Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ειναι το μεγαλυτερο ποκερικο(pokerstars) site "απατη" ;


nai kala

Recommended Posts

φιλε naikala οι καλυτεροι πελατες της stars ειναι οι supernova elite και η εμπορικη εταιρια stars τους εχει στα ωπα ωπα με τεραααστιο ποσοστο rakeback .

απανταω σε αυτο γιατι ειναι το μονο απο τα επιγχειρηματα σου που δεν ειχα ξαναδιαβασει.τα υπολοιπα εχουν χιλιοειπωθει και δειχνουν αγνοια,και κανουν τον καθενα να πιστεψει οτι εισαι απλα καποιος που εμαθε καποια βασικα και νομιζει οτι δεν γινεται να χανει.και αφου χανει καποιος αλλος πρεπει να φταιει αρα ειναι rigged.

 

 

ps.απαντηση σε οσους κανουν την κλασικη ερωτηση τι καθεσαι και ασχολεισαι,οταν ξεκιναγα να ασχολουμαι με το game πηρα μεγαλη βοηθεια,χωρις να μου κοστισει κατι,σε πολλους τομεις(ευτυχως οχι σε τετοια θεματα) απο τους τοτε foroumιστες οποτε το θεωρω κατι σαν ανταποδοση το να προσπαθησω εστω στα απλα να βοηθησω καποιον να βγει απο τη φαση του κυνηγητου φαντασματων,αν φυσικα το θελει.βεβαια το πιθανοτερο ειναι να μην το θελει,αλλα οκ εχασα 5 λεπτα απο το χρονο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς θα συμφωνήσω με τον φίλο που άνοιξε το τόπικ που και λίγα λέει και θα μπω κι εγώ στη κουβέντα γιατί πραγματικά  έχω κουραστεί να διαβάζω σχόλια και απαντήσεις από φανατικούς υποστηρικτές της εν λόγο εταιρίας (και γενικά είναι υπέρ του ιντερνετικού πόκερ) που ο μόνος αντίλογος που έχουν συνήθως είναι ότι αν δε σ’αρέσει μη παίζεις, διάβασε πιο πολύ μάθε κάνε ράνε..Λες και ο φίλος που έγραψε το ποστ είναι κανένας άσχετος (χωρίς να τον γνωρίζω )και ξεκίνησε να παίζει χτες και με το που κατηγόρησε την εταιρία πέσανε να τον φάνε.

 

Μπορώ να παραθέσω ένα εκατομμύριο λόγους στο ότι η εταιρία μπορεί να κλέβει όποιον και όποτε θέλει γιατί μπορεί να το κάνει και να μην το πάρει χαμπάρι και κανείς..Όπως μπορεί και κάποιος να μου παραθέσει ένα εκατομμύριο λόγους που δεν κλέβει..Από τη στιγμή όμως που δεν έχει αποδειχτεί ούτε το ένα ούτε το άλλο είναι να ‘χαμε να λέγαμε..

 

Όμως ένα νοήμον άνθρωπος που δε ζει με ψευδαισθήσεις (χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα κακό αν είναι προς όφελος του) πρέπει να ψάχνει τα πράγματα λίγο παραπέρα και να μην τρώει ότι του σερβίρουν. Και εξηγούμαι.

Πρώτος και κύριος παράγοντας για να πιστέψεις κάτι είναι να το δεις.

 

Τι βλέπεις στο ίντερνετ?Απολύτως τίποτα παρά μόνο φυλλαράκια που σου μοιράζει η κάθε εταιρία που νοιάζεται μόνο για το rake (εδώ γελάνε).Ο άνθρωπος σαν ον είναι τόσο άπληστο που φυσικά όταν θα έχει τη ΔΥΝΑΜΗ να αποκτήσει περισσότερα ΦΥΣΙΚΑ και θα την αξιοποιήσει.Και ναι η σταρς βγάζει ΠΑΡΑ πολλά λεφτά..Για να μη βγάλει όμως περισσότερα??Είναι στατιστικά αποδεδειγμένο ότι δεν υπάρχουν πιθανότητες στο ίντερνετ και όποιος πει το αντίθετο είναι αυτός που γενικά όλα στη ζωή του τα βλέπει ρόδινα και γενικά ότι όλα είναι αγγελικά πλασμένα..

 

Η εταιρία πιστεύω ότι έχει τον τρόπο να αναγνωρίζει τον κακό παίχτη(και φυσικά να τον ευνοεί) τον καλό παίχτη(ώστε να τον τιλτάρει)και να τον στέλενει από τουρ σε τουρ η από κας σε κας για να σου παίνρει το rake(αφού μόνο το rake τη νοιάζει έτσι δεν είναι?) και πάει λέγοντας.Και μη μου πει κανείς πώς μπορεί και το κάνει αυτό..Όπως μπορεί και ανακατεύει(υποτίθεται) τα φύλλα και στα μοιράζει τόοοσο τυχαία.Το ιντερνετικό downsing είναι ένα από τα μεγαλύτερα ψέματα που έχουν εφευρεθεί ώστε να έχεις την πεποίθηση ότι έλα μωρέ έτσι είναι και έτσι πρέπει για να δικαιολογούμε τη χασούρα μας..Αλήθεια γιατί σε live δεν υπάρχει αντίστοιχο downsing(όσο άσχημα και να σε πάει μια μέρα αργά η γρήγορα αν είσαι καλός παίχτης θα ανατρέψεις την κατάσταση)

 

Επίσης ο καλός παίχτης φαίνεται μακροπρόθεσμα..Αλήθεια πόσο μακροπρόθεσμα όταν τρώς το ένα bad beat μετά το άλλο από χειρότερους παίχτες ??Σε άλλη ζωή??Ίσως..

Αν και μπορώ να γράψω ebook   δε θα το κάνω ούτως η άλλως αρκετοί θα μου την πέσουν και μένα (αυτοί μωρέ που πάνε με το σταυρό στο χέρι και όλα καλά) αλλά θα κλείσω με το εξής:

Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο..Η εταιρία δε θέλει να στεναχωρεί κανένα..Τον κακό παίχτη που αν χάνει συνέχεια θα φύγει από το μαγαζί και το καλό παίχτη που λέει δεν μπορεί αφου είμαι καλύτερος θα κερδίσω δε γίνεται συνέχεια να χάνω με το ένα οutter στο ρίβερ…

 

Αλήθεια στα καζίνο που είναι όλοι οι κακοί παίχτες ??Εξαφανίστηκαν??Στο Λουτράκι βλέπω ότι πλέον παίζουν οι μόνιμοι μεταξύ τους..Το ίδιο και στην Πάρνηθα..Μα γιατί??Εκεί δεν έχει 1 out στο ρίβερ?Μάλον θα είναι σε downsing και είπανε να ξεκόψουν λίγο για να χαλαρώσουν…

 

Φιλικά απλά για να υπάρχει και ο αντίλογος…

 

Υ.Γ Δεν υπάρχει κανένας σοβαρός παίχτης που να ασχολείται με το ποκερικό ίντερνετ και μόνο..Όλοι οι επαγγελματίες έχουν ως κύριο εισόδημα είτα από τα live cash είτε live tour..Στο ίντερνετ παίζουν για την πλάκα τou

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ. ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΜΩΣ ΣΕ 2 ΣΗΜΕΙΑ..Ο ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΕΣOΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΗΜΙ & ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Η ΕΣΤΩ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΟ ON LINE POKER. ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΙΔΟΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ-ΤΖΟΓΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΣΤΟΙΧΗΜΑ =ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mias k egine molus twra.. na to pw..all in pre flop se tournoua..(alonwn paixtwn)

AA all in vs 7 8 trufili.. nikaei to 78.. meta KK vs 72 mpastounia nikaei to 72 (o idios pou ESPASE TOUS ASSOUS)

Erxetai i seira mou apo to button! lew twra tha tou ta parw. exw AQ kai paw all in.

big blind autos me kanei call olo tou to stuck me 5 7 mpastouni.. nikaei me 7.. kai me petaei

 

Blepw kai to epomeno xeri epeidh ekane o idios raise.. kanoun 2 atoma call sto raise tou

vgazei k 6 j. ntoukarei TO ZWO. ntoukarei o allos kai paei all in o teleutaios ME K 6 (2 pair)

ton kanei CALL TO ZWO ME J 7 kai kanei call k o allos me JQ.. kai vgazei J sto turn 7 sto river

K 6 J J 7......... RE DE PATE STO DIAOLO??? DEN PERIGRAFW ALO...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα.Θέλω και εγώ να καταθέσω την άποψη μου στο θέμα γιατί είναι ένα θέμα που συζητήτε ευρέως στον κόσμο του Poker...
Προσωπικά  παίζω poker περίπου 10 χρόνια με φίλους σε σπίτια..Αρκετές φορές πηγαίνω στην Πάρνηθα και σπάνια σε λέσχες..
On line στην stars έπαιζα αρκετά αν και τελευταία ( για λόγους που θα εξηγήσω παρακάτω ) παίζω πολύ λιγότερο on line.
Έβριζα και εγώ την stars για να απίθανα στατιστικά της στα bad beat ,, για τα απίθανα river της και για τα απίθανα flop σε χέρια preflop all-in..

Η άποψη μου πάντα ήταν (και είναι ) πως η stars έχει τόσα bat beat όσα για να τα δείς σε live πρέπει να παίξεις χρόνια ...
Άκουγα λοιπόν τις συχνές δικαιολογίες πως στην stars μοιράζονται δεκαπλάσιες παρτίδες σε ανάλογο χρόνο με το Live,,πως και στο live γίνονται bat beat κτλ κτλ.
Η αλήθεια είναι πως στο on line poker μοιράζονται πολλές περισσότερες παρτίδες απ'ότι στο live..
Τους τελευταίους 6 μήνες έπιασα δουλειά dealer σε έναν μεγάλο όμιλο των Αθηνών με καθημερινά τουρνουά και εκατοντάδες παίχτες..
Μοίραζα περίπου 120 - 150 πάσες ημερησίως για 5 ώρες περίπου που δούλευα.Όταν κάποιος πάει να παίξει ένα τουρνουά και εαν αποκλειστεί φεύγει απο το τραπέζι,
Πόσες πάσες είδε ; Πόσες πάσες έπαιξε..50-100 150-200 εαν πήγε FT.Και μετά πότε ξαναπήγε να παίξει;Πάει κάθε μέρα και πόσο μακριά φτάνει στα τουρνουα;
Δλδ πόσες πάσες βλέπει live ένας μέσος παίχτης (σε χρόνο παιχνιδιού εννοώ ) ;
Αυτό που κατάλαβα εγώ έτσι απλά βλέποντας και μοιράζοντας εκατοντάδες χέρια καθημερινά είναι πως η stars έχει τόσα πολλά bad beat σε ένα μεγάλο τουρνουά παράδειγμα 2000 παιχτών, που για να τα δείς σε live πρέπει να πάς σε μια λέσχη και να παίζεις για 6 μήνες σερί ,

Εκει να τρώς ,εκεί να πίνεις , εκει να κοιμάσαι να ξυπνάς και να παίζεις poker..
Μού έχει τύχει η αλήθεια είναι να κάτσω σε τραπέζι και να δίνω το ενα bat beat μετά το άλλο.να μην το πιστεύω και εγώ αυτο που βλέπω.
Αλλα αυτό έτυχε σε 6 μήνες 1 φορά..
Επίσης στο live την ωρα που τρέχανε 8-10 τραπέζια τουρνουά και 3-4 cash έπεφτε ένα bat beat 1,5 % ή 2,5 % την ημέρα και εαν έπεφτε (ξαναλέω bat beat 1,5% και 2,5 % ,όχι 70 - 30 και 80 -20) δεν μιλάω για τέτοια ποσοστά στην stars το να φάς 1,5 % ή 3% είναι κάτι συνηθισμένο..
Επίσης ιδικά στο cash στην stars υπάρχουν πολλές πάσες που σε μπλέκουν.Συνέχεια βλέπεις set over set στο flop ,,flush over flush ,,κτλ κτλ.
Ο σκοπός είναι να σε μπλέξει σε μια πάσα και να σε κάνει να βάλεις το μέγιστο των χρημάτων σου σε ενα Pot..
Στο live poker δεν υπάρχουν τόσα πολλά μπλεξίματα ,,ευτυχώς δλδ..
Σκεφτείτε παράδειγμα πως πάτε να παίξετε ένα τουρνουα live και τρώτε bat beat και αποχωρείτε,,τι θα κάνετε; Τίποτα δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα,,θα φύγετε και θα πάτε σπίτι σας και αύριο πάλι εαν θέλετε να παίξετε θα πάτε,Ενω στην stars με το που τρως το bat beat και αποχωρείς απο το τουρνουά αμέσως έχεις την επιλογή να μπείς σε άλλα 100..Και εαν είσαι και full tilt τότε είναι σχεδόν σίγουρο πως θα ξαναμπείς..
Ναι πλέον είμαι 100 % σίγουρος (προσωπική άποψη πάντα) πως η stars είναι απάτη όσων αφορά τα bat beat...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα στο φόρουμ σήμερα είναι το τέλος απο την πόκερ σταρ είμαι τόσο εκνευρισμένος που τράβηξα όλα τα χρήματα μου παιζωzoom low stakes το παλεύω με τα χίλια ζόρια και συνεχώς ανεβαίνω τελειώνω την πρόκληση και συνεχίζω σε 5χερια έχω 3φορες ΑΑ χάνω και τις 3φορες και μάλιστα στην τελευταία παρτίδα έχω στο τραπέζι 6αστερια και έναν vipmember pokerstar βγάζει Α. 4 5 ποντάρω το ποτ και μου γυρίζει all in τα δίνω και μαντέψτε 6 7 κΙ ο τύπος μπήκε με 8 2 ο vip τα σχολεία δικές σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...