Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Κατάθεση και Capital Controls


vas

Recommended Posts

Καλησπερα,

Προσπάθησα να κάνω κατάθεση με χρεωστική στην REDSTAR POKER. Η αίτηση όχι απλά δεν γίνόταν δεκτή αλλα μιλώντας με το support τους μου είπαν οτι δεν τους την εμφάνιζε καν σαν αίτηση και μου πρότειναν να ανοίξω λογαριασμό στην skrill και να προσπαθήσω ξανώ να κάνω κατάθεση από εκεί.

Ανοιξά και μόλις έβαλα τον αριθμό της χρεωστικής μου την μπλοκάρανε.Μιλώντας και με το δικό τους support μου απαντησαν το εξής :
 

Παράθεση

 

Further to your request, please note that due to the capital control restrictions in your country of registration, deposits to Skrill and payments to merchant websites using a credit/debit card issued in Greece is not possible at present. However, you could use a non-domestic credit/debit card instead.

We advise you to try to make a deposit via a manual bank transfer to our local bank account in Piraeus bank or check osme of the other available deposit options. To check them, simpyl click Upload button on your account.

 

Τι μου προτείνετε να κάνω.Να βάλω κάποιον που είναι στο εξώτερικο να μου στείλει χρήματα μέσω skrill ή να κάνω μεταφόρα μέσω τραπέζης ?

 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σχετικα με το deal που ειχε γινει στην redstar  απο εποχης μακαριτισσας pokercity ισχυει ? καθε ποτε μπαινει το rakeback και για ποια περιοδο του μηνα ?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ισχυει ακομα το συγκεκριμενο deal. Το rakeback για καθε μηνα μπαινει στις 15 του επομενου. Κατα την εγγραφη βαζεις απλα κωδικο greek96 και κατα την πρωτη καταθεση δεν βαζεις καθολου κωδικο.

Συμφερει αρκετα. Η κινηση στο site εχει ανεβει πολυ τελευταια , εχει αρκετα fish και απο το τελος αυτου του μηνα στο ιδιο δικτυο θα παιζουν και οι παικτες του PKR.COM , καθως συγχωνεουν τα player pool τους μεσω ενος ειδικου software . , Το pkr.com θα συνεχισει να εχει το δικο του γνωστο 3dclient φτιαγμενο απο την PKR αλλα το player pool θα ειναι πλεον κοινο με την redstar και το υπολιιπο δικτυο της microgaming. Οποτε τα πολλα fish που εχει ηδη θα αυξηθούν ακόμα περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η foufoutos είπε:

Ναι ισχυει ακομα το συγκεκριμενο deal. Το rakeback για καθε μηνα μπαινει στις 15 του επομενου. Κατα την εγγραφη βαζεις απλα κωδικο greek96 και κατα την πρωτη καταθεση δεν βαζεις καθολου κωδικο.

Συμφερει αρκετα. Η κινηση στο site εχει ανεβει πολυ τελευταια , εχει αρκετα fish και απο το τελος αυτου του μηνα στο ιδιο δικτυο θα παιζουν και οι παικτες του PKR.COM , καθως συγχωνεουν τα player pool τους μεσω ενος ειδικου software . , Το pkr.com θα συνεχισει να εχει το δικο του γνωστο 3dclient φτιαγμενο απο την PKR αλλα το player pool θα ειναι πλεον κοινο με την redstar και το υπολιιπο δικτυο της microgaming. Οποτε τα πολλα fish που εχει ηδη θα αυξηθούν ακόμα περισσοτερο.

Το rake back για 1 με 30 κάθε μήνα μπαίνει στις 15 του επόμενου; Αν βάλεις κωδικό για αρχικό μπόνους αφαιρείται από το rakeback για αυτό λες όχι κωδικό αρχικα? Επίσης ή goal bet σε ποιο δικτυο είναι; Από που αντλει παικτες; Αξίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η stekont είπε:

1)Το rake back για 1 με 30 κάθε μήνα μπαίνει στις 15 του επόμενου;

2)Αν βάλεις κωδικό για αρχικό μπόνους αφαιρείται από το rakeback για αυτό λες όχι κωδικό αρχικα?

3)Επίσης ή goal bet σε ποιο δικτυο είναι;

4)Από που αντλει παικτες;

5)Αξίζει;

1)  Ναι

2) Ναι αφαιρειται απο το rakeback. Αλλα και χωρις κωδικο και παλι σου δινει το αρχικο bonus αυτοματα απο μονο του, αλλα αθροιστικα το ιδιο πραγμα παιρνεις παλι ειτε με bonus ειτε χωρις

3) Εχει δικο της player pool, δεν ειναι σε κανενα δικτυο. 

4) Απο την ελλαδα. Σχεδον ολοι οι παικτες που θα βρεις εκει ειναι ελληνες

5) Δεν δουλευει κανενα HUD, και το επιπεδο δυσκολιας στο NL50 ειναι (κατα την γνωμη μου ) λιγο πιο ευκολο απο το NL10 της Pokerstars. Επισης εχει omaha που το επιπεδο δυσκολιας στο PLO50 ειναι επισης πιο ευκολο (κατα την γνωμη μου) απο το PLO10 της Pokerstars. Σε Omaha εχει καμποσα τραπεζια συνεχεια σε Holdem εχει μονο συγκεκριμενες ωρες κυριως βραδυνες και ειναι λιγα 1-2 σε καθε stake. Επισης εχει καποια τουρνουα και sattelites για live.

Με απλα λογια: Ειναι κατι πολυ διαφορετικο απο τα αλλα poker rooms, γιατι ειναι το μονο που ειναι σαν να παιζεις Live poker, τοσο στον τροπο παιχνιδιου (χωρις hud) , στο stake που θα παιξεις (παικτες επιπεδου NL5 παιζουν εκει NL50 ) τον αριθμο τραπεζιων που μπορεις να παιξεις σε Holdem (1 h 2 τραπεζια NL50 μονο σε ωρες που θα βρεις ), τα τουρνουα (εχει κινηση σε συγκεκριμενα τουρνουα συγκεκριμενες μερες και ωρες οπως στο Live και με αριθμo παικτων οπως σε τουρνουαδακια live), οτι παιζεις με ατομα που τα ξερεις και μπορεις να μιλησεις μαζι τους και στο chat, κλπ σε φιλικο κλιμα, ειναι πρακτικα το ελληνικο Poker room και οι παικτες σε μεγαλο βαθμο ειναι μια μεγαλη παρεα

Οποτε για το αν αξιζει η οχι εξαρταται απο το στυλ παικτη. Αν ο τυπος σου ειναι να κανεις multitabling 12 τραπεζια με notecaddy και tableninja και να μαζευεις λεφτα απο τεραστιο volume με ψηλο rakeback, τοτε οχι δεν αξιζει, εκτος αν σου αρεσει να αφιερωνεις και καποιες ωρες να παιζεις με φιλους η γνωστους ελληνες, για διασκεδαση, chatting και για να ξεφευγεις απο τη ζαλαδα του grinding.

Αν ομως προτιμας τα live cash games απο το online mass multitabling τοτε ειναι το μονο online poker room που ξερω να υπαρχει που μπορει να δωσει μια τετοια αντιστοιχη εμπειρια, και στην περιπτωση αυτη αξιζει πολυ

΅Εκτος απο παρεα και διασκεδαση υπαρχει παντως και η δυνατοτητα να βγαλει και αρκετα λεφτα εκει περα, δεδομενου οτι θα παιζει αρκετα ψηλοτερα stakes απο αυτα που παιζει αλλου . Π.χ καποιος που αλλου παιζει NL10 μπορει εκει να παιζει NL50

Επισης για οποιον ασχολειται με Live τουρνουαδακια εχει κατα καιρους διαφορα sattelites

Απο κει και περα σε σχεση με το τι ειναι μειον στην goalbet συγκρκιτικα με το live poker, η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι στα τραπεζια Omaha των ψηλοτερων Stakes (στα χαμηλα stakes αποκλειεται), εμενα  προσωπικα δεν μπορει να με πεισει κανεις οτι δεν γινεται να υπαρξουν /η οτι δεν υπαρχουν ηδη καποιοι (2-3 ατομα) που καποιες φορες προσπαθουν/ η θα προσπαθησουν να κανουν collusion  . Στα τραπεζια  cash Holdem παντως , οπως και στα ΜΤΤ η γνωμη μου ειναι οτι αποκλειεται να υπαρχει οποιοδηποτε collusion, ειναι τελειως καθαρο το παιχνιδι σε ολα τα stakes .

 

Σχετικα με τις αναληψεις απο goalbet αν καποιος εχει πιστοποιησει τα στοιχεια του σωστα κλπ με βαση τα οσα εχω δει και ακουσει μεχρι τωρα δεν φαινεται να υπαρχει καποιο προβλημα...( αν υπαρχει κανεις που να ειχε καποιο προβλημα η μεγαλη καθυστερηση ας το γραψει εδω.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εγγραφη στην redstar με τον κωδικο greek96 εχω κανει .
τελικά καποιά συμβουλή για τον τρόπο κατάθεσης έχουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η vas είπε:

και εγω εγγραφη στην redstar με τον κωδικο greek96 εχω κανει .
τελικά καποιά συμβουλή για τον τρόπο κατάθεσης έχουμε ?

Απο ελλαδα δουλεουν εκει μονο ewallets, δηλαδη skrill και netteller

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...