Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Recommended Posts

Σημερα το πρωι μπηκαν λεφτα skrill απο stars,εστειλα καποια σε ενα φιλο και τα υπολοιπα πριν  φτασω atm εκαναν φτερα.Μου  ρθε mail οτι τα εστειλα σε καποιον αγνωστο.Εχει παθει κανεις κατι τετοιο?

υπαρχει πιθανοτητα να τα παρω πισω? εστειλα mail πηρα και τηλεφωνο εκανα οτι χρειαζεται και περιμενω.

Μπηκα και απο το pc και απο κινητο,μαλλον απτο pc πρεπει να μπηκε ο χακερ.Αλλαξα παντου κωδικους απο αλλο pc με καλο antivirus γιατι εγω τον παιζω.Θα κανω και φορματ pc.Χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι που χρειαζεται απαραιτητα σε οσους διακινουν σοβαρα λεφτα μεσω skrill ειναι να ενεργοποιησει κανεις το two factor athentication, δειτε οδηγιες εδω 

http://help.skrill.com/el/Article/getting-started/how-does-skrill-work/two-factor-authentication-2fa/

Αυτος ειναι και ο μονος τροπος που υπάρχει για να εξασφαλίσετε ότι δεν θα σαν ξαναχακάρουν το λογαριασμό σας. Χρειάζεται κάποιο κινητό η tablet με καμερα ειτε android ειτε iphone-ipad 

Ενα παρα πολυ βασικο τρυκ που υπαρχει και δεν το γνωριζουν πολλοι στο two step authentication ειναι να βγαλετε πολυ προσεκτικα φωτογραφια στο PC σας (μεσω print screen π.χ. ) το διδιαστατο barcode που σας δινει και το αποθηκευετε σε ασφαλες μερος, ωστε αν χασετε η χαλασει το tablet η το κινητο σας να μην κλειδωθειτε απεξω απο το skrill και εχετε μετα αλλα προβληματα. Αν χασετε την κινητη συσκευη σας μετα απλα βρισκετε το αποθηκευμενο barcode και το ξαναπερνατε στη νεα συσκευη μεσα σε 1 λεπτο χωρις να κλειδωθειτε απεξω απο το skrill

Τα λεφτα υπαρχει τροπος να τα παρεις πισω εαν ησουν τυχερος και εκανες το τηλεφωνο γρηγορα μετα την κλοπη , και εδωσες τις ακριβεις πληροφοριες για το ποια συναλλαγη ηταν  και δεν εχει προλαβει ο παραληπτης να παει στο ATM να τα παρει.  Τα email ΔΕΝ τα διαβαζουν αμεσως απο το skrill αν δεν προηγηθει καποιο τηλεφωνο .......τα διαβαζουν ομως αμεσως μολις τους παρεις τηλεφωνο και εξηγησεις οτι ειναι επειγον. Οποτε εχει σημασια ποσο γρηγορα εκανες το τηλεφωνο και οχι ποσο γρηγορα τους εστειλες το email

Στην περιπτωση που μπορει  δηλαδη που τα λεφτα δεν εχουν γινει καπνος και απο το account του παραληπτη, το skrill αντιστρεφει την συναλλαγη και σου δινει τα λεφτα πισω μετα απο  λιγες μερες . Δεν μου εχουν χακαρει ποτε τον λογαριασμο, αλλα ναι μου εχει συμβει κατι παρομοιο, αρκετα χρονια πριν οταν καποτε πηγα να αγορασω δοκιμαστικα 1 ευρω σε bitcoins μεσω skrill απο το γελοιο site "virwox" ( αυτο το site το χρησιμοποιουν ως μεθοδο αγορας bitcoin μονο οσοι ειναι bitcoin-fish) και αντι για 1 ευρω που εβαλα εγω στην φορμα, με καποιο software  τροπο το virwox αλλαξε μονο του το ποσο που εβαλα μετετρεψε την αγορα μου σε 100 ευρω με την απιστευτη δικαιολογια οτι "κατω απο 10 ευρω αγορες δεν επιτρεπονται" κατι που το ιδιο το site δεν το αναφερει επιτηδες

 . Μιλησα μετα στο τηλεφωνο με skrill και μου παν οτι αν το virwox δεν δεχτει να μου στειλει απο μονο του τα λεφτα μου πισω, θα αντιστρεψουν οι ιδιοι την συναλλαγη ως προιον απατης, δηλαδη οι ιδιοι θα κλειδωσουν το account του virwox , θα δεσμευσουν τα χρηματα που εχει μεσα και θα μου στειλουν πισω απο εκει τα λεφτα μου (αλλα δεχτηκαν απο το virwox και μου τα εστειλαν πισω απο μονοι τους μεσα σε 8 ωρες)

 

Καλη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tο κακό είναι ότι η κλοπή έγινε 7:30 το πρωί ώρα ελλαδος και εκεί ανοίγουν 11.Οταν μιλησα μαζί τους στο τηλ είχαν ήδη απαντήσει στο mail.Πιστεύω τα λεφτά έκαναν φτερα. Μόλις πήρα mail ότι ξανανοιξε ο λογαριασμός (τον είχαν κλειδώσει) και ότι η έρευνα είναι σε εξέλιξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...