Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Poia rooms protimate? Kai o logos?


Silencio

Recommended Posts

Prosopika paizo se polla rooms kathos variemai eykola synexeia se kapoio..

Kai yparxoun theoro polla aksiologa rooms, eite logo software eite logo prosforon h tournoua pou exoun.

Panta mou aresei na paizo sto PokerStars an kai einai apo ta merh pou h tyxi mou koimatai.. Exei ta panta.. Fovera satellites, tournoua olon ton eidon kai gia oles tis tsepes kai poli kalo software.

Agaphmeno mou einai kai to Poker4Ever an kai apo ta mikra rooms, kathos paizo ekei sxedon apo thn arxh kai exo synithisei to software pou to theoro idaitero.. Trelenomai na allazo dealer otan den mou moirazoun fyllo! H asiatisa einai h kalyterh me diafora! :laugh: :P

Panta episis apolamvano to poker sto Bodog afou to software tou einai apo ta kalytera. Gia mena paizei spoudaio rolo to logismiko kathos den mporo na eimai mprosta sto pc gia ores se othoni pou to mati mou tin aporriptei.. Giayto kai den mporo na paikso me tipota se rooms tis Action -Island, Ibiza Poker kai ola ta synafi.. h tis Dobrosoft..

Telos apo ta agaphmena mou merh einai ta rooms pou xrhsimopoioun software Boss Media - Celeb, Poker.uk, King Solomons k.l.p.. Panta mou aresei na vriskomai sta trapezia tous..

Yparxoun kai alla kala alla mhn ta anafero ola.. Genika pantos eimai poker traveller! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poker traveller... Καλό αυτό δεν το είχα σκεφτεί (ζηλεύω!).

Ναι και εγώ έχω υπάρξει τέτοιος. Από Sportingbet ξεκίνησα πριν από 5 χρόνια περίπου και κατέληξα στο Asteriapoker περνώντας από Party Poker, Poker Stars, Noble Poker, USA Poker, Full tilt (τα πιο ωραία avatars), Betfair, ΒΕΤ24, Βetoto, Poker.gr, Pacific, Ultimate Bet, CelebPoker,και άλλα πάρα πολλά (συλλογή του bonus πρώτης κατάθεσης γαρ, ας είναι καλά το pokerlistings.com)...

Συμφωνώ και έγώ ότι δεν μπορείς να κάθεσαι πολλές ώρες μπροστά στην οθόνη όταν δεν σου αρέσει αυτό που βλέπεις. Αυτή η κυρία με το τσαντάκι, στο λαιμό μου έχει καθίσει. Και την έχουν και πρώτη μούρη τη ρημάδα... :) . Αλλά ας μην είμαι αγνώμων, εκεί καθόμουν στη BET24 όταν κέρδισα το ταξίδι για το Newcastle. Μπρρρρρρ.....

Αλλά πιο πολύ σημασία για μένα έχουν 2 πράγματα: Το να βρίσκω το τραπέζι που θέλω γρήγορα (και όχι να περιμένω 10 ώρες να αδειάσει θέση) και το να έχει κάθε χέρι που παίζω μια "προστιθέμενη" αξία. Και εξηγώ τι εννοώ...

Όταν κυνηγάς κάποιο bonus πρώτης κατάθεσης, συνήθως για να το εισπράξεις πρέπει να παίξεις πολλά χέρια για να μαζέψεις τους ανάλογους πόντους. Τότε είναι που ανοίγεις 4 και 5 τραπέζια ταυτόχρονα και παίζεις με ρυθμό πολυβόλου. Κάθε χέρι που παίζεις σε φέρνει πιο κοντά στο bonus που θα εισπράξεις. Κάθε χέρι λοιπόν έχει αυτή τη προστιθέμενη αξία...Αλλά όταν πάρεις το bonus τι γίνεται τότε? Τέρμα? Όχι αν ψάξεις λίγο. Υπάρχουν sites που συνεχίζουν και σου δίνουν επιστροφή γκανιότας ανάλογα με το πόσο πολύ παίζεις. Στο τέλος κάθε μήνα εκκαθαρίζεται η γκανιότα στην οποία έχεις συμμετάσχει και παίρνεις πίσω ένα ποσοστό. Για τον Νοέμβριο μόλις εισέπραξα 50 Ευρουδάκια για συνολική γκανιότα περίπου 350 Ευρώ. Not bad! :woohoo:

Άλλο δείγμα προστιθέμενης αξίας των χεριών είναι να ανταλλάσεις τους πόντους που μαζεύεις με δώρα ή παροχές. Έχω μαζέψει stress balls, καπελλάκια, βιβλία για πόκερ (τελευταίο απόκτημα το How to bluff, το περιμένω σε 1-2 εβδομάδες, οπότε μετά όπου με δείτε να ποντάρω ΜΗΝ με πιστέυετε) από το Poker Stars ενώ τώρα "δουλεύω" μανιωδώς για να πάω Κοπεγχάγη και EPT μέσα από το ανάλογο πρόγραμμα του Asteriapoker

Αυτά...Και ας μην ξεχνάμε ότι σε τελική ανάλυση εμείς οι παίκτες έχουμε πραγματικά εκατοντάδες επιλογές για το που θα παίζουμε. Οι αίθουσες μας έχουν πιο πολύ ανάγκη απ' ότι εμείς αυτές, οπότε μπορούμε να είμαστε και επιλεκτικοί και ευέλικτοι και αρκετά πιο απαιτητικοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...