Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Poker is dead hands


kafrinius

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η kafrinius είπε:

 

Σε αυτο εδω το χερι, ο αντιπαλος σου, ενας πολυ εμπειρος hand reader στο NL5 (και στο NL2 επισης) σε "διαβαζει" και παταει το call περηφανος λεγοντας "πω πω τι μεγαλος PRO που ειμαι και κανω τοσο δυσκολα reads. Τετοια calls τα κανω μονο εγω και αλλοι κορυφαιοι επαγγελματιες παικτες !". 

Ειναι παρα πολυ απλα τα πραγματα για εκεινον στο turn:

 Αφου εχεις κανεις check το turn και εχεις κανει και underbet το flop, "σιγουρα εχεις weak pair η draw με το draw σχεδον βεβαιο",  και αν τυχον εχεις weak pair, το δικο του Pair ειναι μπροστα.  

Check/raise στο turn δεν κανουν στο NL5 σε τετοια boards παρα μονο με draws . Τα nuts τα κανουν bet επειδη φοβουνται να δωσουν free card και γινουν outdraw, επιπλεον το check /raise σε τετοια spots δεν το δοκιμαζει κανεις στο NL5 επειδη οι αντιπαλοι ειναι γενικα Passive και θα κανουν checkback

Πολυ ευκολο το call  του αντιπαλου σου λοιπον  στο NL5

Μονο που ελειπε το τελευταιο μηδενικο , εγραφε το τραπεζι NL50 και νομισε οτι ηταν NL5 , ο τυπος παιζει σε λαθος stakes....  Το παθαινουν αυτο αρκετοι  "PRO" του NL5 αυτο τελευταια.

Πολυ ωραιο το exploitive line σου :

underbet flop με very strong hand και μετα check/shove το turn σε board με draws

και δεν χρειαζεται ουτε καν να το balanceάρεις αφου δουλευει πάντα με strong made hands και αντιπαλους "hand readers" που εχεις δει σε προηγουμενα χερια οτι κανουν τετοια περιεργα calls , αλλα και απεναντι σε aggro παικτες, (κανεις induce για να σε κανει raise στο flop, και αν δεν το κανει στο flop σιγουρα θα κανει bet turn απεναντι στο check σου,  ωστε να μπορεσεις μετα να κανεις check/shove , να σε κανει "hand read" με τον NL5 τροπο που περιεγραψα και μετα να σε κανει call).

 

Μια καλη   ιδεα για exploits εναντια σε αντιπαλους με υποβαθρο microstakes, ειναι να αντιγραφεις αδυναμα lines  καθως και  unbalanced lines κακων microstakes παικτων που όποτε  παιζουν τετοια lines έχουν συνηθως αδυναμα χερια, και να παιζεις εσυ τα ιδια lines απεναντι σε παικτες που το μονο ποκερ που ξερουν ειναι το ABC POKER maximally exploitive bumhunting και παιζουν παντου το ιδιο παιχνιδι απο NL10 εως NL50, και να τα παιζεις εναντιον τους τα ιδια αδυναμα lines ... αλλα με very strong ranges.

Αυτο το κανω και εγω συνεχεια , εχω βρει πολλα τετοια  αδυναμα lines αλλα , αυτο εδω το τελευταιο που εβαλες δεν τo ειχα σκεφτει.  Thanks for the free info! Το προσθετω στο μενου μου και αρχιζω να κανω το ιδιο Line απο αυριο.

Παρε τωρα και ενα δικο μου τετοιο line παρομοιας ιδεας ( αλλα ειναι πολυ πιο απλο απο το δικο σου)

Ο υπερτεραστιος coach ...Gordon, ο μεγιστος αυτος υπερανθρωπος που σε παιρνει απο fish του ΝL2 και σε μετατρεπει σε επαγγελματια του poker και εκατομmυριουχο μεσα σε 6 μηνες (9 μηνες το πολυ),  βαζει τους παικτες του στα 6max cash games να παιζουνε στο MPN network , εκει δηλαδη που παιζω και εγω , (ωστε να τους κλεβει το rakeback ) και εχει δωσει σε ολους την εντολη :RAISE DONK bets ME ANY TWO ΠΑΝΤΑ, AKOMA ΚΑΙ ΣΕ MULTIWAY POT ME ΠΑΙΚΤΗ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΣΟΥ! (ειναι maximally exploitive line)

Oποτε εχω σημειωσει ποιοι ειναι αυτοι που το κανουν , και απεναντι στους συγκεκρμενους donkαρω παντα POT SIZE BET ολα τα sets μου και 2pairs or better, και κανενα αλλο φυλλο. Με κανουν παντα raise , ενω το ξερουν πως ειναι λαθος, συνεχιζουν και το κανουν raise για να μην τους  μαλωσει ο Gordon. Μετα χανουν το stack τους το οποιο εχουν παιξει ακομα και με air και μετα μπαινουν στο "blog" με την ιστορια τους και κλαιγονται οπως συνηθως, οτι εχασαν λεει αυτη τη βδομαδα πολλα λεφτα  "απο κατι  maniacs" αρκετοι απο αυτους ημουν εγω (το MPN δικτυο δινει δυνατοτητα και αλλαζω nickname συχνα, και ολα οσα βαζω παραπεμπουν σε maniacs).

Μετα μπαινω στα προσωπικα blog τους, διαβαζω ολα αυτα που επαθαν καθε φορα και με τον τραγικο τροπο που τα περιγραφουν και μυξοκλαιγονται , και γελαω. BRUTALITY!

Διοτι το να κανεις τετοια Plays και να καθεσαι μετα να γελας μονος σου ειναι μεν ευχαριστηση, αλλα το να εχεις μετα και την ευκαιρια να διαβασεις την περιγραφη της ιστοριας απο την σκοπια του του ιδιου του θυματος , προσφερει διπλασια ευχαριστηση! (οποιος θελει να διαβασει ιστοριες πονου γραμμενες απο την σκοπια του θυματος, ας googlαρει "BPC forum blogs"  και εκει μεσα να ψαξει τα blogs οσων παιζουν 6max cash )

Δυσκολη τελικα η αληθινη ζωη για μελλοντικους εκατομυριουχους σε ενα τοσο ασπλαχνο και ακαρδο κοσμο των  6max, γεματο απο βαρβαρους " Maniacs"!  Πολυ διαφορετικη και πολυ σκληρη τελικα η πραγματικοτητα απο τα παραμυθια .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω υπερεκτιματε τις ικανότητες του μέσου nl50 zoom reg.Ολοι έχουν άπειρα leaks και οι περισσότεροι απλά οκ έχουν ένα καλό pre flop strategy και πάνω κάτω κάποια betting,raising frequences κλπ αλλά και πάλι πατανε κουμπιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η koskosmo είπε:

Νομίζω υπερεκτιματε τις ικανότητες του μέσου nl50 zoom reg.Ολοι έχουν άπειρα leaks και οι περισσότεροι απλά οκ έχουν ένα καλό pre flop strategy και πάνω κάτω κάποια betting,raising frequences κλπ αλλά και πάλι πατανε κουμπιά.

Παιδια εχω μια απορια σχετικη με αυτο

 Προσωπικα δεν ξερω να την απαντησω γιατι δεν εχω εμπειρια απο ψηλοτερα stakes εχω μικρη εμπειρια NL50 και εχω λιγοτερο απο ενα χρονο που παιζω NL25 regular 6max tables (ενω απο zoom εχω grindαρει σοβαρα μεχρι NL10, αλλα δεν εχω δοκιμασει Ζοοm NL25 κυριως γιατι πλεον δεν παιζω pokerstars και στις εταιρειες που παιζω δεν εχει zoom NL25)

Mεχρι τι ZOOM stakes πιστευετε οτι μπορει κανεις να ανεβει στο ετος 2016 και να παιζει ΜΕΓΑΛΟ volume, χωρις ομως να χανει λεφτα απο τα τραπεζια,  αν ολα οσα ξερει απο ποκερ ειναι απλα και μονο "Solid ABC poker" και τιποτα παραπανω, δηλαδη οτι ξερει απο ποκερ ειναι παρα πολυ  απλα πραγματα που μαθαινονται γρηγορα  απο ενα αρχαριο, αλλα ειναι ομως ολα σωστα?

Λεγοντας solid abc poker εννοω να απομνημονευσει ετοιμα  σωστα βασικα preflop ranges και postflop lines + καμια 20αρια ετοιμα exploitive lines και μερικα σωστα postflop frequencies οπως cbeting , bet river, raise chack raise κλπ, ελεγμενα και φτιαγμενα απο καποιον εμπειρο και καλο coach και δοσμενα στον παικτη, υλικο δηλαδη που να θελει λιγοτερο απο 1 χρονο να το μαθει , εξασκησει και απομνημονευσει καποιος εντελως ασχετος με ποκερ,  που αρχιζει να τα μαθαινει ολα απο το μηδεν.  

Π.χ. ενα   καινουριο site που το κανει αυτο, ειναι το upswing poker του Doug Polk.

Απευθυνεται σε τελειως αρχαριους και whales, και εχει ενα προγραμμα στο οποιο λεει οτι τους μετατρεπει μεσα σε 1 χρονο σε winning regs.

Αγοραζει ο αλλος μια συνδρομη εκει περα και αρχιζει step by step και μαθαινει ποκερ ξεκινωντας απο το ΜΗΔΕΝ, αλλα οσα μαθαινει ειναι  εγγυημενα  σωστα και δουλευουν, αν και ειναι παρουσιασμενα με πολυ απλοικο τροπο ωστε να γινονται κατανοητα και να μαθαινονται ευκολα απο εντελως αρχαριους

Θα μπορει  μετα απο 1 χρονο να σταθει σε ZOOM ΝL25? Zoom NL50? Σε ZOOM NL100?

Οποιος ξερει και θελει να πει την αποψη του για αυτο το θεμα, η ακριβης ερωτηση μου ειναι μεχρι πιο ΖΟΟΜ stake νομιζετε οτι μπορει να κερδηθει με solid ABC poker στο ετος 2016

 

O βασικος λογος που ρωταω ειναι οτι εχω μερικους φιλους που ειναι αρχαριοι στο ποκερ και με ρωτανε αν ασχοληθουν παραπανω , ποσο γρηγορα θα μπορουσαν να ανεβουν stakes και να εχουν ενα υπολογισιμο εισοδημα? Αν γραφτουν σε καποιο site για αρχαριους , μαθουν απο εκει ολα τα βασικα γρηγορα , ξεκινωντας σχεδον απο το μηδεν (επιπεδο μετριου παικτη NL2) μετα απο ενα χρονο δουλειας περιπου τι stake και τι λεφτα  θα μπορουσαν να κερδιζουν με οσα θα εχουν μαθει?

Οσα ξερω τωρα για αυτο το θεμα ειναι με βαση τη δικη μου εμπειρια και Stakes, δηλαδη οτι αν αρχισουν απο το μηδεν  με ενα σωστο coaching σιγουρα μετα απο ενα χρονο σιγουρα  γινεται να κρασαρουν το NL10. Ειμαι 100% βεβαιος γι αυτο, επειδη το κρασαρω και εγω, και οσα κανω για να το κρασαρω σιγουρα μπορει να τα μαθει οποιοσδηποτε μεσα σε λιγοτερο απο  ενα χρονο (πχ. με καλο coach και πολλες ωρες εξασκηση και θεληση, νομιζω γινεται και σε 9 μηνες) , αν ξεκινησει να μαθαινει ποκερ απο την αρχη

Αλλα για παραπανω stakes δεν ξερω  ., επειδη εμενα το NL25 π.χ. μου πηρε πολυ χρονο για να μαθω πως να στεκομαι σε αυτο και να μπορω να το παιξω ως regular.

Προτιμω να ακουσω και γνωμες απο απο ατομα ψηλοτερων stakes και εμπειριας απο μενα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ερώτηση έχει πολλούς παράγοντες μέσα και δεν μπόρει να απαντηθεί ακριβώς...

Εξάρτάτε..

1) Ποιόν έχει coach

2) Πόσο γρήγορα μαθαίνει

3) Αν αυτά που μαθαίνει μπορεί και να τα βγάζει στα τραπέζια

4) Πως αντιδρά το mental game του  

κτλ κτλ κτλ

 

Δεν είναι και πολύ σταθέρο πλάνο πάντως να επένδυσει κάποιος σε ενα παίχνιδι που είναι αβεβαιο αν έχει διάρκεια για 1-2 χρόνια ακόμα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η foufoutos είπε:

Παιδια εχω μια απορια σχετικη με αυτο

 Προσωπικα δεν ξερω να την απαντησω γιατι δεν εχω εμπειρια απο ψηλοτερα stakes εχω μικρη εμπειρια NL50 και εχω λιγοτερο απο ενα χρονο που παιζω NL25 regular 6max tables (ενω απο zoom εχω grindαρει σοβαρα μεχρι NL10, αλλα δεν εχω δοκιμασει Ζοοm NL25 κυριως γιατι πλεον δεν παιζω pokerstars και στις εταιρειες που παιζω δεν εχει zoom NL25)

Mεχρι τι ZOOM stakes πιστευετε οτι μπορει κανεις να ανεβει στο ετος 2016 και να παιζει ΜΕΓΑΛΟ volume, χωρις ομως να χανει λεφτα απο τα τραπεζια,  αν ολα οσα ξερει απο ποκερ ειναι απλα και μονο "Solid ABC poker" και τιποτα παραπανω, δηλαδη οτι ξερει απο ποκερ ειναι παρα πολυ  απλα πραγματα που μαθαινονται γρηγορα  απο ενα αρχαριο, αλλα ειναι ομως ολα σωστα?

Λεγοντας solid abc poker εννοω να απομνημονευσει ετοιμα  σωστα βασικα preflop ranges και postflop lines + καμια 20αρια ετοιμα exploitive lines και μερικα σωστα postflop frequencies οπως cbeting , bet river, raise chack raise κλπ, ελεγμενα και φτιαγμενα απο καποιον εμπειρο και καλο coach και δοσμενα στον παικτη, υλικο δηλαδη που να θελει λιγοτερο απο 1 χρονο να το μαθει , εξασκησει και απομνημονευσει καποιος εντελως ασχετος με ποκερ,  που αρχιζει να τα μαθαινει ολα απο το μηδεν.  

Π.χ. ενα   καινουριο site που το κανει αυτο, ειναι το upswing poker του Doug Polk.

Απευθυνεται σε τελειως αρχαριους και whales, και εχει ενα προγραμμα στο οποιο λεει οτι τους μετατρεπει μεσα σε 1 χρονο σε winning regs.

Αγοραζει ο αλλος μια συνδρομη εκει περα και αρχιζει step by step και μαθαινει ποκερ ξεκινωντας απο το ΜΗΔΕΝ, αλλα οσα μαθαινει ειναι  εγγυημενα  σωστα και δουλευουν, αν και ειναι παρουσιασμενα με πολυ απλοικο τροπο ωστε να γινονται κατανοητα και να μαθαινονται ευκολα απο εντελως αρχαριους

Θα μπορει  μετα απο 1 χρονο να σταθει σε ZOOM ΝL25? Zoom NL50? Σε ZOOM NL100?

Οποιος ξερει και θελει να πει την αποψη του για αυτο το θεμα, η ακριβης ερωτηση μου ειναι μεχρι πιο ΖΟΟΜ stake νομιζετε οτι μπορει να κερδηθει με solid ABC poker στο ετος 2016

 

O βασικος λογος που ρωταω ειναι οτι εχω μερικους φιλους που ειναι αρχαριοι στο ποκερ και με ρωτανε αν ασχοληθουν παραπανω , ποσο γρηγορα θα μπορουσαν να ανεβουν stakes και να εχουν ενα υπολογισιμο εισοδημα? Αν γραφτουν σε καποιο site για αρχαριους , μαθουν απο εκει ολα τα βασικα γρηγορα , ξεκινωντας σχεδον απο το μηδεν (επιπεδο μετριου παικτη NL2) μετα απο ενα χρονο δουλειας περιπου τι stake και τι λεφτα  θα μπορουσαν να κερδιζουν με οσα θα εχουν μαθει?

Οσα ξερω τωρα για αυτο το θεμα ειναι με βαση τη δικη μου εμπειρια και Stakes, δηλαδη οτι αν αρχισουν απο το μηδεν  με ενα σωστο coaching σιγουρα μετα απο ενα χρονο σιγουρα  γινεται να κρασαρουν το NL10. Ειμαι 100% βεβαιος γι αυτο, επειδη το κρασαρω και εγω, και οσα χρειαζονται για να το κρασαρω σιγουρα μπορει να τα μαθει οποιοσδηποτε μεσα σε λιγοτερο απο  ενα χρονο (πχ. 9 μηνες) , αν ξεκινησει να μαθαινει ποκερ απο την αρχη εχοντας ενα σωστο coach (και οχι τις διαφορες μουφες)  και αφιερωνει πολυ χρονο .

Αλλα για παραπανω stakes δεν ξερω  ., επειδη εμενα το NL25 π.χ. μου πηρε πολυ χρονο για να μαθω πως να στεκομαι σε αυτο και να μπορω να το παιξω ως regular.

Προτιμω να ακουσω και γνωμες απο απο ατομα ψηλοτερων stakes και εμπειριας απο μενα.

να πω αρχικα οτι παρακολουθω το θεμα αυτο αρκετο καιρο και πολυ περισσοτερο καιρο το φουντουρη οπωσ του ειπα και προσωπικα, οποτε σασ συγχαιρω για την προσπαθεια σασ και βλεπω οτι τα πατε και αρκετα καλα παραλληλα. παρ ολο που ρωτασ ξεκαθαρα για cash θα πω κι εγω τη γνωμη μου και ασ θεωρηθει διαφημιση αφου ανηκω σε ομαδα σπιν. ειμαι σχεδον βεβαιοσ λοιπον οτι καποιοσ που ειναι εστω ανταγωνιστικοσ σε micro-cash stars eidika i mid stakes se pio soft field μπορει ανετα με λιγη μονο προσπαθεια να κρασαρει τλχ 15αρια σπιν με 5-6% ροι σε ενα περιπου μηνα. ενω αντιστοιχα καποιοσ που ξεκιναει απο το 0 οπωσ λεσ αν εχει ορεξη-χρονο και μια σωστη καθοδηγηση μπορει να καταφερει το ιδιο σε ενα διαστημα 2-3 μηνων το πολυ. αυτη ειναιη ταπεινη μου αποψη και παραλληλα τροφη για σκεψη. υ.γ. μου κρατατε καλη παρεα σχεδον καθημερινα....

Παράθεση

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντώνη είναι δύσκολο να απαντηθεί ή ερωτηση σου.Βασικη προϋπόθεση για να ανέβει κάποιος γρήγορα είναι φυσικά η δυνατοτητα να μπορεί να δώσει volume.Απο εκεί και πέρα οκ με βασικά πράγματα δε ξέρω αν κάποιος θα είναι έστω be ή θα τον τρώει το rake(μη ξεχνάμε ότι με ένα lag style πληρωνεις σχεδόν 7bb/100 rake).Αλλά οκ με καλό coach και σκληρή δουλειά μέχρι nl50 ή και 100 ακόμα πιστεύω πας.Θα πρέπει βέβαια να δουλέψεις πολύ σκληρα και να χτίσεις πολύ καλό mental game.nl 100 εχω παίξει πολύ λίγο και δεν είμαι σε θέση να απαντήσω αλλά και εκεί νομίζω οι regs δεν είναι τόσο καλοί.Το καλοί το βάζω σαν σύγκριση με κάποιον high stakes player πχ οκ όχι σε σχέση με μένα.Α και δε ξέρω αν αξίζει επειδή το παιχνίδι πεθαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σε καλά MWAKI , Gl και στο spinNgo project.

 

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19570432_C1AEB3B166  vs καθαραιομο fish.  (Λίγο Spew call pre :$ Buuuuuuut......  )

 

 

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19569239_06A774FC70  vs my favourite spewreg

 d0bbdb2c61824f6c8d80be0aabcbd42c.png  παρόλο που βάση preflop λές έχασα turn ....αλλά είναι τρελός postflop!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kafrinius είπε:

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19584608_61AEA8E8BB  και μπαίνει ξεχώριστα αυτό , επειδή του αξίζει.

Τι ειδους παικτης ηταν ο αντιπαλος σε αυτο εδω το χερι ? Regular  η clownfish?

 Το δικο σου Play ειναι παρα πολύ καλο (σεμιναριο σωστου  hand reading) , αλλα απορω ιδιαιτερα για το Play του αντιπαλου σου.

Αυτη η "μπλοφα" (πρωτα raise flop, μετα check back turn in heavy draw board , μετα shove ενα τετοιο river ) δεν πιανει σχεδον  ποτε ουτε καν στο NL10

Τo line που εφαρμοζει αυτος εδω περα νομιζω οτι απλα δεν υπαρχει και δεν κανει represent τιποτα

 Νομιζω οτι καταλαβε οτι εχεις πιθανοτατα A high  διοτι το Line σου εχει μεσα πολλα A high.

Και μετα να πηγε να μπλοφαρει το river επειδη θα θεωρησε οτι δεν εχεις τα guts να το κανεις call με Α high

 

Εφοσον το  αποφασισε να κανει 2 street bluff και μαλιστα να το ξεκινησει απο raise flop,  μετα οταν κανεις check turn το μονο play που υπαρχει ειναι να κανει  shove το turn .  

 Αλλιως επρεπε να κανει fold flop .

Aν επαιζε το bluffing line που λεω  (raise flop -shove turn αν κανεις check ), θα το εκανες fold στο turn?

Αν ειχες AQ αντι AK θα εκανες και παλι call to river?

(Νομιζω ναι , διοτι αν ειχε ΑΚ ο αντίπαλος θα εκανε river check γιατι σε κερδιζει εκτος αν είναι τοσο καλος που κανει shove ΑΚ για να παρει call από χαμηλοτερο kicker)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η foufoutos είπε:

Τι ειδους παικτης ηταν ο αντιπαλος σε αυτο εδω το χερι ? Regular η clownfish?

 Το δικο σου Play ειναι για σεμιναριο , αλλα απορω ιδιαιτερα για το Play του αντιπαλου σου.

Αυτη η "μπλοφα" (πρωτα raise flop, μετα check back turn in heavy draw board , μετα shove ενα τετοιο river ) δεν πιανει σχεδον  ποτε ουτε καν στο NL10

Τo line που εφαρμοζει αυτος εδω περα νομιζω οτι απλα δεν υπαρχει και δεν κανει represent τιποτα

 Νομιζω οτι καταλαβε οτι εχεις πιθανοτατα A high  διοτι το Line σου εχει μεσα πολλα A high.

Και μετα να πηγε να μπλοφαρει το river επειδη θα θεωρησε οτι δεν εχεις τα guts να το κανεις call με Α high

 

Εφοσον το  αποφασισε να κανει 2 street bluff και μαλιστα να το ξεκινησει απο raise flop,  μετα οταν κανεις check turn το μονο play που υπαρχει ειναι να κανει  shove το turn .  

 Αλλιως επρεπε να κανει fold flop .

Aν επαιζε το bluffing line που λεω  (raise flop -shove turn αν κανεις check ), θα το εκανες fold στο turn , ετσι δεν ειναι?

εδώ είναι Basic γνώση που έχω So far Για τον παίκτη.

 

46207be1d42047d29e4263e63e95f720.png

Οκ δεν είναι std line με την καμία....

 

απλα θεώρω οτι turn

A) betarei QQ ,sets,Jx( οχι πάντα)  


River

B)o Μέσος παίκτης παίρνει showdown με 55-ΤΤ,Αχ και δεν μετατρέπει Bluff μικρότερα Pair ή Α4,Α3,45  + ακόμα με και με Jx αρκέτοι πάνε xback - ειδικα οταν Blockarw το καλύτερο AJ Που έχει. ( όχι πάντα)

 

Ο συγκεκριμένος παίκτης

1)διάλεξε να κάνει xback turn και να shovarei river blank  ενώ δεν έχει χόντρο represent Σε value range+

+

2)είναι πάικτης που παίρνει το παραμικρό showdown οταν βρίσκετε στην επίθεση(Wtsd So far είναι 39%)

+

3)έχει δείξει ικανός να bluffarei non sd handς (wwsd:36) 

οκ callarα στο δευτέρολεπτο και είναι ωραίο όταν το πετυχένεις και νόμιζω δεν είναι Vs general pool play με τπτ... :)

 

Flop  το παίξε καλά απλά επρέπε να συνεχίσει turn νομίζω....Fοld turn αν betare Yy.

+ σίγουρα River πετάω αρκετο καλύτερο range απο το 67 του ... οπότε έχει fold equity αρκετό in general...

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dennis88 είπε:

Κafrinius ωραίος, βλέπω όλα τα χέρια σου έδω είναι πολύ καλά δίνουν κ τροφή για σκέψη(παίρνει showdown με 44??)obv τυπογραφίκο.

yy 55 ενοούσα... thanks and gl ;) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19609753_9FD72DA977   vs reg . . dat tricky Turn moveeeee ... πολύ φιλόδοξο μέχρι κ οι μπλόφες μου τον κερδίζουν.

 

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19616046_116468D94D  vs reg again , αψυχολόγητο απο το donk F μέχρι το GoBroke T.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaf τι swings εχει γενικα το NL50; Ποιο ειναι το μεγαλυτερο downswing που εσυ εχεις πιασει πχ σε 50-100Κ χερια; Πιστευεις οτι το στυλ σου αυξανει την διακυμανση; Αμα θες απαντας βεβαια, μιας και μιλαμε για ευαισθητα προσωπικα δεδομενα :grin:.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η panathas είπε:

Kaf τι swings εχει γενικα το NL50; Ποιο ειναι το μεγαλυτερο downswing που εσυ εχεις πιασει πχ σε 50-100Κ χερια; Πιστευεις οτι το στυλ σου αυξανει την διακυμανση; Αμα θες απαντας βεβαια, μιας και μιλαμε για ευαισθητα προσωπικα δεδομενα :grin:.

στις πριν 7 ώρες, ο/η panathas είπε:

 

 

Θα σου απαντησουν τα παιδια που κανουν grinding το ZOOM Nl50, αλλα ξερω πολυ καλα να σου απαντησω και εγω εχοντας παιξει καποια διαστηματα NL50 προσπαθωντας ανεπιτυχως προς το παρον να ανεβω απο NL25 (αλλα καποια στιγμη καποτε  θα ανεβω και εγω)

-Υπαρχει κατι που λεγεται Kelly criterion λεει οτι το ποσο μεγαλο swing θα εχει κανεις στο cash game, ειναι

winning rate /variance

Οταν το winning rate σου ειναι μεγαλο και το variance μικρο τα swings ειναι μικρα, αν ειναι τεραστιο εναι σχεδον ανυπαρκτα. Αντιστοιχα για το variance αν ειναι μεγαλο π.χ. παιζεις PLO η Holdem αρκετα loose aggressive τα swings ειναι τεραστια. Αν παιζεις NIT HOLDEM τυπου NL5 full ring ειναι μικρα

-Στο ZOOM Nl50 το winning rate που ειναι εφικτο να πιασει κανεις ειναι μικρο και το variance τεραστιο καθως το παιχνιδι ειναι πολυ aggressive.

Η τεραστια  ηλιθιοτητα που ακουσα να λεει τελευταια καποιος που δεν εχει δοκιμασει ποτε καν να παιξει σοβαρα zoom NL50 αλλα πηγε ομως και εδωσε  "συμβουλες" για να κρασαρουμε λεει το παιχνιδι "παιξτε σφιχτα Preflop postflop" "πιο σφιχτα απο το NL10 " δεν υπαρχει καθολου ως επιλογη. Aν υπηρχε θα ηταν η καλυτερη δυνατη επιλογη γιατι θα μειωνε πολυ το variance. Αλλα θα ηταν αδυνατο να κερδισεις το παιχνιδι ετσι. 

Πρεπει κανεις να παιξει πολυ πιο loose και πολυ πιο aggressive απο το NL10 για να μπορει να σταθει. Αν δεν παιξεις aggressive οι αντιπαλοι σε κανουν read για πλακα, καθως συχνα αν κανεις call αντι για RAISE, η CHECK αντι για BET, η CHECK /CALL αντι για CHECK/RAISE, τοτε το range σου ειναι πολυ capped   και μετα σε κανουν exploit για πλακα οι regs με blockers η ακομα και  any two. Πρεπει να αποφυγει κανεις ολα αυτα τα passive lines οσο γινεται και οταν τα κανει πρεπει να τα προστατευει κανοντας τα ιδια passive lines και με δυνατα χερια ωστε να μην ειναι exploitable, κατι που μειωνει το value οποτε ξαναπαμε στο αρχικο, οτι πρεπει κανεις να αποφευγει τα passive lines οσο γινεται. Επισης "exploitive lines" του NL5 οπως "κανε bet vs missed continuation bet" η "κανε BET in position vs cbet/call-check, δεν υπαρχουν εδω περα, θα φας High check raise.


Tα  tight preflop ranges τυπου NL10  ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΝΕ καθολου καλα σε αρκετα boards και ειναι πανευκολο στο NL50 οποιοσδηποτε καλος παικτης  που ξερει καταλληλα aggressive minimally exploitive lines να σε διαλυσει αφου παιρνει τεραστιο fold equity απο σενα . Ta tight postflop ranges τα πανε ακομα χειροτερα, θα οδηγησουν τον παικτη στην απολυτη καταστροφη. Το loose postflop game που αναγκαζεσαι να παιξεις ειτε θελεις ειτε οχι,  οπου καποιες φορες πρεπει να κανεις call σε 3bet pots το turn shove του αντιπαλου σου με 2nd pair η το 3barell με A high γιατι εχεις τα odds και αν δεν το κανεις πετας συνεχεια μισα στακς στα σκουπιδια και μοιραζεις παντου fold equity. Αρχιζεις απεναντι σε αυτους τους regs και κανεις αυτα τα calls, και την μια φορα κερδιζεις, την αλλη χανεις, μετα παλι κερδιζεις μετα παλι χανεις, γιατι ο αλλος εχει balancαρει τις μπλοφες του με  value hands καταλληλα και ΣΩΣΤΑ  ....μετα σε τρωει το rake....Αλλα σε τρωει πολυ λιγοτερο απο το οτι να εκανες fold σε τετοια spots

Η εξισωση του παιχνιδιου ειναι:

wide preflop ranges + High initiator Αgression + very agressive posflop and preflop defending

                                                    .....vs .....

wide preflop ranges + High initiator Αgression + very agressive posflop and preflop defending

                                                + VERY HIGH RAKE

                                              + VERY LOW WINNING RATES ( < 2BB/100)

                                                         =

                                           VERY HIGH VARIANCE!

θελει επισης μεγαλη ικανοτητα στο hand reading και οχι "δεν εκανε cbet το flop αρα εχει weak hand η draw" Ετσι ειναι στο NL5 αλλα στο NL50 δεν εχει καμια σχεση , παιζεται τελειως αλλιως το παιχνιδι ειναι κατι τελειως διαφορετικος ο τροπος σκεψης που χρειαζεται για να κερδιζεις

 

 

-Αν κερδιζει κανεις το ZOOM NL50 με 1BB /100 συμφωνα με cash game variance simulator υπαχει περιπτωση μετα απο ενα ολοκληρο χρονο και τεραστιο volume να ειναι πολυ μειον λογω variance. Στα 3BB/100 ειναι εγγυημενο οτι ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ θα ειναι συν οποιο και να ειναι το variance, ομως οσοι εχουν τοσο μεγαλο winning rate  ανεβαινουν NL100

-Ακομα και για καποιον που κερδιζει το παιχνιδι 20 buy in downswing ειναι κατι αρκετα πιθανο, 15 ειναι συχνο και γινεται συνεχεια. Εγω προσωπικα ειχα συνεχη  downswings κοντα στο -15 buy ins , upswings καπου 12 buy ins, μεχρι που καποια στιγμη τιλταρα και επεσα stakes για να σωσω το μικρο bankroll που μου εμενε.

NL50 bumhnting με ελαχιστο volume ειναι πανευκολο να γλυτωσεις τα μεγαλα swings  , θελει ομως τεραστιες μπαλες σε οποιον παιζει NL50 ZOOM στην Pokerstars η VS REGS σε μικρα poker rooms χωρις δυνατοτητα table selection . Δεν συγκρινεται το variance στο  regular game με το low volume bumhunting ουτε για αστειο. Μπορει να εχεις χασει 1 χιλιαρικο σε χρονο ρεκορ και να μην εχεις προλαβει ουτε καν να το καταλαβεις τι εγινε, γινεται τοσο γρηγορα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yy χαμός.. Κοιτά έχω κάπου γύρω 290κ αυτο το χρόνο οπου ξεκινησα και είμαι 1.3bb winner...  

Έχουμε και λεμε

1) 1 τοπ αυτοκτονίας  -36Βι

2) 1 μικρότερο -24

3) Άπειρα -10 

5) Άπειρα -6 :P

 

Σε reg tables this year έχω 130κ Hands 5bb ..

Και η κατάσταση είναι πολυ διαφορετική..

To μεγαλύτερο μου ηταν 10-11bi και ηταν το μοναδικό( χώρις πολλά -6 )

Το γράφημα πάει πολυ πιο steady upwards χωρίς long be stretches σε αντίθεση με του ζοομ που πάει σαν καρδιογράφημα... :P

 

Άπλα τώρα νιώθω τι είναι swing και τι Bad play( τουλ πιστεύω) δηλαδη σε καμια περίπτωση τα παραπάνω δεν ήταν μόνο swing  , είχα θεματάκια  με mental το όποιο φένετε να λύνω + βελτιώση τεχνικα φυσικά...

last 130k είμαι 3bb και last 50k 7bb... Όποτε θα δείξει πως θα πάει απο εδώ και πέρα :-) 

Τώρα βρίσκομε στο επίπεδο να παίζω με -6  εώς -10 σα να μην συμβαίνει τίποτα... μετά τα -10 ξεκινάει λίγο το καμπανάκι για να σταματήσω χωρίς να κάνω τοπ spews πλεόν και χώρις να φτάσω σε entry to C - Game.... 

Δηλαδή έχω κάνει προσπάθεια να φέρνω το A game οσο το δυνατό συχνότερα στα τραπέζια και όταν περνάω σε B game 

να μπόρω να σταματήσω πρίν την εμφάνιση του C :P ( τι λεεi τώρα ο ποιητής ε? :D )

 

 

Όσο αναφορα το style , υπάρχουν και nits Που είτε λόγω heater ή είτε γιατι λίγοι παίζουν Looser ( 29/22)  οπότε δεν έχουν πρόβλημα και νικάνε  ... για παράδειγμα ενας 21/16 η 22/19 νομίζω χάνει auto-profit spots τουλ preflop for  sure ----

Σίγουρα είναι και προσωπικο τι σου αρέσει να παίζεις και τι χαρακτήρας είσαι και προσπαθω να σεβομαι κάθε αντιπάλο

( δύσκολο για Micro -low stakes grinder , γιατι σε αυτο το επιπεδο ο καθενας θεώρει τον αλλό ως Badreg :D

Δηλαδή , ακομα και nit να είναι ... γιάτι ενάς 19/15 παίζει με την εικόνα του αρκέτες φόρες και δεν πρέπει να σε παραπλανά το hud μόνο....πάντα πρέπει να δίνεις ενα 10% random factor σε ranges που απλά δεν μπορείς να υπολογίσεις οτι κρατάει ο αλλός.

Aυξάνει το Variance αλλά παραλλήλα αυξάνει και το edge αν μάθεις να χρησιμοποιέις σωστά το κάθε range και νομίζω επενδυείς για long term για πιο πάνω μαθάινοντας παραπάνω ranges/spots/exploits.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χωρις διαθεση troll-spoil κτλ...

εγω παιζω sng 0,10-0,25 και micro micro cash οποτε δε καταλαβαινω και πολλα αλλα αυτα που λετε εδω μεσα τζαμπε ειναι ''χρυσος''

στο 2+2 δεν υπαρχουν πια τετοιες πληροφοριες μονο λαλακιες του στυλ: epic, first in, bump? pics please, graph please και τετοιες ασυναρτησιες που δε βοηθανε 

Συγχαρητηρια σε οσους βοηθανε ενεργα τη ελληνοποκεροκομιουνιτι και αποδεικνυουν συνεχως οτι υπαρχει ορεξη και χωρος για βελτιωση σε ενα χωρο που πλεον πνεει τα λοισθια απο ''ντιβες'' που θεωρουν την ανταλλαγη τετοιων πληροφοριων   -EV:confused:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε καλά pepeeee :)

 

πριν την βουτιά , φρέσκα hands. :P

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19626652_56830F3385   vs unknown sn reg

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19626537_A761C08F1F  vs 23/19/8 reg , δεν το πίστευω το call του.. οτι πιο χειρότερο έχω δει 

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19626376_58FCA23C4B  vs 18/14 reg - Κλ το παίξε πιστεύω

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η kafrinius είπε:

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/19626376_58FCA23C4B  vs 18/14 reg - Κλ το παίξε πιστεύω

Τραγικο river. Βεβαια Α θα ηταν χειροτερο. Απο την στιγμη που εχεις QQ, παντα θα κανεις call σε αυτο το spot; Σε Α θα εκανες σχεδον παντα fold; Παντα βεβαια απεναντι σε τετοιο παιχτη. Παντως στο limit εμενα σχεδον παντα, τετοιοι παιχτες, μου δειχνουν εκει ΑΚ, αν δεν ειμαι ηδη beat pre. Καταλαβαινω το παιξιμο σου και γω μαλλον ετσι θα το επαιζα, αν επαιζα NL, αλλα λογω limit μαλλον δεν θα αντεχα και θα τα καρφωνα turn  :P και θα μου εδειχνε ο αλλος ΑΑ,ΚΚ.

Ρωτησα για τα swings για να εχω ενα μετρο συγκρισης με το limit. Εχω δοκιμασει calculators και ξερω πανω κατω τι παιζει, αλλα αλλο ειναι η θεωρια και αλλο να το ζεις. Παντως την φετινη χρονια ζω τρελλα swings και δεν ειμαι μονο εγω, αρκετοι regs εχουν παρομοια μοιρα και ψαχνω μια εξηγηση. Μιλαμε για swings 1000-1500$ ανα βδομαδα και μαλιστα σε limit (1-2,2-4) και με μετριο προς μικρο volume. Το pool θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο μεν, αλλα αρκετα πιο τρελο δε και αυτο μαλλον αυξανει την διακυμανση. Επισης δεν μπορει να βαλει κανεις τρελο volume, ενω δεν υπαρχει σχεδον καθολου table selection ομως τα τραπεζια ειναι πιο ευκολα (οταν υπαρχουν :grin:) απο αλλες χρονιες και η πλακα ειναι οτι τα πιο μεγαλα swings τα βλεπω απεναντι σε κακους παιχτες. Πχ τις τελευταιες 10 μερες, ετρεχα για 4 μερες -20ΒΒ σε 1K χερια/μερα και σταματουσα να παιζω. Εκανα ενα break 3 μερες και οταν ξαναρχισα να παιζω για 3 μερες παλι τα ιδια -20ΒΒ στα 1Κ χερια. Ξερω οτι ειναι πολυ μικρο το volume, αλλα πως να συνεχισει κανεις να παιζει, αμα τρεχει τοσο φανταστικα :grin:. Ωρες ωρες νιωθεις σαν να χανεις το εδαφος κατω απο τα ποδια σου και πεφτεις πεφτεις... Και δεν μιλαω για tilt, απλα για απογοητευση. Βεβαια για να λεμε και ολη την αληθεια το προηγουμενο 10ημερο ηταν παρομοιο αλλα απο την αναποδη  :P.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η panathas είπε:

Τραγικο river. Βεβαια Α θα ηταν χειροτερο. Απο την στιγμη που εχεις QQ, παντα θα κανεις call σε αυτο το spot; Σε Α θα εκανες σχεδον παντα fold; Παντα βεβαια απεναντι σε τετοιο παιχτη. Παντως στο limit εμενα σχεδον παντα, τετοιοι παιχτες, μου δειχνουν εκει ΑΚ, αν δεν ειμαι ηδη beat pre. Καταλαβαινω το παιξιμο σου και γω μαλλον ετσι θα το επαιζα, αν επαιζα NL, αλλα λογω limit μαλλον δεν θα αντεχα και θα τα καρφωνα turn  :P και θα μου εδειχνε ο αλλος ΑΑ,ΚΚ.

Ρωτησα για τα swings για να εχω ενα μετρο συγκρισης με το limit. Εχω δοκιμασει calculators και ξερω πανω κατω τι παιζει, αλλα αλλο ειναι η θεωρια και αλλο να το ζεις. Παντως την φετινη χρονια ζω τρελλα swings και δεν ειμαι μονο εγω, αρκετοι regs εχουν παρομοια μοιρα και ψαχνω μια εξηγηση. Μιλαμε για swings 1000-1500$ ανα βδομαδα και μαλιστα σε limit (1-2,2-4) και με μετριο προς μικρο volume. Το pool θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο μεν, αλλα αρκετα πιο τρελο δε και αυτο μαλλον αυξανει την διακυμανση. Επισης δεν μπορει να βαλει κανεις τρελο volume, ενω δεν υπαρχει σχεδον καθολου table selection ομως τα τραπεζια ειναι πιο ευκολα (οταν υπαρχουν :grin:) απο αλλες χρονιες και η πλακα ειναι οτι τα πιο μεγαλα swings τα βλεπω απεναντι σε κακους παιχτες. Πχ τις τελευταιες 10 μερες, ετρεχα για 4 μερες -20ΒΒ σε 1K χερια/μερα και σταματουσα να παιζω. Εκανα ενα break 3 μερες και οταν ξαναρχισα να παιζω για 3 μερες παλι τα ιδια -20ΒΒ στα 1Κ χερια. Ξερω οτι ειναι πολυ μικρο το volume, αλλα πως να συνεχισει κανεις να παιζει, αμα τρεχει τοσο φανταστικα :grin:. Ωρες ωρες νιωθεις σαν να χανεις το εδαφος κατω απο τα ποδια σου και πεφτεις πεφτεις... Και δεν μιλαω για tilt, απλα για απογοητευση. Βεβαια για να λεμε και ολη την αληθεια το προηγουμενο 10ημερο ηταν παρομοιο αλλα απο την αναποδη  :P.

Το raise turn IP δεν έχει κάποιο όφελως γιατι το μόνο που κατάφερνεις είναι να διώξεις Bluffs κ να δεις AA/KK... yy :D

Tα χειρότερα value hands... πές οτι εχει JJ,ΤΤ ( ας ξέχασουμε δηλαδη το Hand , random blank cards turn /river) Και πάει x river , πάλι θα πάρεις whole stack( @ least Με κάποιο σοβαρο frequency)

 Γιατί μόλις πάει check river αυτος που θα έχει τα turning ΙΝΤΟ bluff missed hands είμαι εγώ...  παρα value overcards ( more capped ας caller στο sqz )..... Όποτε δεν θα χάσεις ευκαιρια να πάρεις stack σε blank river Γιατι Θα αναγκαστει να μπεί αυτος στο guessing game με ΤΤ JJ...

 

Οπότε flop , turn Πάει μόνο του Y.

Στο ριβερ είναι μια κάρτα που θεώρω θα την χτυπήσει κάποιος που παίζει κάπως έτσι....

7e23d89599fc48d8b718733c8d6c05df.png

Βεβαιά προτιμώ να μην είναι 18/14 γιατι τα freq % πρέπει να τα δένεις και με το τι παίκτης είναι ο άλλος.....

Θα προτιμούσα να ταν 23/19 ή 28/22,...

Σε κατάσταση Bluffcatching .....Tο fold ή call στο river είναι close απόφαση , ... Tόσο close Που δεν έχει και την τεράστια σημασια είτε επιλέξεις να πάς με το read ή να πασάρεις..... Ολά αυτα σαφώς με παικτή που θεώρεις ικανος να έχει Bluff combos , αλλιώς δεν είναι καν close :P

 

To Αx river είναι χειρότερη κάρτα γιατί το sqz range ΟΟp , ακόμα και το bluff  μέρος του απάρτιζετε απο άπειρα Αχ'ς και λιγότερο Kx's...Π.χ. δεν θα sqzarei κανείς K4s αλλά θα sqzarei A4s...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kafrinius είπε:

Το raise turn IP δεν έχει κάποιο όφελως γιατι το μόνο που κατάφερνεις είναι να διώξεις Bluffs κ να δεις AA/KK... yy :D

Tα χειρότερα value hands... πές οτι εχει JJ,ΤΤ ( ας ξέχασουμε δηλαδη το Hand , random blank cards turn /river) Και πάει x river , πάλι θα πάρεις whole stack( @ least Με κάποιο σοβαρο frequency)

 Γιατί μόλις πάει check river αυτος που θα έχει τα turning ΙΝΤΟ bluff missed hands είμαι εγώ...  παρα value overcards ( more capped ας caller στο sqz )..... Όποτε δεν θα χάσεις ευκαιρια να πάρεις stack σε blank river Γιατι Θα αναγκαστει να μπεί αυτος στο guessing game με ΤΤ JJ...

Ναι οκ με raise turn χανεις value, διωχνεις μπλοφες και παιρνεις call μονο οταν εισαι ηδη beat. Απλως εγω εχω συνηθισει limit οπου κανεις πχ raise ακομα και απο bottom pair και περιμενεις να παρεις value απο Αx, η και Κx. Επομενως θα εκανα auto raise εκει και θα περιμενα λανθασμενα να παρω value εκει, λογω συνηθειας. Γι αυτο και οσες φορες εχω δοκιμασει NL προσπαθω να κραταω το ποντικι μακρυα απο το raise καθε φορα που χτυπαω board, χωρις επιτυχια βεβαια και με περνανε για maniac, ενω εχω τελειως διαφορετικο background :P.

Μια ερωτηση. Δεν ειναι σωστο ορισμενες φορες να κανουμε raise flop η turn, ακομα και αν χανουμε value, αν ειναι να μας γλιτωσει απο πολυ δυσκολες αποφασεις αργοτερα (χωρις να υπολογισουμε και το metagame μεσα, οπου αν υπαρχει history, ειδικα σε αυτο το board, αν κανεις raise, ανετα καποιος σε βαζει σε draw, και μπορεις να παρεις value απο πολυ χειροτερα χερια). River δεν θες να δεις A,K ισως και J η Τ (αν δεν ηταν στο turn). Εσυ δυσκολο να εχεις εκει Α river , ενω αυτος ανετα μπορει να τον ρεπαρει ενω κραταει JJ, TT και να σε  κανει να πας πασο το καλυτερο χερι, αν θεωρει οτι το range σου εκει εχει πολλα μεγαλα pairs μεχρι QQ. Βεβαια δεν ξερω αν οντως θα σοβαρε σε A,K river με JJ,TT, αφου θα ειχε showdown value. Παντως αν κρινουμε απο το χερι που κρατουσε δεν ξερω αν ηταν σωστο το shove του γιατι μπλοκαρε Α και Q και ηλπιζε να ειχες ακριβως JJ η 99 (αν και δεν ξερω αν θα εφτανες μεχρι river με 99).

Πολυ καλο χερι για αναλυση παντως το συγκεκριμενο. GL και παντα τετοια :grin:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...