Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Πρόβλημα τεράστιο με αναλήψεις στην poker888!


888stars

Recommended Posts

Γεια σας αδέρφια ποκεράδες.Αν και παρακολουθώ το site χρόνια έγινα μέλος σήμερα για να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς κάνει αναλήψεις στην ποκερ888.Τους τελευταίους 4 μήνες έχω κάνει καμία 10 αριά αναλήψεις των 60 με 200 ευρώ και σε κάθε ανάληψη κρατάνε είτε η τράπεζα είτε η 888 είτε δεν ξέρω εγώ ποιος άλλος από 12 μέχρι 18 ευρώ περίπου.Παίζω χρόνια πόκερ και έχω κάνει αναλήψεις και από biwn και από poker stars και μου κρατάγανε γύρω στα 3 με 4 ευρώ είτε οι αναλήψεις ήταν 100 euro είτε 1500 ήταν πάντα το ίδιo(αν θυμάμαι καλά).Τί γίνεται με αυτήν την 888 ποσά κρατεί αυτή και ποσά οι τράπεζες?Γιατί δεν είναι πάντα το ίδιο ποσό?Έστειλα mail και άκρη δεν βγάζω πάλι μου τα τρώνε!!!.plz help αδέρφια τα λεφτά που έχουν κρατήσει είναι παρά μα παρά πολλά!!!Όποιος παίζει στην 888 ας βοηθήσει.

ΥΣ.Μετά σου λέει ότι είναι παράνομο το online poker ας το νομιμοποιήσουν για να τα παίρνει το κράτος και όχι οι τράπεζες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω παίξει στην ποκερ888 και δεν ξερω τι παιζει ακριβως απλα θα σου πρότεινα να κοιτάξει αφού έχουν τόσο μεγάλες κρατήσεις να κάνεις κανένα λογαριασμό σε paypal ή moneybookers ( skrill) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω παίξει στην ποκερ888 και δεν ξερω τι παιζει ακριβως απλα θα σου πρότεινα να κοιτάξει αφού έχουν τόσο μεγάλες κρατήσεις να κάνεις κανένα λογαριασμό σε paypal ή moneybookers ( skrill) .

Είναι κάτι σαν το Netteler?Μου είπαν να ανοίξω εκεί.Δεν κρατάνε προμήθεια αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το ιδιο ειναι . Από ποκερσταρς προς moneybookers που εχω χρησιμοποιήσει δεν κρατάνε προμήθεια , εκτός αν ο λογαριασμό σου είναι σε ευρω στο ένα και σε δολάρια στο άλλο τότε κρατάνε μια προμήθεια για την μετατροπή του συναλλάγματος.

Προς τράπεζα δεν ξέρω ακριβώς τις χρεώσεις αλλά νομίζω είναι μέχρι 3 ευρω , δεν ειμαι σίγουρος . Εγώ χρησιμοποιούσα την mastercard που έχουν εκεί . Στο φινάλε η χρέωσή μου ήταν 1,80 ευρω για κάθε ανάληψη μετρητών από ΑΤΜ , είτε ήταν 10 ευρω είτε στο μέγιστο 250 ευρω.

Δες και τις τρεις και όποια σε βολεύει διαλεγεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε,δε νομίζω να κρατάνε κάποιο ποσό από τις αναλήψεις,απλά παίζει ρόλο η ισοτιμία ευρώ-δολαρίου που χρησιμοποιούν.εγώ είχα κάνει μια ανάληψη σε τράπεζα τον δεκέμβρη 260$ και μου είχαν βάλει 192 ευρώ...αν θυμάμαι καλά υπολόγιζα να πάρω 4-5 ευρώ παραπάνω.Η ανάληψη παίρνει 7-10 μέρες οπότε αν αυτοί χρησιμοποιούν την πιο συμφέρουσα ισοτιμία για αυτους,προκύπτει αυτή η μικρή διαφορά(ίσως και η προμήθεια για την μετατροπή του συναλλάγματος που λέει ο φίλος από πάνω)...τα 12-18 που λες εσύ μου φαίνονται πολλά...μήπως δεν τα υπολόγισες σωστα?

αν θες να κάνεις ανάληψη με skrill ή netteler θα πρέπει να κάνεις κατάθεση πρώτα με αυτές...αν πας στη σελίδα της 888,στην πολιτική ανάληψης εξηγεί...αλλά αν δεν κάνω λάθος σε αυτά που σου είπα προηγουμένως,δεν θα κερδίσεις τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το ιδιο ειναι . Από ποκερσταρς προς moneybookers που εχω χρησιμοποιήσει δεν κρατάνε προμήθεια , εκτός αν ο λογαριασμό σου είναι σε ευρω στο ένα και σε δολάρια στο άλλο τότε κρατάνε μια προμήθεια για την μετατροπή του συναλλάγματος.

Προς τράπεζα δεν ξέρω ακριβώς τις χρεώσεις αλλά νομίζω είναι μέχρι 3 ευρω , δεν ειμαι σίγουρος . Εγώ χρησιμοποιούσα την mastercard που έχουν εκεί . Στο φινάλε η χρέωσή μου ήταν 1,80 ευρω για κάθε ανάληψη μετρητών από ΑΤΜ , είτε ήταν 10 ευρω είτε στο μέγιστο 250 ευρω.

Δες και τις τρεις και όποια σε βολεύει διαλεγεις .

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε θα το ψάξω ποια από τις 3.Αν έχω το ταμείο μου στην 888 σε δολάρια και στο Netteler το ίδιο δεν θα μου κρατήσουν αυτήν την προμήθεια τις μετατροπής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε,δε νομίζω να κρατάνε κάποιο ποσό από τις αναλήψεις,απλά παίζει ρόλο η ισοτιμία ευρώ-δολαρίου που χρησιμοποιούν.εγώ είχα κάνει μια ανάληψη σε τράπεζα τον δεκέμβρη 260$ και μου είχαν βάλει 192 ευρώ...αν θυμάμαι καλά υπολόγιζα να πάρω 4-5 ευρώ παραπάνω.Η ανάληψη παίρνει 7-10 μέρες οπότε αν αυτοί χρησιμοποιούν την πιο συμφέρουσα ισοτιμία για αυτους,προκύπτει αυτή η μικρή διαφορά(ίσως και η προμήθεια για την μετατροπή του συναλλάγματος που λέει ο φίλος από πάνω)...τα 12-18 που λες εσύ μου φαίνονται πολλά...μήπως δεν τα υπολόγισες σωστα?

αν θες να κάνεις ανάληψη με skrill ή netteler θα πρέπει να κάνεις κατάθεση πρώτα με αυτές...αν πας στη σελίδα της 888,στην πολιτική ανάληψης εξηγεί...αλλά αν δεν κάνω λάθος σε αυτά που σου είπα προηγουμένως,δεν θα κερδίσεις τίποτα...

Όχι φίλε μου δεν κάνω λάθος τόσα μου κρατάνε...Και εγώ νόμιζα ότι κάτι λάθος κάνω γιατί μου φαινόντουσαν πάρα πολλά αλλά τόσα είναι...Αυτό είναι το θέμα μην με Netteler δεν μου κρατάνε προμήθεια οπότε να κάνω λογαριασμό εκεί για να γλυτώνω το ποσό αυτό.Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η διαφορά που βλέπεις στο ποσό έχει να κάνει με την ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου(+ fee για μετατροπή),δηλαδή δεν θα δεις διαφορά αν κάνεις ανάληψη από skrill ή nettelers(από εμπειρία φίλου μου).Επιπλέον πρέπει να κάνεις πρώτα κατάθεση με skrill ή nettelers πριν κάνεις ανάληψη(το γράφει στο site αλλά λίγο μπερδεμένα).Αν τελικά αποφασίσεις να κάνεις ανάληψη με skrill ή nettelers,μίλα πρώτα στο chat της 888 για περαιτέρω διευκρινήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η διαφορά που βλέπεις στο ποσό έχει να κάνει με την ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου(+ fee για μετατροπή),δηλαδή δεν θα δεις διαφορά αν κάνεις ανάληψη από skrill ή nettelers(από εμπειρία φίλου μου).Επιπλέον πρέπει να κάνεις πρώτα κατάθεση με skrill ή nettelers πριν κάνεις ανάληψη(το γράφει στο site αλλά λίγο μπερδεμένα).Αν τελικά αποφασίσεις να κάνεις ανάληψη με skrill ή nettelers,μίλα πρώτα στο chat της 888 για περαιτέρω διευκρινήσεις.

Ναι κατάλαβα τι θες να πεις νομίζω φιλε...pokerstars kai bwin το ίδιο γίνεται?Εκέι θυμάμαι παντα το ίδιο ποσό κραταγαν 3 με 4 ευρω.Δηλαδή έχουν διαφορετικές πολιτικές για τις αναλήψεις από τήν 888?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για την βοήθεια η μόνη λύση είναι moneybookers έχετε δίκιο...Χαλάλι τους με τόσους donks αξίζει η 888 για να φτιάξω bankroll για να επανέλθω pokerstars ...Ευχαριστώ και πάλι όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Στα τρώνε στις μετατροπές. Δεν είναι μόνο τα κόστη από δολλάριο σε ευρώ βγάζουν και προμήθεια.

Και το moneybookers και το neteller θα στα φάνε σε μετατροπές άμα δεν προσέξεις.

Η λύση είναι να χρησιμοποιεις ένα νόμισμα μόνο και να βρεις το σημείο μέσω του οποίου μπορείς να κάνεις την πιο φθηνή μετατροπή.

Το stars φαίνεται πιο σωστά στο θέμα των μετατροπών, οπότε εκεί είναι ένα σημείο που μπορείς να κάνεις την πιο συμφέρουσα ανάληψη. Ο άλλος τρόπος είναι να ζητάς τσεκ από το νετέλερ σε δολλάρια και να τα μετατρέπεις στην τράπεζα σου. Με τα τσεκ του νετέλερ θα σε κοιτάνε περίεργα στην αρχή στην τράπεζα σου, οπότε πρόσεξε και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...