper turbo 25$

τα μερίδια μπορεί να είναι είτε 5% (9,75$) είτε 10%(19,5$)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλα τα μέλη του pokerstars. την κυριακή θα κάνω ένα session στην φίλτατη pokerstars με την ελπίδα το πρωί της δευτέρας αντί για την σημαία της επανάστασης , να έχουμε σηκώσει κάποιο tour!

το nickname μου είναι filosofos82 και έχω μια σχετικά μεγάλη πείρα στο on line poker.

θα δώσω το 40% του συνόλου του Session που είναι στα 195$

δεν υπάρχει κάποιο mark-up και θα επιστραφεί πίσω το αντίστοιχο ποσοστό της συμμετοχής σας. οποιαδήποτε πληροφορία θα είμαι διαθέσιμος είτε απο μήνυμα στο pokerland, ειτε απο τηλέφωνο αν θεωρεί κάποιος ότι θέλει να μιλήσουμε. ευχαριστώ πολλύ , και περιμένω την συμμετοχή σας.

τα τουρνουά θα είναι.

18.00 the bigger 22$

18.30 the hotter 11$

19.00 nl holdem 22$

19.30 the hotter 16,50

19.30 sunday storm special 11$

20.00 the bigger 11$

21.00 the bigger 55$

21.30 main event micro-millions 22$

22.15 nl holdem hyper turbo 25$

τα μερίδια μπορεί να είναι είτε 5% (9,75$) είτε 10%(19,5$)

esteila 9,75$ stin stars (lefkaslion)

Επεξεργάστηκε από lefkaslion1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλό ενα 5% και φύγαμε. προφανώς το session θα γίνει έτσι και αλλιώς πλέον. μέχρι της 2 θα είναι <<ανοικτό>> το να δοθεί το last 5% . μετά κλείσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

not bad , not bad . Εύχομαι λίγο καλύτερη τύχη την επόμενη φορά . Ειδικά εκείνο το runner - runner χρώμα στο 22αρι με τα σπαθιά ..... τι να πεις ? Καμμιά φορά όσο καλά και να παίζεις δεν.... Next Sunday , εδώ είμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tα αποτελέσματα του session είναι.

2/9 in money

19.00 nl holdem 22$ 31.96$

21.00 the bigger 55$ 102,37

συνολό 134,33

έχω κάνει είδη της επιστροφές, ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη, ελπίζω να ξαναβρεθούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα takis34. λοιπόν ναι δεν πήγε και τόσο άσχημα, αλλά μάλλόν μπορούσε να πάει και κάπως καλύτερα, πιο κοντά στονμ μέσο όρο μου. και θα σου εξηγήσω.

μπήκα στα λεφτά στα 2/9. συνήθως οταν παίζω κοντά στα 10 τουρνουα , είμαι στα λεφτά στα 2-3 στα 10 και αν μιλήσουμε για καθημερινές όπου τα μεγέθη είναι πιο φυσιολογικά ίσως και παραπάνω( η κυριακές αναπληρώνουνε απλά στο ότι είναι πιο πολύ<< μαρούλι >>μέσα και κάνουνε πιο value το in money αν και πιο δύσκολο..) απο αυτά σχεδόν παντά, 1 τουρνουά απο αυτά που συνεχίζω μέσα κάνει deep run δηλαδή απο 60-70 θέση και κάτω, κάτι που δεν συνέβη χθές.

νομίζω ότι ξέρω τη δεν βοήθησε. έχω προσαρμόσει το παιχνίδη μου σε φορματ τουρνουά με αρκετό χρόνο και με τουλάχιστον 3000 αρχικομ stuck. στο χθεσινό session , και το είχα ψιλοκαταλάβει πριν το ξεκινήσω τελικά, είχα βάλει 4 απο τα 9 τουρνουά, turbo ,κάτι που τελικά δεν οφέλησε, και δεν ήτανε τυχαίο οτι κασαρά στα 2 κανονικά και στην ουσία θα είχα κασάρι και στο sunday storm μιας και έχασα κοντά στο bubble αλλά με 34000 αποφάσισα να κάνω play για deep καταστάσης και στην ουσία έκανα το σχεδόν μοναδικό λάθος play του session. οπότε αν είχα επιλέξει 8-9 deep τουρνουα, μάλλον θα είμουνα στο φυσιολογικό μου, δηλαδή 3+ in money. θέλω να επιστρέψω σε κυριακάτικο session, αν και πιστεύω ότι πρέπει να ξεκληδώσω πρώτα τα ημερήσια τουρνουα micro and medium με ενα average συνολο session 70-80$ πράγμα που μπορώ να το πετύχω. μιας και μέχρι field 3000-3500 ατομων είναι βατό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν διαφωνώ, γνωστά πραγματά....

απλά αυτή την περιόδο εκεί παίζω. απλά οταν κρατάς σφηκτό τον αριθμό των τουρνουα, τότε και ενα μετριο in money μπορει να σε κανει even. ενα σε 10-15 τουρ session πας ξεκάθαρα για deep run.πριν 3-4 χρόνια επαιζά αρκετά , και στα μεγάλα τουρ, αλλα οχι ολοκληρωμενα sessions

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και εγω την αποψη μου . Συμφωνω απολυτα με τον ΖΑΑΚ. Οι περισσοτεροι παικτες εχουν ενα 14-16% ΙΤΜ . Το θεμα ειναι ομως ποιος εχει πετυχει καποια σοβαρα deep runs και νικες . Παλαιοτερα παρακολουθουσα τον Παρη Δεδε να παιζει και ειχα απορησει με την επιθετικοτητα και κυριως με το πολυ μεγαλο preflop range των φυλων με τα οποια εμπαινε στις παρτιδες . Πλεον καταλαβα οτι ο στοχος του , οπως πρεπει αλλωστε , ειναι οχι να μπει στα λεφτα αλλα να παει βαθια . Εγω παιζοντας με πρωτο στοχο το ΙΤΜ ειμαι μονιμα χαμενος . Αν δειτε τα στατιστικα στο OPR ,εκανα μια μεγαλη νικη τον Νοεμβριο και απο τοτε παροτι εχω 15% ΙΤΜ , ειμαι χαμενος . Νομιζω πλεον κρινοντας το παιχνιδι μου , οτι ο λογος ειναι αυτος . Παιζοντας συντηρητικα με στοχο το ΙΤΜ , ολο αυτο τον καιρο , δεν καταφερα κανενα μεγαλο cash . Τωρα πλεον προσπαθω να αλλαξω το παιχνιδι μου , μειωνοντας πιθανον το ΙΤΜ , αλλα στοχευοντας σε πεισσοτερα deep run .

ΣΥμπληρωματικα , το ιδιο συνεβη ( με μενα τουλαχιστον ) και στα live tour . Παιζω δυο χρονια και κατι live . To 2011 μεχρι το καλοκαιρι του 12 επαιζα ετσι . Συντηρητικα , μικρο range κλπ. Αποτελεσμα : 0 . Μετα αλλαξα το απιχνιδι μου και τα αποτελεσματα ηρθαν . απο το καλοκαιρι του 12 επαιξα σε επτα τουρνουα ( 2 στην Παρνηθα και 5 στο Λουτρακι ) και εκανα 2 FT , 1 καλο cash ενα deep run , οπου ημουν το bubble του FT .

Ισως να το βλεπω και λαθος , δεν ξερω , θα θελα ομως να ακουσω τις αποψεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα takis34. χαίρομαι που ανοίγει μια συζήτηση για τα τουρνουα μετά απο καιρό στο pokerland , και θα σχολιάσω τα όσα λες, και θα προσπαθήσω να ξεδιπλώσω και εγώ σιγά σιγά μέρος του δικού μου σκεπτικού...

στην ουσία του πράματος έχετε δίκιο και τα 2 παιδιά. δηλαδή το όλο θέμα είναι το άν μπορείς να κάνεις 1-2 deep run και συνεπακόλουθα αν θα καταλήξουνε σε μεγάλες χρηματικές νίκες, και όχι αν μπαίνεις in the money σε ποσοστο 15% η 20% μιάς και πολλές φορές αυτό όπως σωστά αναφέρεται και με προσωπικό παράδειγμα, δεν σε καθιστά αναγκαστικά κερδοφόρο.

Οταν κάνεις sessions και ειδικά αμά είσαι συστηματικός παίχκτης η ημιεπαγγελματίας ο σκοπός του να φορτώσεις απο 10 εως 20 τουρνουά ταυτόχρονα, για να δώσεις στον εαυτό σου την δυνατότητα να έχεις μια πιο μεγάλη ευκαιρία εφόσον έχεις ενα καλό level παιχνιδιού, να βρεθείς σε θέση να<< δουλεύει>>

κάποιο ή κάποιοα τουρνουά καλά, ώστε ενα καλό πλασάρισμα να δώσει καρπούς.να εξηγήσω εδώ τι εννοώ να πάει καλά και πώς. καταρχήν υπάρχουνε τουρνουά που είναι <<χαμένα>> δεν περπατάνε ρε παιδί μου και ο παίκτης το ξέρει σχεδόν απο το πρώτο τέταρτο. αυτά δηλαδή που παίζεις το format <<σωστο >> παιχνίδη και τα ζευγάρια σου βαλτώνουν , τα suited δεν βρίσκουν καν τα draws , και σε ότι μπάινεις σε ντομινάρουνε στους kickers κτλ

αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα, πράγμα που έχει αποδεκτεί ο κάθε μεγαλοκαρχαρίας των sessions και είτε έχει πολλύ υψηλό επίπεδό είτε όχι, μοιρολατρικά θα τα χάσει. πχ ο Καπαλάς η ο κάλφας σε ένα τέτοιο τουρ, με το push-fold τους η το flop game θα πάνε 100 θέσεις παραπάνω η άντε βαριά βαριά κάποιο απο αυτά θα το κάνουνε in money , πράγμα που δεν θα το πετύχαινε ενας μέτριος παίκτης με το συμβατικό play style, αλλά ποτέ δεν θα μπορέσουνε να το απογειώσουν η να το σώσουνε καλά. αν εμβαθύνουμε και όλας νομίζω ότι και αυτά τα παιδιά το ξέρουνε καλά, και αυτό φαίνεται απο τις επιλογές τους, το πως δηλαδή έχουνε χτίσει το μοντέλο όπως αντιμετοπίζουνε το tournament poker, το skill τους το βγάζουνε απο το middle stage και κυρίως προς το τέλος των τουρς. η διαφορά του πολύ καλού παίκτη θα φανεί οταν θα πάρει της μάρκες και κυρίως όταν αντι για 9 σε ενα final table θα βγει απο 3-4 εως 1 σε ενα σημείο που δεν θα είχε chips, εγώ νομίζω ότι είναι πολύ δυσκολο να ισχυριστεί κάποιος ότι μπορει να αλλάξει την μοίρα του σε ενα turbo τουρνουα η μη ,με τα γνωστα stracture και τα γνωστά fields των 5000-6000+ απλά και μόνο επειδεί ξέρει καλύτερο ποκερ αρχικα. νομίζω ότι το έχουνε άισθηση αυτό, όλοι η μεγάλες παίκτες, εξου και ποτέ δεν θα δεις τα one hit tour (μια παιδική αρρώστεια που πέρασα και εγω, να παίξω δηλαδη την κυριακή το sunday million για κανά 3μηνο, και που ξέρεις, μπορεί να τα<< αρπάξουμε>>. αντιστοιχά λοιπόν επανέρχομαι υπάρχει και το τουρνουά που σε <<πάει>> αυτο που εχεις run good! (η δεν σου έχουνε ανοιξεί το DoomSwitch για τους βαριά συνωμοσιολόγους) σε πάει σημαίνει να μπορεις να είσαι στο μισάωρο 6-7χ φορές πάνω το αρχικο stuck, σε σύντομο διάστημα, μιάς και σετάρις , βρίσκεις τα χρώματα, η τα επιθετικά σου shove με Α-χ και μικρά pair σπάνε τα καλύτερα φύλλα, και φυσικά παίρνωντας γελώντας τα coin-flips , πράγμα πολύ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!. σε αυτά τα τουρνουά αμά είσαι ένας καλός παίκτης, οπού καλός σημαίνει σχεδόν πάντα επιθετικός, αλλά να ξέρεις το πότε και σε ποιόν, αποκτάς το πλεονέκτημα να παίρνεις μάρκες απο 2 στυλ παιχιδιού ταυτόχρονα. απο την αναμονή των τυπικά καλών φύλων , και απο την εκμετάλευση του read σου στο flop game, και το πετυχημένο push-fold game σου, και τέλος απο τα σωστάσ call εξοντωσης στα μικρότερα stuck όπου στο καλό τουρνουα που σε πάει, θα τα εξολοθρέυεις ακόμα και αν πάιζεις με k2. κάνοντας ενα σοβαρό session απο άποψη φορτωμένων τουρνουά είναι πάρα πολύ πιθανό να βρεθείς σε θέση να έχεις 1-2 τέτοια άλογα τουρνουά, όπου θα μπορόυνε να σου κάνουνε κάποιο κας και να αναπληρώσεις όλα τα χαμένα. η μαγικήξ λέξη όμως είναι η ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ , πράγμα ΑΤΙΜΟ. καλά όλα αυτά αλλά αμα δεν κάνεις ενα deep run κερδοφορώ και απλά φτάνεις στην 20άδα και πέρνεις πίσω 5-6 φορές το session σου, τότε δεν θα μπορέσεις να κάνεις το bam , μιας και είναι μαθηματικά σχεδόν βέβαιο ότι δεν θα μπορέσεις να ξαναβρεθείς στην ίδια θέση σε ένα τέτοιο tour με τα γνωστά field , της επόμενες 5-6 φορές που θα επαναλάβεις την προσπάθεια. οπότε εκεί έγκειτε και η αξία του να είσαι σταθερά in money σε ένα συγκεκριμένο αριθμό tour,αυτο σου δίνει την αυτοπεποίθηση ότι μπορείς να ανακυκλώνεις το χρήμα με το στυλ παιχνιδιού που έχεις επιλέξει, και πέρνεις περισσότερο <αερά>ετσι ώστε να φτάσεις στην θετική διακύμανση όπου το deep run σου, μια στιγμή θα μηδενισει και το μηχανάκι. εγώ σε αυτή την φάση βρίσκομαι. προσπαθώ να αποδείξω ότι μπορώ να κάνω πλασαρίσματα , και το μεγάλο κας απλά να είναι θέμα χρόνου, όταν κάνεις ενα σωστα δομημένο session.

by the way να μιλήσω και πιο συγκεκριμένα το πόσο δεν με έχει ευνοήσει η διακύμανση, και έχω ένα παράπονο για αυτό.δηλώνω ότι παιζω στο STARS 8 χρονιά (με κάποια διαλείματα) και έχω δοκιμάσει πάμπολα project απο sit and go μέχρι cash maniac.

τώρα έχω επανέλθει χαλαρά για κανά μήνα και είπα να κάνω καποια μικρά απογευματινα session μεχρι 70$ τα απογευματά, απο την 3 φορά θα μπορούσα να ήμουνα είδη πολύ πάνω. και αναλύω με λίγα λόγια ότι έκανα το deep run , πράγμα που είχα κάνει και τις προηγούμενες φορές, στο the big 11 και πέρνω 195$ χάνωντας 60ς .αλλά το ποκερ ranking ποτέ δεν λέει όλη την αλήθεια, καθώς μια θέση, δεν είναι ενδεικτική της πορείας σου στο τουρνουά. πετάχτηκά έξω ενώ ξεκίνησα το χέρι 11/60 του τουρνουά, με qq vs 88 πρεφλοπ, οπου και μου το φόρεσε, με το συνολικό ποτ που θα με πήγαινε 2 σε μαρκες, σε ενα σημείο τα blind είχαν ανεβεί τόσο πολύ ώστε απο τους 60 πήγανέ στους 20 μέσα σε 10 λεπτά. η 7 θέση εδινέ απο 1200$ και η πρώτη 13000$, οπως καταλαβαίνεις θα είχα ενα ολοκληρωμένο deep run, αλλά η διακύμανση με τσακισέ ενα χερι πριν.. παίζωντας όμως στην καλή φάση ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΕΡΙ, κάποια άλλη μέρα. το θέμα είναι να έχεις κρατήσει να ξαναβρεθείς εκει. (και μην νομίζετε ότι αυτή είναι καμιά σοβαρά κλαμένη ιστορία, γιατι έχω λίστα με πραγματικά ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ στιγμές, απο χαμένο ticket σe bubble ept, bubble PCA , coin flip στο million για 10000+ more κτλ, και μεγάλο αριθμο <κοινων) τουρνουα, αλλά δεν έχω δοκιμάσει πάνβ απο 3-4 μηνες, και πάλι να παίζω εντελως σοβαρα και πειθαρχημένα.

επειδεί έκανα ΣΕΝΤΟΝΙ, θα επανέλθω να μιλήσουμε για παίκτες και playngstyle , paris dedes, TIMOROS( που θαυμάζω αρκετα) και να δώσω μια εξήγηση, στο τί κάνουν, και κυρίως γιατί ειναι ΠΕΤΥΧΥΜΕΝΟ

ΥΓ) αντέ να διαφημήσουμε και το session της κυριακής. το βράδυ θα το ανεβάσω, οσοι πιστοί.....

To Be Continued...

Επεξεργάστηκε από filosofos82
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω την αποψη μου αν και θα βγουν παρα πολλοι και θα κραξουν .

Την πρωτη μερα που ξεκινησαν τα micro millions (ημερα Πεμπτη) ειπα να κανω ενα session στην πολυαγαπημενη μας Pokerstars.

Ξεκινησα λοιπον και μπηκα στα : big $22 - big $55 - big $11 - τα 3 micro millions και ετσι για να υπαρχει και ενα "λουνα παρκ" μπηκα στο turbo $1 + rebuy !

Απο ολα , μα απο ολα τα τουρνουα εκτος απο το "λουνα παρκ" , ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με χερια σε all in που ειχα τον καθε αντιπαλο μου dominated. Αποκλειστικα 3 φορες με ζευγαρια (2 ρηγαδες και 1 βαλεδες) , οταν το καλυτερο χερι που αντιμετωπισα ηταν ΑΚ απεναντι σε ενα απο τα 2 ζευγαρια ρηγαδων μου... τι runner runner , τι λαγους απο καπελα , τι οτι θες ειχε εκεινη η νυχτα!!!! Και φυσικα δεν μπηκα σε κανενα itm !!!! Μιλαμε για το απολυτο ξεβρακωμα... Αυτο το πραγμα δεν το εχω ξαναδει τοσα χρονια που παιζω

Ποια ειναι η αποψη μου λοιπον ? Οσο καλο ποκερ και να ξερεις , οσο καλα κι αν παιζεις εκεινη την μερα ή εκεινη την περιοδο .... αν δεν θελει η εταιρια να σε πληρωσει απλα δεν σε πληρωνει !!!! Και ναι , το λεω ετσι οπως το πιστευω και οπως το νοιωθω εγω!!!!!

Γιατι δεν υπαρχει σε καμια ασκηση στατιστικης τοσο bad running σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα (μιας μερας) και τοσο καλων χεριων ....

-Και για να προλαβω τους πονηρους που θα πουν: αν νομιζω οτι με κλεβουν να μην ξαναπαιξω στην εταιρια .... Εκανα κλειδωμα του λογαρισμου στο max του χρονου που ειναι για 6 μηνες ... οποτε και να θελω απλα δεν μπορω ;)

-Για οποιον δεν πιστευει το τι εγινε εκεινο το βραδυ του Βατερλο , εχω τα χερια και μπορω να τα ποσταρω αν εχει καποιος αμφιβολιες και νομιζει οτι τα παραφουσκωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν προς Φιλοσοφο .

Και εγω χαίρομαι που ανοιξαμε την κουβέντα . Ειναι πολυ ευχάριστο να ανταλασσονται απόψεις , με επίπεδο αρθρωσης και επιχειρημάτων . Ανεξαρτητα αν καποιος συμφωνεί η οχι με όσα αναφέρεις , είναι πολύ χρήσιμο να κουβεντιάζουμε γιατι έτσι μπορούμε να βελτιώνουμε το παιχνίδι μας .

Σε όσα είπες παραπάνω , συμφωνω σχεδον ανεπιφύλακτα . Πιστεύω όμως ότι υπάρχει μια σημαντική λεπτομέρεια που δεν ανέφερες , η οποία μπορεί να παίξει τεράστιο ρόλο , θετικά ή αρνητικα. Για να μπορέσεις να έχεις ένα break even session , βασιζόμενος στο % ΙΤΜ και παράλληλα να περιμένεις το πολυπόθητο deep run , θα πρέπει να δίνεις σχεδόν τα ιδια buy in για κάθε τουρνουα που παίζεις . Για παράδειγμα εσύ και εγώ . Την Κυριακή που πέρασε επαιξες αν θυμάμαι καλα σε 11 αρια και 22 αρια τουρνουα και ενα 55 . Το 55 λοιπον αντιπροσωπευει 5 buy in σε αντιστοιχα τουρνουα των 11 . Εκανες 2 ΙΤΜ και ειχες την τυχη ενα απο αυτα να ειναι το 55αρι με αποτέλεσμα έστω και χωρις deep run να παρεις πισω το 60% των χρημάτων σου . Εγω αντιστοιχα την Κυριακη ( ειχα κερδισει και δυο καλα sats ) επαιξα ( προσεξε !! ) sunday million 215 , 162 6max , big 55 , big 11 ,micro 11 kai micro 22 , hot 16,50 kai hot 55 . Μετρα ποσα buy in ειναι . Συνολο 8 τουρνουα . ΙΤΜ σε 2 . δηλαδη σαν ποσοστο μια χαρα . Και σχετικα σε καλες θεσεις . 1500/50000 στο micro 11 και 1800/21000 στο big 11 . πλην όμως ήταν τα δυο μικροτερα τουρνουα απο οσα πηρα μερος . Και βεβαια τα λεφτα που πηρα ηταν ψιχουλα μπροστα σε αυτα που εδωσα . Εγω προσωπικα κάνω αυτο το λάθος συνεχως και κατα συνεπεια ειμαι χαμενος . Βεβαια θα μου πεις τι θα γινοταν αν το deep run γινοταν σε ενα μεγαλο τουρνουα? Οταν πηρα το BIG 8.8 . εκεινη την Κυριακη ηταν το μικροτερο τουρνουα απο οσα ειχα παιξει !!! . Τελικα λοιπον αυτο που θελω να πω ειναι οτι πρεπει να βρει κανεις ποιο ειναι το range των buy in που θα παιζει και να ειναι πολυ αυστηρός με τον εαυτο του σε αυτο - κατι που εγω μεχρι τωρα ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ .

Τωρα για τον ΑΝΤΩΝΗ ,

Δυστυχως φανταζομαι οτι όλοι μας εχουμε βιώσει αντιστοιχες καταστασεις και συναισθηματα σαν και αυτα που περιεγραψες παραπανω . Παρολαυτα , εγω προσωπικα , προσπαθω οσο γινεται να κανω την αυτοκριτικη μου και να περιοριζω τα λαθη μου . Ξερω οτι οταν ειμαι σε down swing δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα , εκτος ισως απο το να παρατησω το pc μου και να παρω αγκαλια την γυναικα μου και την κορη μου .

Η αληθεια ειναι οτι και εγω σκεφτηκα σαν και σενα αλλα τελικα αποφασισα οτι μαλλον δεν φταιει το μηχανακι . Οι καταστασεις στο online poker ειναι παρα μα παρα πολλες και λογω του τεραστιου αριθμου χεριων που παιζονται ειναι στατιστικα βεβαιο οτι θα τις βιωσουμε ολες .Δηλαδη : Εχω χασει αμετρητα σημαντικα χερια με ασσους και τα θυμαμαι ολα. Ομως εχω κερδισει πολυ περισσοτερα οπως και εχω σπασει καμποσεσ φορες ασσους αλλα δεν θυμαμαι κανενα!! Εκτος απο ενα . Προσεξε με. BIg 8.8 Κυριακης τον περασμενο Νοεμβριο . Ειμαι FT 6ος η 7ος στους 8 . Η διαφορα στα χρτηματα εινμαι πολυ μεγαλη . ο 1ος παει για 11 Κ ο 8ος για 1 κ. Μουρχονται ΚΚ στο bb . Περιμενω . Fold ολοι . Το SB σκεφτεται για λιγο και μου λει ALL IN . Φανταζεσαι πως αισθανθηκα ? CALL me ta xilia , και το σπιτι μου μεσα και τα ρουχα μου και να μπω και ολοκληρος μεσα στο pc an ginotan . Η ωρα ειναι 5 το πρωι , η αδρεναλινη στο ταβανι . Και τι ανοιγει ????? ΑΑ ........ Η γροθια που εριξα στο ξυλινο γραφειο μου εχει αφησει το σημαδι της ακομα εκει!!! . ΦΛΟΠ τιποτα , turn σκατα , και ως δια μαγειας ενας μαγικος ρηγας σκαει στο river και οπως καταλαβαινεις μιση ωρα αργοτερα σηκωνα το τουρνουα . Σημερα το πρωι , εκανα 2 ft σε ενα 22 turbo kai ενα 8.8 tourbo . Μαλιστα στο ενα απο αυτα φθασαμε μαζι με τον Αρη Ταυρη . σηκωνω ΚΚ στους 5 τελευταιους παικτες , ειμαι 3ος στο BB , dexomai αall in παλι απο το ΣΒ . Call. Anoigei AK off. Τι odds εχει ???? Ε λοιπον καλα μαντεψες . Α στο river , bye bye o Τακης .

Με τα παραδειγματα αυτα θελω να σου πω οτι δεν πρεπει να απογοητευσεσαι , αρκει να παιζεις σωστα και να ακολουθεις πιστα οποια στρατηγικη εχεις επιλεξει . Η τυχη ειναι ενα σημαντικο μερος του παιχνιδιου . Το θεμα ειναι ( για μενα ) οτι πρεπει να την κυνηγας και οχι να την περιμενεις . Ευχομαι να σου γυρισει προς το καλυτερο .

Φιλικα και για τους δυο . Παναγιωτης Ζαριφοπουλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...