Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ζήτηση gamepad grinding


StonedCoder

Recommended Posts

Ψάχνω gamepad για grinding στη stars αν κάποιος έχει και δεν το θέλω πλέον ας μου στείλει pm με μοντέλο/τιμή αλλίως αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάτι καλό που έχει χρησιμοποιήσει τον ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα την αποψη μου το καλυτερο για αυτη την δουλεια ειναι το Logitech F710 wireless gamepad, κανει 40 ευρω, μπορείς να το βρεις στο Πλαίσιο η στο eshop.gr

Εγώ με αυτό παίζω τα τελευταία 3 χρόνια και δεν το πουλάω (όταν μου χάλασε ξαναγόρασα ακριβώς το ιδιο)

Εναλλακτικα καποιος μπορει να χρησιμοποιησει και το wireless gamepad του XBOX 360 με USB αντάπτορα για PC/windows , το έχω χρησιμοποιήσει και αυτό , τα κουμπιά είναι ακριβώς τα ίδια και στο logitech και στο XBOX αλλά βρίσκω το Logitech λίγο πιο άνετο. Τα 16 τραπεζια παιζονται με gamepad το ιδιο ανετα οσο παιζονται 10 τραπειζα με το mouse

 

Τα gamepads αυτα εχουν ακριβως ολα τα κουμπια χρειαζονται για το grinding, δηλαδη 4 βασικα κουμπια, , 4 πλαγια και 2 βοηθητικα συν 4 τα πανω κατω αριστερα δεξια συνολο 14 κουμπια. Ακριβά  gamepads με περισσοτερα κουμπιά και διαφορες αηδίες είναι περισσότερο δύσχρηστα  και άχρηστα γιατί τα παραπάνω κουμπιά απλά σε μπερδεύουν και οδηγούν σε συνεχώς Missclicks όταν παίζεις πολλά τραπέζια. Gamepads με λιγοτερα κουμπια επισης ειναι αχρηστα γιατι δεν φτανουν για ολα τα διαφορετικα bet sizes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τo tableninja υποστηριζει πληρως και απευθειας το gamepad και πρακτικα για να εκμεταλλευτεις πληρως ολες τις δυνατοτητες του gamepad θες tableninja

 

Υπαρχει τροπος και χωρις tableninja, αλλα δεν ειναι τοσο βολικος

 

Υπαρχουν προγραμματα που οταν πατας ενα κουμπι στο gamepad πατιεται αυτοματα ενα κουμπι στο πληκτρολογιο. Βαζεις στην ποκερσταρς πληκτρα πληκτρολογιου για το παιχνιδι σου, και παιζεις με το gamepad χωρις tabeleninja

Εκεινο που λειπει ομως στην περιπτωση αυτη, ειναι οτι δεν δουλευουν τα πληκτρα αριστερο δεξι βελακι με τα οποια μπορεις να αλλαζεις τραπεζια μονος σου οποτε θελεις (τετοια δυνατοτητα  δινει μονο το tableninja)  και τα πληκτρα οπως sit out next big blind all tables και sit out next big blind  all tables, τα default bet sizes σε flop river και turn, ενα default raise size κλπ, καθως και τa aytomata screen layouts που δινει το tableninja κλπ.

Εγω δεν εχω παιξει ποτε μου με gamepad χωρις tableninja οποτε δεν μπορω να σου μεταφερω αν ειναι ευχρηστος ο δευτερος τροπος να σεταρεις το gamepad δηλαδη να παταει τα κουμπια πληκτρολογιου που εχεις βαλει  στην  pokerstars. Με tableninja ομως μπορω να σου πω ομως οτι σιγουρα δουλεύει τέλεια, και οτι σιγουρα αξιζει πολυ ,απλά θέλεις δυο μερες να συνηθίσεις να πατάς πολύ γρήγορα  τα κουμπιά του gamepad χωρίς να κάνεις λάθος στα Bet sizes. Μετα απο δυο μερες  αρχιζεις και τα κάνεις ολα παρα γρήγορα χωρίς να κουράζεσαι καθόλου.

Για μένα έχει τεράστια σημασία το gamepad και απο΄θέμα υγείας. Ξέρω άτομα που επειδή έπαιζαν χωρίς gamepad και παιζανε με πλήκρα  πολλές ωρες μεγάλα διαστήματα πιάστηκαν οι τένοντες του χεριού τους (νόσος της "γραφομηχανής") επίσης κάποιοι σκύβουν όταν έχουν πληκτρολόγιο η mouse και το σωμα τους δεν εχει σωστη θεση. Για πολλές ώρες grinding και πολλά τραπέζια η γνώμη μου είναι ότι δεν γίνεται χωρίς gamepad. Όταν είχα ξεκινήσει να παίζω με gamepad είδα μια τεράστια μείωση στην κούραση που είχε το σώμα μου το βράδυ μετά απο πολλά μεγάλα sessions, τα χέρια μου δεν πόναγαν πια, και επίσης και ψυχολογικά ένιωθα πολύ πιο άνετα, γιατί το "πάτα πληκτρολόγιο η mouse" 10 χιλιαδες φορες μεσα σε μια μερα σε κουραζει και ψυχολογικα.

 

Το μονο μειον με το gamepad ειναι ενα προβλημα με το  mental game που συμβαινει σε μερικους, το σύνδρομο του "αυτοματου πιλότου".

Μερικοι που ειχαν gamepad το εβγαλαν και παιζουν με Mouse για να γλυτωσουν απο αυτο.

Με το gamepad υπαρχει δυαντοτητα να παιζεις τοσο πολυ γρηγορα, που η καθε αποφαση στο τραπεζι να διαρκει λιγοτερο απο μισο δευτερολεπτο. Ενω με το Mouse καθυστερεις θελεις δεν θελεις και μεχρι να πατησεις το κουμπι του Mouse οσο κρατα η καθυστερηση, σκεφτεσαι και το action παραπανω. Με το gamepad πρεπει κανεις να μπει στην λογικη να καθυστερει απο μονος του περισσοτερο την αποφαση σε καθε τραπεζι και να μην το δει σε στυλ playstation γιατι οσοι το εχουν παθει ετσι δεν τους βγηκε σε καλο, πηραν gamepad και αντι να φτιαξουν το παιχνιδι τους, το χαλασαν αφου επαψαν να σκεφτονται τα actions πριν πατησουν τα κουμπια η προσθεσαν παρα πολλα τραπεζια τα οποια μεν προλαβαιναν να τα παιξουν πλεον επειδη ειχαν gamepad, ομως δεν ηταν ικανοι να τα παιξουν απο πλευρας mentality, . Αλλα δεν φταιει το gamepad αυτο το λαθος, ειναι καθαρα θεμα mental game . Αν καποιος εχει συνειδητοποιησει καποια πραγματα μετα δεν εχει τετοιο προβλημα. Με gamepad και tableninja καποιος προλαβανει παρα πολυ  ανετα να παιξει 24 τραπεζια μπορει ομως το skill του να ειναι για μεχρι  8 η 12, αν καποιος καταλαβει οτι πρεπει να παιζει οχι οσα τραπεζια προλαβαινουν τα χερια του με το Gamepad αλλα οσα του δινουν μια ανετη ευχερια να σκεφτεται καπως και να προλαβαινει να βλεπει το HUD αρκετα και μην παιρνει πολυ βιαστικες αποφασεις, τοτε ειναι ολα ΟΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν παιξει κανεις με gamepad χωρις tableninja , θα εχει επισης τα δυο παρακατω προβληματα

- Αν εχει τα τραπεζια tile στην οθονη, συχνα ειναι η σειρα του να παιξει σε τρια εως πεντε απο αυτα, ταυτοχρονα  και δεν ξερει αν πατησει το κουμπι του gamepad  σε ποιο απο ολα αυτα θα παει το bet

 Συχνα μπερδευεται και πατα BET στο gamepad νομιζοντας οτι το bet θα παει σε καποιο τραπεζι το οποιο εκεινη τη στιγμη κοιταζει, ενω το bet παει σε αλλο τραπεζι.

Το tableninja λυνει αυτο το προβλημα βαζοντας ενα χρωματιστο περιγραμμα γυρω απο το τραπεζι στο οποιο θα παει το bet η το fold η το call που θα πατησεις στο gamepad. Εγω μπερδευομαι ακομα και με το περιγραμμα, και η λυση που βρηκα ειναι να αλλαξω το μεγεθος του  περιγραμματος και να το κανω παρα πολυ παχυ  ωστε να το διακρινω ξεκαθαρα. και να μην μπερδευομαι ποτε (το tableninja εχει επιλογη ποσο παχυ θελεις να ειναι το περιγραμμα )

 

-Το timebank. Με πολλα τραπεζια δεν προλαβαινεις να τα παιξεις ολα μεσα στον χρονο που δινει η pokerstars και καποια χερια σου γινονται ayto fold και γινεσαι sit out. Το tablenija κλικαρει αυτοματα το timebank σε οσα τραπεζια αργεις να παιξεις ωστε να δωθει εξτρα χρονος, και ακομα και αν εχεις αργησει τοσο πολυ που εχει ληξει και το timebank και εχεις γινει sit out σε κανει ξανα sit in απο μονο του για να παιξεις στο επομενο χερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou file,polu endiaferonta kai katatopistika osa les kai eyxaritw polu k g tn xrono sou,gt me entharrynes k mena na agorasw to sykekrimeno pad.
egw paizw apo 12-18 tables pleon(kyriws paizw 15) enw palaiotera epeiza kai 24 mexri kai 27-28 kapoies fores.epeidh omws osonanai ephreazei polu to massive mtting kai sto roi kai sthn prosoxh estiazw sto na paizw 15 tables max pleon.ta 15 ayta ta paizw panta tile(etsi me boleyei kalutera)kai panta me tninja!(prospwika to thewrw toso aparaithto oso kai to hud,g n mn ginw upervolikos kai pw akoma parapanw!!)
esy systhneis n to agorasw to sygkekrimeno?mia mikrh aporia p exw pou mporei n fanei kai xazh,pws tha kinoumai apo table se table m to pad?kai me thn empeiria sou einai pio grhgoro apoti to mouse?
eyxaristw ek ton proterwn!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατωντας αριστερο η δεξι βελακι στο gamepad  μετακινεισαι απο τραπεζι σε τραπεζι.

Οταν τα τραπεζια ειναι παρα πολλα,ενας τροπος ειναι να μη  μετακινεισαι αλλα αφηνεις το tableninja να διαλεγει καθε φορα απο μονο του ενα τραπεζι , και εσυ απλα πατας το action που θελεις στο τραπζι που εχεις διαλεξει. Σου φερνει δηλαδη ενα ενα τα τραπεζια το tableninja και διαλεγεις τι θα κανεις σε αυτο που σου εφερε και μολις το διαλεξεις, το βγαζει και σου φερνει ενα αλλο. Αν δεν ειναι παρα πολλα τα τραπεζια τοτε ειναι πιο γρηγορο να αλλαζεις μονος σου τραπεζι με τα βελακια του gamepad.

 

Ειναι παρα πολυ πιο γρηγορο απο το mouse. Απο πλευρας ταχυτητας χεριων προλαβαινει κανεις να παιξει τουλαχιστον διπλασια τραπεζια απο οτι θα προλαβαινε αν επαιζε με mouse

Το keypad βολευει πολυ περισσοτερο απο οτι το πληκτολογιο του υπολογιστη σου και το Mouse, και υπαρχουν διαφοροι παικτες που εχουν ανακαλυψει αυτο το πραγμα , αγορασαν keypad και παιζουν με αυτο και λενε οτι ειναι ευχαριστημενοι γιατι προφανως ειναι πολυ πιο βολικο απο το πληκτρολογιο και το mouse που ειχαν πριν. Ομως οτι το gamepad βολευει πολυ περισσοτερο απο το keypad, διοτι ειναι τουλαχιστον δυο φορες πιο γρηγορο και δυο φορες πιο ξεκουραστο επισης (σε σχεση παντα με online poker games ) απο οτι ειναι το keypad. Οποιος παιζει online poker με  keypad κατα την γνωμη μου το κανει ειτε επειδη ειτε δεν ξερει οτι το gamepad βολευει καλυτερα  ειτε επειδη δεν εχει tableninja ειτε επειδη δεν ξερει /δεν εχει ιδεα το πως γινεται να σεταρει κανεις τα κουμπια του gamepad ωστε να υπαρχει μια πολυ βολικη και αμεση /πανευκολη να τη θυμαται κανεις αντιστοιχια με τα actions σε ενα poker game και τα tablesizes. Επιπλεον το keypad εχει υπερδιπλασια τιμη απο το gamepad και αν θελει κανεις να παιξει μοντερνα action adventure παιχνιδια που εχουν 500 κουμπια οπως ανοιξε το inventory , αλλαξε οπλο, βαλε σφαιρες, κοιτα πανω, κανε μαγικα κλπ, τοτε το keypad ειναι οτι καλυτερο , οχι ομως και για online poker οπου τα actions ειναι bet/raise , check/fold, check/call οποτε θες 3 κουμπια να μπορεις να τα πατας παρα πολυ γρηγορα κινωντας ελαχιστα μονο με το ενα  δαχτυλο απο το ενα σου χερι και μαλιστα δεν το κουνας ολοκληρο αλαλ μονο την ακρη του δαχτυλου και παιζεις ολα τα actions του online game, ενω με τα αλλα δυο σου δαχτυλα βαζεις τα Bet sizes και με το δαχτυλο απο το αλλο χερι μπορεις να μεγαλωνεις και να αυξανεις το μεγεθος του πονταρισματος κατα 1Small Βlinf καθε φορα (πανω -κατω βελακι του gamepad). Ουτε καν κουνας καθολου το χερι σου, και το καθε δαχτυλο κουνιεται καθε φορα αποσταση μικροτεη απο 1 εκατοστο. Ας συγκρινει κανεις τις κινησεις που θελει να κανει το χερι του στο gamepad με αυτες στο keypad ειναι το ενα τριτο και αν το συγκρινει με αυτες που κανει στο  στο mouse δεν ειναι λιγοτερο απο ενα δεκατο. Επισης το gamepad μπορεις να το κρατας καποιες φορες και με το ενα χερι , ενω με το αλλο χερι να παιρνεις το Mouse για να βλεπεις καποια popups στο HUD οταν χρειαζεται

 

Θελει βεβαια να εχει κανεις και καταλληλο HUD για να μπορει να παιχτει με  gamepad, δηλαδη HUD οπου να μην απαιτειται να ανοιγει κανεις συνεχεια  τα popups, επειδη δεν βολευει το gamepad για κατι τετοιο , καθως τα popups ανοιγουν μονο με Mouse. Αν καποιος μικρυνει το font size στο HUD και κοψει καποια η ολα τα abbreviations τοτε το HUD χωραει πανω πολυ πραμα. 

Εγω οτι stats του HM2 χρησιμοποιω τα εχω ολα πανω στο HUD, και σε popups εχω τα εξειδικευμενα stats και notes του notecaddy. Διαφορετικα δεν μπορει να γινει Mass multitabling γιατι δεν προλαβαινει κανεις, και δεν βολευει.Οσοι χρειαζονται να ανοιγουν συνεχεια σχεδον σε καθε χερι τα popus ειναι γενικα παικτες που κανουν bumhunting σε  stakes ΝL100 και πανω και παιζουν ελαχιστα τραπεζια, μονο με jesus seats πανω σε ψαρια.,

 

Το Bumhunting ειναι τελειως αλλο στυλ φιλοσοφια και τροπος παιχνιδιου απο οτι το Mass multitabling, οποτε εχει και διαφορετικο τροπο στησιματος του HUD.

Ενας bumhunter η καποιο που παιζει μονο με τρελλο tableselection, δεν θα οφεληθει σε τιποτα απολυτως αν αγορασει gamepad. Το gamepad βοηθαει αποκλειστικα και μονο οσους κανουν Mass multitabling

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει και ενα καινουριο προγραμμα σαν το table ninja πολυ καλυτερο κατα την αποψη μου ειναι το session lord.Εχω παιξει παρα πολλες ωρες με το συγκεκριμενο προγραμμα και τα σπαει.Απλα ειναι αρκετα ακριβοτερο απο το table ninja και δεν ξεω αν υποστηριζει pad.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η GoldenVirginia είπε:

Υπαρχει και ενα καινουριο προγραμμα σαν το table ninja πολυ καλυτερο κατα την αποψη μου ειναι το session lord.Εχω παιξει παρα πολλες ωρες με το συγκεκριμενο προγραμμα και τα σπαει.Απλα ειναι αρκετα ακριβοτερο απο το table ninja και δεν ξεω αν υποστηριζει pad.

Δεν το ηξερα αυτο το προγραμμα, βλεποντας την σελιδα του φαινεται πραγματι αρκετα καλυτερο απο το tableninja καθως εχει πολυ περισσοτερες δυνατοτητες.

Αλλα δυστυχως φαινεται να υποστηριζει προς το παρον μονο την pokerstars.

Βεβαια και το tableninja υποστηριζει μονο pokerstars  , full tilt , ipoker

Εγω επειδη απο περσι παιζω πλεον σε αλλες εταιρειες και οχι στην Pokerstars και παιζω μονο cash games, χρησιμοποιω ενα αλλο προγραμμα , το TableTamer, που κανει τα ιδια πραγματα με το tableninja εκτος απο το sitngo opener (δηλαδη hotkeys+gamepad+screen layouts, τα οποια μαλιστα τα κανει καλυτερα απο το tableninja) , ειναι πιο φτηνο σε συνδρομη απο το tableninja και το πιο βασικο για μενα ειναι οτι δουλευει πληρως σχεδον σε καθε online poker room που υπαρχει, π.χ. δουλευει κανονικα στην redstar, στο americas cardroom κλπ.τα οποια δεν τα υποστηριζει και δεν εχει σκοπο να τα υποστηριξει ποτε το tableninja

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το τελος του 15' παιζω κι εγω σε διαφορετικες εταιρειες χωρις ομως να εχω σταματησει τελειως την pokerstars.Το προβλημα μου παντως ειναι οτι επειδη ανοιγω 5 διαφορετικα poker room για να συμπληρωσω το απαιτουμενο volume (16 table) στα stakes που θελω ειναι δυσκολο να τα διαχειριστω οσον αφορα το layout.Αυτο το TableTamer μπορει να με βοηθησει?Μπορω δηλαδη να το τρεχω και να δουλευει με (888,microgaming,ipoker,full tilt & pokerstars)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η GoldenVirginia είπε:

Απο το τελος του 15' παιζω κι εγω σε διαφορετικες εταιρειες χωρις ομως να εχω σταματησει τελειως την pokerstars.Το προβλημα μου παντως ειναι οτι επειδη ανοιγω 5 διαφορετικα poker room για να συμπληρωσω το απαιτουμενο volume (16 table) στα stakes που θελω ειναι δυσκολο να τα διαχειριστω οσον αφορα το layout.Αυτο το TableTamer μπορει να με βοηθησει?Μπορω δηλαδη να το τρεχω και να δουλευει με (888,microgaming,ipoker,full tilt & pokerstars)?

Ναι δινει  φτιαχνεις screen layouts μεσα απο το TableTamer και τακτοποιει μονο του τα τραπεζια ολων αυτων των διαφορετικων εταιρειων που παιζεις ταυτοχρονα πανω στην οθονη και μπορεις να παιζεις ταυτοχρονα σε ολες τκις εταιρειες με τα ιδια default bet sizes που δινει για preflop, flop, turn river και τα ιδια hotkeys , ακομα και με gamepad. Tiς εταιρειες που αναφερεις τις υποστηριζει ολες και μπορεις να τις παιζεις ολες μαζι ταυτοχρονα με tabletamer

Το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι οτι τα τραπεζια της redstar δεν μπορουν να μικρινουν οσο θελεις οπως αυτα της pokerstars που γινονται οσο μικρα θελεις, και αυτο μπερδευει λιγο τα μεγεθη των τραπεζιων στο προγραμμα , δηλαδη τακτοποιει τα τραπεζια στην οθονη αλλα μερικα ειναι λιγο πιο μεγαλα και αλαλ λιγο πιο μικρα αναλογα την εταιρεια.

Αλλα αν φτιαξεις καταλληλα τα Layouts η δουλεια σου γινεται μια χαρα.

Ενα αλλο μειον ειναι οτι το tabletamer ειναι αρκετα πιο δυσκολο στο σεταρισμα ως προς το tableninja, ειναι λιγο πονοκεφαλος και αν δεν το σεταρεις σωστα δεν γινεται δουλεια

Αλλα αν το μαθει κανεις το πως δουλευει εχει παραπανω δυνατοτητες και επιλογες απο το tabelninja και ειναι φθηνοτερο. Επισης κανει συνεχεια νεα updates στα οποια προσθετει η διορθωνει διαφορα πραγματα και δεν εχει autoupdate, οποτε πρεπει καποιος να κοιταει την σελιδα συχνα και να κανει download και install τα νεα updates. Ειναι γρηγορα εξελισσομενο προγραμμα και προστιθενται συνεχεια νεες δυνατοτητες και διορθωνονται συνεχεια οτι προβληματα υπαρχουν

Το tabletamer εχει επισης thread στο twoplustwo forum οπου καποιος μπορει να αναφερει προβληματα και να ζητησει να διορθωθουν. Επισης διορθωνει συντομα οποια προβληματα αναφερουν οι χρηστες οτι εχουν, δεν ειναι οπως οι τυποι το tableninja που κανουν οτι τους κατεβει και  γραφουν τους χρηστες στα @ρχιδια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατεβασα το trial του table tamer και ειναι πολυ λειτουργικο 4 μηνες εψαχνα ενα software που να δουλευει ταυτοχρονα σε διαφορετικα poker room.Στην ουσια ειναι ενα table ninja το οποιο δουλευει παντου χωρις να μπερδευεσαι με τα layout και διαφορετικα hotkeys.Μπραβο παντως πολυ καλο software.Μιας που συζηταμε για software μηπως υπαρχει και καποιο αλλο αξιολογο προγραμμα σαν το holdem manager η το poker tracker μπας και ξεφυγουμε απο την εταιρεια αυτη που αναπτυσει το holdem manager - poker tracker επειδη ο σχεδιασμος του software εξ αρχης ειναι λαθος ?Οταν υπαρχει καποιο προβλημα ειτε στο holdem manager η στο table ninja γιατι στην ουσια οι ιδιοι το φτιαξανε σου λενε να τους στειλεις τα log files σε ολους το ιδιο λενε.Στην ουσια υπαρχει αντιπαλο δεος σε αυτη την εταιρεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκτος απο την εταιρεια των Holdem Manager και Pokertracker, υπαρχουν ακομα αλλες δυο μικροτερες που φτιαχνουν ενα παρομοιο  προιον

 

-Το PokerOffice. 

Ειναι πολυ παρομοιο με το Pokertracker

Συγκριτικα με το pokertracker το πλεονεκτημα του ειναι οτι ειναι παρα πολυ πιο γρηγορο και πιο ελαφρυ, τρεχει ακομα και σε παλιους υπολογιστες και εχει λιγες απαιτησεις μνημης. Ειχα αγορασει  license και για Omaha και για Holdem και τον πρωτο μου χρονο στο Online poker επαιζα με αυτο το προγραμμα, διοτι μου εδινε την δυνατοτητα να τρεχω πολλα τραπεζια ταυτοχρονα στον παλιο υπολογιστη που ειχα τοτε διαθεσιμο χωρις να κολλαει καθολου οπως γινονταν με το HM και το PΤ . 

Το μειονεκτημα ειναι οτι εχει λιγοτερα στατιστικα απο το HM2 . Ειχα πει στους προγρμαματιστες του pokeroffice οτι απλα τους ζηταω - και μαλιστα τους παρακαλαω θερμα, να κανουν τον κοπο να προσθεσουν τουλαχιστον καποια POSITIONAL στατιστικα , π.χ. BB 3bet vs button, BB 3bet vs cutoff, BB 3bet vs SB, SB 3bet vs BTN, κλπ και τους εξηγησα οτι ειναι πολυ βασικα για καθε παιτκη που παιζει το παιχνιδι σοβαρα

Δυστυχως οι προγραμματιστες του pokeroffice δειχνουν να  ξερουν πολυ καλα απο προγραμματισμο οχι ομως και απο Poker.

Οποτε οταν κταλαβα οτι δεν υπαρχει φως, εδωσα καποια απο τα λεφτα που ειχα κερδισει μεχρι τοτε απο το παιχνιδι και πηρα καλο ενα καινουριο γρηγορο PC για να τρεχω το HM2, το οποιο το προτιμησα απο το PT4 μοναχα λογω του Notecaddy που κανει μεγαλη διαφορα

-Το Holdem Indicator

Αυτο εχει το πλεονεκτημα οτι δουλευει παντου σε καθε εταιρεια χωρις setup, δουλευει εκει που κανενα αλλο HUD δεν λειτουργει, π.χ. ακομα και στο αμερικανικο Bovada (που δεχεται παικτες μονο απο ΗΠΑ). Αυτο νομιζω οτι ειναι το καλυτερο για backup HUD, καθως ποτε δεν ειχε τα προβληματα που ειχε το ΗΜ2. Μειονεκτημα βεβαια ειναι οτι προσφερει απλως ολα τα βασικα stats και τιποτε παραπανω, αλλα την δουλεια του την κανει μια χαρα.

Εχει free trial που δουλευει στα play money τουρνουα και cash games της pokerstars και διαφορων αλλων εταιρειων, οποιος γουσταρει μπορει να το κατεβασει και να το δοκιμασει. Δεν εχω αγορασει Licence αν και υπηρχαν παρα πολλες φορες που θα ευχομουν να εχω ενα licence, καθως δουλευει σε πολλες εταιρειες που το HM2 δεν δουλευει καθολου η που απαιτει converter . Η εταιρεια που το παραγει ειναι αρκετα αξιολογη, δεν μπορει να ανταγωνιστει βεβαια τους HM και PT ομως εχει σταθερη θεση κυριως στην (μικρη ) αμερικανικη αγορα, καθως δουλευει τελεια σε ολα τα αμερικανικα sites αλλα και ολα τα μεγαλα διεθνη δικτυα και ειναι παρα πολυ γρηγορο  , και υπαρχουν εξαιρετικα φιλικο προς το χρηστη, παρα πολυ ελαφρυ , ευχρηστο  και ευκολο κανεις να το δουλεψει 

 

Προσωπικα ειμαι αναγκασμενος να χρησιμοποιω HM2, καθως στα cash games χρησιμοποιω πολλα και διαφορα custom notecaddy και HM2 stats και notes που δεν τα υποστηριζει κανενα αλλο προγραμμα, με τα οποια το παιχνιδι παει σε τελειως αλλο επιπεδο απο αυτο που ειναι αν παιζει κανεις με ενα απλο συνηθισμενο παλιου τυπου HUD . Πρακτικα δηλαδη το notecaddy ειναι που κανει για μενα την τεραστια διαφορα αναμεσα στο HM2 και σε ολα τα υπολοιπα HUD. Αν δεν υπηρχε το notecaddy και αν δεν ειχε εξελιχθει το παιχνιδι τοσο πολυ ωστε να εχει φτασει πλεον στο τρελλο επιπεδο που ειναι τωρα στο ετος 2016 και απαιτει  τοσο πολυ advanced πραγματα κυριως στα popups, θα μου αρεσε να παιζω με το Ηoldem Ιndicator.

 

Η ιδια εταιρεια επισης ειναι η μονη που βγαζει σημερα HUD και για STUD variants (razz, stud, stud hi/lo) το περιφημο STUD INDICATOR (Αν και κανεις δεν παιζει πια τα stud variants και ο λογος δεν ειναι μονο το holdem boom αλλα το οτι τα παιχνιδια ειναι τετοια που τα εφτικα edges απεναντι στους αντιπαλους αρα και τα περιθωρια κερδους ειναι πολυ πιο μικρα εκει περα απο οτι σε NLHE και PLO)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...