Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

MTT without donks?


Mandalena

Recommended Posts

Τουρνουά 10.50 knockout στην Stars. Έχω ΑΑ, είμαι σε αρχική θέση, έχω 20.000, τα blinds 50-100 κάνω raise 250. Ο διπλανός μου έχει 9000 και κάνει reraise στα 600. Όλοι οι άλλοι πάνε πάσο. Το ανεβάζω στα 1000 και πάει στα 2000. Πάω allin, Κάνει call, έχει 5-6offsuit!! Flop 5-5-6-Q-2. M' αφήνει ανάπηρη φτάνει στα 18.000 τα οποία βάζει allin συνέχεια και τα χάνει μετά από κανά 10λεπτο.

Ίδιο τουρνουά στην αρχή έχω JJ στις τελευταίες θέσεις κάνω raise 3bb, Ο επόμενος reraise, κάνω call. Πιάνω top set κάνω raise κάνει call, πάω allin, κάνει call, έχει 9-2offsuit. Διπλασιάζω. Γιατί κάνει call???

Τελικά μπορείς να κερδίσεις τουρνουά μ' όλους αυτούς τους βλάκες μέσα? Να μη μπορείς να φανταστείς τι μπορεί να έχει ο άλλος που είναι ικανός να' χει κάνει call σε raise 5bb preflop με 7-2?(Έχασα άσσους απ' αυτό σε γυναικείο τουρνουά). Σε τουρνουά με μεγαλύτερο buy-in που μπήκα από satellite και έπαιζαν σοβαρά έφτασα στο τελευταίο τραπέζι. Μόνο που δεν έχω το bankroll να παίζω με buy-in >50.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς είτε να παραπονιέσαι κάθε φορά που έχασες με bad beat από κάποιον σαλιάρη, είτε να αναρωτιέσαι γιατί όποτε πας τα ρέστα σου με καλό χαρτί οι αντίπαλοι σου βγάζουν ακόμα καλύτερο.

Ο καθένας μπορεί να φανταστεί ποιό σενάριο είναι περισσότερο κερδοφόρο μακροπρόθεσμα.

Επεξεργάστηκε από lv7
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παραπονιέμαι. Πόσταρα ένα bad beat στην ενότητα των bad beats. Γι' αυτό νομίζω ότι είναι αυτή η ενότητα. Αλλά η ειρωνία είναι κλασσική αντιμετώπιση στα ελληνικά φόρουμς. I should know better. Εις το επανειδείν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. Εγώ το είδα από την ενότητα των νέων μηνυμάτων, δεν είδα ότι είναι ενότητα των bad beat.

2. Αν νομίζεις ότι εγώ τουλάχιστον σε τρόλαρα, έχεις πολύ λεπτό δέρμα .

3. Όταν γράφεις:

"Τελικά μπορείς να κερδίσεις τουρνουά μ' όλους αυτούς τους βλάκες μέσα? Να μη μπορείς να φανταστείς τι μπορεί να έχει ο άλλος που είναι ικανός να' χει κάνει call σε raise 5bb preflop με 7-2?(Έχασα άσσους απ' αυτό σε γυναικείο τουρνουά). Σε τουρνουά με μεγαλύτερο buy-in που μπήκα από satellite και έπαιζαν σοβαρά έφτασα στο τελευταίο τραπέζι. Μόνο που δεν έχω το bankroll να παίζω με buy-in >50. "

Στο οποίο λες κατά βάση ότι θα τα πήγαινες καλύτερα στα ακριβότερα τουρνουά που δεν έχει κακούς παίκτες να σου δώσουν bad beat με κακά χαρτιά, αλλά δεν έχεις το bankroll για να παίζεις σε αυτά, παραθέτεις μια εσφαλμένη λογική που δικαίως δημιουργεί αντιδράσεις' αυτές οι αντιδράσεις, αν μη τί άλλο εσένα κάνουν καλύτερο παίκτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

1. Εγώ το είδα από την ενότητα των νέων μηνυμάτων, δεν είδα ότι είναι ενότητα των bad beat.

2. Αν νομίζεις ότι εγώ τουλάχιστον σε τρόλαρα, έχεις πολύ λεπτό δέρμα .

3. Όταν γράφεις:

"Τελικά μπορείς να κερδίσεις τουρνουά μ' όλους αυτούς τους βλάκες μέσα? Να μη μπορείς να φανταστείς τι μπορεί να έχει ο άλλος που είναι ικανός να' χει κάνει call σε raise 5bb preflop με 7-2?(Έχασα άσσους απ' αυτό σε γυναικείο τουρνουά). Σε τουρνουά με μεγαλύτερο buy-in που μπήκα από satellite και έπαιζαν σοβαρά έφτασα στο τελευταίο τραπέζι. Μόνο που δεν έχω το bankroll να παίζω με buy-in >50. "

Στο οποίο λες κατά βάση ότι θα τα πήγαινες καλύτερα στα ακριβότερα τουρνουά που δεν έχει κακούς παίκτες να σου δώσουν bad beat με κακά χαρτιά, αλλά δεν έχεις το bankroll για να παίζεις σε αυτά, παραθέτεις μια εσφαλμένη λογική που δικαίως δημιουργεί αντιδράσεις' αυτές οι αντιδράσεις, αν μη τί άλλο εσένα κάνουν καλύτερο παίκτη.

apsogo sxolio file m....mandalena mazi sou einai to palikari....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...