Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

σπασιμο το λαπτοπ


konstadin2

Recommended Posts

λιγο καιρο πριν ξεκινησει το φετινο wsop στο las vegas αποφασισα να δοκιμασω τις ικανοτητες και την τυχη μου σε ενα τουρνουα που εδινε πακετα ολοκληρωμενα για την μεγαλυτερη διοργανωση ποκερ στον πλανητη.πριν ξεκινησει το τουρνουα σκεφτηκα καποια πραγματα και αποφασισα οτι για να κατακτησω το πακετο θα πρεπει να ειμαι αλανθαστος σχεδον και να μην κανω πισω σε ριψοκινδυνες στιγμες του τουρνουα αφου για να πετυχω τον στοχο μου επρεπε να ξεπερασω ενα field παρα πολλων παικτων.μετα απο 4 ωρες παιχνιδιου πολλες μπλοφες αλλα και αρκετα καλα χερια που δεν στραβωσαν ημουν σχεδον συνεχεια chipleader και οσο περνουσε η ωρα αρχιζω να το πιστευω οτι ισως να ηταν η μερα μου.μετα το τεταρτο διαλειμα λοιπον εχουμε απομεινει 17 παικτες κ εγω κραταω περιπου το 25% των μαρκων.τα blinds εχουν μεγαλωσει αρκετα και το τουρνουα εχει περασει σχεδον σε all in mode.σηκωνω νταμες στο sb και δεχομαι 3bet απο τo button και κανω call.το bb fold και το φλοπ ανοιγει 4-5-10.κανω μικρη αυξηση και αντιπαλος μου call.ανοιγει το turn jack και κανω ξανα αυξηση.ο αντιπαλος μου απανταει με ρεστα κ εγω κανω το call χωρις να το σκεφτω καν.ανοιγει aj και πλεον ειμαι στο 89% για να κερδισω μια αρκετα μεγαλη παρτιδα,ομως ο ασσος στο ριβερ μου χαλασε τα σχεδια.λεω ενταξει κρατα την ψυχραιμια σου οτι εγινε εγινε.συνεχιζω να ειμαι στα φαβορι αλλα μια σειρα απο χαλια φυλλα με κρατησε χωρις δραση για περιπου 2-3 γυρους.πλεον εχουμε μεινει 12 παικτες και σηκωνω 2 ασσους απο utg.κανω απλο raise,οι επομενοι 3 παικτες πασο και το sb απανταει με raise το μισο στακ του.μπαινω all in και ο αντιπαλος πολυ γρηγορα εκανε το call με ρηγαδες.εδω να σας πω οτι αν κερδισω αυτην την χερια εχω πεταξει εκτος εναν αντιπαλο με μεγαλο στακ και πλεον ειμαι με το 1,5 ποδι στο αεροπλανο για το vegas.αδιοαφορο φλοπ ομως ενας ρηγας στο turn ηταν αρκετος για να με αφησει μονο με 3 bb και πλεον ειμαι τελευταιος στην 10η θεση.συνεχιζω με ψυχολογια στα ταρταρα και απο θεση bb με α2 δεχομαι all in απο το sb με 78.ενα εφταρι στο φλοπ με εστειλε στο rail και το λαπτοπ συναντησε τον τοιχο με ταχυτητα 80 χλμ.εδω να σας πω οτι πριν ξεκινησει το τουρνουα ειχα ριξει μια ματια σε καποια σαιτ να δω τι παιζει με αεροπορικα εισητηρια,ξενοδοχεια,εξοδα κτλ.με εναν μικρο προγραμματισμο λοιπον θα συμμετειχα σε ενα τουρνουα στο wsop που το περιειχε το πακετο και με τα υπολοιπα χρηματα μου εφταναν να κανω buy in καθε μερα σε καποια τουρνουα που γινονται στο bellagio,στο aria,στο harrah's με buy in 100-150$.αρκετα διασκεδαστικο αλλα ποτε δεν ξερεις τι σου επιφυλασει η μεκκα του τζογου.και το σπουδαιοτερο θα εκανα διακοπες πολυτελειας και θα αποκτουσα τεραστια εμπειρια πανω στον τομεα.διηγουμαι αυτην την ιστορια μαζι σας γιατι απο τοτε δεν μπορω να παιξω το ιδιο καλο ποκερ που επαιξα εκεινη την ημερα και αυτο που με τρελενει ειναι οτι ισως εχασα μια τεραστια ευκαιρια ωστε να χτισω ενα καλο bankroll(αν τα πηγαινα καλα στα τουρνουα) και να ασχολιομουν πιο επαγγελματικα με το ποκερ.αν θελετε φιλοι μου μοιραστειτε κ εσεις καποια αναλογη ιστορια σας

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν 2 βδομαδες Bigger 11 eimai stin 40ada chipleader paizontas to A game mou se loose/aggesive style kai parakalaw gia 1 monster na to plirotho.. AA sto button idaniki thesi.. fold oloi mexri emena 2.5x raise egw... shove konta sta 25 bbs to BB call egw.. a7 off to BB ena 7ari sto flop k ena sto river... Menw me 25 bbs ... epitopou QQ sto CO oloi fold mexri emena 2.5x ksana.. 3bet sta 7 bbs to small blind (o paiktis p m to skase me to a7) 4bet shove egw ayto call to palikari...JJ k edw fanei i eironia... flop Q84 rainbow turn 9 river 10... RAIL HERE I COMEEEEEEE........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ρε παιδια?αν ημουν in the money δεν θα με πειραζε τοσο πιστευω..αλλωστε το εχω παθει αρκετες φορες..γι αυτο κ απο δω και περα παιζω μονο τουρνουα με εγγυημενο επαθλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ρε παιδια?αν ημουν in the money δεν θα με πειραζε τοσο πιστευω..αλλωστε το εχω παθει αρκετες φορες..γι αυτο κ απο δω και περα παιζω μονο τουρνουα με εγγυημενο επαθλο..

καλα θα κανεισ φιλε και θα παιζεις τουρ με εγγυημενο επαθλο αλλα αν θες να με ακουσεις μην κανεις το λαθος και αγορασεις κανα ακριβο λαπ τοπ!!!

το μονο σιγουρο ειναι οτι θα καταλειξει μαζι με τον αλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω ρε μαν?ημουν αλανθαστος.σε ολες τις παρτιδες εβγαινα νικητης.εφτασα στην πουτανα την πηγη και δεν ηπια νερο.επαιξα το καλυτερο τουρνουα της ζωης μου.απο τοτε με πηρε η μπαλα και δεν εχω ορεξη,εκνευριζομαι ευκολα.καταστραφηκα με λοζε ασσακια γαμω την πουτανα μου ρε πουστη?ενα φυσιολογικο μπορντ και θα την ειχα κανει για βεγκας...καταστροφη....πλεον προσπαθω να μαζεψω τα κομματια και να ξαναγεννηθω απο τις σταχτες μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

File mou egw to mono pou kserw einai oti prepei na mathainoume apo ta lathoi mas!!! An eixes traviksei video to spasimo tou laptop me taxutita 80km/h twra tha eixes ena aksioprepestato bankroll... gl

ta lathoi pou ta eides re man?me assakia katastrafika...poios to gamaei k to laptop?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ κλαψα ρε φιλε.Σιγα εχασες με ΑΑ απο Α7 αν διαβασα καλα.So what? Ο πρωτος εισαι η ο τελευταιος.Αν δεν αντεχεις αυτα μην παιζεις ποκερ.Και τι νομιζεις οτι θα εκανες αν πηγαινες στο Vegas η πιθανοτιτες που ειχες ηταν 0,001% για να κανεις κατι.Γνωμη μου ειναι να αφησεις της χαζομαρες πχ τιλτ κλπ και να κατσεις να μελετησεις για να γινεις καλυτερος.Αλλιως μια ζωη θα σε φταει η πουτανα η τυχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntelis1

Δεν ειναι κλαψα φιλε απλως το παλικαρι ηθελε παρομοιες ιστοριες και του εδωσα μια. Εννοειται οτι συμβαινουν αυτα και εννοειται οτι θελω ακομα δουλεια.Αλλα ποιο βεγκας ρε μεγαλε σιγα... Πιατευεις οτι υπαρχουν πολλοι που εχουν τη δυνατοτητα να πανε εκει και να αντεξουν οση μελετη και να χουν κανει... LOL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ κλαψα ρε φιλε.Σιγα εχασες με ΑΑ απο Α7 αν διαβασα καλα.So what? Ο πρωτος εισαι η ο τελευταιος.Αν δεν αντεχεις αυτα μην παιζεις ποκερ.Και τι νομιζεις οτι θα εκανες αν πηγαινες στο Vegas η πιθανοτιτες που ειχες ηταν 0,001% για να κανεις κατι.Γνωμη μου ειναι να αφησεις της χαζομαρες πχ τιλτ κλπ και να κατσεις να μελετησεις για να γινεις καλυτερος.Αλλιως μια ζωη θα σε φταει η πουτανα η τυχη.

με ενοχλει που εχασα στο συγκεκριμενο τουρνουα με ασσακια..εχω ξαναχασει εννοειτε αλλα δεν με ενοιαξε και πολυ..οσο για το βεγκας δεν παιζει οι πιθανοτητες να ειναι 0,001% οπως λες.δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να μπεις στα χρ επαθλα σε ενα τουρνουα των 1000 παικτων περιπου?βλεπω κατι κολεγιοπαιδα που κερδιζουν μπρασελε..δηλαδη αυτοι καλυτεροι ειναι?παιδια με την σωστη τακτικη κ λιγο την ευνοια της τυχης(αν ειναι η μερα σου) μπορεις να καταφερεις πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntelis1

Δεν ειναι κλαψα φιλε απλως το παλικαρι ηθελε παρομοιες ιστοριες και του εδωσα μια. Εννοειται οτι συμβαινουν αυτα και εννοειται οτι θελω ακομα δουλεια.Αλλα ποιο βεγκας ρε μεγαλε σιγα... Πιατευεις οτι υπαρχουν πολλοι που εχουν τη δυνατοτητα να πανε εκει και να αντεξουν οση μελετη και να χουν κανει... LOL

ετσι ακριβως παρομοιες ιστοριες αλλωστε γι αυτο ειναι το φορουμ...βεβαια δεν συμφωνω μαζι σου που λες ποιο βεγκας ρε μεγαλε σιγα..δηλαδη αν πιασεις τα nuts σε 2-3 μεγαλα ποτς νομιζεις θελει πολυ να κανεις ενα μεγαλο cash?το παραδειγμα των moneymaker,darvin moon πιστευω λεει πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με ενοχλει που εχασα στο συγκεκριμενο τουρνουα με ασσακια..εχω ξαναχασει εννοειτε αλλα δεν με ενοιαξε και πολυ..οσο για το βεγκας δεν παιζει οι πιθανοτητες να ειναι 0,001% οπως λες.δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να μπεις στα χρ επαθλα σε ενα τουρνουα των 1000 παικτων περιπου?βλεπω κατι κολεγιοπαιδα που κερδιζουν μπρασελε..δηλαδη αυτοι καλυτεροι ειναι?παιδια με την σωστη τακτικη κ λιγο την ευνοια της τυχης(αν ειναι η μερα σου) μπορεις να καταφερεις πολλα

Και ο μεσι με τον σπυροπουλο και οι δυο ποδοσφαιριστες ειναι αλλα διαφερουν οσο η μερα με τη νυχτα.Τα κολεγιοπαιδα που πανε εκει εχουν crushareι στο ιτνερνετ ολα τα mid-high στακε game ομως.Προσωπικα δεν νομιζω οτι ειναι ευκολο το vegas και σιγουρα -ev κινηση.εγω θα επαιζα ενα τουρνουα με εγγυημενο επαθλο παρα με εισηρητιο για vegas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω στο τελευταιο μονο κ εγω το ιδιο κανω απο δω και περα..φιλαρακι βαλε εδω σε αυτο το σαιττ να δεις μια συνεντευξη του κωστα νανου στο καζινο της θεσσαλονικης...οταν τον ρωτησανε,ποια ειναι τα πιο ευκολα τουρνουα?η απαντηση του ηταν οτι ειναι τα wsop...αφου παιρνουν μερος παρα πολυ παικτες μετριοι που κυνηγανε απλα δημοσιοτητα και μπρασελε..τα πιο δυσκολα ειπε οτι ειναι τα ept..αν δεν βαριεσαι μπορεις να δεις την συνεντευξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω ρε μαν?ημουν αλανθαστος.σε ολες τις παρτιδες εβγαινα νικητης.εφτασα στην πουτανα την πηγη και δεν ηπια νερο.επαιξα το καλυτερο τουρνουα της ζωης μου.απο τοτε με πηρε η μπαλα και δεν εχω ορεξη,εκνευριζομαι ευκολα.καταστραφηκα με λοζε ασσακια γαμω την πουτανα μου ρε πουστη?ενα φυσιολογικο μπορντ και θα την ειχα κανει για βεγκας...καταστροφη....πλεον προσπαθω να μαζεψω τα κομματια και να ξαναγεννηθω απο τις σταχτες μου....

σε καταλαβενω ρε φιλε!ειναι μεγαλη πουστια αυτο που επαθες!

η γνωμη μου ειναι να αραξεις ενα διαστημα να ηρεμισεις και μετα ξεκινα ξανα!

οσο ειναι φρεσκο και το σκεφτεσαι δεν θα παιζεις το ποκερ που θελεις να παιξεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι εχεισ δικιο...ισως να ηρθε η ωρα να ασχοληθω με το λαιβ ποκερ...γνωριζει κανεις αν υπαρχουν τουρνουα στο γευγελη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
με ενοχλει που εχασα στο συγκεκριμενο τουρνουα με ασσακια..εχω ξαναχασει εννοειτε αλλα δεν με ενοιαξε και πολυ..οσο για το βεγκας δεν παιζει οι πιθανοτητες να ειναι 0,001% οπως λες.δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να μπεις στα χρ επαθλα σε ενα τουρνουα των 1000 παικτων περιπου?βλεπω κατι κολεγιοπαιδα που κερδιζουν μπρασελε..δηλαδη αυτοι καλυτεροι ειναι?παιδια με την σωστη τακτικη κ λιγο την ευνοια της τυχης(αν ειναι η μερα σου) μπορεις να καταφερεις πολλα

Σε όλα τα major τουρνουά, δηλαδή 3-4 είναι όλα και όλα (WSOP, WSOPE, WPT, EPT) το ζουμί είναι 50-50 τύχη-ικανότητα και όσο πλησιάζουν τα event στο final table η τύχη υπερτερεί πλέον. Γι αυτό και όπως λες και εσύ, κάθε χρόνο βλεπεις κάθε λογής απίθανους (και ασφαλώς και τοπ-class επαγγελματίες) σε τελικά τραπέζια, σε late stage χρηματικά έπαθλα 5ψήφια και 6ψήφια.

Εφέτος για παράδειγμα στο τελικό τραπέζι του Main Event, είναι ένας πορτιέρης που η μεγαλύτερη ποκερική του επιτυχία μέχρι τα τώρα, είναι 2.500 δολάρια.....!!!!

Για γέλια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε όλα τα major τουρνουά, δηλαδή 3-4 είναι όλα και όλα (WSOP, WSOPE, WPT, EPT) το ζουμί είναι 50-50 τύχη-ικανότητα και όσο πλησιάζουν τα event στο final table η τύχη υπερτερεί πλέον. Γι αυτό και όπως λες και εσύ, κάθε χρόνο βλεπεις κάθε λογής απίθανους (και ασφαλώς και τοπ-class επαγγελματίες) σε τελικά τραπέζια, σε late stage χρηματικά έπαθλα 5ψήφια και 6ψήφια.

Εφέτος για παράδειγμα στο τελικό τραπέζι του Main Event, είναι ένας πορτιέρης που η μεγαλύτερη ποκερική του επιτυχία μέχρι τα τώρα, είναι 2.500 δολάρια.....!!!!

Για γέλια !!!

αυτο ακριβως προσπαθω να εξηγησω φιλαρακι..ειδικα στο final table του main event παντα θα υπαρχει ενα ονομα και ολοι οι αλλοι θα ειναι ερασιτεχνες η το πολυ ημιεπαγγελματιες..τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο..γερο συκωτι χρειαζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...