Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

41os Στο Sunday Million (26/11) : 3000$ Epathlo


venily

Recommended Posts

H καλη η μερα απο το πρωι φαινετε λενε..... Οπως καθε κυριακη ετσι και χθες ειπα να παιξω το πρωι κανα satellite να περασει η ωρα γιατι στο sunday milion ειχα μπει απο το σαββατο. Μου ηρθαν 4 φορεσ βαλεδες 3 φορες παπαδες κτλ αλλα και στα 2 που επεξα εγινε η στραβη και δεν πηρα την πολυποθητη νικη αλλα μπικα μεσα στα λεφτα τουλαχιστον. Αυτο που με προβληματιζε ομως ηταν οτι μου ηρθαν ολα τα καλα φυλλα στα satelites και το βραδυ δεν θα μου ερθει τπτ. Ετσι και εγινε. Το βραδυ λοιπον καθομαι να παιξω στο Sunday Milion. Βρισκω και τον vladan που ειχε προκριθει και αυτος και αρχιζουμε να παιζουμε. Μπηκαμε και οι 2 στα λεφτα Χωρις παντος να εχω κανα καλο φυλλο πηρα πολλα chips απο πολυ καλα reads κλεψιματα των blinds και πολυ καλες μπλοφες. Μου ηρθαν και οι Παπαδες μολις μπηκα στα λεφτα και τα διπλασιασα, εκανα κατι πολυ καλα reads σε καποιους που εκλεβαν τα blinds και τους πεταξα εξω, μια χαρα μεχρι εδω. Μεχρι που κανω ενα all in και παω στα 500000 με average 400000 και με αλλαζει τραπεζι. Επαιζα ηδη 6.30 ωρες. Οταν πηγα να κανω αυτα που εκανα και στο αλλο τραπεζι που ημουν, δλδ να κλεψω τα blinds ktl, δεν με ξερανε τι παιχτης ημουν οποτε δεν ηξεραν αν παιζω σηντηριτικα η αν κανω σηνεχεια raise οποτε αρχισα να χανω τα raise που εκανα απο reraise των αλλων, το εκανα μια 2 φορες αυτο, ειδαν πως κανω raise κωλοφυλλα και με το που μου κανει καποιος reraise φευγω οποτε το εκμεταλευτηκαν αυτο. Ετσι επεσα στα 250000 με 41 παιχτες να εχουν μεινει μεσα και εγω να εχω το ΒΒ που ηταν 32000. Ενας ο οποιος εκανε συχνα raise, 2 θεσεις πριν το BUTTON, και ειχε 600000 κανει raise 3 φορες το ΒΒ. Εγω ειχα :Kh :Js. Σκεφτομενος οτι εκανε συχνα raise και επισις οτι βρισκοταν σε θεση που καποιος επιθετικος θα προσπαθουσε να κλεψει τα blinds τα εκανα all in..... Πιστευω πως αν ειχα την φημη που ειχα στο αλλο τραπεζι δεν θα εμπενε καποιος με το φυλλο που κρατουσε ο τυπος. Αλλα λογο της κακης διαγωγης μου στο συγκεκριμενο τραπεζι δεν νομιζω οτι θα επερνε καποιος διαφορετικη αποφαση απο την δικια του. Ετσι λοιπον καλεσε με :9d :9c και στο flop σκαει :6c :7d :8d το turn :6h και το river ερχετε για να μου δωσει το τελευταιο χτηπημα μια :Qh Ηταν φιγουρα αλλα οχι αυτη που ηθελα.... Ενταξη δεν μπορω να πω οτι με χαλασαν τα 3000$ αλλα με τα λεφτα που ειχα και με τον τροπο που εχασα μπορουσα πιστευω να παω παραπανω. Αλλα απο τα λαθη του μαθαινει ο ανθρωπος και αποκταει εμπειρια. Την Επομενη φορα θα αποφυγω αυτα τα λαθη.....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια venily, σου εύχομαι και ακόμη μεγαλύτερα κέρδη στο μέλλον!

Όσο για το τελευταίο χέρι που περιγράφεις είναι πράγματι παρακινδυνευμένο, και αν το έιχες ξανακάνει κι άλλες φορές ακόμη...βρώμα η δουλειά. Πάντως αν είχες περισσότερες μάρκες, τότε ίσως να σε φοβόταν περισσότερο ο τύπος με τα 9ρια.

Τέλος πάντων...το θέμα είναι ότι κατάφερες μία πολύ σημαντική διάκριση. Σου εύχομαι να κάνεις μία σωστή διαχείριση το κεφάλαιό σου και να το μεγαλωσεις ακόμη περισσότερο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

venily έγραψε:

Την Επομενη φορα θα αποφυγω αυτα τα λαθη.....;)

Αν τα blinds ήταν 16 και 32.000 τότε δεν υπάρχει θέμα λάθους... Σωστά έπαιξε ο αντίπαλός σου, σωστά έπαιξες κι εσύ... Το παιχνίδι ήταν αυτόματο και απ'τις δυο πλευρές...

TheGamester

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω παιδια, να στε καλα. Ευχομαι και σε σας τα καλητερα. Να δειξουμε οτι και οι ελληνες κατι αξιζουμε στο ποκερ....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Respect!

Sygxarhthria venily. Spoudaia epidosh. Kai profanos mporouses kai kalytera alla xartia paizoume.. H tyxi metraei.. Ok sigoura den ekanes thn kalyteri epilogh sto teleytaio sou xeri, alla posa kai posa tetoia call den exoun ginei kai exoun kerdisei.. Tha mporouse na skasei h figoura sou..

Xthes exasa se 2 tournoua 2-3 theseis prin ta lefta kai tis dyo fores me all in mou KK apo callers me A 4 off kai 10 9 suited.. That's poker.. Giayto to latreyoume..

Kai pali sygxarhthria!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...