Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ετσι για να υποκλιθουμε στην μεγαλυτερη on line εταιρια ποκερ ....


-Αντωνης

Recommended Posts

Μιας και εχω βαλει "λουκετο" για 6 μηνες σε αυτην την σουπερ ντουπερ φανταστικη εταιρια που λεγεται pokerstars , καποιες μερες που εχω χρονο και θα τον διεθετα στο ποκερ , τον διαθετω στην μελετη της "αυτου μεγαλειοτης" της !!!

Εχουμε και λεμε λοιπον και τα συμπερασματα δικα σας ... εγω απλα no comments ;)

Sunday Million Κυριακης 30/6/2013 . Αυτοι ειναι οι αποκλεισμοι!!!!

9 παιχτες: JJ (2.6M) VS 77 (10.8M) .... 7αρακι στο φλοπ και γεια σας βαλεδες!

8 παιχτες: Α7of (1.5M) VS A3κουπες (17M) ... κουπιτσες απο φλοπ και τι dominated και αηδιες λεμε!

7 παιχτες: JJ (9M) VS A6 of ... Ασσος φλοπ και φυγαμε για εξαδα!!!

6 παιχτες: AQ (12M) VS AK (1,5M) ... καλα πιστεψατε οτι δεν θα εβγαζε νταμα ? τσ τσ τσ ....

5 παιχτες: Α9 (27Μ) VS Α8 (5,2Μ) .... εδω ομως κραταει σαν σκυλι ο καλυτερος!!! 27Μ vs 5,2M μαρκες επαιζαν....

ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕ Ο CHEAP LEADER TON SHORT STACK ME 52 - 48 ΥΠΕΡ ΤΟΥ CHEAP LEADER!!! (Θα ειχαν κλεισει τον διακοπτη μαλλον) :P

4 παιχτες:Q10 (23M) VS K2 (14M) ... board 5 9 7 8 6 ... εδω πηγαμε σιγα σιγα με πονταρισματα. ο μικρος στακ κραταγε δυο καρα οταν το φλοπ ειχε δυο καρα. οποτε το πηγε μεχρι το river και πανω που πιστεψε σε σπλιτ .... μπουμ , παρε στην μουρη το δεκαρι

3 παιχτες: ΑQs (30.5M) VS A8of (9,5M) .... χαχααχαχα ποσο ωραιο ειναι να βλεπεις μια νταμα στο φλοπ!!!

και φτασαμε στο HU ....

JJ (50M) VS K 10 (13M) .... flop K 4 10 rainbow ... turn 9 ... μεχρι εδω ο Κ 10 ηταν μπροστα 86% - 14% !!!! την συνεχεια μαντεψτε την .... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω φταιω που νοιαζομαι για την επιμορφωση σου και προσπαθω να σε μαθω πως να αποφευγεις τις κακοτοπιες .... φτου σου (να μην βασκαθεις)

Οσο για το θεμα , ειμαι στο online! που να το ποσταρω , στο live (που δεν ειναι) ή στο tilt kai bad beat (που δεν ειμαι εμπλεκομενος) ? ....

υγ. λαθος - ξελαθος ποστ , πρηξιμο - ξεπρηξιμο , γκρινια -ξεγκρινια ... δεν φαινεται τπτ το μεμπτο σε ολα τα παραπανω ετσι δεν ειναι ? πεντακαθαρο σαν γυαλι μετα απο ajax!!! εεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ τι είσαι Οφη ? Ο τελευταίος των μοικανών του μάρκετινγκ της πόκερσταρς? Μήπως αυτά που αναφέρει ο αντώνης εσύ δεν τα βιώνεις? Γιατί όσους γνωστούς έχω έγω τα ίδια ακριβώς λένε. Εγώ που είμαι μαλέας ζορίζομαι λίγο που έτσι και μείνω σορτ στακ την έβαψα και απορώ με τον εαυτό μου που ακόμα ασχολούμαι, εσύ που είσαι ο ακομπλεξάριστος και όπως φαίνεται ανεπηρρέαστος απο αυτό το τυχαίο λογισμικό τι δουλειά έχεις εδώ? Άμα σου πρήζουνε τις μπάλες μην ασχολείσαι. Αν σκοπεύεις να ασχοληθείς, τουλάχιστον αντιπαραθέσου γιατι ειλικρινά θα ήθελα να δω όλους τους υποτιθέμενους καρχαρίες με τα 20-30 και 300κ νταουνσουινγκς τι έχουν να μας πουν για αυτό το τυχαίο λογισμικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσίευση (επξεργάστηκε)

ξερεις γιατι σε γουσταρω ρε ofi ? γιατι και εσυ αλλα και ολοι οι υπολοιποι που προσπαθητε να πεισετε κοσμο οτι δεν υπαρχει τιποτα το "περιεργο" , ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΤΑΙ απο επιχειρηματα!!!!

μιλαμε για αλλο επιπεδο ... :D

Επεξεργάστηκε από -Αντωνης
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9 παιχτες: JJ (2.6M) VS 77 (10.8M) .... 82 - 18

8 παιχτες: Α7of (1.5M) VS A3κουπες (17M) ... 45-29-26 (tie) =μιλαμε για ενα ποσοστο 70-30 να ΜΗΝ αποκλειστει ο μικρουλης!!!!

7 παιχτες: JJ (9M) VS A6 of ... 72-28

6 παιχτες: AQ (12M) VS AK (1,5M) ... καλα πιστεψατε οτι δεν θα εβγαζε νταμα ? τσ τσ τσ .... 24- 71- 5 (tie)

4 παιχτες:Q10 (23M) VS K2 (14M) ... board 5 9 7 8 6 ... pre flop 42-58 ....flop 15 - 85 ... turn 22 - 77 ... river τα γνωστα!!!!

ξερω .... ασε μας ρε Αντωνακη! Μιλαμε για ΤΟ επιχειρημα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ρε παιδια αλλα μερικες φορες οντος δεν μπορεισ να το πιασεις πουθενα το σταρς!

φορες φορες σε κανει να τραβας τα μαλια σου με αφτα που βλεπεις.

βεβαια δεν λεω οτι ειναι συνεχεια ετσι,υπαρχουν φορες που χερεσαι να παιζεις αλλα αφτες οι φορες ειναι πολυ λιγοτερες απο τις φορες που μενεις καραφλος απο το τραβιγμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

50e an mou e3igiseis gt simferei tn ps na teleiwsei to sm 1 wra nwritera

επειδη ειστε πειστικοτατοι στις απαντησεις σας , να παιξω κι εγω με τις δικες σας ατακες ....

100e αν μου εξηγησεις με επιχειρηματα πως γινεται σε ενα τραπεζι (και μαλιστα τελικο) να υπαρχουν τοσες πολλες "συμπτωσεις" με τα μεγεθη των στακς να κερδιζουν σχεδον παντα τα χειροτερα φυλλα και τα καλυτερα να τρωνε αποκλεισμους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη θελω τα 50 ευρουλακια

1 με 2 ωρες λιγοτερο σε καθε τουρνουα για την εταιρια σημαινει περισσοτερα buy in για τους παιχτες... δεν θα ανοιξεις αλλο τουρνουα εκτος αν χασεις αυτο που παζεις...το ιδιο συμβαινει αν παιζεις 4,5 και παραπανω τραπεζια...ο καθενας εχει τα ορια του...για καθε ενα που χανεις ανοιγεις καποιο αλλο....στο τελος της ημερας, του μηνα, του χρονου με αυτο το software πολλαπλασιαζουν τα εσοδα τους...ειναι εκατομυρια δολλαρια...

χιλιαδες τα τραπεζια, οι παιχτες και οι χαμενες ωρες...

το μεγαλο στακ κερδιζει πιο συχνα απ οτι πρεπει...και αυτο που λες για μια μονο ωρα ειναι επισης λαθος...σε πεταει εξω πολυ νωριτερα γιατι αυτο δεν συμβαινει μονο στο τελικο τραπεζι αλλα σε ολη την διαρκεια του τουρνουα...

χειροτερα ακομα σε τουρνουα με rebuy...εκει συμβαινουν θαυματα!..το μεγαλο στακ οδηγει σε πολλαπλες αγορες τους παιχτες...δεν εχει συμβει ουτε μια φορα να μην φτασουν το γκαραντι επαθλο...σεναρια επιστημονικης φαντασιας...το 5% κερδιζει τους παντες...

και αλλη μια πληροφορια..ολα τα προφιλ ειναι καταγεγραμμενα...ξερουν οτι θα παιξεις, θα χασεις, θα φωναξεις, και θα ξαναπαιξεις...αρα θα χανεις συνεχεια γιατι εισαι αλκοολας

θελετε αποδειξεις?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε να σου κανω τωρα εγω lekav , την "αλλη πλευρα" για να δεις επιχειρηματα και αποδειξεις!

1. ασε μας ρε lekav κλαψα

2. ελα ρε φιλε , που μπηκες στο φορουμ για να γραψεις την πατατα σου (αφου ειναι το πρωτο μηνυμα που γραφεις)

3. φιλε αν σε χαλαει η ποκερ σταρς κοψ την...

4. ναι καλα , εσεις ολα τα ξερετε και απο θεωριες συνομωσιας ειστε πρωτοι!

5. ...................... (αυτο ειναι σιωπη , απλα δεν απανταμε σε αμπαλους! μαγκια μας και καμποϋλικη μας)

6. εχει κανα λογω και κανα κερδος η σταρς να εχει δυσαρεστημενους πελατες ?

ps. ολα αυτα ειναι πραγματικα :P επιχειρηματα και απαντησεις που δινουν οι υποστηρικτες της φερεγγυοτητας της stars!!!!

και ακομα ενα , που ειναι και το καλυτερο. ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ BUY IN ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΑ 3 ΚΑΙ 5 ΔΟΛΛΑΡΙΑ!!! γαμωτη μου , το παραδειγμα ειναι απο 215$ buy in ... φτου σου , κατσε να μαζευτουμε λιγο γιατι την κατσαμε!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη ειστε πειστικοτατοι στις απαντησεις σας , να παιξω κι εγω με τις δικες σας ατακες ....

100e αν μου εξηγησεις με επιχειρηματα πως γινεται σε ενα τραπεζι (και μαλιστα τελικο) να υπαρχουν τοσες πολλες "συμπτωσεις" με τα μεγεθη των στακς να κερδιζουν σχεδον παντα τα χειροτερα φυλλα και τα καλυτερα να τρωνε αποκλεισμους!!!

apla dn katalavainw gt sto ft tou million na min kleisoun to diakopti afou etsi k alliws aftoi p 8a xasoun dn 8a graftoun s allo tour k einai k poli pi8ano na tous katalavei kanas gatos opws esi k na mas anoi3ei ta matia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βασικά δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα... Δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις με τον χρόνο σου απο το να κάθεσαι και να "καταγράφεις" κάθε πατάτα που βρίσκεις στα τραπέζια? Γιατί προφανώς νομίζω πως έχεις καταλάβει πως δεν πρόκειται να πείσεις κα-νέ-να που ασχολείται με το online poker, άρα προς τι όλο αυτό? Το πόκερ είναι στατιστικά και σε χέρια που καταλείγουν σε all in ισχύουν αυτά τα στατιστικά μακροπρόθεσμα είτε σου αρέσει είτε όχι. Το να μπαίνει πχ κάποιος μπροστά preflop με ΑΑ απέναντι πχ σε QQ σημαίνει πως είναι 80-20, δηλαδή στις 100 φορές θα κερδίσει τις 80, και τις 20 θα χάσει. Το πότε θα χάσει ή θα κερδίσει δεν το αποφασίζει ο παίκτης, το αποφασίζει η τύχη εκείνη τη στιγμή. Μακροπρόθεσμα όμως είναι δεδομένο πως θα κερδίσει το 80% των φορών.

Γιατί λοιπόν κάνεις όλο αυτό αφού και χρόνο απο τη ζωή σου χάνεις χωρίς λόγο και δεν πείθεις κανένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω και εγω κατι , παρα το οτι δεν το συνηθιζω . Αλλωστε ειμαι απο τους χαμενους στο online poker , ισως και λογω ηλικιας , δεν μπορω να παρακολουθησω τους καταιγιστικους ρυθμους οσο θα ηθελα.

Λοιπον , νομιζω οτι το προβλημα μας ειναι οτι θυμομαστε ολοι τα bad beats που τρωμε , μαλλον γιατι πονανε , αλλα εχουμε την ταση να ξεχναμε το αντιστροφο , δηλαδη αυτα που κερδιζουμε κατα καιρους ενω ειμαστε πολυ πισω . Και νομιζω οτι αυτο ειναι πολυ φυσιολογικο για την ανθρωπινη ψυχολογια .

Εχω φαει bad beats απιστευτα αμετρητες φορες , ομως δεν θα ξεχασω αυτο . Final table ενος Sunday 8.8 με 11000 παικτες . Ειμαι στο BB και παιρνω ΚΚ με μεσαιο stack εκεινη την στιγμη και , αν θυμαμαι καλα ή 8 ή 9 παικτες μεσα. Τριβω τα χερια μου και περιμενω καποιον να κανει raise . Fold ολοι και φθανουμε στο SB. Και ως εκ θαυματος ο τυπος μου κανει raise ALL IN , με stack παρομοιο με το δικο μου . Call αμεσως και με το σωβρακο ..... Και βεβαια ανοιγει ΑΑ ..... !!!.....

Θα μου πειτε τωρα , εεεεε καλα αναμενομενο. Το θεμα ειναι ομως οτι φλοπ turn blank και στο magic river ενας Κ που μου φανηκε τοσοοοοοο ψευτικος εσκασε και με απογειωσε . Τελικα κερδισα το τουρνουα χαρι σε αυτο το χερι . Εγω ημουν ο Ελληνας με τα μικρα buy in , και με ζημιες και εκεινος ηταν Ρωσσος νομιζω με κερδη κλπ κλπ . Ειχε κανενα λογο να με ευνοησει?

Αντιστοιχα παραδειγματα υπαρχουν πολλα . Προσωπικη μου πεποιθηση ειναι οτι απλα τα downswing που ειναι απολυτα φυσιολογικα για ολους , μας φαινονται βουνο , ακριβως επειδη ο ογκος των τουρνουα και των χεριων που παιζουμε online ειναι τεραστιος .

Στην κοινη μου λογικη φαινεται απιθανο μια εταιρια που κερδιζει μικτα απο τις γκανιοτες πανω απο 1,5 εκ την ημερα να επιλεγει παικτες για να προωθησει . Και εαν δεχτω την λογικη καποιου φιλου παραπανω , ο οποιος αναλυει την πιθανοτητα to software να επιταχυνει το παιχνιδι με τα μεγαλα stack ( που μου φαινεται οτι μπορει να εχει καποιες πιθανοτητες ) τοτε γιατι εμεις δεν παιζουμε αναποδα?

Τελος παντων η επιλογη ειναι του καθενος , η αληθεια ειναι οτι εγω παιζω στην pokerstar γιατι ολες οι αλλες εταιριες δεν με ικανοποιουν ως προς το software και την ποικιλια . Χαμενος ειμαι βεβαια αλλα τουλαχιστον ειμαι κερδισμενος στα live tour .

Καλη επιτυχια σε ολους και keep calm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και εχω βαλει "λουκετο" για 6 μηνες σε αυτην την σουπερ ντουπερ φανταστικη εταιρια που λεγεται pokerstars , καποιες μερες που εχω χρονο και θα τον διεθετα στο ποκερ , τον διαθετω στην μελετη της "αυτου μεγαλειοτης" της !!!

Εχουμε και λεμε λοιπον και τα συμπερασματα δικα σας ... εγω απλα no comments ;)

Sunday Million Κυριακης 30/6/2013 . Αυτοι ειναι οι αποκλεισμοι!!!!

9 παιχτες: JJ (2.6M) VS 77 (10.8M) .... 7αρακι στο φλοπ και γεια σας βαλεδες!

8 παιχτες: Α7of (1.5M) VS A3κουπες (17M) ... κουπιτσες απο φλοπ και τι dominated και αηδιες λεμε!

7 παιχτες: JJ (9M) VS A6 of ... Ασσος φλοπ και φυγαμε για εξαδα!!!

6 παιχτες: AQ (12M) VS AK (1,5M) ... καλα πιστεψατε οτι δεν θα εβγαζε νταμα ? τσ τσ τσ ....

5 παιχτες: Α9 (27Μ) VS Α8 (5,2Μ) .... εδω ομως κραταει σαν σκυλι ο καλυτερος!!! 27Μ vs 5,2M μαρκες επαιζαν....

ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕ Ο CHEAP LEADER TON SHORT STACK ME 52 - 48 ΥΠΕΡ ΤΟΥ CHEAP LEADER!!! (Θα ειχαν κλεισει τον διακοπτη μαλλον) :P

4 παιχτες:Q10 (23M) VS K2 (14M) ... board 5 9 7 8 6 ... εδω πηγαμε σιγα σιγα με πονταρισματα. ο μικρος στακ κραταγε δυο καρα οταν το φλοπ ειχε δυο καρα. οποτε το πηγε μεχρι το river και πανω που πιστεψε σε σπλιτ .... μπουμ , παρε στην μουρη το δεκαρι

3 παιχτες: ΑQs (30.5M) VS A8of (9,5M) .... χαχααχαχα ποσο ωραιο ειναι να βλεπεις μια νταμα στο φλοπ!!!

και φτασαμε στο HU ....

JJ (50M) VS K 10 (13M) .... flop K 4 10 rainbow ... turn 9 ... μεχρι εδω ο Κ 10 ηταν μπροστα 86% - 14% !!!! την συνεχεια μαντεψτε την .... :P

KALA re arrwstaki kathesai kai pairneis mati telika tournoua tou pokerstars gia na vreis bad beats kai na ta postareis edw?A pa pa pa,eisai morfh!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...